Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

Živijo!

1. registriran sem že

to je prvi korak :OK:

2. kak mi pa naj trgajo če sploh kartice nimam?

to ti pa res ne morejo :grrr

Živijo!

3. za nakazilo sem pa mislil da bi mi kolega iz svojega paypala denar poslal- to že vem da se da

to sploh ne bi smelo bit problema, pošlji prodajalcu mail, da bo denar pač nakazal kolega, pri nakazilu pa napišeš šifro izdelka, ki si ga kupil in svoj eBay nick pa bi moralo it :grim

Zanima me edino, če lahko prek banke nakažem na paypal in KAKO?

tega pa ne bi vedel, žal .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3. za nakazilo sem pa mislil da bi mi kolega iz svojega paypala denar poslal- to že vem da se da

Zanima me edino, če lahko prek banke nakažem na paypal in KAKO?

LP!

postopek, preverjeno deluje! ti kupiš stvar, daš svoj username in password kolegu ki ima pay-pal, on se logira kot ti, klikne plačilo preko pay-pala in vpiše svoje podatke (pay-pal username in passwoed). stvar je plačana, saj nobeneg ne zanima če je šlo z tvojega pay-pal računa ali od drugega.

ko kolega dobi izpisek kartice koliko mu bojo trgali (navadno 3-4 dni preden trgajo iz računa) mu na njegov račun ki ga bremeni kartica nakažeš znesek, letiš v trgovino po par pirov za njega in to je to! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letiš v trgovino po par pirov za njega in to je to! :grim

sem wedel, da sm nekaj pozabil :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, poštnina pa je že druga "zgodba".Cena za pošiljanje v EU je drugačna (beri nižja)od cene poštnine za Slovenijo :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo nekaj, iz paypala so to poslali, no samo tolk da veste.

Hello my name is Marcella, I will be happy to assist you with your question

regarding your account.

Members in Anguilla, Cyprus, Czech Republic, Estonia, Hungary, Latvia,

Lithuania, Malta, Poland, the Slovak Republic, Slovenia, and South Africa

may not use PayPal to receive payments, but only send payments. The PayPal

system requires certain criteria be met to fully utilize our system,

however this is not a reflection of the customer.

PayPal is constantly working to expand and improve our services for our

customers. We hope to expand our features for these countries or regions

but due to the complexities of global finance, we cannot give a timetable

for this expansion.

If you have any further questions, please feel free to contact us again.

Sincerely,

Marcella

PayPal, an eBay Company

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, poštnina pa je že druga "zgodba".Cena za pošiljanje v EU je drugačna (beri nižja)od cene poštnine za Slovenijo :hmm: :hmm:
poštnina je odvisna od prodajalca.

btw Slovenija je v EZ...

Popravljeno . Popravil BC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, poštnina pa je že druga "zgodba".Cena za pošiljanje v EU je drugačna (beri nižja)od cene poštnine za Slovenijo :hmm: :hmm:

Ampak Slovenija je EU!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

resen problem se pojavi ko morš nekomu dokazovat da je slovenija dejansko v EU. Nekateri prodajalci so takoooo nerazgledani. Ampak dokler ženske na pošti to vejo, ni problem. Ko bodo pa še te pozable bo pa hudooo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno sem dobil vse po cenu znotraj EU... če je bila vnešena na ebayu pri avkciji.

Zadnjič se mi je celo zgodilo, da je bila poštnina po nemčiji 7 euro, do LJ je bila pa 6 pa drobiž. (?)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno sem dobil vse po cenu znotraj EU... če je bila vnešena na ebayu pri avkciji.

Zadnjič se mi je celo zgodilo, da je bila poštnina po nemčiji 7 euro, do LJ je bila pa 6 pa drobiž. (?)

LP

A rees? Kako velik in težak paket? Katera poštarska firma?

Jaz se ravno jezim nad DHLjem, ki nas ima v isti coni kot Turčijo in Ukrajino (pro pošiljanju iz Nemčije).

Ima pa sicer DHL trenutno eno akcijo - pošiljke iz DE po 7,9 EUR po celi Europi incl. SLO.

Še tole: kakšne so v praksi možnosti prejema pošiljke in kako se to dogovoriš z kurirsko firmo. Predvidevam, da moraš biti na naslovu, ko ti dostavijo. Se koordinacija ureja telefonsko? Še kakšne druge možnosti - npr. da greš iskat na lokalno izpostavo kurirske firme.

Še tole #2: Mogoče kdo ve, kako se po italjansko reče "poštno ležeče"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jst bi rad naroču tole iz italjanskega ebay-a

pa če bi mi lohka gdo to naroču ker men se ne saja velik

zanimam se pa za tole

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2000-Kawasa...031412918QQrdZ1

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2000-Kawasa...031413289QQrdZ1

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2000-Kawasa...031413663QQrdZ1

kdor bi to za mene naroču mi nej pošle pm al me pa nej doda na msn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še tole: kakšne so v praksi možnosti prejema pošiljke in kako se to dogovoriš z kurirsko firmo. Predvidevam, da moraš biti na naslovu, ko ti dostavijo. Se koordinacija ureja telefonsko? Še kakšne druge možnosti - npr. da greš iskat na lokalno izpostavo kurirske firme.
vse je odvisno od firme. danes me je (80k sit vreden) paket pričakal pred vrati. sicer sem spal in avtomobila nisem slišal, sem pa prepričan, da bi slišal zvonenje, če bi seveda kdo pozvonil. :BUA:

