Skoči na vsebino

Na hrvaško s 100 evri na dan


Priporočene objave

mi je pa cudno, da si zako razocaran nad sosedi, ker sam v dalmaciji se nisem imel slabih izkusenj.

jaz tudi ne ... in če že, so bile posledice tega, da so oni imeli sprva slabo izkušnjo z mano kot gostom/turistom ...

se pa strinjam s tvojim - če bom ful želel kam, kjer bodo zahtevali belo pero v riti, bom pač zataknil tisto pero ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri sosedih Hrvatih je pač tako, da, bolj kot si južno boljši so, Istrani in podobni so pa razen redkih izjem ena zelo neprijazna banda.

Sem bil lani celo leto na morju v Kopru, pa sem bil samo parkrat na hrvaškem morju, se mi ni dal jajcat z mejo pa z nadležnimi varnostniki, pa z njihovimi enormnimi cenami (razen piva). V glavnem, lepa obala ostalo pa rabi še malo nežne roke tujega kapitala :devil: .

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri sosedih Hrvatih je pač tako, da, bolj kot si južno boljši so, Istrani in podobni so pa razen redkih izjem ena zelo neprijazna banda.

Sem bil lani celo leto na morju v Kopru, pa sem bil samo parkrat na hrvaškem morju, se mi ni dal jajcat z mejo pa z nadležnimi varnostniki, pa z njihovimi enormnimi cenami (razen piva). V glavnem, lepa obala ostalo pa rabi še malo nežne roke tujega kapitala :devil: .

lp

Rudi

V čem je sploh problem. Prej so zahtevali 180€ / dan / osebo, zdaj pa ko so to vsoto znižali na 100€ / dan / osebo, se pravi, da so šli na bolje, pa se vsi razburjate.

Ne zagovarjam Hrvaške, vendar se mi zdi čudno, da ste za tole izvedeli šele sedaj, ko so o tem poročali po TV. A potujete po tej krogli brez, da bi se vsaj malce pozanimali, kaj kakšna država zahteva od vas.

Razburjate se v tri krasne, saj imajo skoraj vse države na tem svetu podobne zahteve. Lahko bi rekli, da je imela Hrvaška pred to uredbo še slabše pogoje kot sedaj. Torej dejansko kritizirate izboljšavo in ne poslabšanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 v svojem izlaganju predvidevaš ali kar véš, da vsi tvoji sogovorniki pa "dejanske situacije" ne poznajo, ali kaj?

2 a misliš, da so vsi tukaj udeleženi razpravljavci priplavali po štajerski kisli juhi, ali kako?

3 Gre pač za to ,da imamo različne poglede in različne frustracije, razloge, zakaj nekega turizma (cro, spa, fra, ita, ...) ne maramo...

4 izmenjujmo mnenja, skušajmo pa se izogniti soljenju pameti...

1 Ne vsi, nekateri je pa gotovo ne poznajo.

2 Ys ne poznam nobenega, ki bi plaval po juhi, kaj šele štajerski - to zadnje bi bilo pa res nadsvinjsko doživetje, kaj misliš?

3 Točno - jaz sem predstavil svojega in ga podkrepil z argumenti ter cenami - od drugih, ki so se udeležili debate (vključno s tabo), pa ni bilo podobnega odziva, razen nekaj zelo neprijetnih pripomb, namenjenih moji osebi. :topic:

4 Seveda - trudimo se kolikor je v naših močeh, samo da so moči argumentiranja nekaterih zelo skromne in pod vsako kritiko.

Mogoče bo pa kdo od vas sposoben opisati CRO cene in nivo ponudbe na ta način ... kar pa jasno, ne verjamem.

:cry:

Kaj pa če bi ti, SymRu, poikusil kaj podobnega?

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manuela, kot po navadi pišeš/govoriš nekaj v 3 dni, ne da bi vedela zakaj gre.

Hvala, da si ti mi ti, veleum, razsvetlil obzorja....

.

.

.

.

. mogoče bi bil tvoj naslednji nick lahko prav tak - VeleumJurREnka. :)

p.s.

Samo na ta način boš lahko nekaj posebnega.... :yea2: :notworthy: :OK:

.

.

.

.

.

.

.Hudo. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manuela, kot po navadi pišeš/govoriš nekaj v 3 dni, ne da bi vedela zakaj gre.

BTW : Pravilno slovensko ( tudi uradni prevajalci stojijo za tem) se reče : " za kaj gre", ne pa "zakaj gre" , ker to je potem že vprašanje....ti si pa potreboval dejstvo... za "kaj" gre, glede "česa" se pogovarjamo..itd :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V čem je sploh problem. Prej so zahtevali 180€ / dan / osebo, zdaj pa ko so to vsoto znižali na 100€ / dan / osebo, se pravi, da so šli na bolje, pa se vsi razburjate.

