Skoči na vsebino

Otroci + motor


pjotr

Priporočene objave

ne vem no...otroka na motorju peljati....odvisno od velikosti in teze,samo nekako ne bi pred 14-16 letom starosti.moje mnenje.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Če pa baje tudi v prikolico ne sme pod 12 let....poleg tega pa...pol mam pa že rajši avto...saj to ni potem pravi motor..

lp alena

p.s. tisti, ki imate taki 'motor'...... sorry!!!

Ammm, Alena pa sej zato so pa tiste tende za prikolco pokrit, da se ne vid kaj prevažaš, ... o hibridih med motorji in avtomobili pa nebi glih razkladu, k' se itaQ strinjam da SUCKS!

*****

Come in peace or stay at home! (oz. potem Svizec, ostane doma in si enega u miru narola!! )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevažanje otrok pod 12 leti v prikolici v ZVCP ni natančno določeno.

Zopet pravne finte, ali je prikolica (bočna) sestavni del motornega kolesa ali ne. Če je, potem otrok ne, če ni, potem otrok da.

Ma, kupite si moped ali pa skuter, tam jih lahko prevažate.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ma, kupite si moped ali pa skuter, tam jih lahko prevažate.

Brrrm

Veš kaj...moped???!!! Pol pa je že boljša varianta: "Babica...bi popazila na vnučka/vnukinjo...se peljem do Maribora...Pridem čez 14 dni..."

lp alena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

quote:

quote:

Danes na skuterju v LJ videl mulca, ki se je "vozil" seveda brez čelade naokrog.

LP

zaščitne čelade ni potrebno uporabljati osebam, ki z zdravniškim spričevalom dokažejo, da zaščitne čelade ne morejo uporablati.....

mogoče je pa kaj narobe z njegovo glavo

lp

Japp.. verjetno je dobu ksne otiscante ke u sive celice, pa so mu dohtarji odsvetval uporabo tiste kahle na glau...."revez"

SEJ BO BOLS, CE NE PREJ K NAS NE BO...

A maš že izkušnje s tem??????'

I want some more!!!!

Jah, če dohtar ugotovi, da čefurček nima možgana, ki bi se lahko speštal, zaradi mene kar.

Hehe... ste si pa dali duška.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma čist resno:

a kdo ve kje majo zice za mulce za na motor. Jest bi svojga mal zapelov okrog (ne predaleč in ne prehitro). Vedno sem razmišljal o takem sedežu, samo vidu ga nisem še nikoli.

ToraBora/O s a m a

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ma čist resno:

a kdo ve kje majo zice za mulce za na motor. Jest bi svojga mal zapelov okrog (ne predaleč in ne prehitro). Vedno sem razmišljal o takem sedežu, samo vidu ga nisem še nikoli.

ToraBora/O s a m a

Jaz sem ga videla v katalogih Polota in drugih. Če te res zanima, mi piši mail, pa ti posodim kataloge.... oz. kako drugače.

I want some more!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz našega malega....predvsem nadebudnega motorista vozim na zadnjem sedežu že kar nekaj časa.Brez problemov....hahahahah....mu je od mamice vsa oprema k ulita...hahahahaa....No letos bo pa potrebno razmišljati o novi čeladi.....pač mulc prehitro raste.BTW....ma 12 let,pa kar dober filling za pelat se(se ne sklanja in med vožnjo po cesti pobira tolarčke)

Mam pa jest glede tega še neko svoje mnenje....Dejstvo je,da bodo tudi naši otroci(no vsaj večina)zaradi naše obsedenosti z motorji tudi sami prej ali kasnej postali motoristični feni.Zato je bolje,da jih čim prej.....seveda na pravilen način in s pravilnim vzgledom.... popeljemo v vse lepote tega BLAZNO DRAGEGA HOBIJA.

A mam prou al ne!!!!!!!....žena prau d ne ČIST

Klimbra.....saj le najmehkejši je dovolj nežen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahaha klimbra....... od kje pa teb tko napredno razmišljanje...... le kdo te je tko dobr prepričou

bolš pravilno naučit in pomagat, kot branit in bo to počel naskrivaj, al pa pri 18.letih izpustil iz sebe ves konzerviran adrenalin

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom tudi svojo hcerko navadil voznje z motorjem... Ups, pa se prej jo moram narediti....

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No.. jaz bom pa fajn mama...ne bom nič komplicirala... Moji otroci bodo lahko vozili motor...čim prej tem bolje. Da bom lahko vozila brez sovoznika...

lp alena

Better blond than bold!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

hahaha klimbra....... od kje pa teb tko napredno razmišljanje...... le kdo te je tko dobr prepričou

bolš pravilno naučit in pomagat, kot branit in bo to počel naskrivaj, al pa pri 18.letih izpustil iz sebe ves konzerviran adrenalin

lp

Ma sej ne boš verjela....sam en velik del pr tem je tut tvoja zasluga.

Klimbra.....saj le najmehkejši je dovolj nežen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali bi potemtakem lahko dal 2-letnega mulca na moped? Kaj pa če sedež ne bi bil narejen glih za na moped? Mislim če bi bil tak ki je namenjen za bicikel? A kdo ve kje bi dubu čeladko za še ne 2-letnge mulca?

ace

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaki čaki... ne pretiravi!!

