Skoči na vsebino

Ali si bil ti?


Brrrm

Priporočene objave

Vedno sem cenil motorist(k)e, ki so do svojih strojev na nek način vzpostavili individualen odnos. Magari samo estetske narave, pa naj bo to na chopperju, skuterju, cestaku... Omenjena (vijolična) poslikava je odlična zato, ker odslikava karakter lastnice... Taki originalni pristopi so samo za pozdravit. Individualnost + originalnost.

Ko smo ravno pri poslikavah motorjev, pa še ena primerjava. Mnogi fantje si na motorje limajo nalepke tipa REPSOL in podobno. V tem, da (brezplačno) reklamirajo svetovne naftne korporacije pa res ne vidim prav nobene individualnosti. Ja, saj vem, da bo takoj nekdo rekel: jebiga, vsak lahko dela s svojim motorjem kar mu paše. Pa še res je. Samo nič originalnega pri tem ne počne.. :yea1:

Hvaležna, da si izpostavil izvirnost, ki je vsekakor v povezavi z intelektom.

Fotka je izredna. Tudi ženska, tako kot praviš- je to kar je in se ne boji pokazat, da pač ni ovca v tem pogledu. Všeč so mi ljudje, ki si upajo biti svoji :)  :notworthy: Meni osebno je njena suzika neopisljivo huda.

 

Komentarji moških so običajno na "ženske" motorje precej enozvočne in nizko inteligentne izjave v stilu: "To boš pa težko prodala, kvečjemu kaki babi" ali pa "Men ta farba ne sede."

 

Hvala še enkrat v imenu vseh motoristk, ki imamo med nogami rade več konjev naenkrat :)  :winkiss: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudo žalostno je da je pojem individualnosti omejen na izbiro čimbolj divje barve. Tudi vrtni palčki, fluroscentne fasade in pa resice na moto jaknah in motorjih so odraz te vaše »individualnosti«. To ni individualnost! Individualnost je stanje duha, ki te žene naprej, ki je konstantno v pogonu, ki mu ni pomembno, da se pokaže v čim večjem sijaju, temveč da odkriva nove stvari in nove ideje za voljo samega sebe in ne drugih ter se ne ujame v definirane vzorce. Izstopanje z vsiljivimi barvami, ki kričijo tukaj sem, opazi me, ni individualnost temveč ravno obratno, padanje v najbolj tipične vzorce potrošniškega mišljenja.

 

Pa mogoče še tale video, v kateri lahko hrup zamenjate z kričečo barvo, nastopaštvom ali kakšno drugo »individualistično« vrlino: 

 

http://www.southparkstudios.com/full-episodes/s13e12-the-f-word

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KeC kej si tako žaljiv. Te je skenslala, pa se ne moreš s tem sprijaznit ???  :hmm:

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rumeni cestak- ride? :)

Ja, mi je solde prnesu, da bom mel za servis. Poleg njega je bil pa še živnorc.

Popravljeno . Popravil krucymucy
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KeC kej si tako žaljiv. Te je skenslala, pa se ne moreš s tem sprijaznit ???  :hmm:

 

 

Heja mojster. Saj ne rečem, da mi kdaj kakšne nežne dušice ne uspe spraviti iz tira ampak, če mi v moji prejšnji objavi pokažeš, kje sem koga žalil (razen vrtnih palčkov, ki sem jih primerjal z moto resicami) te kojci častim pivce za živce  :beer2: ... mi boš lahko ob pijači še tisto kenslanje razložil.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, mi je solde prnesu, da bom mel za servis. Poleg njega je bil pa še živnorc.

naslednič blendi, mahi, trobi, modrc dol (č bo kera zravn), oz. Kak drug znak pritega pozornosti... Pa častm pjačo d že enkrt spoznam mal tole vašo bando :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naslednič blendi, mahi, trobi, modrc dol (č bo kera zravn), oz. Kak drug znak pritega pozornosti... Pa častm pjačo d že enkrt spoznam mal tole vašo bando :)

Si videl še koga drugega z GS-om kolenčkat danes?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons en ducati panigale! Viden na črnem kalu pri letečmanih :/ pa še kasneje na kačjih ridah! Izvrstna vožnja!! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rumeni cestak- ride? :)

 

js sm ga mal pred ridam vidla.. ;) madonis je picil mimo.. okol 18ih

 

kakih 15 min prej pa na ridah KM, k je ves nesrecen tiscal glavo med kolena.. to je blo zih zato ker je bil cist SAM samcat na ridah.. ;):lol1: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvaležna, da si izpostavil izvirnost, ki je vsekakor v povezavi z intelektom.

