Skoči na vsebino

Sasser Worm!


Priporočene objave

Ce si ze pri tem, je se boljsi pristop, da precvikas ethernet kabel mail serverju :)

Resno - zakaj kar vse priponke blokiras? Konec koncev LookOut userji radi kar besedilo samo posljejo kot priponko v mailu ... ;)

spet ne bereš tako kot piše ampak po svoje !! ... rekel sem vse žive, ne pa vse ... so uporabniki v glavnem kar zadovoljni in brez pripomb ... predvsem zato, ker vedo, da so varni !!!

blokiram pa

.exe

.com

.bat

.pif

.cmd

.url

.vxd

.dll

.vbs

....

catch my drift ... ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tu se še lahko vprašamo, če so res hekeri tak pametni, al je mikrosoft tak tupi da dela tak slabe operacijske sisteme?!? :wacko: :blink:

microsoft je imel popravek, ki prepreči Sasserju in podobnim črvom, da okuži nek računalnik, že 11.Aprila ... čista neodgovornost in neumnost uporabnikov je, da ne poskrbijo za lastno varnost !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem htel tega povedat... pravim samo da je OS slab!... če nebi blo takih luken kot so, se nebi tak množično pojavlali taki črvi... zaj pa sploh ko se je del izvorne kode pojavil na netu, še hekerji lažje najdejo napake v sistemu, in zato so zadnje čase tudi ti črvi tako pogosti... to pa mislim da ni nič odvisno od uporabnikov!... slab OS...

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj mi ga ni Norton AntiVirus prepoznal (pa imam legalno verzijo in je stalno updateana)?

baje da če se norton updejta, torej nove definicije, preko nortonovega serverja oz. s tistim programom LiveUpdate... poš imel na PC-ju 3dni stare definicije.. če hočeš sveže si jih moreš ročno downloadat iz njihove strani...

drugače pa je norton tudi mene razočaral... zato sem ga menjal, zelo ti priporočam AVAST ANTIVIRUS.. ker praviš da maš licenčnega nortona, te bo verjetno razveselilo da je AVAST zastonj!... tak da, preizkusi, nimaš kaj zgubit.. jaz sem zelo zadovoljen!

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čista neodgovornost in neumnost uporabnikov je, da ne poskrbijo za lastno varnost !!!

Exactly.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... rekel sem vse žive, ne pa vse ...

Aja ... sem te razumel da kar vse po spisku (spisek je pa *.* ;)) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo ti priporočam AVAST ANTIVIRUS.. ker praviš da maš licenčnega nortona, te bo verjetno razveselilo da je AVAST zastonj!... tak da, preizkusi, nimaš kaj zgubit.. jaz sem zelo zadovoljen!

LP

-matej

Avast je u redu za tiste, ki znajo uporabljat računalnik. Laikom pri Avastu nič ni jasno, od updatanja naprej .. :?

Pri enem uporabniku sem dobil avast tako sesut in tolko različnih virusov gor, da to ni res .... :cry: :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hum.. nevem.. pri AVASTU jaz nevidim kakeršnihkoli težav... probaj zaj novejšo verzijo kako.. jaz nisem rabo nič kaj dosti nastavlat, pa vse avtomacko dela...

no, drugač pa probaj tudi F-secure ... tega tudi hvalijo

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje da so 18 letnega nemca že prijeli kot osumljenega da je on kriv za ta virus.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, a ze imajo njegov DNK, so potrdili izvornega prenasalca visrusa :hmm:

Se mi ne da brskat za takimi curiburiji O:-) :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem htel tega povedat... pravim samo da je OS slab!... če nebi blo takih luken kot so, se nebi tak množično pojavlali taki črvi... zaj pa sploh ko se je del izvorne kode pojavil na netu, še hekerji lažje najdejo napake v sistemu, in zato so zadnje čase tudi ti črvi tako pogosti... to pa mislim da ni nič odvisno od uporabnikov!... slab OS...

LP

-matej

Ne bi rad zagovarjal Micro$$$ofta,

ampak morda je razlog za tako pogoste probleme v tem, da so M$ Windows DALEČ NAJPOGOSTEJŠI in NAJBOLJ NAPADAN sistem... :fight1: in da uporabniki kljub temu, da so popravki zastonj (in ponavadi na voljo pravočasno) le-teh ne instaliramo...

Ampak to je samo moje skromno mnenje.... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!