Skoči na vsebino

Na hrvaško s 100 evri na dan


Priporočene objave

Hola!

Se absolutno strinjam, Manuela, nekaj ne bo v redu...

In tudi mene BMK za Hrvaško, zato zadnjih pet let dopustujem v Franciji... (nemotoristične počitnice, ko se grem potapljat). Prijazno, čudovito, poceni.

Suzuki, sorry, ampak jaz se zelo strinjam z Manuelo (no vsaj enkrat). Midva hodiva na vikende v Istro zato, ker na koncu leta lahko seštejeva cca 45 dni morja ( vsaj jaz), kar pa si v Franciji ne bi mogel privoščiti, je predrago in predvsem predaleč.

Zato me ne preveč BMK, ker tja bo pa vseeno potrebno priti, ne?

Sranjeeeeeeeeeeeeeee !! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in potem vas iztiri 100€ na dan po osebi. ne vem, al nimate denarja, al se vam res ne zdi potrebno nosit denar s sabo. verjetno drugo, ker ce ne ne bi ziveli kakor zivite.

100 evrov je 23.000 sit...a ti boš šu na kalamare v opatijo popoldne in boš moral skupaj s punco na motorju s sabo nosit 46.000 sit..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@softi: 100€ je ene 24k SIT, a ni? Recimo, da imas sobo ze placano (gres z agencijo). In da gres za en teden. Torej okoli 170k SIT na osebo. Kaj bi ti s tem denarjem pocel? Futer? Spominki? :D

Tudi ce moras sobo s tem placat je to krepko vec, kot potrebujes ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 evrov je 23.000 sit...a ti boš šu na kalamare v opatijo popoldne in boš moral skupaj s punco na motorju s sabo nosit 46.000 sit..... :hmm:

zdej bom najbrz nesramn, ampak imam obcutek, da dlje kot 100 km od doma nisi bil. a moram razlagat od kje te obcutki in zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej me pa neki zanima.

podite se z motorji, kar ni ravno poceni, vecina uziva v lokalckih, padajo vikend fure, prvomajski izleti....

in potem vas iztiri 100€ na dan po osebi. ne vem, al nimate denarja, al se vam res ne zdi potrebno nosit denar s sabo. verjetno drugo, ker ce ne ne bi ziveli kakor zivite.

dobro povedano :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej softi, ne pravim, da se ne da tega denarja zapraviti, problem je da potrebujes pa ga v veliki vecini primerov ne. Se najvecja moznost je, da ti ga ukradejo :D Ce me spomin ne vara, je bilo za en teden morja pri bratih hrvatih z vsemi stroski, torej hotelom, dodatno hrano, sladoledi in vodnim skuterjem okoli 100-110k SIT. :) In seveda ce bi bil v campu, bi bilo ceneje, da o moznosti vikenda tam ne govorim. Torej je ta 100€/dan na osebo malo butasto :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej bom najbrz nesramn, ampak imam obcutek, da dlje kot 100 km od doma nisi bil. a moram razlagat od kje te obcutki in zakaj?

ne nisem še bil...imaš prav....

klanjam se svetovnemu popotniku.... :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

posebi za vaju, pa verjetno se koga.

dopust plamiram tkole nekak. XXX enot za spanje, hrano, pijaco, zabavo, stroske, agencijo karkoli ze.

in potem naprej. ce mi rata med rezanjem zrezka odrezat palec, bom rabil vsaj YYY enot za prvo oskrbo, pa ce nism tko crn recem, kaj ce mi pocita obe gumi na avtu, pa recimo tko, da se flikat ne da. mogoce udarm v lukno, pa unicim se feltno zravn.

prevedeno v moto jezik, kaj ce mi rata bit storast in mi celada pade iz rok na dobu stene, ko obcudujem modro morje. Ja treba bo novo kupit.

zdej kaj razumeta. men je to normalno, ker se svoje case preivel ogromno casa na cesti in v tujini. slepanje avta iz bonna v lj, ker nimas denarja za popravilo na mestu dogodka je svinjsko drago. cakanje denarja je zamudno, pa tudi stane.

torej.

sedim na 3M, kazem motor, pa vedno grem lahko pes domov, ali pa mama in ata prideta z avtom in pšrneseta denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko si sarkasticen, sam ne bi te pa rad vidu v situaciji, k ti odtrga ketno sred italije, pa ti zablokira kolo in zjebe kumo, pa zobnik se recimo. nc hudga, sam ti nimas denarja in cakas domace kaj bo...

neodgovorno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ze, ampak jaz sem pravilo razumel tako, da moras imeti cash. Ce imas kreditno ti stanja niti preveriti ne morejo?

