Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

Hvala za hitre odgovore. Jaz klika nimam imam pa Bank@net pri NKBM. A torej je možno tudi prek njega nakazovati v tujino? Tega pa nisem vedel. Kakšen pa je postopek za nakazilo v tujino? Nikjer namreč ne vidim te možnosti, samo plačila, prenos med BN računi,...

lp

Pojdi na tvojo banko in ti vse uredijo jaz vedno vplačam na NLB je najceneje,ker imam pri njih odprt račun stroški so zanemarljivi par eur. Če plačaš z gotovino je vsaj 10X dražje zato najprej položi denar(če imaš premalo)na kontu in nato izvedi nakazilo.OK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

strošek nakazila v tujino je enak, kot če bi denar nakazal v Slovenijo.

0,63 €.

če ti hočejo zaračunati več, pa te hočejo nategniti, ali pa si na napačni banki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, bilo je nekako tako. Na banko pridem in rečem, da moram na ta in ta račun (dam ji listek s podatki) nakazati 42 EUR. Ona vse preveri in mi reče, da bodo stroški znašali cca. 15 EUR :unsure: Jaz vprašam kako to, da tako veliko pa mi je povedala, da je to celoten znesek, ki mi garantira, da bo točno toliko prišlo tudi na račun prejemnika v Nemčiji. Potem pa mi pove, da je njihova provizija samo 2 EUR drugo pa je neko kao zavarovanje ali nekaj podobnega za primer koliko provizije si bo tudi njihova banka vzela, da ne bi potem on dobil kaj manj na račun. Rekla pa je tudi, da mi ona lahko komot naredi samo s to provizijo 2 EUR (in par centov). Rekel sem naj naredi tako pa bomo videli koliko bo prišlo na njegov račun. Tega sedaj še ne vem, ker se še nisva slišala, upam pa, da je (bo) vse prišlo na njegov račun.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, bilo je nekako tako. Na banko pridem in rečem, da moram na ta in ta račun (dam ji listek s podatki) nakazati 42 EUR. Ona vse preveri in mi reče, da bodo stroški znašali cca. 15 EUR :unsure: Jaz vprašam kako to, da tako veliko pa mi je povedala, da je to celoten znesek, ki mi garantira, da bo točno toliko prišlo tudi na račun prejemnika v Nemčiji. Potem pa mi pove, da je njihova provizija samo 2 EUR drugo pa je neko kao zavarovanje ali nekaj podobnega za primer koliko provizije si bo tudi njihova banka vzela, da ne bi potem on dobil kaj manj na račun. Rekla pa je tudi, da mi ona lahko komot naredi samo s to provizijo 2 EUR (in par centov). Rekel sem naj naredi tako pa bomo videli koliko bo prišlo na njegov račun. Tega sedaj še ne vem, ker se še nisva slišala, upam pa, da je (bo) vse prišlo na njegov račun.

lp

znesek je kao rezervacija za morebitne stroške tuje banke! povedati moraš, da hočeš nakazilo po principu SHA(share), kar pomeni delitev stroškov! po vstopu slovenije v EMU so nakazila v tujino(se pravi v območje evro) zelo poenostavljena! npr. na Probanki stane nakazilo 1.3 eur, pa še hitro je opravljeno!

lp6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, bilo je nekako tako. Na banko pridem in rečem, da moram na ta in ta račun (dam ji listek s podatki) nakazati 42 EUR. Ona vse preveri in mi reče, da bodo stroški znašali cca. 15 EUR :unsure: Jaz vprašam kako to, da tako veliko pa mi je povedala, da je to celoten znesek, ki mi garantira, da bo točno toliko prišlo tudi na račun prejemnika v Nemčiji. Potem pa mi pove, da je njihova provizija samo 2 EUR drugo pa je neko kao zavarovanje ali nekaj podobnega za primer koliko provizije si bo tudi njihova banka vzela, da ne bi potem on dobil kaj manj na račun. Rekla pa je tudi, da mi ona lahko komot naredi samo s to provizijo 2 EUR (in par centov). Rekel sem naj naredi tako pa bomo videli koliko bo prišlo na njegov račun. Tega sedaj še ne vem, ker se še nisva slišala, upam pa, da je (bo) vse prišlo na njegov račun.

lp

15EUR!? To je rop...

Jaz plačujem preko Klik-a in strošek nakazila je v zadnjih šestih mesecih vedno bil 0,31€...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam Bank@net in so mi rekli, da nakazilo v tujino preko njega zaenkrat ni možno.

ne moreš direktno ampak lahko pa vse izpolniš na bankanetu in pošlješ njim zahtevek in oni naredijo nakazilo. pred par dnevi nakazal preko NKBM 1000€ v nemčijo in je bila provizija 2 € ker je nakazilo iz firminega računa, drugače je menda še manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko poveš kje to narediš? Jaz vidim samo možnosti: Plačila-enkratno, Plačila-vzorci, Prenos med BN-računi.

