Skoči na vsebino

Na hrvaško s 100 evri na dan


Priporočene objave

Lani smo bili s klapo na kolesarjenju po švici, italiji, nemčiji in avstriji okol bodenskega jezera. Pa še lichenstein smo malo primli ( upam da je prav napisano ).

S sabo sem mel 200 EU in šotor. Bili smo u šestih x 200 je 1200 EU. Boljše, kot nič !

Če bolj pametne in razvite države ne čutijo potrebe po takih budalaštinah, kot jih čutijo hrvati, pol me ne vidijo še nadaljnih 10 let dol. :devil:

Hrvati so največje p..., kar jih poznam in na žalost še mejijo z nami. :fight2:

Letos gremo v Francijo ! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahtevajo ,da imaš 100Eu na dan,če te vpraša na meji ,koliko imaš seboj,pa jim odgovori 100.000EU,tko sem jim jaz,pa so sam gledal :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni bilo včasih v jugi omejen IZNOS denarja. Smo veselo dinarje vsepovsod skrivali ko smo kupovali v KGM in v Sparu v Borovljah. Zdaj ej pa ravno obratno

Ajaja kam gre ta svet :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je taki absurd!!!! pa kko nej gre en dijak/študent na morje z 700 od 1400 euri na dopust. ko si po možnosti služi preko študenta, ker je doma slabo socialno stanje? :wacko: pa tud drugače. bog njihov saj pa ena družina nebo pojedla celo goro hrane pa spila hektolitre česakoli.

eeeeeeeee banda balkanska... (p.s.: niam nič proti njim, ker sem po fotru js tud međimurka, sam majo pa ti politiki take bolane ponavadi, da glava boli! sam poglejte slovensko vlado... sicer pa js se s politiko kaj preveč ne ukvarjam, ker mam bolj pametne za delat, ko pa laži poslušat... :cry: )

tolko o tem!

pridni bodite pa mejte se

LP, nina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kdaj pa je Švica v EU

v Evropi od nekdaj, v Evropski Uniji pa ne!

Res da sem blond ampak... :rolleyes: ..tako hudoo pa spet ni...da veš! :angry:

Popravljeno . Popravil kloda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tam pise. s seboj je potrebno imeti 100€/dan in nikjer, da jih mors tok porabt. potem pa folk to primerja z dominikano.

javim se, da za pijaco pred odhodom in pijacko po prihodu, ko bodo bankovci menjavali roke, posojam € studentom in obubozanim motoristom. drugih obresti ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Matic!

Ja, grdo je tole... tudi jaz sem imel včasih 50 "morskih" dni na leto, včasih celo še kakšnega več, ko sem se hodil potapljat na (nekoč naš) Jadran za vikende in dopust. Z razpadom stare Yuge se je pa začelo: neprijaznost, visoke cene, slaba ponudba in, najhujše, prazno, mrtvo morje - zaloge bomb, min, dinamita itd so bile med in po vojni očitno neizmerne.

Nekaj časa sem bentil, kakšni prasci so, potem sem se pa vprašal: pa dobr, fant moj, kaj bi ti sploh rad??? Kvantiteto ali kvaliteto??? 50 dni morja, po katerem boš vedno nekaj bentil in nergal, ali samo 25 dni, pa teh takih, da ti bo gate strgalo - ostalih 25 dni bo pa dodatnih za uživanje na motorčku???

Pred petimi leti sem se končno le odločil za drugo možnost... in še nikoli mi ni bilo žal!!! IMHO se je samo treba otrest starih navad oz nehat premišljevat v istih starih tirnicah. Leta in leta poslušam prijatelje/znance jamrat o teh "groznih Hrvatih"... kot da je Jadran edino morje v vesolju :blink: ... Še ti si napisal "...ker tja bo pa vseeno potrebno priti, ne? Sranjeeeeeeeeeeeeeee !! :angry: " Halooooooo??? Zakaj potrebno??? Zakaj bi se sekiral, če nekje "ne marajo" tvojega denarja??? Ga pač odneseš drugam, kjer ga z veseljem vzamejo - in se potrudijo zanj. Pa še neizmerno bolj fajn se boš imel.