Nasploh mi je plasticen denar bolj simpaticen. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko si sarkasticen, sam ne bi te pa rad vidu v situaciji, k ti odtrga ketno sred italije, pa ti zablokira kolo in zjebe kumo, pa zobnik se recimo. nc hudga, sam ti nimas denarja in cakas domace kaj bo...

neodgovorno.

glej...s spoštovanjem......res dlje od dubrovnika nisem bil .... vedno imel s sabo nekaj viška denarja....nekaj pa ne pomeni da sem imel s sabo trikrat večjo vsoto denarja kot jo bom porabil......če rabiš na potovanju 100.000 sit....koliko imaš s sabo za rezervo....še dodatnih 200.000 sit.......???

zdej bo pa tako...10 dni do dubrovnika bo pomenilo da moraš imet 1000 Evrov s sabo...po osebi...torej če gre še ljuba 2000 evrov...teoretično seveda....to je 500.000 sit za 10 dnevni oddih do dubrovnika... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nc hudga, sam ti nimas denarja in cakas domace kaj bo...

Zato si pa član amzs... pa kreditna kartica...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne skrbite, saj tega gotovo ne bodo uveljavljali striktno. Po moje so vgradili v zakon varovalko, da lahko komu legalno zavrnejo vstop, če izgleda klošar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm 100€ na dan bivanja po 1.6.04 na Hrvaskem. Ne vem v cem je problem, zdej imajo da mors iemti 180€ na dan, pa me se noben ni vprsal kolk mam denarja na meji. To pomeni, da zdej mors imeti MANJ denarja sabo.

lp

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ze, ampak jaz sem pravilo razumel tako, da moras imeti cash. Ce imas kreditno ti stanja niti preveriti ne morejo?

Nasploh mi je plasticen denar bolj simpaticen. :)

če pazlivo prebereš tisto novico na 24ur.com tam tudi piše:

V praksi naj bi preverjali le izjemoma. "Mejni policisti lahko od osebe, za katero mislijo, da za bivanje na Hrvaškem nima dovolj denarja, zahtevajo, da takšno finančno sposobnost dokaže," je dejal Zlatko Mehun s hrvaškega notranjega ministrstva.

Pokazali boste lahko tudi svoje bančne ali kreditne kartice, stanje na njih policistov ne bo zanimalo, bile pa naj bi zadosten dokaz, da na Hrvaškem ne boste prosjačili. "Gre za dokument, s katerim se Hrvaška prilagaja standardom in pravilom večine držav članic Evropske unije," je še dodal Mehun.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@softi: 100€ je ene 24k SIT, a ni? Recimo, da imas sobo ze placano (gres z agencijo). In da gres za en teden. Torej okoli 170k SIT na osebo. Kaj bi ti s tem denarjem pocel? Futer? Spominki? :D

Tudi ce moras sobo s tem placat je to krepko vec, kot potrebujes ...

Mislim, da bi moral še enkrat prebrati Ervinin post. Se pravi:

100 euro = če nimaš dokazila o rezervaciji počitniške kapacitete

in

50 euro = če imaš to dokazilo

Se pravi, da 11.500 na dan ni take panike in jih zapraviš več kot z lahkoto.

Verjamem pa, da je za študente oziroma mladino brez rednih dohodkov, ki kampirajo kjer se ustavijo to precejšnje breme (predvsem za starše).

Pozdravček, Fračka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A te malo matematika daje?

Ne. :)

50evrov +50 evrov+50 evrov+50evrov = 200 evrov / en dan

200 evrov + 200 evrov +200 evrov = 600 evrov / tri dni

:rolleyes:

p.s.

Ob predpostavki, da imam potrdilo, da sem prijavljena v Špini na recepciji in da spim na svoji zemlji. :)

Zabavno enostavno. :)

Torej je z mojo matematiko vse vredu.

