Skoči na vsebino

ali imaš motorje v krvi???


_kamikaze_

Priporočene objave

Mi je mama skoz pravila kolk so bili revni pa ena soba pa nič štipendije (ti, ti ,ti partija ) tko, dokler nisem ugotovil, da se je moj deda skor cel življenje z motorjem po vaseh preganjal ker je bi prvi inkasant za elektriko daleč naokoli, ki je motor mel :yea2: , nič čudnega, da ga pol ni za sobico brigal, ke je bil pa cel dan na motorju. :lol1:

O.K. šalo na stran, da me mama ne ubije, po moji strani je bil moj dedek motorist, sicer res sam Tomosi, samo je mel pa švapsko motor kapo pa jakno pa očala pa... v glavnem prav motorist, ne sam "poštarski. Po strani moje boljše polovice je bil pa njen ata tud navdušen motorist - dokler se na kravjem dreku (brez zaj.. čist resno) ni zložil in z bratom v grapi končal, potem so pa še ledvica počas zaštrajkala in bilo je konec z motorji.

Tradicijo sedaj nadaljujeva z ženo, samo najbolj je pa na motorje navdušena moja 2 1/2 letna hčerka, ki vsak dan hodi v garažo gledat motor, pa tud vsak obisk ga more it gledat, da lahko ona ponosno pove da je to naš rdeč motor. Bo že nekaj na tam, da so motorji v krvi.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm...

star fotr (po mamini strani): 175 ccm puch....

star fotr (po fotrovi strani): mel svašta do 600 ccm

fotr: tomos 50 ccm (130 km/h :hmm: )

jst (zaenkrat): avtomatik, 125 endura, (še ne mislim končat :OK: )

nekaj bo na tem.... :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tut moja žlahta se je vsa furala s takšnimi in drugačnimi motorji...samo ne vem če je to potem stvar genov, pomoje bolj stvar navade in tradicije....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No verjetno veste, da je bil na LJ-Barju najden ostanek najstarejšega kolesa na svetu (baje) no sam tok v vednost---to je bilo sprednje kolo od mojega pra pra pra.......sorodnika mostiščarja, ki se je prvi vozil z motorjem po koliščih---sam takrat niso še merili moči v konjih ampak bobrih. :D

Torej je to definitivno v genih :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

logično potem drži, ko pravijo da ima človek v glavi koleščka (oz da komu kakšen manjka)...vsaj motoristi naj bi jih imeli - če je to res v genih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prilagam slikovne dokaze za to teorijo.

Mama&ceco na moto potepanju ob Kolpi.

in kje je motor ... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sem se z očetom veliko prevozil z apn-jem....tako da nekako sem se navadil vozt z motorjem prej kot z avtom.....drgač pa je oče imel v mladosti predvsem kolesa z motorjem...pa stari oče je imel puha....ma vedno je bil motor pri hiši ker za avto ni bilo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...V genih, sla po motorjih :hmm: Sla po brzini, mogoce, saj se spomnite in zavedate, ko smo bili spermici in smo se podili in dirkali preko vseh zaprek in hopserjev, po spolzkih ovinkih in globokih prepadih... no sicer ne da bi se hvalil, ampak ravno na tej dirki sem zmagal! Ja, ja, those were the days... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pošta Vinica pri Črnomlju.

iz vinice mam eno frendico... ...no, dopisovalko... ...mala je vsekana na motociklizem!! :notworthy: :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dedek - avtomatik (na stara leta - ga še mam)

foter - vespa v mladosti, enduro pozneje (gnjavil do nakupa in pozneje uničil jaz O:-) )

pervy - motorji

jaz pravim temu evolucija, sigurno pa je za moje navdušenje kriv dedek, ki me je do 2 razreda OŠ peljal z mopedom če sem bil priden, od takrat naprej sem se lahko peljal sam pod nadzorom po ulici. Še danes se najbolj spominjam ponosa, ko sem naredil izpit za moped in sem lahko prvič odpeljal moped tudi iz ulice, še za maturo in A pri 16. nisem bil tako vesel in ponosen. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA, plus 0.5 v krvi .)

Pri nas smo iz take družine, da vsi padajo na avte :huh: WTF :wacko: . Drugače se je z motorji vozil edino stari oče (nsu. puch X 2), pa ati je imel rdečega "pony prasca" :yea2: , ker ni imel izpita za avto.