Ne zagovarjam Hrvaške, vendar se mi zdi čudno, da ste za tole izvedeli šele sedaj, ko so o tem poročali po TV. A potujete po tej krogli brez, da bi se vsaj malce pozanimali, kaj kakšna država zahteva od vas.

Razburjate se v tri krasne, saj imajo skoraj vse države na tem svetu podobne zahteve. Lahko bi rekli, da je imela Hrvaška pred to uredbo še slabše pogoje kot sedaj. Torej dejansko kritizirate izboljšavo in ne poslabšanje.

da ne govorimo o ZDA, kjer te lahk mejni birokrat, tut če imaš 400 kreditnih kartic in 100.000 $ v žepu zavrne brez komentarja in te posadi na naslednji avijon nazaj v tunguzijo ... :)

ampak ne, Hrvati so pa pizde... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 Točno - jaz sem predstavil svojega in ga podkrepil z argumenti ter cenami - od drugih, ki so se udeležili debate (vključno s tabo), pa ni bilo podobnega odziva, razen nekaj zelo neprijetnih pripomb, namenjenih moji osebi.  :topic:

4 Seveda - trudimo se kolikor je v naših močeh, samo da so moči argumentiranja nekaterih zelo skromne in pod vsako kritiko.

Mogoče bo pa kdo od vas sposoben opisati CRO cene in nivo ponudbe na ta način ... kar pa jasno, ne verjamem.

:cry:

Kaj pa če bi ti, SymRu, poikusil kaj podobnega?

:)

Z lahkoto izraziš dvome v mentalne sposobnosti vseh prisotnosti, jaz tega ne bom počel, ker nočem nikogar podcenjevati ali si na ta način nabijati ega.

poglej, enostavno imaš ekstremne poglede na problematiko, kar nikoli ni dobro. S Hrvati pač že nekaj stoletij živimo u komšiluku in bomo še nekaj stoletij, razen, če nas bodo ali mi njih, anihilirali. Če pride do tega, bo to zgolj zaradi ekstremnih pogledov, kot so tvoji ...

Ne vem, kaj so se ti tolk zamerili. Meni se niso. In tudi ne nameravam jih pavšalno ocenjevati z najnižjo oceno, tudi, če vstanem z vsemi svojimi levimi nogami naenkrat ...

Kar se tiče cen na hrvaškem - tudi, ko sem plačal nekaj sto mark za dve spodobni večerjici v admiralu v Dubrovniku sem bil povsem zadovoljen... in cene pač so, kakršne so... če hočem na Hrvaško, pač to storim pod njihovimi pogoji. Če bodo oni prišli taborit na moje dvorišče, pa bodo sprejeli moje pogoje - ali pa taborili bodo ne.

Stvar je enostavna. Če se nam zdijo cene previsoke ali si tega ne moremo privoščiti, bad luck za nas in tudi konec debate. Če imamo prijatelje tam doli, imamo pa itak vse zastonj in gostoljubja za tri šleparje. Vsaj jaz. Če se grem pa komericalni turizem - jebiga, cena je postavljena, zame velja "take it or leave it".

Okoli prijaznosti - kelnarji i nosebje doli je glih tolk nadrkano, kot prenekatero osebje v Sloveniji. Vedno imam pravico do tega, da vstanem in grem, če mi kaj ni všeč ali imam občutek, da ni adekvatno - in to lahko storim, še preden kaj naročim...

glede moči argumentiranja - tvoji argumenti so vredni ravno toliko, kot moji ali kogarkoli na tem forumu. Razen, če se res ceniš toliko višje od marsikoga. saj to je prav. Za lasten ego je treba skrbeti. tudi tako, da pljuvamo čez hrvate :) ali kogarkoli pač :(

Glede tega, kaj ti verjameš in kaj ne - tvoja osebna zadeva. Spet bom rekel - lepo, da se ceniš višje, kot ceniš nas druge (z izjavo "ne verjamem, ... da je kdo sposoben ovrednotiti stvari na tak način, kot jaz, Jur"). Podcenjevanje ni nikoli dobro. Ali precenjevanje samega sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V čem je sploh problem. Prej so zahtevali 180€ / dan / osebo, zdaj pa ko so to vsoto znižali na 100€ / dan / osebo, se pravi, da so šli na bolje, pa se vsi razburjate.

Prej tega nismo vedeli. Zdaj pa! Česar ne veš, ne boli! Ignorance is bliss.

Ne zagovarjam Hrvaške, vendar se mi zdi čudno, da ste za tole izvedeli šele sedaj, ko so o tem poročali po TV. A potujete po tej krogli brez, da bi se vsaj malce pozanimali, kaj kakšna država zahteva od vas.

