Skoči na vsebino

Prtljažnik???


miki

Priporočene objave

kaj je najboljša kombinacija? Rabim ga pozimi za prevoz smuči, poleti pa za prevoz koles?

obstaja kaka varianta, da ga bom lahko uporabljal tako pozimi kot poleti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

www.thule.com ima sistemsko zadevo in najbrz tudi vsi drugi.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej je odvisno od tega, kakšen avto imaš.

Če imaš običajno nizkega, potem gre oboje na streho.

Če imaš velikega enoprostorca, je streha 170+ cm visoko in je bicikline bolj težko gor nalagati, zato je bicikle bolje obesiti na zadnja vrata.

Sicer pa Thule ali Fapa. Kupiš osnovne palice in noge, potem pa nastavke po želji.

Čeprav dobiš za bicikle čisto dobre univerzalne nastavke že za 2000 tolarjev v kakem Intersparu ali Baumaxu, ko se gredo tozadevnih akcij. Tuleti in Fapoti imajo to bistveno dražje.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še to. Thule, sicer se zdi na začetku malo drag, a vendar, ima to dobro lastnost, da lahko ob menjavi avtomobila dokupiš le ustrezne nove nogice in že lahko uporabiš staro šaro na novem avtu.

Za Fapo pa tega ne vem.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thuleja zastopa FUX d.o.o., 01 436 95 83, 01 436 91 29, fuxi@siol.net, samo, ko boš govoril z njimi, sedi na stolu, ker cene niso ravno na podnu.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miki...pejt u BTC hala "A" kletni prostori pod merkurjem....tam imajo vse in ti bodo lepo razložili.Je pa mogo ceneje kot TULLE.

No vsaj bilo je.....ko sem jaz kupoval,cca 5 let nazaj.

Klimbra.....ustvarjen , da te prevzame

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, ti si mi pravi multišprahešpreher.

Tulle je Thule, Fappa je Fapa. Potem pa jasno da Miki nič na internacionalnem netu ne najde.

Velja pa, Fapa je cenejša. Vendar, Thule je pa Švedska kakovost in zanesljivost in oh in sploh

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam na svojem avtomobilu prtljažnik za dve kolesi, vendar lahko dam gor tudi 4 pare smuči, ki jih pripnem z elastikami. Sicer ga za smuči niti ne uporabljam, ker mi grejo lepo vsi 4-je pari po sredini (e, ni ga čez dolg avto... ).

Cena: prtljažnik sem dobil ob nakupu avta, drugače pa sem pri prejšnjem avtu dal 10.000 za prljažnik (dve prečki), potem pa 2*2500 SIT za nosilca za dve kolesi. Torej: 15.000 SIT, pa imam za pevoz česarkoli.

Mimogrede: ko sem spraševal pri Fuxu za Thule, sta bili samo nosilni prečki (če se ne motim) 27.000 SIT. Sem rekel le hvala in naredil obrat za 180 stopinj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

deset let thule ze funkcionira....nosilca in skatla za smucke.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yep.do 130 km/h so testirani.to kot prvo.

z barvo ni problema,saj mora biti podlaga suha in cista,pa se magnetki lepo prilepijo in drzijo.vsaj pri moji verziji pa ne dobim dveh enako dolgih parov smuci gor,vezi so si na poti.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

kako pa se kaj obnesejo magnetni prtljažniki za smuči??

baje niso glih prevec OK za barvo?

imate kake izkusnje?

Ad1: držijo kot prilimani. Stestirano šli preko 150 kmh, pa ni bilo nobenega problema

Ad2: imaš prav.

Ad3: jaz jih ne dam gor nikoli več (no, če bo po moje, nikoli več). Je potrebno precej poliranja na koncu sezone, da majhne odrgnine spraviš dol. Osebno jih nisem spravil nikoli in se je vedno videlo, kje so bili magneti, pa naj sem se še tako trudil popraviti. Zdaj sem zamenjal avto in magnetov ne dam več gor. MImogrede: sem pa magnete uporabljal na prejšnjem avtu ene 5 let.

