Skoči na vsebino

Yamaha TZR 50


ditech

Priporočene objave

in še neki mi ni lih jasno...kko je lahko dyno točn če se ne premikaš!? kje je zračni upor? oz usak motori oz avto je drugačne oblike in s tem drugačen zračni upor. pa še na motorju je važno kok kil maš pa use. pa dyno nč od tega ne ve :P kko bo pol pokazalo kok gre motor

kar se tiče radarja...smeh :D kolkr vem ti dopustijo do 10% če prekoračiš hitrost zaradi MOREBITNE NAPAKE RADARJA!! češ da radar nemore tko natančno izmerit :P

gps pa nevem, nevem na kak način to meri. sam tut če ma že zanimivo ime ne pomen da je točn. :P oz več kot daš za njega bolši bo verjetno.

1. Ne bi ga uporablal če ne bi bil točn.....računalniki delajo čudeže

2. Dopustijo ti do 5km/h več od omejitve (v območju +/- 5 nej bi bli vsi avtomobilski števci točni)

3. GPS ali global positioning system.....sledenje s pomočjo satelita. bolj točno ne gre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

un VI VOZITE me usakic zmeri ko sm z motorjem mimo, ga mamo kšnih 50m od hiše. to da avto kaže več in nvem kaj je kr neki oz nesmiselno. ti rabiš vedet kolko greš. u čem je fora da greš 100 pa da bi kazalo 200?? no ja to je lah kšn avto s kinder jajčka :P pa kašna varnost kr neki. če greš 135 maš isto varnost al ti števc pol kaže 50 al pa 200. ti itak voziš po občutku in ne gledaš števca.

in še neki mi ni lih jasno...kko je lahko dyno točn če se ne premikaš!? kje je zračni upor? oz usak motori oz avto je drugačne oblike in s tem drugačen zračni upor. pa še na motorju je važno kok kil maš pa use. pa dyno nč od tega ne ve :P kko bo pol pokazalo kok gre motor

kar se tiče radarja...smeh :D kolkr vem ti dopustijo do 10% če prekoračiš hitrost zaradi MOREBITNE NAPAKE RADARJA!! češ da radar nemore tko natančno izmerit :P

gps pa nevem, nevem na kak način to meri. sam tut če ma že zanimivo ime ne pomen da je točn. :P oz več kot daš za njega bolši bo verjetno.

glede mojga motorja in končne k je blo prej neki govora... kok ma končno zablokirana 125ka? 130 je tko? a ji števc mogoče tut tko ful laže kot pravite da meni? ima pa 15 konju. moj je lažji (ker je manjši, 50cc) pa ma 17,5 konju!(dyno) obliki sta skor isti. pa zkaj pol mi nebi mogu it 130?? :P (ubistvu bi šu več. do 120 kr pride sam pol po rdečem ga ustavlja ful. mi pride skori do konca rdečga še. če bi meu tuki še 7 prestavo bi šlo več (oz daljše prenose sam pol mi po klncih nebi tko šlo))

dyno zmeri kolk hitro se premika zadnja guma in tisto je prava hitrost motorja, kolk se ti vozis pol je cist druga stvar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dyno zmeri kolk hitro se premika zadnja guma in tisto je prava hitrost motorja, kolk se ti vozis pol je cist druga stvar

pa kaj ti pomaga kolk hitro se premika zadnja guma!? tle je blo govora kok gre motor u praksi, ne pa kok bi šu teoretično če bi bla bla :glare:

to se gre na ravnino pa se sproba in se vidi kaj pokaže

Popravljeno . Popravil RSka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in avtomobilski števci so pa res zanesljivi

dej gor kolesarskega jst sm probu dat kolesarkega na sr-ko in je kazalo 60 u resnici pa 45

na radarju kazalo 85 na števcu90 (vi vozite)

use laže z avtom še nism probu

Ti use ves, za vsak stevc posebej kolk laze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj te moti če sm probu kolk kaj moti

haha pred 5 min. sem šel mimo policije z radarjem 30(realnih) ker mi je bilo zelo mraz sm tako vesel me je matralo da bi prašu kolk sm šou k na števcu mi je kazalo 45 samo sm rajš pustu in šou mino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gps je najbolj točen od vseh števcev...kolkr jst vem naj bi kazal 99%-100%.......vsak avtomobilski, motorni števec naj bi kazal + ali - 5km/h. zato tut k te policaji ustavjo kolkr vem.... če ti voziš do + 5 km/h do prekoračitve hitrosti je vse vredu. (sj tko je reku prjatu k je policaj...sm ga prašav:)

p.s: Stroj podpišem se pod tvoj post ;)

