Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

Pri e-bayu je zelo priporočljivo pogledati "rating" prodajalca. V primeru, da ima prodajalec več 100 (ali 1000) prodanih stvari in rating blizu 100% brez problema plačam direktno nakazilo.

V primeru, da prodajalec nima tako dobrega ratinga (malo prodanih predmetov) pa plačujem samo preko paypala. Preko paypala si namreč zavarovan do določene vsote denara, ki ti jo paypal v primeru, da te prodajalec "nategne", vrne in se oni naprej ukvarjajo s prodajalcem. Višina vsote nakupa do katerega si zavarovan je odbvisna od tipa tvojega članstva na paypalu (mislim pa da si najmanj zavarovan do 500 USD).

Skratka ebay + paypal :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si bi kdo vzel čas in mi razložil kako ta PayPal funkcionira... Nisem lih brilianca v angleščini pa bi prosil za pomoč... Od enega strica iz Avstralije, ki prodaja service manuale za moj motor bi rabu enega... pride pa 30 avstralskid olarjou

e-bay funkcionira v več svetovnih jezikih, nisi vezan na angleščino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri e-bayu je zelo priporočljivo pogledati "rating" prodajalca. V primeru, da ima prodajalec več 100 (ali 1000) prodanih stvari in rating blizu 100% brez problema plačam direktno nakazilo.

V primeru, da prodajalec nima tako dobrega ratinga (malo prodanih predmetov) pa plačujem samo preko paypala. Preko paypala si namreč zavarovan do določene vsote denara, ki ti jo paypal v primeru, da te prodajalec "nategne", vrne in se oni naprej ukvarjajo s prodajalcem. Višina vsote nakupa do katerega si zavarovan je odbvisna od tipa tvojega članstva na paypalu (mislim pa da si najmanj zavarovan do 500 USD).

Skratka ebay + paypal :OK:

Ja pa najbulš je če je prodajalc POWERSELLER ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če je bilo že napisano.

Tu je KLIKNI spletna stran za izračun "davčne številke" v Italiji, tako imenovan CODICE FISCALE, ki ga potrebuješ na marsikateri spletni strani.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako je tem paypal-om a to ti direkt tržejo z računa al morš ti na banko kej hodt plačat??? drgač morš tut dat številko kartice čeprov ne mislš prek paypala plačevat?? aja pa tm na seznamu ni maestro kartice a te ne sprejemajo??

Popravljeno . Popravil Fric
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako je tem paypal-om a to ti direkt tržejo z računa al morš ti na banko kej hodt plačat??? drgač morš tut dat številko kartice čeprov ne mislš prek paypala plačevat??

Za paypal rabiš kreditno kartico, preko katere ti obračunavajo nakupe. Račun si lahko včasih tudi brez kartice odprl(si dobil na dom tisto potrdilo od ebay-zdaj ne vem, če je še to možno).

Osebno plačujem sam še preko paypala. Pred 2 mescema nabavu navigacijo za 180 €, pa mi je tip ni nikol poslal. Vložu zahtevek za vračilo kupnine pri paypalu in so mi denar vrnil v roku 2 tednov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za paypal rabiš kreditno kartico, preko katere ti obračunavajo nakupe. Račun si lahko včasih tudi brez kartice odprl(si dobil na dom tisto potrdilo od ebay-zdaj ne vem, če je še to možno).

Osebno plačujem sam še preko paypala. Pred 2 mescema nabavu navigacijo za 180 €, pa mi je tip ni nikol poslal. Vložu zahtevek za vračilo kupnine pri paypalu in so mi denar vrnil v roku 2 tednov.

kaj si pa s tipom naredu? si mu dal rdečo piko?

Jaz nevem kaj čm narest. kupu sm en kos iz USA, pa mi je tiop reku, extra priority mail, 24$. poslal je po navadni pošti, kar je trajalo deset dni, in stalo 3.6usd, kar lepo piše na kuverti.

Mu dam sivo?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam maestro te pa ne sprejemajo (usaj piše ne) pa niti tiste card Identification number ne najdem na njej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam maestro te pa ne sprejemajo (usaj piše ne) pa niti tiste card Identification number ne najdem na njej

moraš dati kreditno, ne plačilno kartico. Pojdi na banko in zaprosi za kreditno (mastercard, visa, american express).