Tako sem zadevo že pred leti (torej ne zaradi teh butastih 100€) rešil jaz, kako boste ti in ostali, je pa vaša stvar, a ne. Tole je samo kot ena od možnosti kaj se da naredit, če nam pri "bratih" kaj ne paše. Seveda pa vedno ostane jamranje...

SUZUKI !

Se globoko strinjam s teboj glede hrvatov in postrežbe in ... Toda , jaz imam še familijo zadaj, predvsem otroke, ki še želita na morje (začuda pri teh letih) in dokler bo tako, bom imel dol prikolico in trpel hrvaško nadvlado nad turisti. Ko pa enkrat otrocine bodo hodili na morje z nama, se bom pa tudi jaz verjetno odrekel hrvaške in zavil kam drugam. Mogoče na Sardinijo na NOREEEEEE ceste in še kam. By :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej me pa neki zanima.

podite se z motorji, kar ni ravno poceni, vecina uziva v lokalckih, padajo vikend fure, prvomajski izleti....

in potem vas iztiri 100€ na dan po osebi. ne vem, al nimate denarja, al se vam res ne zdi potrebno nosit denar s sabo. verjetno drugo, ker ce ne ne bi ziveli kakor zivite.

Če se gre za enega človeka, je stvar še razumljiva. Kaj pa štiričlanska družina v avtu, ki gre za 14 dni na dopust in mora s seboj imeti 5600 EUR??? :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: Ali 2800 EUR, če ima potrjeno rezervacijo??? :kva2: :kva2: :kva2: Pa je ta rezervacija lahko s polnim pensionom! Upam, da tega ne bodo prakticirali, sicer me ne vidijo nikoli več!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s.

Ob predpostavki, da imam potrdilo, da sem prijavljena v Špini na recepciji in da spim na svoji zemlji. :)

In kdo ti bo izdal potrdilo, da spiš "na svoji zemlji???"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo treba poglobiti poslovne stike in kasirati 100€ dnevnice.... (zdaj je 40 do 55 USD).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kdo ti bo izdal potrdilo, da spiš "na svoji zemlji???"

Tega pa mam. :) Ker je še izpred vojne. :) 965 m2 travce, oljk in fig in ringlojev. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tam pise. s seboj je potrebno imeti 100€/dan in nikjer, da jih mors tok porabt. potem pa folk to primerja z dominikano.

Hej, Mehki!

Z nečim je tako sr..je kot je CROturizem vsekakor treba primerjati - ti lahko to primerjaš z albanskim turizmom, če hočeš. Bo vsaj nivo turistične ponudbe na istem nivoju, pa cene nekoliko drugačne

:lol1:

Naj ti, Mehki, še nekaj pojasnim:

1 jaz nisem noben "folk", da ne bo pomote

2 moje mnenje je samo moje in izredno redko se pokriva z ljudskim (folk) mnenjem

3 tudi v Dominikani imaš bistveno (do 40%) cenejšo ponudbo (česar predstavniki folka, kot si ti, ne vedo) pa tudi približno ne takega "podnturizma" kot v CRO - vendar sem za iztočnico vzel 100€/dan in primerjal ponudbo

4 ti pa vsekakor pojdi na CRO obalo tudi letos in si na kakem pomolu vrtaj po nosu, saj tam tako ne boš imel početi drugega, razen, če se boš že zjutraj "totalka" nalil z lozovačo in prespal ostanek dolgočasnega dneva in noči

5 lepo se imej, ko boš posojal denar obubožanim ... kaj že? Aha, motoristom. In pazi, da ti kdo ne da kake okoli ušes, če ga po pomoti zamenjaš za "obubožanega".

:xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno..... :? .....jaz pa že vse življenje hodim na Hrvaško na morje, pa nisem imela do zdaj nobenih pripomb na gostoljubnost domačinov, na ponudbo al pa kr kaj drugega. Skratka, vsako leto mi je tko všeč, da grem letos spet tja.