Fotka je izredna. Tudi ženska, tako kot praviš- je to kar je in se ne boji pokazat, da pač ni ovca v tem pogledu. Všeč so mi ljudje, ki si upajo biti svoji :)  :notworthy: Meni osebno je njena suzika neopisljivo huda.

 

Komentarji moških so običajno na "ženske" motorje precej enozvočne in nizko inteligentne izjave v stilu: "To boš pa težko prodala, kvečjemu kaki babi" ali pa "Men ta farba ne sede."

 

Hvala še enkrat v imenu vseh motoristk, ki imamo med nogami rade več konjev naenkrat :)  :winkiss: 

Tudi jaz sovražim kalupe, matr jih sovražim.  In uživam ko povem, "to sem jaz".

 

Hm, zadnji stavek da misliti.

 

Ciao.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj sem cel cas za Ce reg.od Šentilja do Mb

Ti naprej po obvoznici, jz za center Mb

Ob cca 10.00

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidu vse,ki sem jih hotu in :P  ki jih nisem hotu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudo žalostno je da je pojem individualnosti omejen na izbiro čimbolj divje barve. Tudi vrtni palčki, fluroscentne fasade in pa resice na moto jaknah in motorjih so odraz te vaše »individualnosti«. To ni individualnost! Individualnost je stanje duha, ki te žene naprej, ki je konstantno v pogonu, ki mu ni pomembno, da se pokaže v čim večjem sijaju, temveč da odkriva nove stvari in nove ideje za voljo samega sebe in ne drugih ter se ne ujame v definirane vzorce. Izstopanje z vsiljivimi barvami, ki kričijo tukaj sem, opazi me, ni individualnost temveč ravno obratno, padanje v najbolj tipične vzorce potrošniškega mišljenja.

 

Pa mogoče še tale video, v kateri lahko hrup zamenjate z kričečo barvo, nastopaštvom ali kakšno drugo »individualistično« vrlino: 

 

http://www.southparkstudios.com/full-episodes/s13e12-the-f-word

 

Vse, kar si napisal od drugega stavka naprej, podpišem. Se strinjam. Ampak v prvem stavku si malo falil. Kdo pa pravi, da je pojem individualnosti (v tem, konkretnem primeru) omejen z izbiro čimbolj divje barve? A ti morda poznaš to osebo (motoristko)? Kaj pa, če je pri njej izbira barve motorja posledica njene osebnosti oz. okusa, ne pa orodje za vzbujanje pozornosti? Ker če bi hotela samo vzbujati pozornost bi si lahko umislila tudi kakšno drugo področje, kjer bi bil učinek večji, a ne?

 

Meni osebno niti barva niti tip motorja, ki ga vozi nista blizu. Kljub temu pa cenim, da si je enostavno upala pokazati to kar je. Brez trohice dvoma v smislu "kaj si bodo pa drugi mislili".  Pa naj bo to meni, tebi ali komurkoli tretjemu všeč ali ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse, kar si napisal od drugega stavka naprej, podpišem. Se strinjam. Ampak v prvem stavku si malo falil. Kdo pa pravi, da je pojem individualnosti (v tem, konkretnem primeru) omejen z izbiro čimbolj divje barve? A ti morda poznaš to osebo (motoristko)? Kaj pa, če je pri njej izbira barve motorja posledica njene osebnosti oz. okusa, ne pa orodje za vzbujanje pozornosti? Ker če bi hotela samo vzbujati pozornost bi si lahko umislila tudi kakšno drugo področje, kjer bi bil učinek večji, a ne?

 

Meni osebno niti barva niti tip motorja, ki ga vozi nista blizu. Kljub temu pa cenim, da si je enostavno upala pokazati to kar je. Brez trohice dvoma v smislu "kaj si bodo pa drugi mislili".  Pa naj bo to meni, tebi ali komurkoli tretjemu všeč ali ne...

 

 

Kje sem falil? Kje sem napisal, da ta motoristka ni individualist? Mogoče je, ampak samo na podlagi ene slike si jaz tega ne upam sklepati. Napisal sem, da je hudo žalostno, če ljudje ocenjujeo individualizem na podlagi izstopajočih barv. To da si neko nekaj upa ni individualizem, ali pač? Ali recimo samomorilce, ki se upoajo vreči z 10 nadstropja tudi označimo za individualiste? Ali je dotična gospodična individualist ali ne nimam pojma, prav tako pa je iz objav razvidno, da tudi drugi nimajo o tem niti najmanjšega pojma. Vidijo samo živahne barve in brez pomisleka označijo nekoga za individualista, podobna reakcija kot bik in rdeča barva ali pa psi Pavlova. Trdim da je individualizem veliko več kot samo imeti jajca narediti neko bedarijo.