Drgač pa mislim, da morte vsi skupaj, še posebej tisti, ki ste vzeli zares( :D ) prebrat MaraudeRja. :rolleyes: Ma prow. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgač pa mislim, da morte vsi skupaj, še posebej tisti, ki ste vzeli zares( :D ) prebrat MaraudeRja. :rolleyes: Ma prow. :)

Ja, ma prou, ampak ne pozabite, da so marginalci dobili vso oblast, in da bodo lahko dokazovali svojo moč in kompleks... to je najhujše... dat pooblastila majhnemu človeku, in če ga kolegica tist dan ne bo lepo pogledala, se bo znašal nad vsem živim....tud n(v)ami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj niso zakoni pisani za vse enako? In če so za vse enaki se tudi nad vsemi izvajajo, ne pa nad določenimi posamezniki.

In če boš zdaj zgledal kot klošar, (mogoče kakemu cariniku tudi bajkerji niso všeč), pa te ne bo spustil. :wacko: .

In potem kao napišejo, da se bo zakon izvrševal po potrebi.

Še ena nategavščina demokracije.

PS: Na dopustu mam pa zelo malo viška denarja, ker ga pač ne potrebujem. :devil:

PS2: V BiH so že napovedali kontro :) Hrvaški državljani bodo tudi morali imeti nekaj denarja sabo. na žalost ne vem več vira, kje sem to prebral, sem pa sigurno prebral. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...da taka določila veljajo tudi v večini EU držav...

..v katerih pa? (le za Švico vem, če se ne motim)

Od kdaj pa je Švica v EU

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V BiH so že napovedali kontro :) Hrvaški državljani bodo tudi morali imeti nekaj denarja sabo. na žalost ne vem več vira, kje sem to prebral, sem pa sigurno prebral. :lol1:

LOL!!! A res več ne veš kje si to prebral? No važno da si siguren.

V prvem postu na prvi strani te teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hrvaška poteza se mi zdi povsem razumljiva. Hočejo nekaj zaslužiti s turizmom. Le malo nespretno so se vsega lotili. Naslednja faza bi bila lahko, da moraš pri izstopu iz Hrvaške pokazati račune, da si res ves denar zapravil pri nijih.

Verjamem da imajo pol kurac turistov, ki vse prinesejo s seboj. Prav jim je.

Sicer pa sem govoril z eno turistično vodnico, ki po sloveniji vodi skupina raznih Nemcev . Predvsem bivši vzhodni vse prinesejo s seboj. Ko pa se ustavijo, pa v najboljšem primeru vprašajo kje lahko odložijo smeti. Ja na Vršiču vendar!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon o tujcih pravi, da se tujcu ne dovoli vstop v državo, če nima zadostnih sredstev za preživljanje za čas bivanja v RS in za vrnitev v državo, iz katere je prišel, ali za potovanje v tretjo državo...o tem pa odloča mejni policist na podlagi navodil MNZja

cista resnica. sem dozivel na lastni kozi. me palicaj slavenski .....pardon... slavonski.. amm... ne, slovenski! that´s it! saj sem vedel.... no, me je enkrat lansko leto pretipal slovenski palicaj na MMP kuzma.... pa kam grem in od kje prihajam in kaj bom tam delal in koliko denarja imam s seboj.....

jaz pa :blink: :blink: :blink: :blink: ....come again?!?!?! :blink: :blink: :blink: :blink:

in potem me pusti cakati pol ure, da vse preveri. noja, sem imel knjigo zraven, je njemu prej dolgcas ratalo. :)

aja, odgovori za katere me je pustil cakati:

- tja

- od tam

- seksal

- zadosti

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo računice za oboževalce hrvaškega morja:

Hrvaška

100€/dan = 1.400€/14dni

turistična ponudba = "podn", sploh ni kaj pisati o tem

wauuu, do tu vse jasno, ali ne?

