Skoči na vsebino

Anglija, Irska, Škotska


MOTOVILC

Priporočene objave

Zbiram info o potovanju z mofo po otoku, :? vsakršne izkušje oz. info plan poti dobrodošle :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anglija-Škotska-Irska stari pa kaj si mi ukradu idejo to smo imeli v planu letos pa ne bo žal zneslo$,tako da pade sardinija pa še mal slovaška in dalmacija.No fino ti kar zber vse potrebno in prišparaj zame kajti bo v igri drugo leto.Gdaj pa maš namen jit.SREČNO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poročno potovanje :D kam sploh :hmm: , za enkarat zbiram destinacije :wacko: maš kakšno idejo, :? ko dosežeš enkrat vrh sveta :yea2: se ti vse razdalje zdijo prekratke :D za eno takšno mal bl avanturo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cope Town :naughty:

Mislim da je tvoja destinacija čist o.k

Popravljeno . Popravil Sanda7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IRSKA :o

Brez skrbi - odhajam na irsko 17.5 z motorjem seveda, Če ti ustreza datum se mi lahko pridružiš !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivel v Angliji 16 let. Tule imas moje najboljse rute - you owe me a beer!

NORTH ANGLIJA; A631 Rotherham to Louth, A57 Sheffield to Glossop (Over the Snake Pass - starting from the Sheffield end, up to the Ladybower Reservoir and over the top of the Pennines.

EAST ANGLIJA; A25/A246 Guildford to Leatherhead and B1040 Crowland to Sandy.

WEST ANGLIJA; A44 Llanidloes round trip, A40 Gloucester to Cirencester AND A343 Andover to Newbury.

SOUTH ANGLIJA; A25/A246 Guildford to Leatherhead, A423 Banbury to Rugby, A343 Andover to Newbury and Box Hill - Dorking - Horsham - Shoreham - Newhaven - Seaford - Beachy Head.

SCOTLAND; Glasgow to Oban on A82 in A85 pol pa whooshash on A828 and B827 Braco to Comrie.

WALES; A44 Llanidloes round trip, B4501 Denbigh to Cerrigydrudion and Chepstow - Tintern - Monmouth - Crickhowell - Brecon

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na mojem HP mas info tud o Skotski

mej se... vem, da se bos! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Škoti nosijo kiklce, ki se jim reče "kilt". Angleži pa marele, ki se jim reče "umbrella".

Ta info ti bo 100% koristila, ker jih je drugače težko razlikovati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jest bi šel rad (spet) gor. razmišljal sem kako bi bilo, če bi ga pičil s čelado... in ugotovil, da me še najbl skbi zrcalna vožnja... po moje boš morala met kar skoz u glavi, da moraš po levi strani vozit...

ja, pa če boste šli čez London :wub: , se pozanimaj kako je s tisto "takso" za center. baje majo povsod kamere naštimane in beležijo registrske, če je taksa na to tablco plačana al ne.. sicer je to bolj za residente pomembno, sam nikol ne veš če naujo tud turistov ob "kontroli prometa" zahaklal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem potoval z avtom od Londona do Yorka potem v Wales in spet malce v Anglijo. Tako da sem bolj ovinkaste poti spoznal ko so bile velike gužve na avtocestah in generalno je tako da so angleške ceste dobre, tudi vijugaste - malce me je bilo strah po Walesu, ker so kar ozke ceste

1. Najprej mesta: London valda, Cambridge obvezno, York obvezno, Chester, Cardiff, Oxford

2. Pokrajina, anglija je precej dolgočasna, Wales je pa dosti podoben Sloveniji no ampak definitivno lepši (na Škotski pa žal nisem bil)

3. Bil tudi v Stonehengu, po walesu sem se vozil s parno lokomotivo, bil v njihovem rudniku...

3. Če boste prenočili v teh večjih mestih ti predlagam, če te zanima da greš na njihove walke - te peljejo izkušeni guidi za 5 funtov po mestu in razlagajo glavne stvari, tako spoznaš mesto, njegovo zgodovino... in je zadeva 1a. V Londonu pa je cel kup takih walkov (bar hopping :),...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pa najbolše pivo boš v najbolj "preprostih" pubih dobila. če bajta naven zgleda zelo kakonajrečem - dotrajana - umazana fasada, stara okna,vrata, notr čist temno in preprosto in po možnosti še oriđinale odprt kamin, sami stari prdci okol šanka pa za mizami - to je to!