 

Po drugi strani pa v zadnjem odstavku izjaviš, da si upa pokazati kaj je. Resno? Torej kot že nekaj predhodnikov ocenjuješ kdo oz. kaj nekdo je na podlagi živahnih barv. Ja prosim no. Glede na takšno razmišljanje bi recimo ekipa Jackassa bila perfekten primer individualizma? Resno? No meni na pamet pade malo morje ljudi, ki bolje povzamejo besedo individualizem kot osebki ki si pač samo upajo.

 

Komentarji v stilu uf to pa so žive barve, ali pa mater takšna poslikava mi je všeč ali pa mi sploh ni me nikakor ne motijo. Vsak ima pravico do svojega okusa, tudi če je nikakršen. Še enkrat, zmotilo me je okarakteriziranje nekoga za individualista samo za to ker si nekaj "upa". Uporaba živih barv za izstopanje iz povprečja pač ni nikakršno merilo individualizma, kvečjemu ravno nasprotno. Banalen primer je recimo Einstein, niti pod razno ni potreboval pisanih barv, da je dokazoval svojo individualnost in način razmišljanja in delovanja, kot ga povezujemo z besedo individualist.  

 

S tem bom svojo debato okoli individualizma v tej temi zaključil.  Še vedno pa bom brez težav pokomentiral, če bo kdo na motor napacal nagravžne barve (kar pa v zadnjem primeru nikoli nisem trdil).

Popravljeno . Popravil KeC
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kje pa. Nikjer nisi falil. Očitno pa nihče od nas (razen tebe) ne razume pravilno besede "individualist". Pa nam ti povej en primer (v motociklizmu) v katerem bi se po tvoje smelo uporabiti ta izraz. Malo neresno je, da Eisteina tukaj omenjaš...

 

Vsi mi smo bili na istem. Vsi mi smo gledali samo fotografijo motorja in lastnice, nič več. Jaz sem rekel samo to, da je "...ona na nek način vzpostavila individualen odnos do svojega stroja. Magari samo estetske narave...." Kaj več pa nihče od nas ne more in ne sme soditi, saj je nihče ne pozna kot osebo. In kaj bi ti raje videl?  Da napiše doktorat o smiselnosti uporabe vijolične barve v motoristične namene. To bi bilo seveda neprimerno bolj "individualno". Lahko pa, da gre za čisto navadno nerazumevanje, oz. različno razumevanje tega izraza. Morda sem preveč optimistično v tistem kontekstu uporabil izraz "individualizem" namesto npr. "svoboda pri izbiri". Se opravičujem. Ampak to kritiko bi raje slišal od kakšnega slavista...

 

O estetskih merilih ne bi razpravljal, ker so stvar okusa. Nekomu so vrtni palčki nagravžni (jaz jih tudi ne bi imel), lastnikom pa očitno ne. Še enkrat bom podal samo svoje mnenje o njenem motorju. Tista poslikava (pa če se omejim samo na motor) je neprimerno bolj individualne (osebne) narave kot pa poslikave mnogih cestnih dirkačev, ki na svoje stroje lepijo nalepke in barve, ki so jih videli na reklamah ali na GP. Eden takih (ki se je očitno kar preveč vživel v vlogo Valentina Rossi-ja) mi je pred leti uletel v škarje, in je komaj zvozil...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto popoldan med Vrhniko in Logatcem (na dolgem levem ovinku proti Logatcu) ste eni z belo Skodo Octavio fotkal. Kdo od tu oz. so kaksne fotke na voljo? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto popoldan med Vrhniko in Logatcem (na dolgem levem ovinku proti Logatcu) ste eni z belo Skodo Octavio fotkal. Kdo od tu oz. so kaksne fotke na voljo? :)

 

..... ja sej če so bli iz "prometne", ti jo bodo itak sami na dom poslal, če si dobr ovink odpelu .... :kva2:  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kje pa. Nikjer nisi falil. Očitno pa nihče od nas (razen tebe) ne razume pravilno besede "individualist".

Očitno sm tud jst čudn, ker razumem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!