Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

To zagotovo, najboljse izkusnje mam z DPD!

LP

REs nemci največkrat pošiljajo prek DPD-ja. Pri njih je to eden večjih ponudnikov paketne dostave in eden izmed bolj resnih. Druga muzika je pa ko paket pride v LJ.

Sam imam z njimi slabe izkušnje saj so nesposobni do konca. Kupil gume prek E-baya, in plačal 18EUR poštnine za dve gumi. S tracking-om sem spremljal paket ki je do Lj. rabil slaba dva dni iz Lj. do mene pa en teden in to zato ker šofer ni nič hodil po naših koncih :? Na koncu sem se moral s šoferjem dobit v Lj. da sem osebno prevzel paket.

Poleg tega več sto tisočakov vredne pakete puščajo pred vrati da počakajo kakega lumpa........

Skratka poceni in hitri dokler ne pride pošiljka v SLO. Potem pa nastane štala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena odstopa glede na to kdo pošilja. Če ima pošiljatelj z njimi pogodbo in prepelje veliko blaga bo cena manjša kot če pošilja nekdo ki njihove storitve uporablja bolj poredko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšen cenik od DPDja? Na njihovi strani nič ne najdem?

18 EUR za dve gumi pa ni drago.

več kot 40€ ti ne sme kasirat za 4 gume iz Nemčije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E-bay maystri ena prošnja...model mi je poslal BLZ: 870 580 00 in KONTO:: 4110059440, nisem pa prepričan če sem prav "izačunal" IBAN+BIC :? . Bi lahko kdo preveril če sta spodnja IBAN in BIC pravilna?

IBAN: DE07870580004110059440

BIC: WELADED1PLX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E-bay maystri ena prošnja...model mi je poslal BLZ: 870 580 00 in KONTO:: 4110059440, nisem pa prepričan če sem prav "izačunal" IBAN+BIC :? . Bi lahko kdo preveril če sta spodnja IBAN in BIC pravilna?

IBAN: DE07870580004110059440

BIC: WELADED1PLX

IBAN: DE07 8705 8000 4110 0594 40

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E-bay maystri ena prošnja...model mi je poslal BLZ: 870 580 00 in KONTO:: 4110059440, nisem pa prepričan če sem prav "izačunal" IBAN+BIC :? . Bi lahko kdo preveril če sta spodnja IBAN in BIC pravilna?

IBAN: DE07870580004110059440

BIC: WELADED1PLX

BIC: WELADED1PLX pripada:

SPARKASSE VOGTLAND

PLAUEN

Nemčija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore. Sem malo cvikal, ker je bil program za "preračunavanje" angleški, potem pa sem videl, da te opozori, če pomotoma zamenjaš Konto in BLZ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

no jst bi rad naroču tole iz italjanskega ebay-a

pa če bi mi lohka gdo to naroču ker men se ne saja velik

zanimam se pa za tole

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2000-Kawasa...031412918QQrdZ1

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2000-Kawasa...031413289QQrdZ1

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2000-Kawasa...031413663QQrdZ1

kdor bi to za mene naroču mi nej pošle pm al me pa nej doda na msn

kaj najde kdo na kakem ebayu ta ventilator ali hladilnik za KLR 650

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imate kakšne pomisleke, če je prodajalec na ebayu in lastnik računa kamor naj bi nakazal kupnino različna oseba? Na ebayu registrirana registrirana ženska, odgovarja mi iz maila z drugačnim imenom, lastnik računa pa je en tip. Ali pa je to čist normalno (standard)? Mogoče tako kot na avto.netu, kjer je skoraj vedno prodajalec kakšen moški, ki posreduje ženski mail naslov. ;)

Paranojičen sem v bistvu zato, ker mi človek na vsak mail odgovarja več kot 1 teden. Le koliko časa bom čakal pošiljko? 1/4 leta?

lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem že kupil kar nekaj stvari prek ebaya ampak zdaj bi pa nekaj probal prodat pa ne vem kako to poteka. Vsak napiše da ebay gebuhren zahlt der verkaufer in me zanima če dam jaz ceno recimo takoj na sofort kaufen (se pravi brez licitacije) kako se to obračuna? Kaj če jaz ne prodam to stvar a moram potem vseen plačat te stroške prodaje?

Če ne prodaš, ne plačaš provizije :grrr

Na Ebayu si zdaj registriran kot kupec, zadj odpreš še pa račun za prodajalca

pojdi pod Mein eBay tam pa gledaš samo Jetzt verkaufen! in imaš tam vse, razloženo :grim

a potem mi ebay odtrga (provizijo) iz mojega računa ki ga moram verjetno potem dat na ebay, če hočem blago prodat :hmm:

Sej vem da vse piše ampak se raje tu pozanimam in potem grem prodajat in študirat po mein ebay :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naročil sem pošiljko iz Anglije pa jo čakam že 10 dni.Prodajalec mi je rekel ,da bom robo dobil v naslednjih

dneh , da je prek kode preveril kje se nahaja paket in da je že zapustil Anglijo.Ali mogoče kdo ve koliko se približno čaka na pakete iz Anglije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo pomaga kako priti tu do IBAN in BIC kode....5x mu pošljem mejl za iban in bic kodo in on mi še kr to pošilja...nemci pač :slap:

Kontonummer: 2310289909

Bankleitzahl: 86055592

Sparkasse Leipzig

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo pomaga kako priti tu do IBAN in BIC kode....5x mu pošljem mejl za iban in bic kodo in on mi še kr to pošilja...nemci pač :slap:

Kontonummer: 2310289909

Bankleitzahl: 86055592

Sparkasse Leipzig

https://sicherheit.sparkasse-leipzig.de/inf...e9dee1fa34a5100

Dolžn gajbo. Ti meni, seveda. B)

aja P.s.: Z nemci jaz še nikoli nisem mel nobenih problemov glede nakazil, kod ali česa petnajstega.