:beer1: :beer2: :drunk:

u fensišmensi ala RockCafe (ja-moru sem it pogledat :glare: ) te sam oskubjo in je isto kt da bi šla v globala :SS

ps še kakega Murphy's Stout-a zame spijte :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zbiram info o potovanju z mofo po otoku, :? vsakršne izkušje oz. info plan poti dobrodošle

V prvi vrsti se toplo obleci. Obvezna, stoodstotna dežna oprema, (tudi rokavice, škornji - pa kombi za vratom dobro zapni!!), dobre pnevmatike (dež), kjub temu, da je asfalt v glavnem dober, računaj na 4 do pet tisoč kilometrov. Na Škotskem pojdi na Ben Nevis (najvišji vrh "otoka" (tam sem izgubil priročen žepni (rdeč) nož - če ga najdeš mi ga prosim vrni, dobil sem ga za darilo!).

Če boš šaril po gradovih: Oglej si največjega, (npr. v Edinburgu), srednje velikega in majhnega, potem pa daj mir. Vsi so si podobni.

Ne pozabi voziti po levi! Pa spraj ali sredstvo proti rosenju vizirja vzemi!!!!!!!!

Pojdi na Stonehenge, York, pokloni se Shekspear-u (sem prav napisal?), pokrajina med Anglijo in Škotsko je presneto zanimiva (valovita pokrajina in cesta kakor kača na valovih), v London in ostala večja mesta pa pojdi raje z agencijo na stara leta. Na otok Man je treba iti pa začetek junija, na dirko.

na Irsko se splača iti zaradi "muske" na vseh lokalnih radujskih postajah, pa zaradi prelepe pokrajine in domačinov, pa gradov itd. Kamorkoli greš, ti ne bo žal. Samo nore krave pust pri miru!

Če te zanima še kaj, kar bi mogoče vedel, vprašaj. - Nisem sebičen.

Žena pravi, da je to ena od mojih redkih dobrih vrlin, ki jih imam.

Pa ji ne verjamem. Čao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zbiram info o potovanju z mofo po otoku, :? vsakršne izkušje oz. info plan poti dobrodošle

Aja! Pa še nekaj sem pozabil.

Prehod čez "kanal" je bil najcenejši in najhitrejši po štreki v tunelu. Na AMZS so imeli napačno informacijo (bila je bistveno dražja). Pa sem jim šel povedat, da so v zmoti.

vseno prečekiraj. Ne spomnim se pa, koliko je bila cena. V glavnem poceni!

Čao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

IŠČEM en par za na ANGLIJO in ŠKOTSKO,odhod 30.JULIJA za CCA 3 tedne,

zaenkrat že trije motorji in 6 oseb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem malo preverjal cene ( sicer za kombi) prevoza na otok ! pa nekako prišel da je tunel 387 eur, trajekt pa okrog 200 eur ! kako pa ste se vi odločil prečkat Rokavskega ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja cene so sledeče 2osebi 1 motor po morju pride POVRATNA karta 110e

pod morjem pa pride za 2os,1motor povratna 320e,halo

tko da je razumljivo da bomo šli s trajektom,vozi na dobro urco se mi zdi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men letos žal ne bo ratalo gor iti-sezona opremljanja (tako motorja kot osebkov) :cry: je pa to v planu kot ena prvih "tazaresnejših" tur z motorjem.(najprej kak Mare Liguria za test, pol pa mal dlje).

bom pa vesel izčrpnega poročila po vrnitvi.

pa vso srečo na poti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Najcenejši prevoz je ponoči in tisti, ki traja najdlje. Torej ne iti Calais-Dover ampak kakšno daljšo varianto iz Belgije na vzhodno obalo Anglije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla !! :yea1:

Kar se trajektov tiče :

Jaz sem šel iz Calai - Dover = cena za motor in osebo okoli 50 BP

Podobno pa je bilo potem za na Irsko .

Ceneje lahko dobiš , če karte naročiš preko interneta -( mislim , da je bilo ceneje okoli 15 BP )

Vozni red cene .... najdeš na tem linku (tudi iz francije imaš povezavo)

http://www.irishferries.com/

http://www.poirishsea.com/ferrylinks/

Pa prijetno potovanje !! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Z ženo sva se ravnokar vrnila iz Invernessa na Škotskem. 6000 km, na srečo brez težav. :D

Za tunel sva plačala 51.467,00 SIT za povratno karto (dve osebi, en motor).

Moja izkušnja: preveč dežja na Škotskem, da bi šel še kdaj z motorjem tja. Hvalabogu je vsaj asfalt izvrsten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!