Kaj pa vem.....mogoče sem pa jaz čudna, ampak men je vseeno tam blazno všeč.

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vidiš Alla, ljudje smo si različni.....

vsak spi tko, kakor si sam postelje....

BTW:Tut jest nimam nobenih problemov s takoimenovanim CROturizmom (zaenkrat mi je tam čist fino)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je tut na Hrvaškem všeč, sploh na mojem ljubem Pelegrinu,

ampak bomo vseeno letos za 10 dni šli raziskovat najbolj zelen grški otok :)

Bom ob povratku povedala, kje so BOLJ prijazni in kje smo MANJ zapravili... :hmm: O:-) :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem ravno vsega bral ampak podobno velja za vse države, policaj te lahko vpraša koliko časa boš pri njih in če se mu zdiš sumljiv te bo vprašal tudi kako pa misliš preživeti in ti mu poveš, zdaj teh 100€ je pač neka meja ampak ko se bodo trume turistov valile proti morju Hrvati tega ne bodo spraševali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... ko se bodo trume turistov valile proti morju Hrvati tega ne bodo spraševali...

Seveda ne bodo.. logično.

To imaš pa 101%no prav.

Če jim ni treba nič, ali pa skoraj nič narediti za zaslužek, zakaj bi pa jamrali.

:lol1:

Popolnoma jasno pa je tudi, da smo ljudje različni.

Eni

gledamo, da za svoj denar dobimo čim več (beri: čimboljše počitnice),

drugim

je pa to vseeno (take rabijo Kroatarji) in jim je dovolj kamen, vonj po morju in polna rit lozovače, pa je že dopust enkraten in neponovljiv - čeprav je vsako leto isto in se spomnijo samo tega kako so prišli tja in kako so odpakirali domov, vmes je pa tako ali tako samo blažena pol-tema.

loooozaaaa-s-miriiiisoooom-moraaaa-press

:wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

pies:

govoril sem s hrvaškim lastnikom "pansiona", ki mi je prostodušno opisal kaj zahteva in kaj je potrebno nuditi slovenskemu gostu: "Ništa!" je rekel "To je nastrpljiviji i najbolji gost - daš mu pivo (samo prvo mora biti Laško) i Lozovaču, onda mu je svejedno šta pije ... i na kraju možeš računati šta hočeš. Ponekad čak pet puta više nego je račun. I još ti pjevajuči da trinkgeld."

:lol1:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:SS  :SS  :SS  :SS  :SS  :SS

?! :lol1:  :lol1:  :lol1:

Aha, ti tudi poznaš sceno:

:P

tisto zgoraj so SLO dopustniki na CRO morju

spodaj pa CRO kelnerji, katerim se kar samo smeje ...

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj, Jur, ne posplošuj. Tudi na Hrvaškem (ne boš verjel) se najdejo prav prijazni domačini. Pa tudi vsi slovenci se ga ne hodijo samo nacejat na hrvaško obalo.

Sicer se pa lahko kar precejšnje število slovencev zamisli nad svojim odnosom do domačinov. Samo zato ker so Slovenci in ker majo $$$ si pa tudi ne smejo in ne morejo vsega dovolit!

Dostikrat je tako, da bolj kot si tečen in neprijazen, bolj te bodo skušali "nategnit". Pa ne samo na hrvaškem. Sicer pa......ti že veš, a ne?

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, priznam!

Mogoče sem res tako nerodno napisal, da so sedaj VSI SLO turisti na CRO obali v isti košari umazanega perila.

To nisem hotel.

Sploh pa v košaro z umazanim perilom ne.

:P

Seveda rad verjamem, da je pač nekaterim tam všeč, čeprav imajo veliiko denarja in prihajajo tja z XXXXL velikimi jahtami iz jahtarsko/jadralskih užitkov, ker je do Monaca predaleč/predrago.

No oni CRO-pansion-lastnik je zelo verjetno govoril kar tja v 3 dni.