Če pa grem na Naročila pa imam kot zadnjo možnost Naročilo plačila v tujino. Ko kliknem na to pa mi napiše Ni ustreznih računov.

lp

Popravljeno . Popravil Ganges
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strošek nakazila v tujino (Evro območje) je 0,31EUR in to z plačilom vseh stroškov.

15EUR je pa natega.

Jaz plačujem prek klika, hitro in enostavno, s tem da se mi ni treba za pultom pregovarjati kolikšna je provizija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strošek nakazila v tujino (Evro območje) je 0,31EUR in to z plačilom vseh stroškov.

Da malo dopolnim.. :)

Cena reguliranega čezmejnega nakazila, kot to bankirji imenujejo, je enaka ceni nakazila v notranjem prometu. V mojem primeru 0 :D

Za regulirano čezmejno nakazilo se šteje tudi nakazilo v države EU, ki (še) nimajo evra, pogoj je, da je valuta nakazila v evrih in seveda pravilen iban ter swift/bic. Pred dnevi preizkušeno z nakazilom na Madžarsko.

A pri nakazilih v tujino je vedno vse tako, kot si vpisal v kliku? Ko sem bil še na Banki Celje (nlb skupina, uporabljajo KLIK) , je recimo v polovici primerih bilo kaj narobe, ali je bilo moje ime zatipkano, ali pa namen. Očitno pri Celjski iz klika leti na printer in nekomu na mizo, ki to zopet ročno vnese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam izključno trgujem s prodajalci, ki sprejemajo plačila s PayPal-a.

Je najbolj enostavno in tudi varno (do zdaj).

Sicer pa je zelo praktično sredstvo za plačila tudi t.i. poštna nakaznica; samo malo dlje traja (v EU ~ 1 teden).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam izključno trgujem s prodajalci, ki sprejemajo plačila s PayPal-a.

Je najbolj enostavno in tudi varno (do zdaj).

Sicer pa je zelo praktično sredstvo za plačila tudi t.i. poštna nakaznica; samo malo dlje traja (v EU ~ 1 teden).

Moje izkušnje s paypalom so pa take, da Paypal prodajalcu vzame nekaj provizije, in prodajalci med opombe vpišejo, da pri plačilu s paypalom bo cena višja za to provizijo. Tako da sem s paypalom plačal do sedaj samo enkrat. Je pa to najhitrejša in najbolj praktična pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkušnje s paypalom so pa take, da Paypal prodajalcu vzame nekaj provizije, in prodajalci med opombe vpišejo, da pri plačilu s paypalom bo cena višja za to provizijo. Tako da sem s paypalom plačal do sedaj samo enkrat. Je pa to najhitrejša in najbolj praktična pot.

Prvič slišim. Sam ponavadi preberem: Payment method: Paypal / Prefered.

Sicer pa je povsem logično, da PayPal vzame provizijo, saj ni dobrodelna organizacija.

Konec koncev, kaj pa je zastonj danes? Banki plačaš vodenje TRR, za kreditne kartice plačaš članarino, za transakcije plačaš provizijo, ... Že v osnovi je vse našteto namenjeno spodbujanju potrošništva, ki je temelj naše družbe. Ampak to ni dovolj; še plačevati moramo za to!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Po 10 dneh še vedno nisem dobil pošiljke iz Nemčije, zato sem prodajalca danes povprašal kdaj je poslal paket, ker mi je obljubil da bo takoj naslednji dan. Odpisal mi je: "I send the package on 13.09.07 with Hermes. The Order-Nr. is: (številka pošiljke). Kje lahko preverim kaj v zvezi s tem?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 10 dneh še vedno nisem dobil pošiljke iz Nemčije, zato sem prodajalca danes povprašal kdaj je poslal paket, ker mi je obljubil da bo takoj naslednji dan. Odpisal mi je: "I send the package on 13.09.07 with Hermes. The Order-Nr. is: (številka pošiljke). Kje lahko preverim kaj v zvezi s tem?

lp

Vrjetno iščeš to: http://privatpaketservice.hlg.de/wps/porta.../SENDUNGSSTATUS

Drugače pa sem na pošiljko iz Nemčije že čakal tudi po 3 tedne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 10 dneh še vedno nisem dobil pošiljke iz Nemčije, zato sem prodajalca danes povprašal kdaj je poslal paket, ker mi je obljubil da bo takoj naslednji dan. Odpisal mi je: "I send the package on 13.09.07 with Hermes. The Order-Nr. is: (številka pošiljke). Kje lahko preverim kaj v zvezi s tem?

lp

Če je poslal prek Hermesa, potem se lahko zgodi, da traja malo dalj časa.

A mi je nekoč en prodajalec povedal, da pošiljke, ki jih je poslal preko Hermesa, še nikoli niso bile poškodovane.

Pri tistih, ki imajo v imenu samo tri črke, pa se je že zgodilo, da se je kaj poškodovalo.......

