Skoči na vsebino

Srečanje motoristov na IRSKEM


renegade

Priporočene objave

ne ti meni luštov delat z pokrajino in pub-i, lepo se javi ko boš nazaj pa grema kak slovenski pir spit v tradicionalno slovensko gostilno :devil: pa boš vse povedal. drugač pa si vabljen tudi kak torek k mladi lipi pa mamo lahko kako projekcijo ob pivu.

ajde javi :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neverjetno potovanje! Finančna plat? Pa na vprašanje o komarjih nisi odgovoril.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motovilc - reci kaj te zanima !! :o

Da boš vedel , je tu še tako svetlo kot pri nas okoli 7 ure zvečer - sonce je še koj na obzorju.

Info iz prve roke je ta , da si naroči oz. rezerviraj karte kar preko interneta http://www.irishferries.ie saj te bodo te stale vsaj 10 - 20 funtov manj kot pa bi prišel na dock in jih hotel kupiti. Jaz sem plačal Calais - Dover (povratna) okoli 50 funtov in prav tako Pembroke - Rosslare . Razlika je ta , da vozi trajekt iz Calaisa do Dovra 1h:30 in drugi trajekt iz Pembroka v Rossler 3h:20. Zanimivost dneva mi je bila ta , da ko smo vozili iz Pembroka . do .Ross.. smo se po približno 1h:40 vožnje morali obrniti nazaj v Pembroke , ker je kapetana ladje zadela srčna kap - tik pred vhodom v sam zaliv , pa je priletel Helikopter in odpeljal ponesrečenega kapitana v bolnišnico. Zamuda ,ki je nastala zaradi tega pa je bila okoli 2 h. :lol1:

Marsikaj pa se lahko pripeti tudi tebi , če nisi dovolj previden na cesti - še posebej pazi na ovce. Jaz sem se kar naglo pripeljal v ovinek , ko me na oni starni pričaka čreda ovac - komaj komaj sem pribremzal, da ni šlo vse skupaj k vragu.

Drugič pa bomo še rekli kako , ko pridem domov - mislim da bo to konec tedna (Nedelja)

LP from Ireland !!

A se nam bos pol pridruzil: www.freewebs.com/sloireland

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla vsem skupaj :D

Pervy :) - se bova zmenila - sledi razvijanje diapozitivov - okvirjanje - sortiranje .... :wacko:

PIVO...PIVO....PIVO :yea2:

- ne boš verjel , da je GUINESS res zakon !!!!! (ni mehurčkov ..itd ..) - sicer je res drag tam zgoraj , ampak zakon pa je le :yea2: - pa še Irski privdih.. :yea2: :yea2: .!! Sicer pa pri nas stane GUINESS 0,5l "samo 750 SIT " gori pa 0,66l do 1100 SIT.

Bajsi - pozdrav :OK: - Kar se komarjev tiče , nesem imel priložnosti , da bi me kateri sploh hotel , tako da ti ne morem povedati niti eno samo informacijo - jaz nisem občutil NOBENEGA ! :?

Kar pa se finančne plati tiče , je pa takole - prevozil sem 5600 km kar predstavlja kar velik strošek ( v povprečju bencin stane okoli 1.3 EUR/ liter(anglija je sicer malo dražja)) kar je cca. 300 EUR - Trajekti so takole Calais - Dover povratna okli 50 Funtov podobna pa je pri Pembroke - Rosslare , če bo kdo odhajal na Irsko v sezoni , bo naprimer plačal povratno karto Pembroke - Rosslare za motor in dve osebi CELIH 99 Funtov = 99x1,55 =153 EUR - dobro pa je prej preveriti na internetu , saj karto lahko dobiš za cca. 10 Funtov ceneje. Jaz sem potoval z Irishferrie- stran pa je www.irishferries.com . Glede spanja pa je tako , da so Irci zelo prijazen folk - včasih nanese tudi tako , da se napiješ v Pubu z kakšnim domačim LOKALCEM , ki te kasneje povabi tudi na dom - in zjutraj sledi naprej mali maček potem pa še kakšen zajtrk - ali pivo ........ :kva2:

Hrana ni poceni :BUA: , se splača kupovati v trgovinah - potem pa preprosto po Prešernu. Pivo v trgovini stane okoli 2 EUR. .......

Zanimivo se mi zdi , da po vsej Irski NE SMEŠ kaditi v lokalih - Pubih- restavracijah ......... skratka NIKJER - ostane ti le še ulica. Cigareti so dragi = 6 EUR katere mislijo še podražiti na ceno 8 EUR.

Mc Donaldsov je bolj malo - Chessburger 4,5 EUR .....

Spanje v B&B (bed&breakfast = 30-50 EUR) , kampi pa so malo bolj poceni15-30 EUR odvisno kje ga najdeš in kako se uspeš zmeniti (uspe tudi to , da omeniš , da si iz Slovenije - da si že bolj pri koncu z denarjem ....bla ....bla.....) Uspelo mi je tudi to , da sem zvečer parkiral pred neko kmetijo - odšel do gospodarja in ga preprosto vprašal , če lahko kempiram na njegovem ozemlju - možakar pa me je raje povabil v hišo - ponudil kavč .....

Odvisno kak tip si ..kako se znajdeš ....

Obstajajo tudi varijante divjega kampiranja , da se sparkiraš nekam , vržež spalko .... Policije nisem videl , da bi kaj težila ... ??? :(

Moram pa priznati , da je v tem letnem času bila jutranja temperatura dokaj nizka - okoli 4-6 stopinj - piha tako celi dan , dnevne temperature pa so bile kar dobre , tudi do 23 stopinj.

Bom pa še drugič kaj napisal - samo vprašajte kaj vas zanima !!

LP Renegade !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla !! :yea2:

Samo toliko , da še dodam sliko , motorja , ki mi je pripomogel , da sva se varno vrnila : Harley Davidson - Sportster 1200 - letnik 1988 - delal je OK , edino kar bilo potrebno menjati , so to bile svečke !

post-6-1086370231.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... zelo zanimiva vrata , kjer jih po Dublinu najdeš na .........

post-6-1086380427.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla !! :yea2:

Samo toliko , da še dodam sliko , motorja , ki mi je pripomogel , da sva se varno vrnila : Harley Davidson - Sportster 1200 - letnik 1988 - delal je OK , edino kar bilo potrebno menjati , so to bile svečke !

a jaz kaj ne vem????? :kva2: a boš mogu za kako pivo več dat?

no javi ko boš pripravljen se "zagovarjat" .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!