Skoči na vsebino

Anglija, Irska, Škotska


MOTOVILC

Priporočene objave

mi smo sicer vajeni dežja iz poti na nordkapp tako da bo tole prava mala malica,sicer pa smo naročili sončno vreme.

kaj lahko napišeš kej cene kampov,hrane,pijače

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi smo sicer vajeni dežja iz poti na nordkapp tako da bo tole prava mala malica,sicer pa smo naročili sončno vreme.

kaj lahko napišeš kej cene kampov,hrane,pijače

Sovražim dež. Moj motor sovraži dež. Moja žena sovraži dež, ker sem siten, če moram voziti po dežju. :angry:

Tudi jaz sem bil optimist glede vremena pred odhodom na Škotsko, a nas je že v Alpah pošteno opralo. :blink:

Taborili nismo. Cene prenočišča so bile (vse cene so nočitev za dve osebi z zajtrkom, razen *):

- 90 GBP v prenovljenem angleškem podeželjskem dvorcu s tremi zvezdicami po angleških kriterijih - niti malo ni bilo škoda denarja, verjemi :OK:

- 75 GBP v hotelu v Invernessu s tremi zvezdicami po škotskih kriterijih - tako, tako, na srečo sva našla bazen in savno v bližnjem športnem centru :hmm:

- 35 GBP* v hotelu Formula 1 v Coventry-u - pajzelj s smrdečimi skupnimi WC-ji in tuši :BUA:

* brez zajtrka

Glede prehrane je bil nama največji problem, ker v restavracijah in celo v McDonaldsu prenehajo streči hrano po 22:00. In tako sva z ženo večerjala v prestolnici Škotskega visokogorja enkrat v kitajski in enkrat v indijski restavraciji (8 - 9 GBP za glavno jed), preden sva se končno navadila na njihov urnik. Izgleda so tam samo kitajci in indijci dovolj pridni, da potegnjeo še kakšno uro v noč. V hotelu je bila odlična glavna jed za večerjo 7 - 8 GBP.

Sicer smo običajno zjutraj pozajtrkovali, nato smo po 12:00 uri ob prvem tankanju nabavili in zmlatili kakšen sendvič (dva trikotna sendviča v paketu 3 GBP) in zvečer obvezno toplo večerjo. 1.5 l ustekleničene vode je 1,75 GBP.

Pivo (0.5 l) stane okoli 3 GBP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jest bi šel rad (spet) gor. razmišljal sem kako bi bilo, če bi ga pičil s čelado... in ugotovil, da me še najbl skbi zrcalna vožnja... po moje boš morala met kar skoz u glavi, da moraš po levi strani vozit...

Vožnja po levi je mala malica. Navadiš se je po enem dnevu. Meni, ker sem ravno desničar, pa še desno oko imam dominantno, je bila vožnja po levi pravi užitek. Večina stvari v prometu se je odvijala na desni in mi je bilo lažje spremljati desno stran ceste, prehitevati po desni, gledati v desno ogledalo, pri vključevanju v krožni promet paziti na promet z desne, v krožiščih voziti v smeri urinega kazalca itd... :)

Največji problem je, da v Britaniji večina vozil vozi v "stealth mode"-u. To pomeni z ugasnjenimi lučmi. Tudi v dežju. Tako sem recimo mimogrede z dežnimi kapljicami na vizirju in ogledalu spregledal siv avto z ugasnjenimi lučmi pri vključevanju iz počivališča. Dobro, da je bil še daleč, sicer ... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rozi, tele cene nočišč-1oseba? (neumno vprašanje, pa vseen da smo za ziher) :D

približna ocena investicije v potovanje je bila?

ko si šel na vlak, si povprašal za ceno trajekta?

pa če maš kake slikce se bomo z veseljem naslajali in slinili nad prizori... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rozi, tele cene nočišč-1oseba? (neumno vprašanje, pa vseen da smo za ziher) :D

približna ocena investicije v potovanje je bila?

ko si šel na vlak, si povprašal za ceno trajekta?

pa če maš kake slikce se bomo z veseljem naslajali in slinili nad prizori... :D

Vse cene nočišč so bile za dve osebi (dvoposteljna soba) z zajtrkom. Razen v F1 v Convetryu je stalo 25 GBP (in ne 35 GBP, kot sem sprva napačno napisal) prenočišče za dve osebi, brez zajtrka.

