Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

neki me zanima.......pri tistih oglasih ki ne tocno pise koliko je postnina, pise pa da poslje vsepovsod......a se tam posebej potem placa postnina ali jo zraven placas tam prek paypala??

Na E-Bayu se moraš skoraj vedno posebej dogovorit za poštnino, ker le redki imajo navedeno poštnino za Slovenijo. V vsakem primeru poštnino prišteješ znesku avkcije in plačaš oboje skupaj - vsaj jaz to tako počnem.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neki me zanima.......pri tistih oglasih ki ne tocno pise koliko je postnina, pise pa da poslje vsepovsod......a se tam posebej potem placa postnina ali jo zraven placas tam prek paypala??

Dogovori se za poštnino pred koncem licitacije. Ko si enkrat zlicitiral predmet, pomeni, da si sprejel vse pogoje prodajalca, tudi stroške poštnine, ki ti jih bo navedel. Tako, da je boljše to razčistit prej.

Popravljeno . Popravil bambi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postal order - poštno nakazilo, bank order, bank transfer, Überweisung - bančno nakazilo.

Kakšna pa je razlika med "postal order" in "bankers draft" ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne tiče glih ebaya, gre za naročanje iz spletne trgovine.

naročil sem 2 artikla, poleg cene mi zaračunajo še poštnino. Za payment method sem se odločil "check/money order". Po zakjlučenem naročilu mi javijo IBAN in BIC, muči pa me naslednja vrstica kjer piše :

"Bitte gib die Rechnungsnummer als Verwendungszweck an" =

emm tolko mi je jasno da je nekej v zvezi s številko računa. A to pomeni da moram kot opombo pri nakazilu navest št. naročila? al kako naj jim dopovem da jim plačujem JST za moje naročilo...

če je kšen dojčšpreher tle, bi lepo prosil... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postal order - poštno nakazilo

banker's draft - bančno nakazilo. :doze:

Staycool, prosijo te, da navedeš kot namen plačila številko računa, verjetno gre za številko eBay transakcije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postal order - poštno nakazilo

banker's draft - bančno nakazilo. :doze:

Ups , nisem še priklopil možganov nazaj :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kaka dobra duša, ki bi mi preko paypala plačala v nemčijo ene dele v vrednosti ca 30 eurov?

Dam za pir, al pa se bomo za provizijo zmenli.

Več pa po PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, a res ni nikogar, ki bi mi v ponedeljek za jurja in pir pomagal po čimhitrejši poti(paypal) spravit nekaj ojrotov v nemčijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, a res ni nikogar, ki bi mi v ponedeljek za jurja in pir pomagal po čimhitrejši poti(paypal) spravit nekaj ojrotov v nemčijo?

lahko ti jaz pomagam piši na pm, da se dogovorima

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo, imam eno prošnjo in sicer bi preko ebay-a naročil par stvari, ampak ker nisem prijavlen bi prosil nekoga ki je, da bi mi zrihtal mail od teh treh prodajalcev če je možno:

LINK1

LINK2

LINK3

Pa še to, ker bom naročal prvič. Ko imam enkrat mail, pa se z prodajalcem vse zmenim, potem še samo preko banke plačam naročeno stvar+poštnino, mu nato pošlem mail da sem plačal in pol še samo čakam poštarja :), al še kaj druga?

aja pa se da kaj handlat, npr. od tazadnjega(LINK3) bi vzel več stvari pa ker so rablene pa to, bi malo gliho :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Email prodajalca ni kar tako viden. Sporočilo mu lahko pošlješ samo kot prijavljen uporabnik in tudi pri tem ni nujno da je email naslov razkrit.

Pa še zanimivost: Tudi kot registriran in prijavljen uporabnik ne moreš poslati sporočila komurkoli. Med sabo lahko komunicirajo samo kupci-prodajalec, ne pa tudi kupec-kupec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živijo!

Torej zanima me, ko je enkrat lecitacija končana na ebay-u in je končna cena smešno nizka(čeprav je izdelek vreden več), ali potem to ti lahko kupiš. Ali lahko prodajalec ceno zviša po koncu lecitacije? Mislim, da nebi prodajalec rekel ,za tako majhno ceno pa tega že ne bom prodal.

Hvala za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo!

Torej zanima me, ko je enkrat lecitacija končana na ebay-u in je končna cena smešno nizka(čeprav je izdelek vreden več), ali potem to ti lahko kupiš. Ali lahko prodajalec ceno zviša po koncu lecitacije? Mislim, da nebi prodajalec rekel ,za tako majhno ceno pa tega že ne bom prodal.

Hvala za odgovore!

Po koncu licitacije prodajalec ne sme zvišat cene. S tem, ko si licitiral in licitacijo dobil sta se oba zavezala, da prodaja poteče pod pogoji nevedenimi v licitaciji. Pazi le, da ne gre za kakšno cako npr. med vrsticami lahko piše, da gre samo za embalažo ali pa le za posredovanje, lahko, da boš dobil le dummy-ja, ali pa je mogoče le najem predmeta.

Vnaprej se dogovori za poštnino, saj bo prodajalec poskusil dobiti vsaj del izgubljenega denarja preko nje. V kolikor v licitaciji ni navedene poštnine in se je le ta končala, jo ima pravico določit prodajalec, ti pa jo moreš akceptirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po koncu licitacije prodajalec ne sme zvišat cene. S tem, ko si licitiral in licitacijo dobil sta se oba zavezala, da prodaja poteče pod pogoji nevedenimi v licitaciji. Pazi le, da ne gre za kakšno cako npr. med vrsticami lahko piše, da gre samo za embalažo ali pa le za posredovanje, lahko, da boš dobil le dummy-ja, ali pa je mogoče le najem predmeta.