Saj pri nas je zakon da pod 12 ali 14 let ne smeš... butasto sicer ampak tako pač je.... je pa res, da je pa malo zgodaj pri 2 letih, se ti ne zdi??

Ti sedeži so za kakega 5,6,7 letnika..... in tudi takrt boš že čeladko zanj dubil... zdaj pa naj še lepo sesa pri mami, medtem ko se boš ti predajal užitkom ceste!!

I want some more!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej bi ga z MOPEDOM, kar sem prakticiral že pri 16 mesecih, sicer čist po polžje in ne po cesti, pa v nročju sem ga mel. Joj, kaj se je mulc režau. Sicer pa poznam primerek, ki se pri 4.5 letih že SAM ganja z torijem, pri 3 letih je pa že bicikel OBVLADU. In če bo šlo z mojim sinkotom tko naprej kot gre, ne bo dost zaostaju.

ace

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, kakor veš..... hehehe potem bo moj že pri 1. letu starosti na rolerjih.... do 3 let bo pa že skakal iz planice z motorjem... hehehe (očitno se da!!)

I want some more!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MIMIXTZ, jaz svojega že od 2 leta ali pa še od prej vozim z mopedom v vrtec in sicer tako, da stoji na tistih pokrovih mašine. To mu je huda atrakcija. Tudi na morju se cele dneve tako prevažava.

ČELADA? - Kolesarska! so jih polne štacune.

Za tavelik motor pa bi bil verjetno potreben sedež, ker ne doseže tačk (sedaj ima 4 leta). PUPA ima tud ene kataloge, ampak, če dobro premislim je tak sedež takoj enih 20 MSIT, pa še nikamor se ne moreš zares peljat (predpisi in tudi zdrava pamet). Stvar je torej nekako vprašljiva. Sicer pa Pupa - hvala za dobro voljo (tudi sicer).

ToraBora/O s a m a

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

PUPA ima tud ene kataloge, ampak, če dobro premislim je tak sedež takoj enih 20 MSIT, pa še nikamor se ne moreš zares peljat (predpisi in tudi zdrava pamet). Stvar je torej nekako vprašljiva. Sicer pa Pupa - hvala za dobro voljo (tudi sicer).

ToraBora/O s a m a

Ja imaš čisto prav O s a m a.....res ne morš uporabljati tega zica, ker je prepovedano po naših predpisih. Torej teh katalogov ne boš rabil??? Ok...

Ah O s a m a... ni za kaj... vedno pomagam če le lahko... pa ne glede za koga gre (razen če se mi človek zameri).

Torej O s a m a ali pa kdo drug...če kdo kaj rabi, pa lahko pomagam... ni problema!!

I want some more!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem no...otroka na motorju peljati....odvisno od velikosti in teze,samo nekako ne bi pred 14-16 letom starosti.moje mnenje.

-----

To se tudi strinjam s tabo. Tudi sama sem stara tle nekje in se mi zdi da za to se nismo kej prevec odgovorni. Saj ko gledam moje vrstnike vidm ene paglavce, ki se delajo sam ene frajerje na motorju!

Špelca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je sicer iz Marylanda, ampak mogoče bo pa koga zanimalo:

(Vir:http://www.ama-cycle.org/legisltn/statewatch/md.html)

January 3, 2001

–Delegate Jean Cryor (R-Montgomery) will hold a public meeting on Saturday, January 6th at the Damscus Public Library, to discuss her proposal to prohibit children under the age of 12 from riding as passengers on motorcycles. The AMA believes that parents are best positioned to decide at what age their children should ride as passengers, not state governments. We strongly urge attendance at this meeting to voice your objections to Delegate Cryor's proposal.

February 14, 2001

- Legislation has been introduced that would require passengers to keep their feet on footrests. The legislation evolved from an original proposal by Delegate Jean Cryor to prohibit anyone under the age of 12 from riding as a passenger on a motorcycle (see January 3, 2001 entry). The AMA, along with a number of other concerned motorcyclists, quickly notified Delegate Cryor that a passenger age restriction would be opposed. She has since dropped the age requirement, but remains intent on some type of passenger restriction, hence the introduction of House Bill 739. The bill, HB-739, has been referred to the House Commerce and Government Matters Committee.

Maryland already has in place several provisions regarding motorcycle passengers that make this proposal redundant and unnecessary. Additionally, the AMA will not ignore the "no-child passenger" origins of this proposal. The AMA believes parents should determine when, if and at what age their children should ride as passengers, not government. AMA has written the members of the committee in opposition to HB-739, urging a "No" vote if it is brought up for consideration. Please let the committee members know that you, too, oppose this bill. We will post additional information on HB-739 as it comes available on AMA StateWatch.

March 19, 2001

- Maryland House Bill 739 that would prohibit child passengers on motorcycles was reported unfavorable by the Commerce and Government Matters committee on March 12 and is no longer active at this time. To review a copy of this bill, click on the highlighted link listed above.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osama pa polcaji nc ne težijo? Na kerih pokrovih od mašine? A to APN?

Kaj pa če bi na Pony Expresa kolesarski sedež namontiral?

ace

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!