Skoči na vsebino

Izdelava digitalnih merilcev


_OKI_

Priporočene objave

Slike še pridejo...ko bo kaj več narejenega. Lahko pa dam zvečer oz. jutri gor sliko od prototipnega vezja :notworthy: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BI blo tut zanimivo :) :P

Jaz bi si modrega omislil.. samo pri eni LED-diodi je modra dražji od rdeče za 200 SIT min. Samo sej te tut ni tolk dražje, al ?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz bi tud to kupu za razumljivo ceno .)

Tko da lohk tud na mene racunate :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom tud ta tedn nardil dokončan protitip, in če bo delalo, lahko začnemo s proizvodnjo :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce mi nardite za avto kaj takega takoj kupim :)

povprecno porabo pa obratomer pa kilometre tocne naprimer :)

sicer mam obratomer ze pa vse samo vseeno:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce mi nardite za avto kaj takega takoj kupim :)

povprecno porabo pa obratomer pa kilometre tocne naprimer :)

sicer mam obratomer ze pa vse samo vseeno:)

Sej je v glavnem vse enako, le malo čudno bi izpadlo, ko bi za hitrost moral dajati na kolo magnet in nato še senzor... :lol1:

OK vidim da vas je kar nekaj interesentov. Ko bo kaj novega (napredek) vam takoj sporočim.

p.s. Slike vezja pridejo šele v ponedeljek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem danes nabavil material za dig. termometer. Zdaj pa me zanima, kje je tista temperaturna meja (do kod se lahko cilinder zagreje brez problemov)

@ZOK a bo vzdržala tista temp. pasta za procesorje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rece se termalna pasta in majo jo v vseh racunalniskih trgovinah.

kupi pa srebrno, ker boljse prevaja toploto. srebrna ma not delce srebra...malo je sicer draga..3k sit za cisto majckeno tubico...silikonska se obstaja, ki je cist poceni, lahhko je od mene kaj dobis ker jih mam par, mam pa tudi srebrne doma nekaj...

ceprav mi ni jasno, zakaj bi to uporabil? pol ne bos zmeril tocne temperature, ker bo termalna pasta ze nekaj pobrala, sicer minimalno, ampak vseeno:)

ti samo daj senzor noter v hladilna rebra od cilindra pa ga s sekundnim lepilom okrog zalepi al pa kak, tako da es bo lepo stikal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pasta ni vazna kaka je, ce bi mel v kakem TO 220 (al TO3?? ma, kr neki...) ohisju temp. senzor, je sploh neb rabu. .) ni pa ta pasta tako pomembna kot recimo pri coolerjih od procesorjev, ojacevalcev, razsmernikov in podobnih termicno izredno obremenjenih naprav, ker pretok toplotne moci med senzorjem in cilindrom ni velik, tam pa je tudi po nekaj sto vatov. .) glavno, da je senzor na enaki temperaturi kot cilinder. .)

za temperature ne vem, pri vodno hlajenih motorjih je optimalno nekje pri 75-85 stopinj, za zracne pa bo treba nekoga drugega vprasat. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta črna bunkica je v celoti občutljiva na temp.

K sreči je v obliki valja s odrezano eno slabo polovičko. Zato bom enostavno zmeril premer, vzel taki sveder ter zvrtal lukno v tisto rebro na glavi na najdebelejšem delu rebra.

Nato pa sem mislim s tem kitom zamazat tisto luknjo, ki bo ostala (ker tipalo ni čisto okroglo) in bo pasta obenem dražala tipalo na mestu, da ne bo ven padlo.

post-18-1084017008.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

btw, tipalo se da ponavadi v cilinder in ne v glavo, zaradi bolj natancnih stopinj.........(kolk pa je to za AC motor pa nimam blage veze)

zaznavalo more bit pa sposobno odcitavat temperaturo od vsaj 50-120°C (zazeljeno oklol 0-120°C, pa mogoce se kj vec kt 120)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js ga mam na pokrovu glave, da gleda v hladilno vodo 0,5 cm nad glavo... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js ga mam na pokrovu glave, da gleda v hladilno vodo 0,5 cm nad glavo... :hmm:

da ne bo pomote govoru sm o AC masini

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aaaa, mas prav, pri LC je temperatura bolj konstantna! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja super. Upam, da ti bo uspelo to nastimat ;) Drugace pa sem mel jas pri LC tudi v glavi cilindra tipalo. Pri AC pa se ga da pomoje tam, kjer je tek bata. Torej nekje ob strani... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ni pri AC temp. konsantna? Saj kovina zelo dobro prevaja temperaturo. Zdaj stopinjo gor al dol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, res kovina dokaj dobro prevaja toploto (sploh aluminij), a pri LC je temperatura hladilne tekocine dosti bolj konstantna pri dnu cilindra in pri vrhu glave kot pri zracno hlajenem, kjer je glava najbolj vroca, dno cilindra pa znatno manj. voda namrec krozi, in kot taka pomaga pri prevajanju toplote, ki se bolj enakomerno razporedi po sestavnih delih. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, res kovina dokaj dobro prevaja toploto (sploh aluminij), a pri LC je temperatura hladilne tekocine dosti bolj konstantna pri dnu cilindra in pri vrhu glave kot pri zracno hlajenem, kjer je glava najbolj vroca, dno cilindra pa znatno manj. voda namrec krozi, in kot taka pomaga pri prevajanju toplote, ki se bolj enakomerno razporedi po sestavnih delih. .)

Ja potem bo ok, če namestim na glavo, če je ta najbolj vroča :hmm: Ker meni se gre za to, da bom vedel kdaj je temperatura :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole bi si js tut naredo a mas mogoce kak nacrt?

A to mas lahka tut merjenje sekund do 80 npr.???

Pa kake funkcije ma to vse?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
a izdelava kaj napreduje ?

Seveda! B)

Evo:

picture%20001.jpg

picture%20002.jpg

picture%20003.jpg

To so slike od testne verzije, ki se bo seveda razlikovala od končne. Vidijo se tudi kontakti za display...

Jedro tega "obratometra" bo atmel v SMD izvedbi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha... šele ko sem ploščico videl sem dojel, da bom jaz tisti, ki bo moral to čudo programirati

:D :D :lol1: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!