Taka je moja izkušnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

z barvo ni problema,saj mora biti podlaga suha in cista,pa se magnetki lepo prilepijo in drzijo.

vsaj pri moji verziji pa ne dobim dveh enako dolgih parov smuci gor,vezi so si na poti.

Ad1: moja izkušnja ni bila taka, pa sem jih vedno na suho gor dajal, pa obrisal, pa pazil, pa nic nico bili magneti zjebani, pa...pa... pa se vedno sem po poliranju vedno tocno videl, kje so bili gor.

Ad2: to pa ni problem. Ene smucke das za kaksnih 15 cm bolj naprej, ene pa bolj nazaj, pa je. Se vezi lepo ujamejo. Vsaj pri meni so se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no gregs,meni pa polirati ni bilo treba kaj imas raje?

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

no gregs,meni pa polirati ni bilo treba kaj imas raje?

Ich stecke dich nicht...

Kaj si mi hotel povedati? da se ti ni nic poznalo? Si imel samo enkrat magnete potem gor....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

z barvo ni problema,saj mora biti podlaga suha in cista,pa se magnetki lepo prilepijo in drzijo.

vsaj pri moji verziji pa ne dobim dveh enako dolgih parov smuci gor,vezi so si na poti.

Ad1: moja izkušnja ni bila taka, pa sem jih vedno na suho gor dajal, pa obrisal, pa pazil, pa nic nico bili magneti zjebani, pa...pa... pa se vedno sem po poliranju vedno tocno videl, kje so bili gor.

Ad2: to pa ni problem. Ene smucke das za kaksnih 15 cm bolj naprej, ene pa bolj nazaj, pa je. Se vezi lepo ujamejo. Vsaj pri meni so se.

tudi sam sem slisal da magneti niso zdravilni za barvo.

torej odlocitev je jasna...brez magnetov!

Smuci pa v prtljaznik ali pa na prtljaznik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Kaj si mi hotel povedati? da se ti ni nic poznalo? Si imel samo enkrat magnete potem gor....

ti si jih lahko montiral z 15 cm zamakom in si moral polirati,meni pa ni bilo treba polirati,samo sem imel probleme dva para na streho pripet.

huh,podabu: po vec kot dveletni uporabi magnetnih nosilcev smuck so bile na avtu samo "normalne" sledi avto-pralnice.magneti niso pustili nobenih sledi za seboj.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Uredil - Ice on 12/12/2001 14:49:03

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Kaj si mi hotel povedati? da se ti ni nic poznalo? Si imel samo enkrat magnete potem gor....

ti si jih lahko montiral z 15 cm zamakom in si moral polirati,meni pa ni bilo treba polirati,samo sem imel probleme dva para na streho pripet.

huh,podabu: po vec kot dveletni uporabi magnetnih nosilcev smuck so bile na avtu samo "normalne" sledi avto-pralnice.magneti niso pustili nobenih sledi za seboj.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Uredil - Ice on 12/12/2001 14:49:03

tudi jest nimam slabih izkušenj z magnetnimi prtljažniki....

pa jih uporabljam že tri zime pa še čist lepo gresta dva para smuči

+palice gor....

dr.looney

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

ti si jih lahko montiral z 15 cm zamakom in si moral polirati,meni pa ni bilo treba polirati,samo sem imel probleme dva para na streho pripet.

Aaaaa.... Ich stecke jetzt dich perfekt gut alles klar naturlich zehr wunderbar total...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Kje se dajo kupit magnetni prtljažniki? Danes bil v BTC-ju v tej temi že omenjeni trgovini pa ni lih pestre izbire oziroma se cene dokaj navite..

Verjetno še obstaja kakšna štacuna za te stvari???

Glede magnetov :hmm: seveda niso najbolj zdravi za barvo O:-) ali jih bom uporabljal zelo redko, ravno toliko, da jih moram met .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!