Skoči na vsebino

Dead Moon night!


Priporočene objave

Ker tripam na Ramones, Led Zeppelin, rock takšen in drugačen, predvsem pa - pazi to, ker to je opis tega benda: brutalen v emocijah, subtilen v dejanjih in čvrst v ritmu, nagajiv v melodiji... Mi kr solze tečejo, ko sm zvedu ,da so danes v ortobaru namreč vsaj meni velelegendarni Dead Moon. Eden od bendov, ki so mi v minulih letih razgrajanja po Sloveniji ponudili vsaj zame najboljši miks nabijanja, žaganja, joka, ritma in rockerskega filinga.

Tukaj najdete nekaj online posnetkov s plate LiveEvil, k ivsebuje znane predelavae in njihov železni repertoar. Da si ustvarite vtis, priporočam: Dagger Moon , 54/40 or Fight , Johnny's Got a Gun , Folsom Prison , Dead Moon Night , Don't Burn the Fires , Can't Help Falling in Love , Communication Breakdown , Running Scared , Black September...

Posnetki so sicer slabše kakovosti... na koncertu pa je bil še vedno doslej totalni šus ... :) Še posebej pred leti na Zgaga Rock Festu, ko so špilali dva dni zapored (a na srečo ne v enem kosu) :D yeeehawww rokenrol :D

Takole pravi o njih Alex Zorn, All Music Guide

Dead Moon, a three-piece from Clackamas, OR, is known for its own particular brand of rootsy garage punk. Their music conjures images of hard-luck easy riders and lovers against the world. While their sound alternates between moody and aggressive, it is always remarkably genuine and energetic.

The band is fronted by the husband-wife team of Fred and Toody Cole. Fred began his enduring musical career at the very young age of 15. Many years and many bands later (after living through experiences as varied as homesteading in Alaska, dodging the Vietnam War draft, and hunting bears), the two formed a punk band called the Rats. Later, after adding Andrew Loomis on drums, Dead Moon was formed in 1987. Frequently on the road in Europe, where they have a huge and devoted following, widespread popularity in the U.S. has continued to elude them.

---------------------------------------------------

Adventures, experiences, frustrations, anger and disillusions through all those years, made Fred and Toody do DEAD MOON. They turned out to become the best Rock 'n' Roll band in the world today. Don't you dare to miss them. It might change your life. No overdubs or remixes, guitar-strings break, out of tune guitars, unintentional participation keeps all this alive as it happens in mono.

dmoon1.jpg

067a.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: :kva2: :kva2:

joj ... zakwa nisem u Lublan doma ... :topic: :angry: :fight2:

mah uživaj Symči ... :yea2: ... pa vsi ostali ki bote šli ... :yea2: ... verjemte ... splača se ... :kva2: :grrr

pa obvezno časti bendu enga al pa dva rogatega ... so mi pred dvema letoma rekli, da mamo super dobro pivo ... .)

:beer2: :beer2: :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AAAAAAAAAAAAAAAAAA :kva2: pa zakaj to danes zvem? :fight2: shit :BUA: :angry:

kdaj igrajo, mogoče bi mi pa uspelo prit v LJ? sym, can I get drunk and crash at your place? .) :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym, can I get drunk and crash at your place?

ti :hmm: ..tko mimgrede :hmm: ....tko sej ves :doze: ...tlele ...this way.....man of the house this way B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AAAAAAAAAAAAAAAAAA :kva2: pa zakaj to danes zvem? :fight2: shit :BUA: :angry:

kdaj igrajo, mogoče bi mi pa uspelo prit v LJ? sym, can I get drunk and crash at your place? .) :devil:

valjda :) bom ekstra v ta namen svojo 8 let staro lederco navlekel ... če mi je še prav :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bosta vidva v atriju spala fanta ....

..zmenta se za kok vama tara utico renta :angry:

:grrr

Popravljeno . Popravil tejka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

www.deloskop.si pravi takole:

Orto klub 22.00 Dead Moon– Zasedba: Fred Cole (kitara, vokal), Toody Cole (bas kitara, vokal), Andrew Loomis (bobni). Ustanovitelj, pevec in kitarist skupine Dead Moon Fred Cole je kot glasbenik pričel delovati že sredi šesdesetih let in se je na svoji glasbeni poti potapljal v žanrsko sila različne vode (od rhythm'n'bluesa, punka, psihadelije, hardrocka in vse do countrya). Konec osemdesetih je skupaj s svojo ženo in bobnarjem Loomisem osnoval skupino, ki je svoj prvi nosilec zvoka, single Parchment Far, na katerem se nahaja tudi cover Hendrixove Hey Joe, izdala leta 1989. Isto leto je izšel tudi njihov debitantski LP In The Graveyard, prav tako kot single za ameriško založbo Tombstone. Svoj drugi album Dead Moon Night (1990) so izdali za nemško založbo Music Maniac Records s katero sodelujejo še danes. Na tokratni tureji se predstavlja z najnovejšim albumom Dead Ahead. Portlandska underground rock trojica je v naših krajih dobro znana. Njihov koncertni album Hard Wired in Ljubljana je nastal ob njihovem zadnjem obisku, novembra 1995. Koncert.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tejka no panik today, pervy bo ogrožal lokalno prebivalstvo na koncertu Soulata ker se je delo zavleklo in avspuh na avtu spušča čudne zvoke, da o tem kako bom jutri (nujno) delal ob 10.00 zjutraj ne govorimo. :wacko:

torej uživajte, upam da jih še kdaj ulovim :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah klinac..jest bi te pa z veseljem dala med macke spat...sej si ze navajen .) ...

....mal virtualnega terorja pa morm zganjat a ne .) :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dead Moon = very cool ... ampak too soft for my taste ... že zaradi bobnarja se splača na koncert ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dead moon rock! :yea2:

:notworthy: za bobnarja

Urbi

p.s.: Sym se je parkrat ponudil, da me vrže na oder, pa nisem bil v feelingu... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dead moon rock! :yea2:

p.s.: Sym se je parkrat ponudil, da me vrže na oder, pa nisem bil v feelingu... :P

yeah ... rock inside my head the next morning ... :SS

PS: Urbi si great company :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Danes v četrtek 19.10 2006 se v Orto bar (Ljubljana) vračajo DEAD MOON ! :kva2: :OK: :yea2:

Popravljeno . Popravil kachunter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes v četrtek 19.10 2006 se v Orto bar (Ljubljana) vračajo DEAD MOON ! :kva2: :OK: :yea2:

Sm upal, da DARK MOOR. Ah, jeba, pa nč, no. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes v četrtek 19.10 2006 se v Orto bar (Ljubljana) vračajo DEAD MOON ! :kva2: :OK: :yea2:

ob 22h ... bom tam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!