Skoči na vsebino

Iz Švice v Francijo


classic

Priporočene objave

Iz Švice (Zermatt) gremo preko Sion-a do Chamonix-a (Francija). Francozi imajo katastrofa internet strani, tako da se človek sploh ne znajde. Zanima me, kaj se v tem delu Francije ne sme zamuditi ali pa je mogoče bolje obrniti in se potikati po italijanskih dolomitih!

Hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bo francija kr uredu. najprej se z gondolo zategnes na 3800 in nekej in od blizu pogledas mont blanc, potem gres pa z motorjem cez prvi prelaz proti val diseru, cez roseland, ki je cudovit. sicer ni prevec visok je pa nenormalno lep. samo pocakaj da sneg skopni in rozice pozenejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja fajn, kam pa pol naprej. A se splača iti na jug ali pa kar nazaj v Italijanske Dolomite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Švice (Zermatt) gremo preko Sion-a do Chamonix-a (Francija). Francozi imajo katastrofa internet strani, tako da se človek sploh ne znajde. Zanima me, kaj se v tem delu Francije ne sme zamuditi ali pa je mogoče bolje obrniti in se potikati po italijanskih dolomitih!

Hvala za pomoč!

Če greš do Chamonix-a čez Sion se ti splača iti do Martigny-ja in tam zavit proti jugu čez čudovit prelaz Col du Gd St- Bernard (2469 m) do Aoste in pole skozi Tunel Mont Blanc do Chamonix-a. Vsaj jaz bom tako naredil. Pravijo, da se izplača. Moj dopust je seveda Švica, vendar ta del Francije bom vseeno prevozil. Edina slabost je, da je potrebno za tunel plačat. Nekateri niso tega pripravljeni naredit, vendar jaz bom:)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kantonu Vallais, katerega glavno mesto je Sion, si z motorjem lahko povzpneš v Crans Montano, Sas Fee, dolino Val de Herens, dolino Arolla...povsod same gorske ceste, vzponi iz 400 m/nm, na 2000 m (prej navedeni kraji ).

Lahko greš v čudovito (za naše razmere že malo kičasto mesto) Verbier, 1600 m/nm...možnosti miljavžnt.

Ceste odlične, cene pa uh, uh..v Švici seveda. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!