Skoči na vsebino

Na hrvaško s 100 evri na dan


Priporočene objave

A se je sosedom pred sezono spet mal skisalo?

Hrvaška vlada je sprejela uredbo, po kateri bo moral imeti vsak tujec, torej tudi slovenski državljani, pri prestopu hrvaške meje pri sebi najmanj 100 evrov za dan načrtovanega bivanja v tej državi. Uredba bo začela veljati 1. junija, nekatere hrvaške sosede pa že grozijo s protiukrepi. () Bosanska vlada je novo uredbo kljub temu označila za diskriminatorno. Izključeni niso niti protiukrepi: za hrvaške državljane 500 evrov za vsak dan bivanja v Bosni in Hercegovini.

Vir: 24ur.com

Popravljeno . Popravil Lucky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sem poslušal malo po tv včeraj to zadevo....ma tile hrvati so kr neki...ne vem zakaj se grejo take bolezenske zadeve....pa neki o evropi sanjajo....tudi mi bi morali protiukrepe uvest.....

gledal pred kratkim tudi rušenje vikendov v istri...to je zgodba zase seveda ma vendar.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ni panike - ne bo treba mahati z bankovci, saj bodo zadostovale tudi bančne ali kreditne kartice, koliko je dejansko stanje na njih pa ne bodo preverjali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In Hrvati spet dokazujejo da so najbolj glup narod na balkanu .....

Pol bi mi slovenci že zdavnaj mogli met tako uredbo. Ker se vsako jutro vozijo istrijani v Trst delat z totalno neizpravnimi yugiči in stojadinami. Sabo mogli met kovček € da bi lahko sproti poravnavali škodo, ki jo povzročajo, ker njihov sistem itak ne predvideva poravnave skode tujcu.

Pi.......e balkanske! :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čehi imajo posebno klavzulo (za 100€ robe v prikolici :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In Hrvati spet dokazujejo da so najbolj glup narod na balkanu .....

..uradno tolmačenje Hrvati pravi, da gre za prilagajanje standardom in pravilom Evropske unije...in opravičujejo z dejstvom, da taka določila veljajo tudi v večini EU držav...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa sej to so že prej od nas zahtevali Italjani itd...

To se mi zdi, da je bolj uredba za Bosance kot za nas.

Mi smo itak polni.

No pa tud kakšnega zjahanega yugiča z destruktivnimi mladci z malo $ bodo zarnili... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak iskreno,.. so kdaj komu od vas pogledal v denarnico kdajkoli pri prehodu meje ? meni še niso, pa mam že veliko prehodov za sabo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mah, jaz bom cariniku lepo pokazal 100 €, :hmm: ampak mu bom hudomusno zabical, :devil: da naj me tud pol uprasa, ko se bom vracal z celim sveznjem tisocakov! :naughty: ...pa naj si on pol misli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...da taka določila veljajo tudi v večini EU držav...

..v katerih pa? (le za Švico vem, če se ne motim)

Pa veliko vprašanje, če bodo kartice sploh upoštevane?! Da ne bo tista le gotovina!!

Kakorkoli že...bedarija...

Popravljeno . Popravil kloda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bodo videli če bodo to sploh dejansko kontrolirali...osebno pa misli, da bo tako kot sedaj z omejitvami glede "osebnega uvaza" hrane, pijače in drugih stvari na HR, ko mi še niso komplicirali ko sem vozu robo na vikend...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Jest sem pa nekje slišal (pa se zdajle ne spomnim točno kje), da je še veliko držav, ki imajo morje (menda celo bolj čisto), pa apartmajčke (menda tudi cenejše), pa ceste (menda še bolj lepe in vzdrževane), pa tudi domorodci so menda bolj prijazni kot večina bratov Hrvatov. Hmmm... kaj pa če je to res???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi naši so že sprejeli nekaj zakonov in predpisov, ki niso življenski in ne držijo.

