Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

No ja,Rožle tudi ve,da imajo sami nemci svoje Bavarce za "ta spodnje".Potem gotovo veš,kam spadamo mi. :kva2:

Sem pa zadnji dve leti skoraj doma v EU,tako da pri prestopu meje takoj vem,kam sem prišel :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem,ki mislijo,da je Slovenija v EU sporočam :

Danes prejel pošiljko ( zadnji zobnik za verigo),teža 600 gr.Cena na E-bayu 34.90 EUR,pošiljanje po "Evropaische Union" za ta isti zobnik 4.90 EUR.Na računu pa piše "Verp.u.Versandkosten ( prevod za tiste,ki mislijo da smo v EU je-pošiljanje,vključno z pakiranjem)

Endpreis 47,00 EUR :grim :grim :grim

No,nejeverni Tomažki,komentar prosim :lol1: :lol1: :lol1:

glede stroškov pošiljanja - tako mi je razložil prodajalec na ebayu in doslej je razen v redkih primerih veljalo. Slovenija je v EU, ni pa v EU coni pošiljanja glede na tabele ki jih imajo pošte in dostavne firme.

pri meni je vedno bila poštnina x2 glede na ceno če bi mi poslali na pošto v avstrijskem šentilju npr.

zato vedno preden kaj kupim kontaktiram prodajalca, ki se pozanima glede SLO in mi vedno zračuna poštnino - doslej je še vedno bilo točno. sploh pa imajo mnogi napisano "pošiljanje po EU, razen Slovenija!". ko ga kontaktiraš in poveš da si pripravljen plačat večjo poštnino pa ni problema.

lahko pa si pošlješ poštnoležeče na pošto v avstrijo in tam dvigneš, tako smo delali še včasih ko smo v avstiji na pošti dvigovali stvari in potem švercali preko meje :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot zanimivost...preko ebaya kupil izdelek, poštnina iz anglije je bila 7funtov=cca 10 ojrov, prišlo v 3 dneh.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nosilec za zadnjo tablico za ER6, sam paket sicer ni bil težek, edin mal velik se mi je zdel....ne vem točn iz glave....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem na E-bayu opravil prvi nakup, pravzaprav ni še končan - samo 'zmagal' sem avkcijo.

Kupil sem sem sprednjo luč za skuter. Nenavadno mi je tole: ta teden sta bili na namškem e-bayu dve taki luči. Za obe se licitacija končala danes zvečer v razmaku ene ure. Prva luč je dosegla ceno 66,50 EUR, bilo je kar nekaj interesa. Pri drugi luči sem pričakoval podobno ceno, ampak sploh ni bilo interesa. Dobil sem jo po izklicni ceni 29,90 EUR. Ne razumem od kod taka razlika, skoraj me malo skrbi, kako se bo vse izteklo.

lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem na E-bayu opravil prvi nakup, pravzaprav ni še končan - samo 'zmagal' sem avkcijo.

Kupil sem sem sprednjo luč za skuter. Nenavadno mi je tole: ta teden sta bili na namškem e-bayu dve taki luči. Za obe se licitacija končala danes zvečer v razmaku ene ure. Prva luč je dosegla ceno 66,50 EUR, bilo je kar nekaj interesa. Pri drugi luči sem pričakoval podobno ceno, ampak sploh ni bilo interesa. Dobil sem jo po izklicni ceni 29,90 EUR. Ne razumem od kod taka razlika, skoraj me malo skrbi, kako se bo vse izteklo.

lp!

Napiši številko licitacije, lahko preverimo če je kaj narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jason meni se ne zdi nič sumljivo.

Mi bi mogoče kdo lahko tole prevedel (moje znanje nemšine in babelfish ne zadoščata)...

Hallo,

und Glückwunsch zur gewonnenen Auktion. Weis nicht, ob wir im Vorfeld per Email in Kontakt getreten waren wegen des Versandes?

Muß mich morgen erst ein kundig machen, welches Versandunternehmen am günstigsten ist. Habe noch nie Pakete ins Ausland versendet.

Werde Ihnen aber ungehend bescheid geben ok.

Mit freundlichen Grüßen

To mi je poslal prodajalec po dobljeni dražbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je prva dražba:

280028381946

In tole je druga, ki sem jo 'zmagal':

130028992202

(vse skupaj na ebay.de)

Dobrodošli komentarji izkušenih.

lp!

Cena je nižja zato, ker je pač luč malenkost poškodovana-en smernik ima namreč majhno razpoko(kot piše v opisu). Tudi cena, ki ti jo je prodajalec navedel za poštnino je OK.

Ima same pozitivne in eno nevtralno oceno in je zaupanja vreden tudi zaradi tega. Mislim, da lahko pomirjeno opraviš nakup.

LP

Jason meni se ne zdi nič sumljivo.

Mi bi mogoče kdo lahko tole prevedel (moje znanje nemšine in babelfish ne zadoščata)...

To mi je poslal prodajalec po dobljeni dražbi.