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahaa (to sploh nism vedu da je ena kreditna druga pa plačilna) drgač pa nimam še 18 let pa mam lohk sam plačilno no si jo bom pa od ateta sposodu hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj si pa s tipom naredu? si mu dal rdečo piko?

Jaz nevem kaj čm narest. kupu sm en kos iz USA, pa mi je tiop reku, extra priority mail, 24$. poslal je po navadni pošti, kar je trajalo deset dni, in stalo 3.6usd, kar lepo piše na kuverti.

Mu dam sivo?!?

Jst takim dam nevtralno mnenje(glavno, da dobim zadevo), sam pač napišem zraven, da me je nategnu, kar se tiče načina in stroškov pošiljanja. Sicer ne vem, kaj si kupu sam verjemi, da tud z extra priority mail ne bi kaj dost hitrej prišlo in je velik odvisno od sreče. Osebno raje par dni počakam in mi je dost bolj pomembno, da je stvar ustrezno zavarovana, v primeru izgube, kot pa, da pride s svetlobno hitrostjo.

Velik folka hoče še nekaj zaslužit na poštnini in potem navaja takšne vrednosti, da glava peče(sicer lahko zaradi tega kao cenej prikažejo sam artikel, da te pač pritegne). Sm že parkat kupu tak artikel za skor zastonj pa pol sam prevoz zrihtu(po moje ga je moral kr fejst bolet sam mi je pa prej potrdil, da lahko sam organiziram :)). Vso korespodenco dam še na moj mail v kopijo.

Za večje predmete prevoza po Evropi so pa zakon GLS. Sicer moraš kao firma bit, sam vsakdo pozna kakega privatnika od katerega podatke pobere in ti potem za nesramno nizek denar pripeljejo zadevo(poglej na strani njihovi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z kolegom sva naročila nekaj z anglije, pa je ko sva ga vprašala navedel da bo poštnina 8 GBP, potem je pa fer zaračunal nekje okoli 4 GBP kot je bilo napisano na paketu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nevem kaj čm narest. kupu sm en kos iz USA, pa mi je tiop reku, extra priority mail, 24$. poslal je po navadni pošti, kar je trajalo deset dni, in stalo 3.6usd, kar lepo piše na kuverti.

10 dni iz ZD je kar hitro. A je bila zraven še kakšna carina in kakšni špedicijski stroški?

moraš dati kreditno, ne plačilno kartico. Pojdi na banko in zaprosi za kreditno (mastercard, visa, american express).

Majhen popravek: obstajajo kreditne in debitne kartice. Pri prvih ti račun bremenijo čez čas (zato so kreditne), pri drugih takoj (zato so debitne).

Popravljeno . Popravil zkuna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja seveda iz USA plačaš carino 20 %. V primeru, da na paketu oz. zravn ni računa, kjer bi se videla vrednost, moraš sam prnest nek papir o vrednosti paketa, jaz sm kr iz ebay-a sprintala ceno, pa glejte da bo ta brez poštnine, ker carino obračunajo na celotno vrednost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja seveda iz USA plačaš carino 20 %. V primeru, da na paketu oz. zravn ni računa, kjer bi se videla vrednost, moraš sam prnest nek papir o vrednosti paketa, jaz sm kr iz ebay-a sprintala ceno, pa glejte da bo ta brez poštnine, ker carino obračunajo na celotno vrednost.

nenene. ni carine. kos je bil vsega skupi ušivih 10$, s poštnino vred par centov manj kot 30€. ni bistvo v denarju. možak je bil prvi do sedaj, ki me je mal nategnil. zdaj ne vem, a je tak nategnis vreden opozorila, al ne? ker ebay bazira na zaupanju, sem v dvomih kaj narest.

Kot otrok balkana in temu primerne kulture, sem nekako navajen živlenja v strahu kdaj me odo nategnili.... :hmm: :hmm:

pa sm mislu, de tega na ebayu nebo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nenene. ni carine. kos je bil vsega skupi ušivih 10$, s poštnino vred par centov manj kot 30€. ni bistvo v denarju. možak je bil prvi do sedaj, ki me je mal nategnil. zdaj ne vem, a je tak nategnis vreden opozorila, al ne? ker ebay bazira na zaupanju, sem v dvomih kaj narest.

