Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

Tole je vse kar vidm pod My Account... Ko kliknem na "Link my paypal account" mi odpre paypal homepage, se logiram, zgodi se pa nič... isto je po "addresses"

Najbolje, da pošlješ mail na ebay in jim obrazložiš težavo. V nekaj dneh boš dobil točno navodilo kaj in kako. Brez veze, da se nekaj matraš in igubljaš živce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje, da pošlješ mail na ebay in jim obrazložiš težavo. V nekaj dneh boš dobil točno navodilo kaj in kako. Brez veze, da se nekaj matraš in igubljaš živce.

Ja sej sm jih že žicov da mi uredijo pa si me podajajo sm in tja (ebay - paypal)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo mogoče že kej prodaju na eBayu??

Jaz sem prodajal, vendar takih težav nisem imel. Vem pa, da sem moral napraviti neki update podatkov s katere kartice ti tržejo dajatve itd. Vendar se ne spomnim kako točno je to potekalo vem pa da je bilo vse vodeno prek sistema in nisem imel nobenih težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, se pravi da zadeva MORA delat... Tok da vem da naprej težim...

Dela ti jim kar zateži, ker jih dobro plačujemo. Jaz sem na zečetku imel problem, ker nisem imel verificirane kartice na paypalu vendar ti to imaš in res mi ni jasno kaj bi bilo narobe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi mi lahko kdo nakazal nekaj preko paypala?

A bi rad sprobal če lahko sprejemaš denar?

Lp, Bizi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakup izven EU: ali se porazdelijo stroški pošiljanja, če kupiš recimo 3 stvari in se vse poslane pod isto poštnino.

Skupaj nanese 75$, kar je lep znesek za obdavčit in carinit.

Ker ima vsak kos svojo vrednost, me zanima, če se porazdelijo stroški pošiljanja na 1/3 in se jih prišteje vsakem kosu, tako da posamezen kos ne prekorači zneska 22€ in je celotna pošiljka brez dodatnih bremenitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakup izven EU: ali se porazdelijo stroški pošiljanja, če kupiš recimo 3 stvari in se vse poslane pod isto poštnino.

Skupaj nanese 75$, kar je lep znesek za obdavčit in carinit.

Ker ima vsak kos svojo vrednost, me zanima, če se porazdelijo stroški pošiljanja na 1/3 in se jih prišteje vsakem kosu, tako da posamezen kos ne prekorači zneska 22€ in je celotna pošiljka brez dodatnih bremenitev.

Odvisno od dogovora s prodajalcem. Predlagam da se povežeš z njim preko emaila in se dogovorita kako pa kaj...

Mislim pa da znesek za obdavčit velja neto prodajna cena in ne skupaj s stroški... Morda se motim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakup sem že plačal in čakam pošiljko.

Zanima me samo, ali na naši carinski pošti obdavčijo celotno vrednost vsebine paketa s poštnino vred (75$) ali se gleda na vrednost posameznega kosa v paketu, v tem primeru 10+10+15$ za 3 kose (40$ poštnina).

Logično bi bilo, da obdelajo vsak kos posebej in vsakemu prištejejo tretjino vrednosti poštnine, kar bi bila osnova za obdavčevanje in carinjenje.

Sem klical carino, pa ni znal točno povedati, edino svetoval je, naj prinesem print nakupa iz ebay in plačilo iz paypal, da bojo lažje poskušali verjeti nabavni vrednosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva pošiljka prejeta iz US.

Potovala 13 dni.

Cena 2 kosov 20 in 25$.

poštnina 31$ (pošiljatelj je realno plačal 24)

---------------------------------------------------------

Zadevo so avtomatično ocarinili in mi dostavili na dom.

Vrednost 76$, kolikor sem plačal v US, so naši spremenili v € (52) in ji nabili 3,7% carine.

Nato so na vrednost blaga z vključeno carino dodali 20% ddv.

Vse skupaj 12,75€.

Dostavni poštarji so dodatno zaračunali še +3€ za posredovalnino.

Ko so sešteli 12,75 in 3, je prišel ven znesek 16,71€.

-----------------------------------------------------------

Vse skupaj sem dal 68,86€.

Se pravi je prvi kos s polovico pripadajoče poštnine, preračunano v € vreden 27,4 in drugi 24,6. Ko ju povečam še za stroške naših, pride vrednost posameznega kosa 35,7 in 33€. (prbl).

----------------------------------------------------------

Vrednost novih tovrstnih kosov je 160 in 85, skupaj 245€.

