Skoči na vsebino

psyBNC, eggdrop, windrop...?


Priporočene objave

Moje vprasanje za vse brihtne MotoSvetovce:

kako dobiti in tudi uporabljati (vsaj) ene od stvari v naslovu teme?!

Vsi, ki IRCate, verjetno veste, kaj mislim. Vsi nasteti programi niso isti, skupno pa jim je to, da so vsi nonstop online na IRCu. Tezava pa ni toliko v uporabi le teh, vendar najti mesto, iz kjer bi lahko "laufali". Najlazji nacin bi bil uploadanje na shell, to je account na linux serverju. Na internetu naj bi bilo ogromno zastonj ponudnikov, a vsi prepovedujejo uporabo teh programov. Redki jih dovoljujejo, ampak za to zahtevajo (zame) prevelike denarce :) . Tako sem zacel razmisljati, da bi ta server postavil doma. Imam wireless internet (1024 UL/DL) in tudi kaksen starejsi racunalnik bi se nasel. Potem se pojavi se en problem, saj vecina teh programov tece na Linux OS, jaz pa o Linuxu nimam pojma :o :) Koliko casa bi namestitev tega vzela enemu povprecnemu racunalnicarju..? No, ker linuxa ne znam, sem zacel razmisljati tudi o WinDropu (priblizno isto kot eggdrop, samo da laufa na Winsih)...

Sedaj sem nastel nekaj moznosti in ce ima kdo malo vec pojma o tem kot jaz, prosim ce mi da kaksen pameten nasvet .)

LP, Ziga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalno da vsak to prepove, da se mularija s tem igra in stalo dela na ircu in v omrezju kjer zadeva laufa.

Jaz sem tudi alergicen na te reci :)

Namestitev linuxa traja med pol ure in eno uro (razen seveda ce se igras po svoje z zelo dobrim namenom), vprasanje pa je, kaj znas potem z njim poceti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalno da vsak to prepove, da se mularija s tem igra in stalo dela na ircu in v omrezju kjer zadeva laufa.

Mislm da niso prepovedal tega zarad stale na ircu, ampak bolj zarad stale, k so ddosal streznike :)

cyc, kaj pa ce bi laufal windropa, a misls da bi blo v redu? Po cem je windows (kot server) sploh slabsi od Linuxa, razen po stabilnosti..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da niso prepovedal tega zarad stale na ircu, ampak bolj zarad stale, k so ddosal streznike :)

Saj, ce laufa na serverju irc client/bot je s tem zadeva del irc omrezja in ja, seveda, ddosi in ta jajca so se razpasla, kar nekaj irc serverjev je ze prenehalo obstajati zaradi tega ogromnega prometa.

Windropa pa ne poznam. Slisi se kot enako sranje, vendar za drug OS, kar pomeni da bo zate lazji za uporabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da niso prepovedal tega zarad stale na ircu, ampak bolj zarad stale, k so ddosal streznike :)

Po cem je windows (kot server) sploh slabsi od Linuxa, razen po stabilnosti..?

saj stabilnost je integralni del dobrega delovanja takšne zadeve, kot je bot-server ...

pa saj sam veš, za kaj bi ga rad uporabljal ... O:-)

a mislis, da stalo na ircu delajo zreli uporabniki, ki IRC zgolj uporabljajo za komunikacijo, ali mularija, ki laufa razne bote, se gre ddose za to, da bi prevzemali kanale, itd ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh za irc uporabljam unix server (ne linux) pa irc II v screenu - dela cist v redu.

Jebes bouncerje.

Exactly! Jaz sicer BX uporabljam, na linux serverju, ampak to so nianse :) Ideja je enaka, no fucking eggdrops & bouncers :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@binladen: ni problem v tem da zalaufaš zadevo.. večiji problem bo v tem, da najdeš kaki strežnik ki ti omogoča laufanje zadeve.. kr večina teh free veb strežnikov, ti ne dopuščajo tega, zato ker to je v bistvu program ki non-stop laufa, zato tudi obremenjuje procesor.. zaj pa si zamisli da bi na kaki taki strežnik dal vsak svojega gor?!?... no če pa že hočeš met doma zadevo - tak ko praviš - pa si s tem izpostavo svojo mašino kr nekaj napadom :D .. tak da.. jaz na tvojem mestu nebi tega delo... drugač pa ni problem linuxov postavit, pa BitchX naštelat.. - tud če nimaš pojma, bo šlo...

če se že hočeš z tem zajebavat (kar se ti ne splača).. si to na svoji kišti nareji, da oš vijo kak zadeva laufa.. itd... pa če te te stvari zanimajo, se raje bol podaj v prikrivanje IP adrese.. ipv6 ipd....

LP

-matej

Popravljeno . Popravil CrashOver
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ni problem obremenitev streznika, to kuri skoraj nula, problem je odpret kar-enemu shell account, mu odpret ssh dostop (sploh ce nima staticnega IP-ja) in potem lepo cakat kdaj bo froc sprovociral drugega froca in fases se ddos.

To ni za mularijo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svojega serverja se mi res ne splaca laufat, zastonj nikjer ne dobim, za placevat je predrago.. Edino moznost je se, da se me kaksna dobra dusa usmili, ampak, ce so vsi istega misljenja kot cyc...

To ni za mularijo.  :)
...tud s tem ne bo nc :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad verjamem. Imam izkusnje s tem - in ddosom pred leti, tako da ima pac vsak svoj policy ki se ga drzi :devil:

P.S.: se najlazje bos to dobil pri kom, ki ima server z linuxom pri sebi doma. Za kake resne masine bos tezko nasel koga ki ti bo dal shell account ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svojega serverja se mi res ne splaca laufat, zastonj nikjer ne dobim, za placevat je predrago.. Edino moznost je se, da se me kaksna dobra dusa usmili

valjda, ce hoces, di opdrem enega na Institu Jozef Stefan. bos imel najvecji badnwidth in najboljso masino ... hoces?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@cyc: lih v obremenitvi je problem... poglej te free serverje ko so.. ko je na tisoče ljudi skonektanih... pa si zamisli da bi vsak laufal egg-a .. bi se server ja vsipal.. :) ...

@bin...: postavi si svoj server.. malo truda pa je - še vsaj naučo se boš nekaj koristnega!...

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!