Južni majo tega še tolko več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slovenija je evropska država

:lol1: :lol1: :lol1:

krepnila bom od smeha

:lol1: :lol1: :lol1:

ma že sem crknila od smeha

:lol1: :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil Nata
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak iskreno,.. so kdaj komu od vas pogledal v denarnico kdajkoli pri prehodu meje ? meni še niso, pa mam že veliko prehodov za sabo...

Dostikrat. Ampak ne na stari celini...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Hmmm... kaj pa če je to res???

Res, res, ce mas 100k/sit viska, odletis iz gradca na kanarske za deset dni pa ne bos ne zejen, ne lacen, pa tudi spal bos pod streho... ;)

Ps:..aja pa niti ni nujno, da bos vse to zapravil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a imamo kaj podobnega?

Zakon o tujcih pravi, da se tujcu ne dovoli vstop v državo, če nima zadostnih sredstev za preživljanje za čas bivanja v RS in za vrnitev v državo, iz katere je prišel, ali za potovanje v tretjo državo...o tem pa odloča mejni policist na podlagi navodil MNZja

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UREDBA o viznom sustavu (Narodne novine br. 57/04)

Članak 11.

Stranac koji podnosi zahtjev za izdavanje vize u diplomat­skoj misiji odnosno konzularnome uredu Republike Hrvatske dužan je dokazati da ima dovoljno sredstava za uzdržavanje tije­kom boravka u Republici Hrvatskoj i za povratak u državu iz koje je došao ili za putovanje u treću državu.

Pri ulasku u Republiku Hrvatsku, tijelo nadležno za kontrolu prelaska državne granice ovlašteno je od stranca zatražiti da predoči sredstva za uzdržavanje tijekom boravaka u Republici Hrvatskoj i za povratak u državu iz koje je došao ili za putovanje u treću državu.

Visina sredstava iz stavaka 1. i 2. ovoga članka je protuvrijednost 100 € (slovima: stotinu eura) po danu predviđenog boravka u Republici Hrvatskoj.

Ako stranac posjeduje ovjereno pozivno pismo fizičke ili pravne osobe iz Republike Hrvatske, dokaz o turističkoj rezervaciji ili sličnu ispravu, dužan je predočiti dokaz o posjedovanju sredstava u vrijednosti 50 € (slovima: pedeset eura) po danu pred­viđenog boravka u Republici Hrvatskoj. Kao dokaz, priznaju se kreditne i bankovne kartice, potvrde banke, čekovi i drugi dokazi iz kojih se može utvrditi posjedovanje potrebnih sredstava.

Več najdete v 57. številki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ova Uredba stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«, a primjenjuje se od 1. lipnja 2004. godine. :blink:

p.s.In kako si predstavljajo moje vikende na naši parceli po 1. juniju ?

In kdo mi bo potrdil, da imam tam rezervacijo za tri dni?

In kdo mi bo za petek, soboto in nedeljo posodil evre? :wacko:

Torej 3 dni x 4 osebe = 600 evrov? :kva2: :kva2: :kva2:

Ne, ne, ne... neki ne bo vredu..... :xx: :doze:

BMK :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej 3 dni x 4 osebe = 600 evrov? :kva2: :kva2: :kva2:

Ne, ne, ne... neki ne bo vredu..... :xx: :doze:

BMK :P

A te malo matematika daje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Se absolutno strinjam, Manuela, nekaj ne bo v redu...

In tudi mene BMK za Hrvaško, zato zadnjih pet let dopustujem v Franciji... (nemotoristične počitnice, ko se grem potapljat). Prijazno, čudovito, poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej me pa neki zanima.

podite se z motorji, kar ni ravno poceni, vecina uziva v lokalckih, padajo vikend fure, prvomajski izleti....

in potem vas iztiri 100€ na dan po osebi. ne vem, al nimate denarja, al se vam res ne zdi potrebno nosit denar s sabo. verjetno drugo, ker ce ne ne bi ziveli kakor zivite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!