Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

A si si nareil račun "account", si vpisal svoje pravilne podatke noter? Ko vse pravilno izpolniš, ti potem domov po pošti pošljejo pošto s katero preverjajo ali je naslov pravilen ali ne. Mislim da so noter potem tudi zapisani splošni pogoji poslovanja in mislim da moraš potem na to pošto odgovoriti, da si ti ta prava oseba.

Če sem kaj narobe napisal, me prosim popravite.

Lp Burnout

ja, na začetku se moraš "logirati", potem ti po navadni pošti pošljejo šifro za dokončanje prijave! to lahko traja tudi mesec dni! potem se prijaviš in lahko kupuješ!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ali je možno da bi naroču prek njih dhl express nisem še vpršal samo me zanima mislm,če artikel prodaja trgovina in stvar je nova?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je možno, odvisno pa je, če se jim ljubi.

Sem prijazno poslal email, da bi zadevo kupil pri njih, če pošljejo preko deutschepost, kjer je poštnina par eurov, pa so rekli, ni problema.

V enem drugem primeru so mi pa prijazno odgovorili, da mi lahko ponudijo samo pošiljanje preko Xy firme, s katero imajo pogodbo, kar stane 30 eur. Pa sem rekel hvala in kupil pri drugem par eur dražje, ampak sem še vedno dal 20 eur manj za poštnino.

V obeh primerih je šlo za nakup od firme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kako lavfa če pa prodajaš na e-bayu, pa hočeš dobiti nakazilo prek paypala. Kako iz paypala dobiš denar nazaj na svoj račun (gor ga putaš s pomočjo kreditne kartice) kako pa dol? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kako lavfa če pa prodajaš na e-bayu, pa hočeš dobiti nakazilo prek paypala. Kako iz paypala dobiš denar nazaj na svoj račun (gor ga putaš s pomočjo kreditne kartice) kako pa dol? :unsure:

ko sem nazadnje preverjal lani pay-pal še ni imel možnosti nakazil za slovenijo, se pravi da si lahko plačeval nisi pa mogel dobit denarja. najboljše da pogledaš na pay pal če sedaj to že gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tem kar videm, lahko potegneš sredstva samo na kreditno kartico. Na bančni račun ne moreš.

Kako pa to potem deluje, pa nimam pojma (mogoče kot kakšen dobropis?)?! :hmm:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tem kar videm, lahko potegneš sredstva samo na kreditno kartico. Na bančni račun ne moreš.

Kako pa to potem deluje, pa nimam pojma (mogoče kot kakšen dobropis?)?! :hmm:

Sj to mi ni jasno kako spraviš denar na svoj račun. Vidu sm da se da spravit denar na Ameriško banko potem pa nazaj v SLo. Sam to je too much telovadbe pa še dodatni stroški in provizije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tem kar videm, lahko potegneš sredstva samo na kreditno kartico. Na bančni račun ne moreš.

Kako pa to potem deluje, pa nimam pojma (mogoče kot kakšen dobropis?)?! :hmm:

Lahko pustiš na PayPal računu kot dobropis, lahko pa narediš transfer na bančni račun...Paypal je le posredovanje, naj bo na kreditno kartico ali pa na bančni račun...

Sj to mi ni jasno kako spraviš denar na svoj račun. Vidu sm da se da spravit denar na Ameriško banko potem pa nazaj v SLo. Sam to je too much telovadbe pa še dodatni stroški in provizije.

Ja kot rečeno, da se spravit na bančni račun, vendar imajo neke pogoje kakšen more bit in kaj mora podpirat. Najbolje, da pošlješ e-mail na PayPal, ti bodo vse točno razložili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kaj moram storiti, ko prodajam določeno stvar, da se bo videla na vseh eby-ih v evropski uniji ( tudi za pošiljanje sem izbral evropsko unijo ). Ker sedaj, če sem prodajal na Nemškem je bilo možno lecitirati in videti predmet samo na Nemščem ebay-u :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kaj moram označit, da kupcu povem naj denar nakaže na bančni račun?

a) Siehe Artikelbeschreibung

b ) Barzahlung bei Abholung

c) Nachnahme

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še nekaj....

...tisti "fee" za prodajo, ki ga moram ebayu plačat.... Kako to potem obračunajo oz kako to plačam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj moram označit, da kupcu povem naj denar nakaže na bančni račun?

a) Siehe Artikelbeschreibung

b ) Barzahlung bei Abholung

c) Nachnahme

a ) 'glej opis artikla'

b ) plačilo v gotovini ob osebnem prevzemu

c ) plačilo po povzetju

Tako da med temi tremi ni tiste opcije, katero želiš...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj moram označit, da kupcu povem naj denar nakaže na bančni račun?

a) Siehe Artikelbeschreibung

b ) Barzahlung bei Abholung

c) Nachnahme

za denarno nakazilo označi Überweisung

Predlagam ti, da za možnost plačila izbereš še paypal, ker boš lažje predal

Aja pa še nekaj....