Popravljeno . Popravil BloodyShadow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GPS (Wikipedija)

GPS je natančen na cca. 10 metrov, kar pa pri merjenju hitrosti ni tako zelo pomembno. Avtomobilski števci so zadnje čase čedalje bolj točni in ne odstopajo od realne hitrosti za več kot par kilometrov na uro, seveda pa vedno v minus :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Ali je res, da se yamahe tzr veliko kvarijo? ker se zanimam za nakup te yamahe. ali lahko na yamaho tzr(letnik 2008) pritrdiš kovček za čelado?

crkujejo k kurba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je res, da se yamahe tzr veliko kvarijo? ker se zanimam za nakup te yamahe. ali lahko na yamaho tzr(letnik 2008) pritrdiš kovček za čelado?

TZR50 ima AM6, ki je zelo zelo vzdržljiva mašina, men je skorej 20.000km delala brez težav.Tudi od ostalih lastnikov nism zasledil težav z mašino.Vse kar je meni 2x crknlo je bila zavorna luč.Če jo boš redno vzdrževal (če si kje iz Ljubljane ali okolice ti na PM lahko priporočam en super servis za Yamaho), dolival kvalitetno olje in vedno ogrel pred vožnjo mislim, da nebi smel imet težav :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovere. a kdo ve če lahko na to yamaho pritrdiš kovček za prtljago.

Če nardiš nosilce sam doma ampak daj no, cestak + kovčk...grdooo :trance_33_sleep: Velik bolj priročna je tank torba :)

Popravljeno . Popravil Roky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nardiš nosilce sam doma ampak daj no, cestak + kovčk...grdooo :trance_33_sleep: Velik bolj priročna je tank torba :)

jah no justaboy je tud imeu kufr gor hehe :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nosilca ne moreš nikjer nabavit?

prov za tzr 50 pomojm ne (justaboy ga je za rs 125 sam mogu narest)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TZR50 ima AM6, ki je zelo zelo vzdržljiva mašina, men je skorej 20.000km delala brez težav.Tudi od ostalih lastnikov nism zasledil težav z mašino.Vse kar je meni 2x crknlo je bila zavorna luč.Če jo boš redno vzdrževal (če si kje iz Ljubljane ali okolice ti na PM lahko priporočam en super servis za Yamaho), dolival kvalitetno olje in vedno ogrel pred vožnjo mislim, da nebi smel imet težav :)

:worship:

jah no justaboy je tud imeu kufr gor hehe :whistle:

ja samo je bilo grdo :whistle:

nosilca ne moreš nikjer nabavit?

nop... sem jaz spraševala za mojo bivšo yamahco, pa so rekl, da ni za dobit... sem tudi hotla kufer montirat, potem pa sem si ga nekje sposodla, ga dala primbližno na tisto mesto, kjer bi bil, če bi ga dala gor, in je blo prov fjst grdo :whistle: tako da je ostalo hvala bogu brez kufra :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nop... sem jaz spraševala za mojo bivšo yamahco, pa so rekl, da ni za dobit... sem tudi hotla kufer montirat, potem pa sem si ga nekje sposodla, ga dala primbližno na tisto mesto, kjer bi bil, če bi ga dala gor, in je blo prov fjst grdo :whistle: tako da je ostalo hvala bogu brez kufra :naughty:

Dej modeli kaj je z vami :P na cestaka dajat kufr je greh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti, ki bo kupoval tank torbo... pazit je treba, da ni magnetna in da ima več trakov... namreč tank ni kovinski! sem kupla tank torbo, ki je bila magnetna, pa si z njo nisem mogla nič pomagat...

je prišla pa zdej prav :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti, ki bo kupoval tank torbo... pazit je treba, da ni magnetna in da ima več trakov... namreč tank ni kovinski! sem kupla tank torbo, ki je bila magnetna, pa si z njo nisem mogla nič pomagat...

je prišla pa zdej prav :naughty:

Mja edino na tanku od tzr kar je kovinskega je pokrovčk :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja če maš grbo pa pol še nahrbtnik na hrbtu je pa mal u kurcu (usaj men)

Popravljeno . Popravil Fric
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!