Bomo malo popravili tradicijo :kva2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,mamo pr ns tud to u genih. Stric je dirkov na državnih tekmovanjih Jugoslavije-jest ga sicer nism poznov,ker se je ubil z motorjem,ko je treščil v obcestno drevo... :cry: Dedk je mel tud motorje načez,pol pa seveda še fotr in njegov brat,ki sta tud mela svoj delež motorjev-najraje govorita o Puchu 175,k sta vsak jutr na poti v službo pognala dol po klancu,da je vžgal,zvečer sta ga pa šraufala,k je crknu... :) Drgač ma pa en bratranc še Ducatija ST4,tko da je kr pestro.Drgač pa men motociklizem ni glih dopadu do 16-ega let,k sm spoznov moje mopedistične frende.Valda je blo treba koj mofo nek dobost,da sprobam to čudo.Najprej je bil en str Tomosov oz. Puchov poniprasec,pol je bil frčo na vrst-pol je itak mogla še ena šestka past(pol sm že clo izpit naredu :) ),končal se je(zazdej) pa pr moji ljubici :wub:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dalj ko do svojga pradedka nevem, uglavnm od tam naprej jih noben ni imu, ne dedek, ne fotr. Tko da sm js prvi. Sm že u zgodnjih letih se navdušil za motociklizem (ves navdušen, kot 5-6 letnik gledal Ninje in podobne sportake, ter valda, kolk majo na števcu :rolleyes: :) ), sedaj na 125 in nameravam seveda tudi na težje. Edini osebek, ki je z mano v žlahti in je mahnjen na motorje je moja stara mama (na fotrovi strani), vendar ga ona sama nikol ni mela, tko da sm ji oblubu, da jo bom enkat pelou B) . Poj mi bo pa lih slučajn "zmankal" bencina ... :P :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri men je pa stari ata skoraj celo mladost prevozil na motorju , mama je v rani mladosti imela vespo ampak zgolj kot prevozno sredstvo (ni je imela zaradi neke ljubezni in veselja) in sedaj sem tu jaz......

....ampak zgodba se nadaljuje, pravzaprav naredi en U ovinek, ker se je preko mene za motor navdušil tudi moj oče, ki pa prej nikoli ni imel zanimanja za dvokolesnike :OK: ...saj veste kako gre tista reklama: "Nikoli ni prepozno!" :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr ns u familiji pa d bi kak prou motorist biu, ni blo. fotr pa strici so mel neke štirke, edin edn stric je leta 98 kupo tdmko 859, pol jo je pa leta 2001 prodau. tak da so pr nas u celi familiji sam 3je motorji, pa še ti so moj skuter, sestričnin skuter in sestričev skuter, zanimanje za kakšne močnejše motorje pa za1x kažem sam js tak da... bomo vidl kak bo šlo tole naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v fotrovi :afro1: familiji je njegov brat dirkal v motokrosu,od njegove sestre mož pa isto pa imel je okoli 100(se ne zezam) motorjev,no in jest sm tud čist nor na krosovce,pa sem kasneje zvedel da so v njegovi familiji dirkal,potem ko sem že imel ene par krosk!Nekej bo na tem. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vse se je začel ko je dedek prvleku s podstrešja starga dvobrzinca, k sm ga čist razšraufov. Ni delal nkol več. Od takrat me spremlja veselje do motorjev. Najprej APN6 potem BT zdaj suzuki gs 500 e. Drugač je bil pa fotr ful proti mat pa še bolj, ko sm si šu prvič ogledat težji motor. Tko da moje veselje ni ravno premočrtno evolucijsko pogojeno. V glavnem, s strani familije nism nkol dobu nikakršne podpore. Vse sam! Od prepričevnja do zbiranja cekinov. No ja, nikakor nism na njih jezn. Znaš stvari vsaj cent. Zdej so se pa že mal navadl da sm mal prtegnjen na motorje. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam to po mamini strani oče od mame predvojni dirkač,imam nekaj pokalov iz dirk na Ljubelj,mama med prvimi ženskami z izpitom za motor po vojni,veliko vozila Puha predvsem na morje v Opatijo na dirke no in kaj je meni drugega ostalo kot da vozim motor.Delam pa med 15 in 20K kilometrov letno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Star ata je bil miličnik na Puhu,stric je bil motorist pa je za 10let nehal ta čas sem je pa tud mene zagrablo na fotrovmu avtomatiku in se tako počasi stopnjevalo da sem potem še strica nazaj okužla da je nabavu pegasotain nato fzs vmes sem še fotra kar prijavla za izpit in ga tako prisilila da je kupil še xvs650 na kar se je ponudla ugodna varjanta in je uzel vn1500classic in zdej prov lepo uživata z matko ko zajašeta motor gresta na zbor in rukneta kakšno pivce,počas še brata hecam da našpara za en motor.Fanta pa sem si tud najdla motorista oz takrat še mopedista.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To vsekakor ni v krvi vsaj pri meni ne Sem prvi v družini ki vozim moped in nato še motor pa mi gre tut dobro sicer me doma mal postran gledajo pa so se ze navadl :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starša se 14 dni nista pogovarjala z mano, ko sem domov privlekel motor... pa prvi sem v familiji... Mislim, da tega nisem podedoval po prednikih :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!