Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

in kako zaključiš lecitacijo?

Imaš opcijo, da umakneš artikel iz licitacije. Pri tem, se ti ta artikel šteje kot neprodan, če še nisi imel nobene licitacije.

V primeru, da si imel licitacijo, lahko izbiraš med zaključkom /odstranitvijo artikla, ali pa izbereš najbolšega ponudnika in prodaš njemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dobro se je pozanimati kakšne so dajatve naši državi, če kupuješ izven EU. Včasih pomaga, če ti prodajalev napiše na škatlo ''gift'' ne pa vedno

ja do kolke vrednosti pa je "gift", če ti to uspe?

in kako lahko to dokažeš?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam bi rad od fizične osebe iz USA kupil rabljena rezervna dela za motor ktm, katera prideta nova obadva skupaj okoli 400 evrov.

Model mi jih bo dal za 110 $ samo mene skrbi kako je v zvezi s stroški carine ter poštnine poleg tega me skrbi , da ne bodo na carini zahtevali kakšnega papirja,računa itd. Mi lahko mogoče kako pomagate z nasveti ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja do kolke vrednosti pa je "gift", če ti to uspe?

in kako lahko to dokažeš?????

Po moje je to le dobra volja carinika

Sam bi rad od fizične osebe iz USA kupil rabljena rezervna dela za motor ktm, katera prideta nova obadva skupaj okoli 400 evrov.

Model mi jih bo dal za 110 $ samo mene skrbi kako je v zvezi s stroški carine ter poštnine poleg tega me skrbi , da ne bodo na carini zahtevali kakšnega papirja,računa itd. Mi lahko mogoče kako pomagate z nasveti ?

Sploh ne vem kako je definran davek, ker v večini primerih je vrednost pošilke neznana sploh, če je roba rabljena.

nekaj sem našel tukaj klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam bi rad od fizične osebe iz USA kupil rabljena rezervna dela za motor ktm, katera prideta nova obadva skupaj okoli 400 evrov.

Model mi jih bo dal za 110 $ samo mene skrbi kako je v zvezi s stroški carine ter poštnine poleg tega me skrbi , da ne bodo na carini zahtevali kakšnega papirja,računa itd. Mi lahko mogoče kako pomagate z nasveti ?

Kolikor je meni znano: Na vrednost pošiljke in poštnine 6% carine plus 20% DDV na vse skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano: Na vrednost pošiljke in poštnine 6% carine plus 20% DDV na vse skupaj.

Nazadnje so me ocarinili za 3.5% (deli za motorna kolesa) + 20%DDV + okoli 20€ stroški carinjenja, oz. po domače, da lahko gre tisti kurac po šihtu na pir...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Vedno večkrat opažam, da na ebayu bidajo podobna imena, kot so (a***g, d***4,.....). Če klikneš nanj ne moreš ne pogledati njegove ocene, še manj pa zvedeti kake podatke. Kot da so avtomatično generirani, ampak ceno artikla pa vseeno dvigujejo. Mogoče ve kdo kaj je to, pa če so fake userji, zakaj ebay ne ukrepa? Sem jim poslal tudi mail, pa niso nič odgovoril.

Hvala za odgovor

PS:Primer bidanja na en artikel

Ebay bidanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wir haben die Anzeige der Gebotsübersicht für höherpreisige Artikel geändert. Um die Sicherheit des eBay-Marktplatzes zu wahren, den Schutz der Privatsphäre der Bieter zu erhöhen und unsere Mitglieder vor betrügerischen E-Mails zu schützen, sehen nur Sie und der Verkäufer Ihren Mitgliedsnamen in der Gebotsübersicht. Anderen Mitgliedern wird Ihr Namen anonym angezeigt, wie beispielsweise x***y.

V glavnem, zaradi varnosti, da ne moreš ti kot potencialni kupec tistemu, ki ima najvišjo ponudbo, težit, da naj odstopi, nekaj takega.

Pa kaj te briga, kake ocene ima tisti, ki bida?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uvoz rabljenih delov za motor iz US:

3,5% na dele

20% ddv na vrednost + poštnina

20% stroški carinjenja- ali je to na vsak kos, če dobiš več delov v eni škatli??

Kolikšen je lahko znesek vrednosti blaga+poštnine, da se davka oz kakršnihkoli stroškov ne plača oz da so minimalni?

Prodajalec mi na željo lahko napiše nižjo vrednost na račun, sem pa nekje na 120$ s poštnino vred, če se cene ne priredi.

Rabil bi bolj konkretne izkušnje kot linke do cenikov carine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uvoz rabljenih delov za motor iz US:

3,5% na dele

20% ddv na vrednost + poštnina

20% stroški carinjenja- ali je to na vsak kos, če dobiš več delov v eni škatli??

