Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

Prevtzer, beseda je tvoja.

nene žal ne bo nič, vsaj kar se mene tiče

brt trenira Lacrosse pa je njihov trener nek albanc (al američan al kva) in tud trenirajo s temi vojaki iz Aviana.

tako pač pozna tam ljudi-

že men ne pusti da bi kj velik nanga naročov :devil:

k sm hotu 6 parov škornov da bi jih tuki v SLO naprej rihtov- pa sm že dau na bolho pa me je res ful folka klical sam pol ni blo nč

drgač sm pa zračunov da bi s tem zaslužu 270€

ampak ker ne pusti pač ni blo nč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, najceneje te pride nakazilo preko spletnega bančništva.

Kar se pa tiče stroškov nakazila, si pa malo v temo udaril. Če navedeš, da nosiš sam stroške nakazila, jih bo tvoja banka zaračunala tebi v kompletu (naknadno, ko bodo dobili od banke prejemnice fakturo). Jaz vedno dam stroške SHA (shared) pa še nisem imel problemov. Verjetno je pri tvoji banki (oz tvojem primeru) bila izjema.

Res je, da je tedaj šlo še za pre-€ obdobje. Dal sem SHA in vpisal vsoto kupnine nakar dobim čez tri dni mail, da je njegova banka (Reiffeisen, nekje pri Dusseldorfu) njemu nakazala kupnino -12€. Danes vpišem, da sam nosim vse stroške in plačam le 31c, denarja se pa nakaže toliko, kot sem ga poslal. Je pa res, da redko plačujem preko bančnega nakazila. Paypal je zakon že dve leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kakšnimi dokazili je možno na pošti prikazat vrednost nakupa iz tujine?

Prodajalec ni priložil nobenega papirja o vrednosti pošiljke, carina pa hoče račun.

Ali je natisnjena ebay stran dovolj za to?

Vrednost poštnine, ki jo vštejejo v znesek za carinit in obdavčit je itak navedena na pošiljki.

Če bi tiskal paypal račun, bi bil enkrat višji znesek, ker sva nizko nakupno ceno kompenzirala

s kao višjo poštnino in nekimi njegovimi extra dodatki.

Popravljeno . Popravil D.J.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi. Probat ni greh. In najbolje kar z ebay stranjo, na kateri je razvidno, da si ti kupec in koliko je bila končna cena ter po možnosti poštnina, če te vprašajo še za to. Izpisek iz paypal-a pa imej v žepu, če se ne bo dalo drugače zmeniti. Verjetno je tvoj interes, da robo dobiš ne glede na obseg davščin, seveda z željo, da bi te bile čim manjše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, to bom probal rešit.

Pri naslednjem naročilu oz plačilu imam pa sledečo težavo.

Prodajalec nima paypala in hoče:

"Just wanted to remind you that i dont have paypal so it will have to be a money order or cashiers check through a bank. I purchase all my items with a money order through the post office. if your not familiar with that, check with them i'm sure they would know what to do so you can get payment to me in the united states."

Kaj je bolj ziher, money order ali cashiers check in pa kaj v prevodu pomeni posamezna opcija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kakšnimi dokazili je možno na pošti prikazat vrednost nakupa iz tujine?

Prodajalec ni priložil nobenega papirja o vrednosti pošiljke, carina pa hoče račun.

dovolj je že printscreen iz ebaya ali paypala poslan na njihov email.

tako ali tako sami tudi drugje preverjajo stroške...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Tudi jaz se soočam s pomisleki glede ebaya, pa me zanima kaj emnite o tem oglasu

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...n%3D4%26ps%3D42

kupec pravi da je poštunina iz Hong Konga 3 funte. Je to možno???

Plačilo je prek Pay Pal, zanima pa me, kdaj plačaš poštnino? ko ti prinesejo domov ali že na ebay-u?

Glede na majhno težo in velikost artikla, je poštnina 3 funte možna, plačaš jo pa vnaprej, skupaj s samim artiklom.

Prodajalec ima veliiiko pozitivnega 'feedback'-a, zato ga smatram za resnega.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Tudi jaz se soočam s pomisleki glede ebaya, pa me zanima kaj emnite o tem oglasu

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...n%3D4%26ps%3D42

kupec pravi da je poštunina iz Hong Konga 3 funte. Je to možno???

