Skoči na vsebino

Typhoon,zna kdo srufat?


joza009

Priporočene objave

no zdele sm se pogovarju z MIKmekanikom in mi je reku da mi on zamenja vse lagerje,tesnilo,nalije olje,vracunano delo skratka komplet za 20ksit naredi.To je kr ugodno.Ne?

Je pa stos da mene to vse skupaj pride okol 10ksit verjetno

Ker lagr zadnji stane 3 ksit,sprednji 2,iglicni 1ksit,tesnilo 1ksit,olje 500ksit.

Glede dela je pa tko IGLICN LAGR nevem kako gre ven brez da ga zlomis in unicis,un navadn lagr k se normalno vidi gre ven pri meni brez problema(mogoce pri tebi ne?) problem je edin un k je kolo gor vpeto in ga je treba segrevat,a je stem segrevanjem full dela? A bi se ga dalo segrevati na fen k ma okol 350C in kolk casa je treba to delat,pa se nakoncu kako se ga ven zbije?kr en pajsr in vsekat al kaj?

Zanima me ce lahko s prekomernim segrevanjem se kaj drugega stopim unicim,recimo vse okoli lagrja?

Aja pa se en problem obstaja na NOTRANJI strani tistega LAGERJA k j kolo gor vpeto,da je na notranji strani neka gumica k verjetno sciti da ne gre kaj notri ali pa ven,se pravi kako segrevat tisti lagr brez da bi poskodoval gumico?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fen nebi dost zgrev, kr morš tok zgret da se želez mal ''omehča'' in tako pol laži logar vn zbiješ. Uno gumiico pr gumi poš pa mogu raskirat, žal.

Ti pa svetujem da ga kr k mehanihu peleš, pa ti use lepo poštima in če bo on kej zajebov bo na svoje stroške, če boš pa ti kej boš pa še ob tolk več dnarja. Pa še za kšn tedn garancije se zmen pa je to to .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ne ne.ne mislm se z serviserji zafrkavat,ker je tle tezko napako odkrit in nebi rd da to moja denarnica zacne odkrivat.

Sem se ze z enim pogovarju in je reku da je ponavadi prej tisti iglicni lagr v pokrovu menjalnika k je ta os fiksirana kot pa tisti tavelik k gre os cez in na drugi strani je gor pritrjeno kolo.Ker ce je iglicni unicen potem zacne os opletat in je tukaj nekaj logike.Tako da bom nesu verjetno tisti iglicni ven spresat pa zamenjat.Samo me daje slab ocutek da stem nebo stvar resena.Ker je ta iglicni lagr tokrat(vsaj zgleda)neposkodovan in tudi os lepo notri sede samo je malo lufta,zdej pa nevem al je to normalno al ni saom pomoje da je kajti iglicni valcki objemejo is na vsak cca 1mm.

Ta lagr sploh nevem kako bi ga presal?segret pa probat ven vzet sam ta lagr ma samo na eni strani odprtino zaradi pokrova to ni tak da bi ga na eni strani lahko veselo ven zbil.Poglej si na pokrovu na sliki,mas 3 luknje v eni je zobnik ,na sredini je navadna lukna,cisto ob kraj je pa ta iglicni lagr.

Z fenom se pa pomoje da kajti ima od 300 pa do se mi zdi 500 stopinj celzija tako da mora zadostovati

Ps gumica je na notranji strani verjetno zato da olje ne gre ven tako da je ne morm reskirat

se slika

16536109_0948_th-med.jpg

Popravljeno . Popravil joza009
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oki se tebi k si enkrat omenil ce se zobniki pokrivajo:

Zdej sem vidu da sta celo dve podlozki na temu sredinskemu zobniku tako da je verjetno ena na eni strani druga pa na drugi strani.

Ampak na sliki ti kaze kolk blizu je ta sredinski zobnik teli ravni povrsini prvega zobnika katera se vleze v lagr v gestelu motorja.Dej mi povej kaj mislis o tem

Ps aja pasi mogoce ti v iglicni lagr k si mel razstavljen motor vtaknil notr tole os z tavelkim zonikom?ce si a je slo na trdo notri al je slo normalno pa kolk je blo lufta velik al mal (ne mislm na koncu pri lagrju ker tam ga verjetno ni ampak cisto na drugi strani ,kolk se je kej majal)

ps2 pa sevedno me zanima ce ti ni tezko da na svojem typhoonu probas ce lahko premikas kolo notr in ven in ce ja za kolk mm je to prblizn?

16536Untitled-1_th.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no dans sm odpresu iglicn lagr brez problema,drug lagr v pokrovu pa nism mogu nekak ni slo.

oki mas ti sevedno tisti sredinski zobnik orginal za prodat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no dans sm odpresu iglicn lagr brez problema,drug lagr v pokrovu pa nism mogu nekak ni slo.

oki mas ti sevedno tisti sredinski zobnik orginal za prodat?

Ne, ne prodajam tisti zobnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!