"Čestitam ob dobljeni licitaciji. Nevem če sva bila midva že predhodno v kontaktu po Emailu. Moram se pozanimati katera vrsta pošiljanja bi bila najugodnejša. Nisem še pošiljal paketov v tujino. Vam sporočim."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je prva dražba:

280028381946

In tole je druga, ki sem jo 'zmagal':

130028992202

(vse skupaj na ebay.de)

Dobrodošli komentarji izkušenih.

lp!

Izgleda vse ok, poštnina mislm da bo okrog 20 EUR po mojih izkusnjah, k tem prištej se 1200 sit stroskov nakazila (abanka je med najcenejsimi), ker prodajalec ne uporablja paypala!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na NLB je jurja nakazilo, če se ne motim. Oz toliko sem plačal, ko sem kupoval nekaj iz Louisa. Na nekaterih bankah je pa tudi 5000sit... :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na NLB je jurja nakazilo, če se ne motim. Oz toliko sem plačal, ko sem kupoval nekaj iz Louisa. Na nekaterih bankah je pa tudi 5000sit... :S

Ja mislim da imas prav, abanka in NLB sta najcenejsi kolkor sm informiran...ceprav res skoda da nemci ne segajo tolko po paypalu kot anglezi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavedajte se, da večina "prebrisanih" na ebayu služi na račun poštnih stroškov

če je pošten prodajalec te pride poštnina za 4 gume (cca 40 kg) iz Nemčije samo 40€, lahko pa tudi 100 :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavedajte se, da večina "prebrisanih" na ebayu služi na račun poštnih stroškov

če je pošten prodajalec te pride poštnina za 4 gume (cca 40 kg) iz Nemčije samo 40€, lahko pa tudi 100 :eek:

žal je DHL trenutno eden najbolj prebrisanih pri pošiljanju DE->SLO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal je DHL trenutno eden najbolj prebrisanih pri pošiljanju DE->SLO

To zagotovo, najboljse izkusnje mam z DPD!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda vse ok, poštnina mislm da bo okrog 20 EUR po mojih izkusnjah, k tem prištej se 1200 sit stroskov nakazila (abanka je med najcenejsimi), ker prodajalec ne uporablja paypala!

lp

Prodajalcu sem poslal mail, da naj bi sporoči podatke o njegovem bank računu in končni znesek skupaj s poštnino, pa se mi sploh ne javlja.

Kaj naredite v takem primeru? Se bojim, da mi ne bo hotel prodati, ker je iztržil toliko nižjo ceno od enake luči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodajalcu sem poslal mail, da naj bi sporoči podatke o njegovem bank računu in končni znesek skupaj s poštnino, pa se mi sploh ne javlja.

Kaj naredite v takem primeru? Se bojim, da mi ne bo hotel prodati, ker je iztržil toliko nižjo ceno od enake luči.

ne paničari, more prodat, se bo že javil, drugače pa imaš pri atriklu v my ebay gumb kjer obvestiš ebay če je kaj narobe in oni posredujejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NLB za nakazilo v tujino računa 1500 sit. Preverjeno že dvakrat ta mesec.

a ni odvisno od zneska? meni NKBM recimo za okoli 1000 eur računa 3000 sit :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni odvisno od zneska? meni NKBM recimo za okoli 1000 eur računa 3000 sit :SS :SS :SS

Na Abanki je do 12500€ nakazila le 1200sit.

Prodajalcu sem poslal mail, da naj bi sporoči podatke o njegovem bank računu in končni znesek skupaj s poštnino, pa se mi sploh ne javlja.

Kaj naredite v takem primeru? Se bojim, da mi ne bo hotel prodati, ker je iztržil toliko nižjo ceno od enake luči.

Za poštnino ti je že tak odgovoril, da stane 20€ in ti nobene druge cifre ne rabiš sprejet.

Za bančne podatke pa dobro preglej vse strani, ki jih dobiš na voljo kot kupec npr. "Gesammt Betrag berechnen" ali "Überweisung Plus", včasih ima tam prodajalec zastavljene bančne podatke in jih ne posreduje posebej.

Sploh pa je še prezgodaj iti na nož in ga javljat Ebayu, mogoče samo ni dosegljiv. Daj mu še malo časa.

Popravljeno . Popravil bambi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo že kupil kakšen poceni avto preko Ebay-a??

In kako to poteka, ča je?

zelo hvaležen bi bil za te podatke. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodajalcu sem poslal mail, da naj bi sporoči podatke o njegovem bank računu in končni znesek skupaj s poštnino, pa se mi sploh ne javlja.

Kaj naredite v takem primeru? Se bojim, da mi ne bo hotel prodati, ker je iztržil toliko nižjo ceno od enake luči.

to je blo pr men...sm julija rabu en cilindr pa bat(ja za mitota ja :P ) pa ni blo nc....in se zdej ni...jst sm biu takrt prpravlen kupt...pol sm pa se cenej drugje dobu..tko da ce zdej on misl da bom kupu se fejst mot .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!