Plačilo je prek Pay Pal, zanima pa me, kdaj plačaš poštnino? ko ti prinesejo domov ali že na ebay-u?

danci prehitel...objava se lahko briše :D

Popravljeno . Popravil Erik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Tudi jaz se soočam s pomisleki glede ebaya, pa me zanima kaj emnite o tem oglasu

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...n%3D4%26ps%3D42

kupec pravi da je poštunina iz Hong Konga 3 funte. Je to možno???

Plačilo je prek Pay Pal, zanima pa me, kdaj plačaš poštnino? ko ti prinesejo domov ali že na ebay-u?

Na tvojem mestu bi vseeno preveril znesek poštnine (vprašaš po mailu). Namreč poštnina 3 funte je navedena do UK in Irske kar ne pomeni nujno da je taka tudi do Slovenije.

Z ostalim se pa strinjam z Dančijem.

In pazi še na Carino. Mislim da je meja za carinjenje 22 EUR skupaj s poštnino. Drugače ti na znesek nakupa nabijejo carino, potem pa na ta znesek prištejejo še poštnino in ti na vse skupaj nabijejo DDV.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem razumevanju je money order bančno nakazilo.

težko, ker nimam njegovega računa, le naslov.

Zna bit, da gre za vrednostno pismo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšnega poznanega ob meji v Italiji, ki bi bil za recimo 10Eur provizije pripravljen sprejeti en paket?

En Italjan bi mi rad zaračunal 120Eur poštnine za 10kil težko glavo za avto.

Niso kaki ilegalni beli praški :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo uspešno pošiljal denar v US brez uporabe paypala.

Vrednostnih pisem naša pošta ne dostavlja v US, banka pa ne prenaša deviz na naslov ampak le na račun, ki pa ga prestrašenček zgleda nebi rad povedal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo uspešno pošiljal denar v US brez uporabe paypala.

Vrednostnih pisem naša pošta ne dostavlja v US, banka pa ne prenaša deviz na naslov ampak le na račun, ki pa ga prestrašenček zgleda nebi rad povedal.

Se boji, da bi ga povezali s kakšno teroristično celico. Saj veš motosvetovci smo sumljivi ljudje .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa se vseeno da, ampak ni poceni, za 50$ je 8€.

Western union je možno takoj po knjiženju dvigniti kjerkoli po svetu so zastopniki.

Zdej pa upat na poštenost prodajalca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa se vseeno da, ampak ni poceni, za 50$ je 8€.

Western union je možno takoj po knjiženju dvigniti kjerkoli po svetu so zastopniki.

Zdej pa upat na poštenost prodajalca.

samo v info, nakazila brez znanega končnega upravičenca kot je western union povsod na internetu MOČNO odsvetujejo. na koncu se odloči sam ampak se vprašaj zakaj si ta prodajalectako blazno ne želi nakazila na račun ali kak drug sistem plačila. lahko pa mu predlagaš da on tebi pošlje artikel in upa na tvoje poštenje da ga boš po prejetju plačal :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom nič zagovarjal ampak upravičenec je znan, ker je podan naslov osebe, ki bo le z dokumentom dvignila denar.

Ali bo meni poslal ali ne, je njegova stvar ampak jaz imam račun, ki mi ga je poslal preko ebay in imam potrdilo, da sem na ta naslov preko westerna nakazal.

Upam da je to zadosti, da če prodajalec ne pošlje robe, pade v hudičeve mline ebaya.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej le, da bo pošiljka zavarovana. Lahko se zgodi, da se pošiljka res izgubi vendar pri zavarovani pošiljki denar ne bo izpuhtel. Če pošiljke ne bo, se prodajalec lahko vedno zagovarja, da jo je poslal in je izginila v čudežnem svetu poštnih kanalov do Slowakie, Slavonie, Russian Federation Republic Slovenie, whatever... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavarovana ali ne, za tako razdaljo se izpolne poštni obrazec, s katerim se dokazuje da je pošiljka bila oddana.

Iz obrazca je razvidna teža kosa, vrednost poštnine in vrednost kosa.

Če karkoli od tega ne štima, človek nateguje.

Če zapakira in pošlje po teži podoben kos pa nastopi drug problem ampak to vse skupaj nima več veze western union.

Kaj se bo zares zgodilo, pa še pričakujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!