Skoči na vsebino

Izdelava digitalnih merilcev


_OKI_

Priporočene objave

Trenutno poteka izdelava digitalnega termometra za moj skuter (AC) Tako bom lahko spremljal temperaturo motorja in pravočasno ukrpal ob pregretju.

Termometer bom imel vgrajen na armaturki (LCD zaslon :yea2: ) mogoče pa pride na ta zaslon še kakšni drugi podatki (kolega, ki mi dela je rekel, da bi še mogoče nardila da mi izračunava porabo ter obratomer :blink: :hmm:

Zanima me vaše mnenje glede tipala, ki meri temperaturo na cilindru. Kako naj ga pričvrstim, da bo čimbolj realno kazal temperaturo :hmm: S tem mislim na to, da da ne bo nasljonjeno tipalo s eno stranjo na cilinder, po drugi strani pa bo pihalo haljenje. Tipalo pa je v obliki majhne bunkice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fajn.... .)

to bi tud jest rabu... da bi še obratomer dol vrgu... števc sm že k sm dav kolesarskega gor pa me mika da bi še obratomer k ga ne uporablam k itak vozm po filingu nepo številkah na obratomeru... sam k je u istmu števcu tud za tempreraturo... tega pa rabm in bi mogu un števc podret pa sam temperaturo vn vzet pa nov ohišje narest...

kok te bo stalo tole? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok te bo stalo tole? .)

Jutri grema kupovat material, tako da bom jutri vedel

Edino skrbi me, kak bi tipalo namestil :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima...

Poleti(delamo ze ob vikendih :) ) bom s prijateljem naredil eno zanimivo stvar. Glavna funkcija bo bil obratometer, nato pride še merilec hitrosti, ura, in še kaj zanimivega. Vse pa bo prikazano na grafičnem displayu.

Obratometer se bo priklopil na izhodni signal, ki pride iz motorja...

Zanima me koliko od vas bi imelo tako zadevo?

p.s.: Če ima kdo kakšno idejo kaj bi bilo pametno dodati tej stvari naj kar pove!

Popravljeno . Popravil KaMiKaZe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

temperatura tudi ne bi škodla.. :)

Lahko bi.. Misliš zunanjo ali od vode oz. motorja?

Če bi bilo za obe, bi lahko imeli 2 senzorja. Eden na cilinder, drugi pa kam na grušt, za zunanjo tempraturo.

še kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko oboje ja, ena recimo da se montira nekam na okvir, drugo pa samo da namesto original termometra, priklopiš tega gor na un senzor na cilindru (pravim za H2O skuterje)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom že verjetno drugi tedn mel to. Bom dal slike in občutke gor :) Bom pa tud mel vse na LCD displayu s osvetlitvijo.

Kako pa naj pridim tipalo na AC cilinder?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko oboje ja, ena recimo da se montira nekam na okvir, drugo pa samo da namesto original termometra, priklopiš tega gor na un senzor na cilindru (pravim za H2O skuterje)...

OK sprejeto.

V mislih sem imel se kaksno stoparico krogov, uro, in kakšen graf. Graf pa bi verjetno bil bolj za brzince, ker pri skuterju ni nekih velikih sprememb obratov...

Zraven pa pridejo se razne opcije: MAX obratih, MAX hitrost, kaksno povprecje...

V glavnem je dosti tega.

Popravljeno . Popravil KaMiKaZe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse se da za sorazmerno majhen denar...

osvetljen lcd zasloncek 20x2 znakov te pride ene 5k sit menda...pol pa rabis se doloceno vezje al kaj pac...

torej se da za 20k kar veliko stvari ze ustimat, al se motim?

na racunalniku je lazje to delat, ker preko com porta kontroliras vse pa ceneje pride:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse se da za sorazmerno majhen denar...

osvetljen lcd zasloncek 20x2 znakov te pride ene 5k sit menda...pol pa rabis se doloceno vezje al kaj pac...

torej se da za 20k kar veliko stvari ze ustimat, al se motim?

na racunalniku je lazje to delat, ker preko com porta kontroliras vse pa ceneje pride:)

Display bo graficni in sicer 48x84pik.

Vezje pa bo narejeno z mikrokontroler-jem, ki ga bo treba sprogramirat. Ne samo gor naložit ampak napisat program za to.

Cena?..hm bomo videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ka si nor, se mal pa si bote se potovalni racunalnik gor dal!!! :blink:

aja, senzor si dej nekje pri glavi gor! .) kako?? v eno rebro z majhnim svedrom zvrtaj majhno luknjico, noter namazi s termo pasto (ono k se uporabla v elektroniki, k zlo dobr prevaja toploto), namesti senzor, in ga zalij s kako tekoco kovino al pa neki, da bojo nogice ven gledale! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ka si nor, se mal pa si bote se potovalni racunalnik gor dal!!! :blink:

aja, senzor si dej nekje pri glavi gor! .) kako?? v eno rebro z majhnim svedrom zvrtaj majhno luknjico, noter namazi s termo pasto (ono k se uporabla v elektroniki, k zlo dobr prevaja toploto), namesti senzor, in ga zalij s kako tekoco kovino al pa neki, da bojo nogice ven gledale! .)

ja...

to bo pa kar drago pomoje :)in kdo bo pisal program?

Bomo zrihtali za eno razumljivo ceno, seveda pa je tudi odvisno od interesentov.

Program bova pisala moj prijatelj in jaz, kaj bolj konkretnega pa še njegov oče, ker obvlada. (assembler pa to... ).

Popravljeno . Popravil KaMiKaZe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm... kr zanimivo se sliš ja.... lih neki takga bi jest rabu k bom števce pa nosivc pa vse vn zmetov k mi ni prov nč všeč :D sam jest bi rabu sam za temp. pa mogoče obratomer ostalo pa ne rabm.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm... kr zanimivo se sliš ja.... lih neki takga bi jest rabu k bom števce pa nosivc pa vse vn zmetov k mi ni prov nč všeč :D  sam jest bi rabu sam za temp. pa mogoče obratomer ostalo pa ne rabm.... .)

hm... zacetni model bo imel VSE mozne funkcije, potem pa bomo videli če bomo naredili še kakšno posebno izdajo :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo ja.. JAz bi rabil obratomer, uro, pa speed:) Mogoce se temp..

Seveda ce bi bla cena razumljiva:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KaMiKaZe: kolko misliš da bo prišla cena (izdelava + nekaj malega za trud ;) ) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KaMiKaZe: jaz sem tut poleg :) ti samo reči ko boš mel nareto :P

Aja.. pa LCD-ju ne bi škodla kaka osvetlitev oz. nekaj takega..

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz rabim obratomer+temperatura vode nic druga :)

enako, in ce bo cena normalna se tut jst priporocam............aja pa osvetlitev kot je bilo ze omenjeno, tud nebi skodla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enako, in ce bo cena normalna se tut jst priporocam............aja pa osvetlitev kot je bilo ze omenjeno, tud nebi skodla.

Glavna funkcija je seveda obratometer. Nato pa so še opcije:

-ura, hitrost, temperature in še kaj.

Če ima kdo kakšno DOBRO idejo naj jo kar pove.

Pred poletjem te stvari zal ne bo, ker je se sola...

Osvetlitev displaya definitivno bo. Lahko bo rdeče barve al zelene, mogoče tudi modre...ampak se je še treba pozanimat o ceni diod oz. svetlečega traka (cenejše pride v poštev).

Ce vas bo vec interesentov, bomo naredili ene 50 komandov in bo cena kar razumljiva, zaenkrat pa se je še ne ve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!