...tisti "fee" za prodajo, ki ga moram ebayu plačat.... Kako to potem obračunajo oz kako to plačam?

Ko si v svojem ''my ebay'' greš pod seller account in plačaš. Plačilo poteka preko paypal-a zato se boš moral ob plačilu logirati še v svoj paypal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Ali ima kdo izkušnje s plačilom preko bančnega nakazila v ameriko,ko ni nobenega SWIFTA inBIC kode.Kako nakažete denar?

Pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo izkušnje s plačilom preko bančnega nakazila v ameriko,ko ni nobenega SWIFTA inBIC kode.Kako nakažete denar?

Pozdrav.

Če nimaš BICK(swift),IBAN in njegov konto - sploh nemoreš na banki nakazat.Pa tudi njegov naslov vedno zahtevajo,kar pa ni nujno samo tam kjer bi morala napisat naslov šenkrat vpiše državo.Jaz vedno od prodajalca naknadno (če ni že pri plačilu vpisano)zahtevam te podatke. :worship:

Ps. dosedaj sem ponavadi brez problema vedno dobil,eden pa mi ni nkakor hotel poslati obrnil sem se tudi na Ebay in so mi odgovorili,da ga lahko samo slabo ocenim,kar sem tudi storil on pa je meni vrnil milo za drago OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ni nobene BIC ali SWIFT -a.Sprejema samo Pay pal ali postal order.

Blago je v angliji, banka za nakazilo je pa v USA. :closedeyes:

eUnion, Inc.

>

> 140 ethel road west. Unit B

>

> Piscataway, NJ 08854

Malo čudno se mi zdi. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ni nobene BIC ali SWIFT -a.Sprejema samo Pay pal ali postal order.

Blago je v angliji, banka za nakazilo je pa v USA. :closedeyes:

eUnion, Inc.

>

> 140 ethel road west. Unit B

>

> Piscataway, NJ 08854

Malo čudno se mi zdi. :unsure:

Plačaj preko PayPal-a, itak si varovan do vsote, ki je določena na posameznem e-Bayu. Če pa še pogledaš odziv, boš verjetno precej točno vedel pri čem si. V najslabšem primeru ti bo denar povrnil PayPal, če se prodajalec ne bo držal dogovorjenega...deluje, govorim iz izkušenj.

Postal order sigurno ne izvaja za pošiljke v druge države, vsaj ponavadi tega ne delajo, glede USA banke pa morda obstaja možnost, da gredo vsa nakazila preko banke kjer ima račun odprto podjetje PayPal. Je sicer malo verjetno, ker bi po moje s tem pridobili le provizijo, ki bi jo banke pri nakazilih zaračunale, vendar nikoli ne veš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačaj preko PayPal-a, itak si varovan do vsote, ki je določena na posameznem e-Bayu. Če pa še pogledaš odziv, boš verjetno precej točno vedel pri čem si. V najslabšem primeru ti bo denar povrnil PayPal, če se prodajalec ne bo držal dogovorjenega...deluje, govorim iz izkušenj.

Postal order sigurno ne izvaja za pošiljke v druge države, vsaj ponavadi tega ne delajo, glede USA banke pa morda obstaja možnost, da gredo vsa nakazila preko banke kjer ima račun odprto podjetje PayPal. Je sicer malo verjetno, ker bi po moje s tem pridobili le provizijo, ki bi jo banke pri nakazilih zaračunale, vendar nikoli ne veš.

Če je znan samo naslov je možno plačati preko westeren union vendar je zadeva tvegana, saj nakazanega denanrja v primeru zlorabe ne dobiš povrnjenega.

LP

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačaj preko PayPal-a, itak si varovan do vsote, ki je določena na posameznem e-Bayu. Če pa še pogledaš odziv, boš verjetno precej točno vedel pri čem si. V najslabšem primeru ti bo denar povrnil PayPal, če se prodajalec ne bo držal dogovorjenega...deluje, govorim iz izkušenj.

Potem ti v primeru zlorabe (prodajalec ne pošlje robe) paypal vrne denar, ki si ga nakazal prodajalcu? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je znan samo naslov je možno plačati preko westeren union vendar je zadeva tvegana, saj nakazanega denanrja v primeru zlorabe ne dobiš povrnjenega.

LP

:? Western Union plačevanje eBay sam odsvetuje. Je sigurno najbolj ohlapen sistem plačevanja in najbolj tvegan...

Potem ti v primeru zlorabe (prodajalec ne pošlje robe) paypal vrne denar, ki si ga nakazal prodajalcu? :?

Ja, vendar ponavadi ne ravno takoj, traja kake pol leta, teh zlorab je pa čedalje manj, če mene vprašaš (pa kar precej kupujem na eBay-u) saj ima PayPal svoje odvetnike, in goljufe kar dobro privijejo. Zato si ponavadi taki, ki imajo dvomljive namene niti ne omogočijo možnosti, da lahko pri njih plačuješ preko PayPal-a

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!