Prepotoval sem že marsikatero deželo, pa takih zahtev nisem nikjer našel napisanih. Moja glavna vodiča sta Lonely Planet in Guide du routard, narejena za popotnike, ki običajno nimajo ravno tone denarja. V njih ne opozarjajo na minimalen vnos denarja. Drobnega tiska pa ne berem. .)

Razburjate se v tri krasne, saj imajo skoraj vse države na tem svetu podobne zahteve. Lahko bi rekli, da je imela Hrvaška pred to uredbo še slabše pogoje kot sedaj. Torej dejansko kritizirate izboljšavo in ne poslabšanje.

Tole ti malo na pamet, kajneda? Problem je v tem, da se ljudje bojijo, da bodo Hrvati takšno uredbo, ki se običajno zgubi v zakonih in aktih, ki jih nihče ne bere, zdaj vsaj nekaj časa zaradi medijske odmevnosti tudi spoštovali. In preprosto povedano zajebavali turiste, ko se jim bo zdelo. Pač dobili so še eno orožje za šikaniranje, za katerega verjetno prej policija na meji niti ni vedela. S tem se itak ne bodo znebili hord podivjanih slovenceljnev, ki se ga hodijo dol samo nažirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

časa zaradi medijske odmevnosti tudi spoštovali. In preprosto povedano zajebavali turiste, ko se jim bo zdelo. Pač dobili so še eno orožje za šikaniranje, za katerega verjetno prej policija na meji niti ni vedela. S tem se itak ne bodo znebili hord podivjanih slovenceljnev, ki se ga hodijo dol samo nažirat.

ampak, a v gostilno pa gremo vsi brez dnarja? Se ve - nič danes ni več zastonj ... po mojem ne bodo nikogar zajebaval... bodo pa mal izločli kake kao neperspektivne kadre :D oz. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepotoval sem že marsikatero deželo, pa takih zahtev nisem nikjer našel napisanih. Moja glavna vodiča sta Lonely Planet in Guide du routard, narejena za popotnike, ki običajno nimajo ravno tone denarja. V njih ne opozarjajo na minimalen vnos denarja. Drobnega tiska pa ne berem. .)

Pozanimaj se v uradnih listih držav v katere potuješ in čudežno boš ugotvil, da imajo to varovalko vgrajene skoraj vse države. Med drugim tudi Slovenija. Torej namesto, da se razburjaš na Hrvaško se razburjaj raje pred slovenskim parlamentom, kjer se imaš pravico in možnost razburjati.

Tole ti malo na pamet, kajneda? Problem je v tem, da se ljudje bojijo, da bodo Hrvati takšno uredbo, ki se običajno zgubi v zakonih in aktih, ki jih nihče ne bere, zdaj vsaj nekaj časa zaradi medijske odmevnosti tudi spoštovali. In preprosto povedano zajebavali turiste, ko se jim bo zdelo. Pač dobili so še eno orožje za šikaniranje, za katerega verjetno prej policija na meji niti ni vedela. S tem se itak ne bodo znebili hord podivjanih slovenceljnev, ki se ga hodijo dol samo nažirat.

Ne, prej je bil popolnoma isti zakon, le da je bila vsota 180€ / dan / osebo. Pa kaj? Država je njihova in lahko v njej počnejo kar hočejo dokler s tem ne ogrožajo svojih sosedov. Če jim tvoj obraz ni všeč imajo vso pravico, da te na meji odslovijo. Če jim bo to služilo za zajebavanje takšnih slovencev, ki so recimo vso svojo kulturo pokazali 30. aprila v Poreču, potem se sploh ne čudim.

Upam, da si vsaj seznanjen s tem, kaj vse bi morali izvajati na šengenski meji. A to se ti pa ne zdi diskriminatorno do nečlanov EU.

Meni je osebno čisto ravno kaj počnejo na meji ne vem pa zakaj se s tem ukvarja vesoljna Slovenija, ki se vedno praska tam kjer jo čisto nič ne briga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno..... :? .....jaz pa že vse življenje hodim na Hrvaško na morje, pa nisem imela do zdaj nobenih pripomb na gostoljubnost domačinov, na ponudbo al pa kr kaj drugega. Skratka, vsako leto mi je tko všeč, da grem letos spet tja.

Kaj pa vem.....mogoče sem pa jaz čudna, ampak men je vseeno tam blazno všeč.

Alla B)

pri nas tudi...v istro hodimo vsako leto že 14 let....bil tudi v dalmaciji kjer se nad vedenjem ne morem pritoževat...so izjeme vendar na splošno gledano brez problemov......tako da bom tudi letos preživel dopust na Hrvaškem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!