Vnaprej se dogovori za poštnino, saj bo prodajalec poskusil dobiti vsaj del izgubljenega denarja preko nje. V kolikor v licitaciji ni navedene poštnine in se je le ta končala, jo ima pravico določit prodajalec, ti pa jo moreš akceptirat.

Hvala za pojasnilo!

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo!

Torej zanima me, ko je enkrat lecitacija končana na ebay-u in je končna cena smešno nizka(čeprav je izdelek vreden več), ali potem to ti lahko kupiš. Ali lahko prodajalec ceno zviša po koncu lecitacije? Mislim, da nebi prodajalec rekel ,za tako majhno ceno pa tega že ne bom prodal.

Hvala za odgovore!

ker si očitno popolni začetnik na e-bayu (glede na vprašanje) si vredu preberi VSE kar ti na e-bayu piše o licitacijah, pogojih, obveznostih,... itd. ker se boš drugače hitro zajebal z e-bayem in njegovimi odvetniki pa ni šale. začni kupovat šele ko si 100% da veš kaj delaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko je enkrat lecitacija končana na ebay-u in je končna cena smešno nizka(čeprav je izdelek vreden več), ali potem to ti lahko kupiš.

prodajalec je lahko določil "pridržano ceno" oz "reserve price" pod katero izdelka ni dolžan prodat.

Reserve Price

The lowest price at which a seller is willing to sell an item in an auction-style listing. When sellers list an item, they can set a secret reserve price. If the highest bid does not meet the reserve price, then they're under no obligation to sell the item to the bidder.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali po nemško...

Mindestpreis

Mit einem Mindestpreis sichern Verkäufer ab, dass sie einen Artikel nicht unter einem bestimmten Wert verkaufen. Der Mindestpreis liegt über dem Startpreis. Der Betrag des Mindestpreises ist für Käufer nicht einsehbar. Auf anderen eBay-Marktplätzen, beispielsweise in den USA, ist der Mindestpreis unter dem Begriff "Reserve Price Reserve Price" bekannt.

(Z najnižjo ceno se prodajalec zaščiti, da njegov izdelek ni prodan pod ceno (najmanjšo), katero želi dobiti za svoj izdelek)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nasvet: ta možnost obstaja zaenkrat na eBay Nemčija in eBay Avstrija v sledečih rubrikah

Hinweis: Die Option Mindestpreis ist zurzeit nur in eBay Deutschland und in eBay Österreich und nur in den folgenden Kategorien verfügbar: Automobile, Spezielle Fahrzeuge, Business & Industrie sowie Antiquitäten & Kunst und Uhren & Schmuck.

So bieten Sie auf ein Angebot mit Mindestpreis:

ali po domače:

če prodajalec odpre avkcijo z začetno ceno 1€ in nastavi Mindestenpreiss/Reserve price recimo 1000 €, bo pod trenutno najvišjo ponudbo pisalo Mindestpreis nicht erreicht [attachmentid=81506], kar pomeni, da izdelek ne bo prodan, če najnižja cena ne bo dosežena (ki je sicer kupcu nevidna)....

izdelek dobi pač tisti, ki ponudi najvišjo ceno nad to "določeno najmanjšo"

v praksi izgleda pa takole

[attachmentid=81507]

post-5241-1158322195_thumb.jpg

post-5241-1158322602_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako se pa še na drug način nakaže denar na paypal, ker nimam vise al pa mastercarda, če kdo ve slučajno. A ti lahko recimo kolega pošlje denar na tvoj račun, ker on pa ma viso.

Aja, pred 2 dnevoma sem poslal mail 3 prodajalcem, če lahko sodelujem na licitaciji, pa še noben ni odpisal.

Kakšne izkušnje imate vi, mislim glede odziva prodajalca.

lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi se dogovoru da bi plaču po povzetju pa ni varjante? <_<

To ni res in nima nic s tem upravka, nekateri ker pisejo pa nimajo pojma, zivim v nemciji ( ze 43 let in tudi v sloveniji. Preko eBaj sem ze velik kupil in nisem imel nikoli smolo, je pa res, da se tudi to dogaja, da ne dobis robo, ki si jo ze v naprej placal. Glih sem kupil za 950 EURO Cannon kamero in opreme in je slo vse uredu, je pa riziko, to mores vest, edina moznost je ce se prodajalec z "Treuhandkonto " strinja, v tem primeru nakazes na ta tekoci racun ( kaj te tudi stane ) in potem si sigurn da bo slo vse v redu, pa ti vsejeno se ne garantirano, da je roba taka kot si ti predstavljas. Ne se razburjat vem da je moja slovenscina katastrofalna. lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej se moraš sploh registrirat za PayPal

potem pa lahko na PayPal Konntoju spreminjaš iz katere kartice ti naj trgajo denar...

glede tega ali lahko plačuješ z kolegovo kartico, ti pa ne morem rečt ali gre...

(sicer bi pa to izgledalo, kot zloraba kartice <_< )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ EURO dobrodošel na forum :OK:

ne se sekirati tukaj je veliko članov ki živijo v slo pa imajo slabšo slovenščino kot ti .

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej se moraš sploh registrirat za PayPal

potem pa lahko na PayPal Konntoju spreminjaš iz katere kartice ti naj trgajo denar...

glede tega ali lahko plačuješ z kolegovo kartico, ti pa ne morem rečt ali gre...

(sicer bi pa to izgledalo, kot zloraba kartice <_< )

Živijo!

1. registriran sem že

2. kak mi pa naj trgajo če sploh kartice nimam?

3. za nakazilo sem pa mislil da bi mi kolega iz svojega paypala denar poslal- to že vem da se da

Zanima me edino, če lahko prek banke nakažem na paypal in KAKO?

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!