Skoči na vsebino

Otroci + motor


pjotr

Priporočene objave

Na hitro sem pobrskal po starih postih pa podobne teme nisem našel, zato jo odpiram na novo. (moderatorji, če se motim jo skenslajte...)

Zanima me, kakšna je starostna omejitev za sopotnika na motorju?

Koliko mora biti star "otrok", da se že lahko vozi na zadnjem sedežu?

Tamala (9 let) mi že tolk teži, da bom mogu dat pobudo za sprejem zakona o otroških sedežih za motorje... hehehe....

Lp, Pjotr.

" Samo brez panike, pa dol z moje žene! "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni 12 let, tako kot v avtu lahko sedijo na prvem sedezu?

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

A ni 12 let, tako kot v avtu lahko sedijo na prvem sedezu?

Imas prav, 12 je ... se spomnim, sem prebral v tisti trapasti knjizici za CPP

--

Andraz, cyc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZVCP, 91. člen (4): Na motornem kolesu je dovoljeno voziti le osebo, staro več kot 12 let.

Na ostalih lahko pa tudi dojenčke:

ZVCP 89. člen (16): Na kolesu z motorjem, kolesu s pomožnim motorjem ali kolesu lahko vozi otroka, mlajšega od 8 let, le polnoletna oseba.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes na skuterju v LJ videl mulca, ki se je "vozil" seveda brez čelade naokrog. Mislim da 14 let za moped ni primerna za večino otrok, ki ta "izpit" imajo. Sej za razne težke frajerje (mali zakompleksani čefurčki) mi je vseeno, problem je v tem, da ponavadi še koga drugega poškodujejo. Kaj ko bi kdo naredil malce statistike, koliko se jih razlepi un utrpi lažje/težje poškodbe pa primerjat z motoristi pa avtomobilisti. Bi blo zanimivo videt v procentih zadevo, pa mogoče bi se kak mulček malo zamislil. Mislim da več ljudi umre v prometnih nesrečah, kot pa od AIDSa. Mislim da so furije čisto na pravi poti, ko vzajajo in informirajo našo mladino. Nekaj so pa tudi doprinesla zbiranja na tromostovju ob sredah.

Otroke učimo (kakor je že nekdo tu napisal), da avto vozi, vlak piska, motor divja... in potem da ata mulcu moped za birmo, mulc mora divjat, ker se to spodobi za motor, da ne izpade totalen idiot.

Vsaj ena dobra stran mraza je... folk da na glavo čelado, pa tudi če samo zato, da jih ne zebe.

OK, Strom, dost solate si kle nametu... pa nismo glih pri temi ostal.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, če je do 12 oz. 14 let.... zakaj potem obstajajo posebna sedala, ali bolje rečeno otroški stoli, ki se jih da pritrditi na zadnji zic za male otroke???? Vem da to obstaja, ker ima kolega iz Nemčije tako sedalo za svojega mulca (pa je krepko pod 12... tam okoli 6,7 let) in tudi v katalogih mislim da Polota sem videla, da jih lahko kupiš.

Torej, a potem to sicer obstaja, ampak po naših zakonih pa ti stoli niso dovoljeni??? Ker če jaz namontiram svojega otroka na tak zic, ki je varen, kako mi lahko potem eni pulcaji težijo kar se tega tiče. Mislim, vem da mi lahko, samo jaz sem poskrbela za varnost mojega mulca.

Hmmm...... spet ena nelogičnost.

A ja, pa to je hipotetično gledano, jaz BTW še nimam otrok (HVALA BOGU)!!

I want some more!!!!

Popravil/a - pupa dne 13/03/2002 ob 07:48:01

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon pravi, da pamž pod 12 leti na motornem kolesu nima kaj iskati, pa če imaš 150 varnih sedežev na njem nameščenih. Tudi v prikolici ne smeš voziti pod 12 let starega človečka.

Pritoži se svojemu poslancu

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sej za razne težke frajerje (mali zakompleksani čefurčki) mi je vseeno, problem je v tem, da ponavadi še koga drugega poškodujejo.

Strom, a berem mal ksenofobije?

lp, john doe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa tista z "zakompleksanimi čefurčki" všeč. Ta je nova, pa še res je....

Pa brez zamere.

Lp, Pjotr.

" Samo brez panike, pa dol z moje žene! "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Sej za razne težke frajerje (mali zakompleksani čefurčki) mi je vseeno, problem je v tem, da ponavadi še koga drugega poškodujejo.

Strom, a berem mal ksenofobije?

Ja, najbrz jo res...

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da je meja 12 let pa nisem vedela, ker sem že tudi jaz videla sedeže za motorje...samo to pa zdaj predstavlja problem...

Med razlogi, zakaj sem si lahko predstavljala...nekoč...imeti otroka je bilo dejstvo, da si ga bom (otroka) lahko dala zraven na motor...