:SS tnt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jst bi rad naroču tole iz italjanskega ebay-a

pa če bi mi lohka gdo to naroču ker men se ne saja velik

zanimam se pa za tole

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2000-Kawasa...031412918QQrdZ1

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2000-Kawasa...031413289QQrdZ1

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2000-Kawasa...031413663QQrdZ1

kdor bi to za mene naroču mi nej pošle pm al me pa nej doda na msn

V bistvu sploh ni nujno, da je te dele možnp naročit, ker ti odspodaj piše United States only. To pomeni, da je pirpravljen blago pošiljati samo znotraj ZDA. Moraš prodajalca prej kontaktirati preko maila in ga poskušati omehčati naj ti vendarle pošlje v Evropo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo izkušnjo kako spremenit plačilni nalog :?

Torej, ko kupiš blago pa zaključiš primer s tem------> I'm sending payment #3410918376 for blablabla mailom, ko pošleš vse podatke, ki si jih prej na eBay-u skup spacal s stroški poštnine in NAČINOM PLAČILA....

kasneje opaziš, da si namesto plačila s paypal označil plačilo preko nakazila (plačilo iz tujine možno samo preko paypal-a) in bi rad to spremenil, ker sedaj se jeziček za plačilo s paypal skrije! SE NA KAK NAČIN TO DA???... sem kontaktiral prodajalca, če upa slučajno on popravt, pa ni ne duha ne sluha o odgovoru (sicer odgovarja vse resno in hitro), tako da sklepam da tudi on tega ne zna (sicer bi)...

Mogoče kontaktirat eBay direkt :? ker sem že dobil 1. od 3h opozoril o neplačanem izdelku :) sej sm napisu kaj je na stvari :P

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo izkušnjo kako spremenit plačilni nalog :?

Torej, ko kupiš blago pa zaključiš primer s tem------> I'm sending payment #3410918376 for blablabla mailom, ko pošleš vse podatke, ki si jih prej na eBay-u skup spacal s stroški poštnine in NAČINOM PLAČILA....

kasneje opaziš, da si namesto plačila s paypal označil plačilo preko nakazila (plačilo iz tujine možno samo preko paypal-a) in bi rad to spremenil, ker sedaj se jeziček za plačilo s paypal skrije! SE NA KAK NAČIN TO DA???... sem kontaktiral prodajalca, če upa slučajno on popravt, pa ni ne duha ne sluha o odgovoru (sicer odgovarja vse resno in hitro), tako da sklepam da tudi on tega ne zna (sicer bi)...

Mogoče kontaktirat eBay direkt :? ker sem že dobil 1. od 3h opozoril o neplačanem izdelku :) sej sm napisu kaj je na stvari :P

Kliknes zravn na uno klukco takoj za izdelkom (pod "my ebay") in izberes: "unmark payment sent". Je mogoce to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kliknes zravn na uno klukco takoj za izdelkom (pod "my ebay") in izberes: "unmark payment sent". Je mogoce to?

ne, označi kot neplačano ampak ne ponudi drugih možnosti. nevem, se mi ne sanja kako bi to rešil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, označi kot neplačano ampak ne ponudi drugih možnosti. nevem, se mi ne sanja kako bi to rešil

sm poslal pomoč mail na ebay.com in pravijo da je to mali gulaž za prodajalca.... samo stornira račun in naredi novga kjer označi opcijo plačila PAYPAL.... kdaj se bo gospod tole spomnu pa nevem :hmm: upam da čimprej... pisal sem mu :) 2x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tale pa pošilja povsod

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2000-Kawasa...031412918QQrdZ1

zdej se mi pa nej gdo jau ki bi mi to zrihtu

hvala

To je iz amerike, po mojem te bo poštnina preveč prišla, pa najbrž še carina na vse skupaj.

Raje tegale iz nemčije vprašaj, če še ima kak hladilnik:

http://cgi.ebay.at/Kawasaki-KLR-600-KLX-65...1QQcmdZViewItem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hladilnik pošilja worldwide, samo poštnina pride tolk pa tolk po US only.

Prištej še 20% davka pa 20% carine če pride iz US.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hladilnik pošilja worldwide, samo poštnina pride tolk pa tolk po US only.

Prištej še 20% davka pa 20% carine če pride iz US.

LP

Nazadnje sem plačal samo 20% davka (ali carine) ne vem več, ker je vsakič drugače. :slap:

Tako, da ni nujno, da bo 20%+20%...

Pa tudi poštnina je lahko dokaj ugodna - odvisno od teže paketa in načina pošiljanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hladilnik pošilja worldwide, samo poštnina pride tolk pa tolk po US only.

Prištej še 20% davka pa 20% carine če pride iz US.

LP

carine ni 20%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem,ki mislijo,da je Slovenija v EU sporočam :

Danes prejel pošiljko ( zadnji zobnik za verigo),teža 600 gr.Cena na E-bayu 34.90 EUR,pošiljanje po "Evropaische Union" za ta isti zobnik 4.90 EUR.Na računu pa piše "Verp.u.Versandkosten ( prevod za tiste,ki mislijo da smo v EU je-pošiljanje,vključno z pakiranjem)

Endpreis 47,00 EUR :grim :grim :grim

No,nejeverni Tomažki,komentar prosim :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!