Kolikšen je lahko znesek vrednosti blaga+poštnine, da se davka oz kakršnihkoli stroškov ne plača oz da so minimalni?

Prodajalec mi na željo lahko napiše nižjo vrednost na račun, sem pa nekje na 120$ s poštnino vred, če se cene ne priredi.

Rabil bi bolj konkretne izkušnje kot linke do cenikov carine.

znesek ti piše na linku

lohk bi pa poslal prodajalcu eno pisemce ki bi ga on priložu pošilki in ko bi ga prebrali cariniki, bi zgledalo kot da ga pošilja tvoj bratranc, stric,.....

probat ni greh

če ti ne uspe bo carina hotela da jim pošlješ sprintano verzijo avkcije

saj pr men so to zahtevali

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na katerem linku?

Ali je limit za neobdavčit v skupnem znesku cene blaga+poštnina 45€, kar je nekje 66$?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na katerem linku?

Ali je limit za neobdavčit v skupnem znesku cene blaga+poštnina 45€, kar je nekje 66$?

Pred kakim letom je na poštnem centru v Lj (carinska pošta) na oglasni deski pisalo da ja. Stroški poštnine se prištejejo k neto vrednosti pošiljke za določanje vrednosti in obračun dajatev.

LP,

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to je znano.

Ni pa znan znesek skupne vrednosti blaga, ki pride skozi carinske postopke brez ali z minimalnimi dajatvami.

Seveda iz US.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre nekako tako.

3,5% carina na dele motorjev, 20%ddv na vrednost blaga skupaj s poštnino in še nekje 4€ stroški pošte.

V mojem primeru, blago s ceno 45$ dobim za 100$. Še vedno ceneje, kot iz nemškega ebaja, ker so povprečno višje cene, pa tudi izbira je manjša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre nekako tako.

3,5% carina na dele motorjev, 20%ddv na vrednost blaga skupaj s poštnino in še nekje 4€ stroški pošte.

V mojem primeru, blago s ceno 45$ dobim za 100$. Še vedno ceneje, kot iz nemškega ebaja, ker so povprečno višje cene, pa tudi izbira je manjša.

pr men pa;

na ceno izdelka in poštnino je 6,5% carine (vizir čelade), na to vse skupaj še 20% ddv-ja

+posredovalnina 3e. + obvestilo 1.25e.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa en problem heca že 3dni... :cry:

Imam ebay account in imam paypal account, vendar mi jih na noben način noče linkat... več 10krat sem že poizkusil pritisniti na gumb link, vendar neuspešno... ali je morda kakšen trik oz. hakelc, ki ga ne vem?? :huh:

Help pliz :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa en problem heca že 3dni... :cry:

Imam ebay account in imam paypal account, vendar mi jih na noben način noče linkat... več 10krat sem že poizkusil pritisniti na gumb link, vendar neuspešno... ali je morda kakšen trik oz. hakelc, ki ga ne vem?? :huh:

Help pliz :hmm:

Kakšno linkanje?!

Kje to linkaš? Jaz se ne spomnim nič na to temo, pa imam oba accounta...

A je to morda samo za E-Bay prodajalce? To jaz (še) nisem...

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je... Sem prodajalec in imam odprt premium račun...

Ob zadnjem koraku oddaje oglasa mi javi da nimam verificiranega oz. povezanega ebay računa s paypalom...

Vendar moj Paypal je verificiran, ampak pri naslovih (addresses) je opcija da se poveže, a se mi na noben način noče.. Pri kliku na gumb za linkanje mi odpre moj račun od Paypala in to je to, nič se ne zgodi... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ste tisti ki ste morda prodajali na ebayu imeli kake probleme?

Ali vsi samo kupujete :rolleyes:

Pojdi na

my account

paypal account

in spodaj imaš ''to view and ubdate,... click here''

logiran pa boraš biti tudi na paypalu oziroma se boš bora pred updateom

Mislim da v slovenijo ne moreš prejemat denarja na paypal....

Sedaj že nekaj časa lahko vendar si lahko narediš withdraw samo na viso kartico

Popravljeno . Popravil salo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi na

my account

paypal account

in spodaj imaš ''to view and ubdate,... click here''

logiran pa boraš biti tudi na paypalu oziroma se boš bora pred updateom

Sedaj že nekaj časa lahko vendar si lahko narediš withdraw samo na viso kartico

Tole je vse kar vidm pod My Account... Ko kliknem na "Link my paypal account" mi odpre paypal homepage, se logiram, zgodi se pa nič... isto je po "addresses"

post-9880-1202070999_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!