Ko sem računal stroške potovanja, me je skoraj kap. Manjkalo je:

700 GBP,

450 EUR in

cca 100.000 SIT (kar sem plačeval z Maestrom = tunel, bencin po celini)

To je cena brez stroškov dodatne opreme, ki sva jo morala za potovanje nabaviti predhodno (dodatni windstopper flisi, goretex perilo, podrokavice, podkape, x-socks, še en dežni kombinezon, dežne prevleke za škornje in rokavice, itd.)

Za ceno trajekta se nismo pozanimali, ker je kolega, ki je furo organiziral, zaradi težav z morsko boleznijo odločno proti trajektom. Drug problem je bil, da se nam je stalno mudilo. :( Če bi šla sama na Škotsko, bi si naslednjič vzela:

pet dni za Lj-Inverness (dobrih 500 km/dan + ogledi in pogostejši postanki),

najmanj pet dni za potepanje po Škotski (en do dva dni za ogled Invernessa, tri do štiri dni za ogled pokrajine in ostalih stvari) in nato še

pet dni do doma.

Slikce imam ampak na filmu; saj veš, Harleyaši prisegamo na klasiko. B) Jih moram še poskenirati, kar pa najbrž ne bo kmalu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a gdo ve če je na škotskem možno kampiranje na prostem

Povsod je možno!

Le da v nekaterih deželah ni dobro, če te dobijo.

Če pa te ne vidijo, pa nikjer ni problema. To pa je tudi enostavno izvedljivo v manj naseljenih področjih.

Po moje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povsod je možno!

Le da v nekaterih deželah ni dobro, če te dobijo.

dobr a na škotskem pol ja al ne?

(jebeštakeinformacijepress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobr a na škotskem pol ja al ne?

(jebeštakeinformacijepress)

Prijatelja sta bila dve leti nazaj tam in sta kampirala. Rekla, da se da tudi na črno. Včasih sta vprašala celo lastnike parcel, če lahko postavijo šotor in nikoli nista imela problemov. Še zajtrk so jima naštimali :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole kampiranje ne mislim na črno pač pa nekatere države imajo dovoljeno kampiranje zakonito le da se to nahaja po določenih pravilih tolk metrov od naselja oz hiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole kampiranje ne mislim na črno pač pa nekatere države imajo dovoljeno kampiranje zakonito le da se to nahaja po določenih pravilih tolk metrov od naselja oz hiš

Katere pa so te države?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
ma sej nismo s cukra :OK:

bliža se dan odhoda ampak počas

Po želji.

Slikc pa še nisem objavil zato, ker je crknil scanner in ne ker bi pozabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...problem je bil, da se nam je stalno mudilo. :( Če bi šla sama na Škotsko, bi si naslednjič vzela:

pet dni za Lj-Inverness (dobrih 500 km/dan + ogledi in pogostejši postanki),

najmanj pet dni za potepanje po Škotski (en do dva dni za ogled Invernessa, tri do štiri dni za ogled pokrajine in ostalih stvari) in nato še

pet dni do doma.

Koliko časa pa ste si vzeli za to potovanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko časa pa ste si vzeli za to potovanje?

4 dni do Invernessa

3 dni po Škotski

4 dni do doma

Popravljeno . Popravil rozi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

sanda7 je včeraj sporočila :) :

Lep pozdrav iz Londona, imamo se ok drgač je kr mraz, 18 stopinj, vreme je zajebano, ampak mi se se ne damo. Pozdrav vsej Ms bandi pošlite nam sonce!

Sanda7

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Škotskem ne želiš kampirati! Stalno dežuje.

Kolega se je vrnil pred enim tedno iz England, Irska, Škotska. Dežja nič. Malce "rošenja" ampak to je stalnica! Tut vreme in podnebje ni več tisto kar je bilo včasih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

glede dežja pa je tko kokr nabašeš mi smo imeli krompir da ga ni večjega od 312deževnih dni na škotskem(prebrala na avtobusu) smo bili mi čist brez dežja vseh 10 dni res pa da je blo vreme vsakih 20 min drgačno vetr,jasno,oblačno,mal porosilo

post-265-1124705623_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanda, kot vedno napišem: fouš, fejst fouš!!! (itatabisinepress)

Ampak privoščim ti vsak prevožen centimeter in vsak lep pogled na pokrajino... :grim :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!