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://sicherheit.sparkasse-leipzig.de/inf...e9dee1fa34a5100

Dolžn gajbo. Ti meni, seveda. B)

aja P.s.: Z nemci jaz še nikoli nisem mel nobenih problemov glede nakazil, kod ali česa petnajstega.

ej hvala ti dobiš za pir :D...če mi še poveš kakšna je potem IBAN koda od tega računa dobiš kr dva :D

WELA DE 8L to je zdaj BIC koda

ja sej jaz do zdaj tudi nisem imel problema ampak zmeri je enkrat prvič :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naročil sem pošiljko iz Anglije pa jo čakam že 10 dni.Prodajalec mi je rekel ,da bom robo dobil v naslednjih

dneh , da je prek kode preveril kje se nahaja paket in da je že zapustil Anglijo.Ali mogoče kdo ve koliko se približno čaka na pakete iz Anglije?

boš dobil v kratkem, če že nisi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ali paypal nudi zaščito pri avansnih plačilih oiroma kaj je garancija, da bo prodajalec res poslal blago, ko ga plačam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,da paypal v primeru,da blaga ne dobiš, krije določeni znesek (200ojrov mislim da.) Sedaj pa, kako dokazati, da ga nisi dobil, je pa druga pesem.

Drugače, pa je nakup preko paypala bolj varen.Prodajalec in kupec sta na nek način preverjena s strani paypala. V tvojem primeru se preveri številka kartice (za registracijo plačaš 1.5 ojra)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače, pa je nakup preko paypala bolj varen.Prodajalec in kupec sta na nek način preverjena s strani paypala. V tvojem primeru se preveri številka kartice (za registracijo plačaš 1.5 ojra)

1,5 eura ti po opravljeni registraciji naložijo na račun kot dobroimetje pri naslednjem nakupu. Preverjanje kartice pa je ena bolj zanimivih zadev. Namreč za tiste 1,5 eura oni bremenijo tvojo kreditno, kar je vidno tudi na izpisku ali prek e-banke. Zraven je zapisana koda transakcije, ki moraš vpisati v potrditveni obrazec paypala na spletu. Tako preverijo, da je kartica res tvoja, lahko pa traja tudi cel mesec, oziroma dokler ne dobiš v roke izpiska (pre e-banke pa je zadeva zabeležene zelo hitro). Tako dobiš status preverjenega uporabnika, kar ti daje možnost plačevati unlimited vsote.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz bi imel pa eno prošnjo:

Na nemškem ebayu sem zasledil ugodno ponudbo, ki pa se žal izteče že čez par dni. Ker še nisem registriran, se bo avkcija prej končala, preden jaz uredim registracijo.

Zato bi prosil dobro dušo, ki vsaj nekaj zna nemško in ima izkušnje z ebayem, da bi namesto mene licitirala in kupila zadevo. Predmet prodaje so zavorni diski za motor, trenutna cena je 66€.

Provizija po dogovoru, vse podrobnosti na PM ali email(objavljen v profilu).

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Registracija traja nekaj minut, kolikor vem...

Pa še nasvet glede licitiranja: ne licitirat že takoj, ko vidiš želeni predmet... nastavi si reminder na telefonu in idi v akcijo v zadnjih 15 minutah dražbe... takrat poskrbi, da v okviru tvojih zastavljenih zneskov ne bo nihče drug kupil, razen ti :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1,5 eura ti po opravljeni registraciji naložijo na račun kot dobroimetje pri naslednjem nakupu. Preverjanje kartice pa je ena bolj zanimivih zadev. Namreč za tiste 1,5 eura oni bremenijo tvojo kreditno, kar je vidno tudi na izpisku ali prek e-banke. Zraven je zapisana koda transakcije, ki moraš vpisati v potrditveni obrazec paypala na spletu. Tako preverijo, da je kartica res tvoja, lahko pa traja tudi cel mesec, oziroma dokler ne dobiš v roke izpiska (pre e-banke pa je zadeva zabeležene zelo hitro). Tako dobiš status preverjenega uporabnika, kar ti daje možnost plačevati unlimited vsote.

Jah sam še zmeri maš pa 100 eur fore preden dobiš izpisek domu ;)

Registracija traja nekaj minut, kolikor vem...

Pa še nasvet glede licitiranja: ne licitirat že takoj, ko vidiš želeni predmet... nastavi si reminder na telefonu in idi v akcijo v zadnjih 15 minutah dražbe... takrat poskrbi, da v okviru tvojih zastavljenih zneskov ne bo nihče drug kupil, razen ti :-)

Registracija kako leto že ni več 15 min tako kot je bla včasih, ampak morš lepo čakat pošto iz ebaya domu, v kateri dobiš avtorizacijsko kodo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Registracija kako leto že ni več 15 min tako kot je bla včasih, ampak morš lepo čakat pošto iz ebaya domu, v kateri dobiš avtorizacijsko kodo :)

Razen, če si finančni mogotec in imaš kreditno kartico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!