Je pa nerodno, če si nakazal nekaj sto €, pa čakaš kdaj po prišla pošiljka. In si misliš, da so te spet na suhonategnili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

a ima kdo izkušnje preko ebay.com? verjetno je treba plačat DDV pa me zanima kako se to potem obračuna in kdaj je treba plačat.....kakšni so pa kaj stroški poštnine....a je 36,50$ realno za poštnino izpuha?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima kdo izkušnje preko ebay.com?

Bolj ali manj uporabljam ebay.de, ker tako enostavneje najdeš stvari, ki se nahajajo v Nemčiji - torej znotraj EU in je vse skupaj precej enostavneje kot sicer. Če bi znal še francosko in italjansko, bi uporabljal tudi ebay.fr in ebay.it.

verjetno je treba plačat DDV pa me zanima kako se to potem obračuna in kdaj je treba plačat.....

V kolikor dejansko nameravaš nabavljat stvari iz USA, se DDV, carina in morebitne ostale dajatve obračunajo ob uvozu. Kar verjetno uredi že transportno podjetje (DHL, UPS, Pošta, ... ).

kakšni so pa kaj stroški poštnine....a je 36,50$ realno za poštnino izpuha?

36,50$ za izpuh iz USA je dokaj poceni poštnina.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima kdo izkušnje preko ebay.com? verjetno je treba plačat DDV pa me zanima kako se to potem obračuna in kdaj je treba plačat.....kakšni so pa kaj stroški poštnine....a je 36,50$ realno za poštnino izpuha?

Ti lahko povem iz prve roke...36.50$ je zelo poceni za poštnino iz ZDA za tako veliko stvar kot je izpuh. Plačal boš pa poštnino in izpuh samemu prodajalcu, pri nas na carini bodo paket odprli, zaračunali 3,5% (deli za motorna kolesa) carine na vrednost pošiljke s poštnino in 20%DDV. To pa boš plačal, ko ti bo poštar nazaj zapakiran paket dostavil na dom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj ali manj uporabljam ebay.de, ker tako enostavneje najdeš stvari, ki se nahajajo v Nemčiji - torej znotraj EU in je vse skupaj precej enostavneje kot sicer. Če bi znal še francosko in italjansko, bi uporabljal tudi ebay.fr in ebay.it.

D.

Druga varianta pa je, da na ebay.com klikneš na napredno iskanje, kjer določiš državo (nemčija, italija, francija itd), pred tem pa seveda poiščeš besedno zvezo v primernem jeziku.

Če ne poznaš izraza v željenem jeziku lahko probaš z angleščino, ponavadi je kakšen "international" seller, ki ima v naslovu produkta napisano tako angleščino kot maternji jezik (potem pa c/p besedno zvezo v iskalnik, pa je).

Opisi artiklov bodo verjetno samo v maternjem jeziku bo pa zato "okolje" v angleščini (da ti je jasno, kje bidaš, kje sprašuješ prodajalca...)). Opise v tujih jezikih jaz "prevedem" z google translate. Sicer prevod ni slovnično pravilen, je pa dosti, da ti je jasno, če je produkt poškodovan ipd.

Hope it makes sense.

lp,

Popravljeno . Popravil gvucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če koga zanima:

jaz sem prek ebay.de kupil motor za 1500€.

Ker je bil lastnik kreten sem mu poslal denar po pošti (33€), pač je nujno hotu samo in le gotovino.

On je dubu dnar, js sm poklicu Natan transport in so mi ga domov zapelal za 220€ kar je v primerjavi z drugimi NIČ.

So se tud sami vse zmenl in sploh ni blo problemov.

Tvegov sm ful! Ampak se je splačalo :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..a kdo ve zakaj me noče logirat na ebuy. probu že miljonkrat, pa nč,... niti odgovora ne dobim??? :?

A si si nareil račun "account", si vpisal svoje pravilne podatke noter? Ko vse pravilno izpolniš, ti potem domov po pošti pošljejo pošto s katero preverjajo ali je naslov pravilen ali ne. Mislim da so noter potem tudi zapisani splošni pogoji poslovanja in mislim da moraš potem na to pošto odgovoriti, da si ti ta prava oseba.

Če sem kaj narobe napisal, me prosim popravite.

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če koga zanima:

jaz sem prek ebay.de kupil motor za 1500€.

Ker je bil lastnik kreten sem mu poslal denar po pošti (33€), pač je nujno hotu samo in le gotovino.

On je dubu dnar, js sm poklicu Natan transport in so mi ga domov zapelal za 220€ kar je v primerjavi z drugimi NIČ.

So se tud sami vse zmenl in sploh ni blo problemov.

Tvegov sm ful! Ampak se je splačalo :winkiss:

Če pošlješ z vrednostnim pismom nič netvegaš,če se pismo izgubi ti pošta vrne znesek,ki ga navedeš,ko pošlješ vrednostno pismo.JAz sem to že večkrat naredil zneski so bili tudi po 500 EUR in je vedno bilo brez problemov OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!