Kot otrok balkana in temu primerne kulture, sem nekako navajen živlenja v strahu kdaj me odo nategnili.... :hmm: :hmm:

pa sm mislu, de tega na ebayu nebo....

Zadeva pa res ni tako pomembna, da bi terjala toliko razmisleka.

V kolikor te je nategnil, čeprav za "samo" 20 USD (kar ni malo, sploh za 10 USD vreden predmet), podaj temu primerno oceno in komentar!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PayPal pa ne ravno v veliko: EN, ES in FR!?

Verjetno si pozabil Italjanščino, Nemščino in še kak jezik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PayPal pa ne ravno v veliko: EN, ES in FR!?

do sedaj sem preko PayPala (način plačila, ko sem kupoval preko ebaya) kupoval v GB, Irska, Nemčija, Avstrija, Italija, Kitajska in seveda ZDA. Pa še kakšna država bi se našla.

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ej, mam en velik problem. Prek ebaya sem kupil dve stvari. Kupil samo prek formularjev. Nato se je izkazalo da možicel enega izdelka ne pošle v SLO zaradi prevelike poštnine. Potem sva se kao zmenila, da komplet use stornira. To je tudi storil. Use opozorila za neplačano blago smo odpravili razen enega. Čez vikend me ni bilo doma in je zadeva zakopliciralo totalno. Zaprli so mi račun, zdej pa bogsigavedi kaj hočejo imet.

A JE KJE KAKA DUŠA ZA POMOČ... Vam sporočim moje ebay ime in geslo, use, sam da se odpravi zadeva. (Sam ne obvladam tolko nemško, da bi se izmazal iz dreka... ) Častim pir, pico karkoli :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje. Verjetno precej začetniško in je odgovor že kje v tej temi za najti, ampak vseeno še enkrat vprašam, ker nimam preveč cajta in moram denar jutri dopoldan nakazat.

Kupil sem eno zadevo in od prodajalca dobil naslednje podatke (imam tudi ime, priimek in naslov):

Konto 45 656 600

BLZ 263 313 06

Volksbank Büren und Salzkotten

Die internationale Bankverbindung:

BIC GENODEM 1BUS

IBAN DE 54 4726 1603 0024989300

Volksbank Büren und Salzkotten

Ker še nisem nakazoval denarja v tujino me sedaj zanima ali bodo na banki točno vedeli kaj storiti, ko jim pokažem te podatke, ki sem si jih sprintal ali rabim še kaj drugega? So sedaj sem nakazoval samo preko Western Union, transakcije pa še nisem delal. A mogoče kdo ve katera banka ima trenutno najcenejšo provizijo za transakcijo? Cena ni velika, s poštnino skupaj mu moram nakazat 42 EUR.

lp'

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Die internationale Bankverbindung:

BIC GENODEM 1BUS

IBAN DE 54 4726 1603 0024989300

Volksbank Büren und Salzkotten

ime in priimek in te podatke in to je to...najmanj provizije je prek klika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje. Verjetno precej začetniško in je odgovor že kje v tej temi za najti, ampak vseeno še enkrat vprašam, ker nimam preveč cajta in moram denar jutri dopoldan nakazat.

Kupil sem eno zadevo in od prodajalca dobil naslednje podatke (imam tudi ime, priimek in naslov):

Konto 45 656 600

BLZ 263 313 06

Volksbank Büren und Salzkotten

Die internationale Bankverbindung:

BIC GENODEM 1BUS

IBAN DE 54 4726 1603 0024989300

Volksbank Büren und Salzkotten

Ker še nisem nakazoval denarja v tujino me sedaj zanima ali bodo na banki točno vedeli kaj storiti, ko jim pokažem te podatke, ki sem si jih sprintal ali rabim še kaj drugega? So sedaj sem nakazoval samo preko Western Union, transakcije pa še nisem delal. A mogoče kdo ve katera banka ima trenutno najcenejšo provizijo za transakcijo? Cena ni velika, s poštnino skupaj mu moram nakazat 42 EUR.

lp'

To je dovolj. Go for it!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za hitre odgovore. Jaz klika nimam imam pa Bank@net pri NKBM. A torej je možno tudi prek njega nakazovati v tujino? Tega pa nisem vedel. Kakšen pa je postopek za nakazilo v tujino? Nikjer namreč ne vidim te možnosti, samo plačila, prenos med BN računi,...

lp

Popravljeno . Popravil Ganges
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!