Peesdagrdacroatarska - namesto da bi bil hvaležen za solde pa takole osira svoje najboljše goste, ane?

Vidiš kakšni so ljudje.

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avio karta do dominikane in nazaj je drazja kakor marsikatera namestitev. kako kdo prezivlja dopust je njegova stvar, ampak si zlo ˝folk˝, ker za ˝folk˝je znacilno, da serjejo, pljuvajo, potem pa tocno to delajo.

me zanima kolk manj slovencev bo na hrvaski obali, pa ceprav se sadaj vecina zgraza.

drgac se mi pa je** in za cro turizem in za dominikano, bolgarijo, grcijo...grem tja kjer mi je vsec oz. kjer pricakujem, da mi bo vsec. in ce rabm vizo, pa natikac v rit, da me spustijo v drzavo, ga bom pac imel.

mi je pa cudno, da si zako razocaran nad sosedi, ker sam v dalmaciji se nisem imel slabih izkusenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drgac se mi pa je** in za cro turizem in za dominikano, bolgarijo, grcijo...grem tja kjer mi je vsec oz. kjer pricakujem, da mi bo vsec. in ce rabm vizo, pa natikac v rit, da me spustijo v drzavo, ga bom pac imel.

:notworthy: :notworthy: :notworthy:

Softi :004 - gimme five!

p.s.

BTW - glede na stopnjevanje in uvajanje starega sistema besedičenja z mini napuhom ( by symeon :004 ) , ki po tem v zadnjem stadiju preraste v maxi(na)puh) imam oblutek, da bo nekdo (SPET) demonstartivno zapustil te strani in se potem čez čas vrnil.... :)

Sam zna bit hudir, ker na tak način lahko hitr nickov zmanjka za preoblačt.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avio karta do dominikane in nazaj je drazja kakor marsikatera namestitev.

Softi,

če bi dobro prečital bi videl, da si z avio-karto brcnil v temo.

Once again, only for you:

Cena vključuje tudi avio karto - namestitev in vse ostalo pa je v tej razliki, torej nekaj smešnih 100€ - s CRO absolutno neprimerljivo. V končni fazi, če primerjaš samo ponudbo na lokaciji, so tam cene ... eh, pa kaj ti bom spet govoril.

----------------

Manuela, kot po navadi pišeš/govoriš nekaj v 3 dni, ne da bi vedela zakaj gre. Žal mi je da si tako neobjektivno nastrojena proti meni, ampak, kot že napisano, glavno da se zabavaš, četudi na tak način.

:lol1:

-----------------

Kakor koli, jaz sem samo povedal kakšna je dejanska situacija. Kam bo pa kdo hodil na dopust in kaj bo dobil za svoj težko zasluženi denar, je pa seveda stvar posameznika. Definitivno pa ne Kroatarjem, ne Črnogorcem, ne Dominikancem ne bo zmanjkalo gostov, ki bodo vsak zase prepričani, da so doživeli (kot rečeno) enkraten in neponovljiv dopust.

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor koli, jaz sem samo povedal kakšna je dejanska situacija. Kam bo pa kdo hodil na dopust in kaj bo dobil za svoj težko zasluženi denar, je pa seveda stvar posameznika. Definitivno pa ne Kroatarjem, ne Črnogorcem, ne Dominikancem ne bo zmanjkalo gostov, ki bodo vsak zase prepričani, da so doživeli (kot rečeno) enkraten in neponovljiv dopust.

v svojem izlaganju predvidevaš ali kar véš, da vsi tvoji sogovorniki pa "dejanske situacije" ne poznajo, ali kaj?

a misliš, da so vsi tukaj udeleženi razpravljavci priplavali po štajerski kisli juhi, ali kako?

Gre pač za to ,da imamo različne poglede in različne frustracije, razloge, zakaj nekega turizma (cro, spa, fra, ita, ...) ne maramo...

izmenjujmo mnenja, skušajmo pa se izogniti soljenju pameti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!