Hmmm...če pa je tako na stvari..bo pa treba razmislit...

lp alena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

To, da je meja 12 let pa nisem vedela, ker sem že tudi jaz videla sedeže za motorje...samo to pa zdaj predstavlja problem...

Med razlogi, zakaj sem si lahko predstavljala...nekoč...imeti otroka je bilo dejstvo, da si ga bom (otroka) lahko dala zraven na motor...

Hmmm...če pa je tako na stvari..bo pa treba razmislit...

lp alena

Jap zraven v prikolico.

Oz. alternativna rešitev, ...... ammm ....... ma se je ne spomnim

*****

Come in peace or stay at home! (oz. potem Svizec, ostane doma in si enega u miru narola!! )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Oz. alternativna rešitev, ...... ammm ....... ma se je ne spomnim

Posvojis 12 let starega otroka

Me pa zanima kako je to v tujini, ker ta sedala imajo v vseh stacunah, tudi v Austriji! Ice, kaj ti ves o tem??

Eni so srecni drugi pa trezni

LP Climber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ok, če je do 12 oz. 14 let.... zakaj potem obstajajo posebna sedala, ali bolje rečeno otroški stoli, ki se jih da pritrditi na zadnji zic za male otroke???? Vem da to obstaja, ker ima kolega iz Nemčije tako sedalo za svojega mulca (pa je krepko pod 12... tam okoli 6,7 let) in tudi v katalogih mislim da Polota sem videla, da jih lahko kupiš.

Torej, a potem to sicer obstaja, ampak po naših zakonih pa ti stoli niso dovoljeni??? Ker če jaz namontiram svojega otroka na tak zic, ki je varen, kako mi lahko potem eni pulcaji težijo kar se tega tiče. Mislim, vem da mi lahko, samo jaz sem poskrbela za varnost mojega mulca.

PUPA I DEVOJKI SE DESI DETE...

Hmmm...... spet ena nelogičnost.

A ja, pa to je hipotetično gledano, jaz BTW še nimam otrok (HVALA BOGU)!!

I want some more!!!!

Popravil/a - pupa dne 13/03/2002 ob 07:48:01

Jebeš mir bez rata!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Me pa zanima kako je to v tujini, ker ta sedala imajo v vseh stacunah, tudi v Austriji! Ice, kaj ti ves o tem??

trenutno? se nic,oziroma tisto kar sem nekje slisal je bolj tako.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem čist odkrit se mi zdi še premalo omejitev 12 let.

Predstavljite si kako je če 31 kilogramsko dete pri 70 km/h zleti na asfalt motor s 200 kilami pa po njem!

Jst bi dal 15 let pa še kaj zraven-Izpit za sovoznika- hahahah

Vse je možno v tej državi!!!

Thundercat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Danes na skuterju v LJ videl mulca, ki se je "vozil" seveda brez čelade naokrog.

LP

zaščitne čelade ni potrebno uporabljati osebam, ki z zdravniškim spričevalom dokažejo, da zaščitne čelade ne morejo uporablati.....

mogoče je pa kaj narobe z njegovo glavo

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

To, da je meja 12 let pa nisem vedela, ker sem že tudi jaz videla sedeže za motorje...samo to pa zdaj predstavlja problem...

Med razlogi, zakaj sem si lahko predstavljala...nekoč...imeti otroka je bilo dejstvo, da si ga bom (otroka) lahko dala zraven na motor...

Hmmm...če pa je tako na stvari..bo pa treba razmislit...

lp alena

Jap zraven v prikolico.

Oz. alternativna rešitev, ...... ammm ....... ma se je ne spomnim

*****

Če pa baje tudi v prikolico ne sme pod 12 let....poleg tega pa...pol mam pa že rajši avto...saj to ni potem pravi motor..

lp alena

p.s. tisti, ki imate taki 'motor'...... sorry!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Danes na skuterju v LJ videl mulca, ki se je "vozil" seveda brez čelade naokrog.

LP

zaščitne čelade ni potrebno uporabljati osebam, ki z zdravniškim spričevalom dokažejo, da zaščitne čelade ne morejo uporablati.....

mogoče je pa kaj narobe z njegovo glavo

lp

Japp.. verjetno je dobu ksne otiscante ke u sive celice, pa so mu dohtarji odsvetval uporabo tiste kahle na glau...."revez"

SEJ BO BOLS, CE NE PREJ K NAS NE BO...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

quote:

Danes na skuterju v LJ videl mulca, ki se je "vozil" seveda brez čelade naokrog.

LP

zaščitne čelade ni potrebno uporabljati osebam, ki z zdravniškim spričevalom dokažejo, da zaščitne čelade ne morejo uporablati.....

mogoče je pa kaj narobe z njegovo glavo

lp

Japp.. verjetno je dobu ksne otiscante ke u sive celice, pa so mu dohtarji odsvetval uporabo tiste kahle na glau...."revez"

SEJ BO BOLS, CE NE PREJ K NAS NE BO...

A maš že izkušnje s tem??????'

I want some more!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!