----------------------------------------------------------

Predvidena vrednost na evropskem ebayu, kjer bi se izognil carini in visokim stroškim pošiljanja, a je verjetnost, da željen kos dobiš, majhna, ker je manjša ponudba in več grebatorstva, bi bila med 120 in 140€ s poštnino vred, če bi se folk tepel zanje, jaz bi pa zmagal.

Ceno sem predvidel glede na dejansko doseženo vrednost enakega kosa kot je eden od mojih na ebay.de.

Se splača iz US ali ne? Če računica pravi da...opravkov nimaš nič več, le par dni dlje roba hodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Carino plačaš samo na ceno izdelka, poštnina nima veze... Carinikom pokaži dejanski račun za blago. Če je za vsak artikel posebej, ga bodo tudi tako obravnavali, če pa imaš vseskupaj na računu se šteje celoten znesek računa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva pošiljka prejeta iz US.

naročil škornje Astars Tech 3- v SLO bi zanje odštel 179€

dobil sem jih na eBayu kao ena ful razprodaja za 103.5$

poštnina me je prišla 25$ kar je skupaj 128.5$=88€

carini in vsem tem dajatvam sem se ognil

torej me je prišlo 88 namesto 179€ kar pomeni 91€ prihranka.

Se splača iz US ali ne?

Da, splača se!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Carino plačaš samo na ceno izdelka, poštnina nima veze... Carinikom pokaži dejanski račun za blago. Če je za vsak artikel posebej, ga bodo tudi tako obravnavali, če pa imaš vseskupaj na računu se šteje celoten znesek računa...

Zdrava pamet pravi tako, zakonodaja žal ne. Ker sem pred časom vlačil neke razvojne komplete čez carino, se žal zelo dobro spomnim citata, ki se je nahajal na oglasni deski carinske pošte v Lj (koprideš skozi vrata, kar lepo naravnost, pa se boš zaletel v to desko), kjer je lepo pisalo, da se poštnina všteje v vrednost pošiljke pred obračunom carine. Žal.

LP,

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, kakšne so opcije (čim cenejšega) nakazila v tujino....

kupil nekaj na e-bayu, pa prodajalec nima paypala...

kolikšne so provizije bank? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, kakšne so opcije (čim cenejšega) nakazila v tujino....

kupil nekaj na e-bayu, pa prodajalec nima paypala...

kolikšne so provizije bank? :unsure:

ni več neke panike. pred eurom je bilo nekaj fiksno in potem še % tako da si za cca 1000€ nakazila plačal še enih 8 € provizij. zdaj mislim da je tam 2-3 € ne vem pa točno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji dve nakazili, na račun v Italijo, sem plačal 0,31€ za posamezno nakazilo (obakrat čez 1000€). Uporabljal sem spletni portal banke.

Kadar plačuješ tako navedi, da sam nosiš celotne stroške nakazila. Se mi je že zgodilo, da si je nemška banka zaračunala skoraj 10€ za stroške nakazila (deljeni stroški) in sem prodajalcu potem moral nakazati še razliko.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naročil škornje Astars Tech 3- v SLO bi zanje odštel 179€

dobil sem jih na eBayu kao ena ful razprodaja za 103.5$

poštnina me je prišla 25$ kar je skupaj 128.5$=88€

carini in vsem tem dajatvam sem se ognil

pri dosti višjem znesku od mojega si seo gnil plačilu davka in carine?

Kdaj je to bilo in povej kaj več o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že pisal o tem. Fante ima vezo na dostavo US pošte v US oporišče v Evropi. Skratka, irelevantno za druge ljudi razen, če se sama ne zmenita za kak deal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji dve nakazili, na račun v Italijo, sem plačal 0,31€ za posamezno nakazilo (obakrat čez 1000€). Uporabljal sem spletni portal banke.

Kadar plačuješ tako navedi, da sam nosiš celotne stroške nakazila. Se mi je že zgodilo, da si je nemška banka zaračunala skoraj 10€ za stroške nakazila (deljeni stroški) in sem prodajalcu potem moral nakazati še razliko.

Res je, najceneje te pride nakazilo preko spletnega bančništva.

Kar se pa tiče stroškov nakazila, si pa malo v temo udaril. Če navedeš, da nosiš sam stroške nakazila, jih bo tvoja banka zaračunala tebi v kompletu (naknadno, ko bodo dobili od banke prejemnice fakturo). Jaz vedno dam stroške SHA (shared) pa še nisem imel problemov. Verjetno je pri tvoji banki (oz tvojem primeru) bila izjema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!