Za primerjavo:

Dominikanska Republika, Puntakana (najlepše plaže, da o podvodnih lepotah sploh ne govorim, saj je hrvaško "mrtvomore" s tem neprimerljivo), Karibsko otočje

14 dni = 1.300€ - 1.500€

velja za "All inclusive" ponudbo, kar pomeni, da je v ceni:

- povratna avionska karta, prevoz do hotela (ob povratku - do letališča) in hotelska ponudba

- poješ in popiješ na različnih mestih hotelskega naselja KOLIKOR HOČEŠ/MOREŠ

- restavracija - bife ponudba - tj vzameš in nosiš sam, kar je v ponudbi in neomejene količine (zajtrk min 10 različnih jedi, kosilo in večerja min 20 različnih jedi)

- dodatno pitje&žretje ob ali v bazenih (ne- in alko-pijače vključene v ceno - količina/osebo ni omejena!!)

- nekaj različnih športnih dejavnosti (npr.: tenis, streljanje z lokom, fitness, vodna aerobika itd) odvisno od hotela, vsak dan ena ura, neomejeno ali nekaj ur tedensko

- otroški vrtec (da so starši nekaj ur dnevno "svobodni")

- večerni ples s kabarejem (neke vrste gledališče z zabavnim programom)

- kak celodnevni izletek ali 2

- za skromno doplačilo par 100€ podaljšanje - tj 3. teden, še cenejši 4.teden

- za doplačilo: zanimivi izleti, organizirano potapljanje s sposojanjem opreme (zahtevan PADI izpit za turistično potapljanje), safari izleti - cene zeloo zmerne

- zelo zanimivi nakupovalni obiski mest - vsi "handlajo" in ponekod se da cene zbiti tudi za 80%

Torej kar se mene tiče - Hrvatarji me niso videli že 15 let, pa še 15 me ne bodo - potem bom pa verjetno takoalitako na zadnjem večnem dopustu po zelo zanimivem obisku notranjosti krematorija

:lol1:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki, sorry, ampak jaz se zelo strinjam z Manuelo (no vsaj enkrat). Midva hodiva na vikende v Istro zato, ker na koncu leta lahko seštejeva cca 45 dni morja ( vsaj jaz), kar pa si v Franciji ne bi mogel privoščiti, je predrago in predvsem predaleč.

Zato me ne preveč BMK, ker tja bo pa vseeno potrebno priti, ne?

Sranjeeeeeeeeeeeeeee !! :angry:

Hola Matic!

Ja, grdo je tole... tudi jaz sem imel včasih 50 "morskih" dni na leto, včasih celo še kakšnega več, ko sem se hodil potapljat na (nekoč naš) Jadran za vikende in dopust. Z razpadom stare Yuge se je pa začelo: neprijaznost, visoke cene, slaba ponudba in, najhujše, prazno, mrtvo morje - zaloge bomb, min, dinamita itd so bile med in po vojni očitno neizmerne.

Nekaj časa sem bentil, kakšni prasci so, potem sem se pa vprašal: pa dobr, fant moj, kaj bi ti sploh rad??? Kvantiteto ali kvaliteto??? 50 dni morja, po katerem boš vedno nekaj bentil in nergal, ali samo 25 dni, pa teh takih, da ti bo gate strgalo - ostalih 25 dni bo pa dodatnih za uživanje na motorčku???

Pred petimi leti sem se končno le odločil za drugo možnost... in še nikoli mi ni bilo žal!!! IMHO se je samo treba otrest starih navad oz nehat premišljevat v istih starih tirnicah. Leta in leta poslušam prijatelje/znance jamrat o teh "groznih Hrvatih"... kot da je Jadran edino morje v vesolju :blink: ... Še ti si napisal "...ker tja bo pa vseeno potrebno priti, ne? Sranjeeeeeeeeeeeeeee !! :angry: " Halooooooo??? Zakaj potrebno??? Zakaj bi se sekiral, če nekje "ne marajo" tvojega denarja??? Ga pač odneseš drugam, kjer ga z veseljem vzamejo - in se potrudijo zanj. Pa še neizmerno bolj fajn se boš imel.

Tako sem zadevo že pred leti (torej ne zaradi teh butastih 100€) rešil jaz, kako boste ti in ostali, je pa vaša stvar, a ne. Tole je samo kot ena od možnosti kaj se da naredit, če nam pri "bratih" kaj ne paše. Seveda pa vedno ostane jamranje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!