Skoči na vsebino

moj zakaj, vaš zato


Priporočene objave

No včasih se vprašam kakšno stvar in obrnem vse žive strani pa ne najdem odgovora.

Danes je en tak dan in blazno me zanima: Kako spravijo kuglice/valjčke v zaprt ležaj. Oz. enostavno kako delajo ležaje. Pa brez,, jaz mislim, da ...,,

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No včasih se vprašam kakšno stvar in obrnem vse žive strani pa ne najdem odgovora.

Danes je en tak dan in blazno me zanima: Kako spravijo kuglice/valjčke v zaprt ležaj. Oz. enostavno kako delajo ležaje. Pa brez,, jaz mislim, da ...,,

Hja zato pa vsak ne more delat ležajev..... sicer pa kot veš je na svetu par proizvajalcev:

FAG

SKF

Koyo

Pa morda še enih par in potem se konča

Izdelava ležajev je zelo zahtevna, predstavljaj si samo kako zbrusit kroglico da je povsem okrogla in v toleranci nekaj mikrometrov................

Kako dobijo notri kroglice, hja v nekaterih bolj enostavnih ležajih imaš na zunanjem obroču luknjico v katero potem spuščaš kroglice in jo na koncu začepiš, sam to so najslabši ležaji (recimo za kake kmetijske stroje) za ostale pa res ne vem in dvomim da se bo kje kak umnik našel ki bo to vedel.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Bila na vseh teh e-straneh (razen koyo, ker ni nič), ampak KAKO zaprejo ležaj---tega ni. Valda ni to skrivnost?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V eni oddaji o avtomobilih sem bisel, da pri telo majhnih tolerancah eksperimentirajo z dušikom (ohlajujejo zadevo, da se skrči, potem pa se, ko je noter razširi).

Podobno metodo sem videl uporabljat tudi fante pri OCC, samo ko je šel meni ležaj na gredi, sem se tudi sam spraševal, kao so tole not dobil. :hmm:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-18-1083347900.jpg

vidis to sliko?? vse kroglice so not, nobena ne manjka. ce so tako razporejene (vse na eni strani - na sliki niso cisto skupaj), lahko potegnes notranji del na stran (levo) ven (sicer s silo, a gre - ce bi kroglice z dusikom ohladil, bi slo z lahkoto). kroglice nastavis tako, das not notranji del, pol pa iz strani vstavis se koš, ki drzi kroglice v enakomernem razmaku, tako da so okoli celotnega lezaja. edina logicna razlaga, ki sem jo nasel - po moje je to to. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Sej Zok če mal premislm, maš prav: da se; pač ,,kletko,, kasneje vstavijo.

hvala.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

hm, ne ne morem nehat; nekam velik kuglic, da bi se vse umaknil na eno stran???

post-11-1085398825.jpg

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, ne ne morem nehat; nekam velik kuglic, da bi se vse umaknil na eno stran???

konusni valjcni lezaji?? :hmm: ...drugace pa sigurno obstajajo tud druge metode, recimo nekateri modelarski lezaji majo zunanji premer 10 mm... :hmm: ...kok jih nardijo pa niam pojma... :blink: ...vrjetn res kaka fora da jih skoz utor dajo not, pa jo pol zapikajo pa obdelajo da je pravilne oblike... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravilno ste sklepali. Med zunanji in notranji obroč na eni strani vstavijo

kroglice, ki jih nato povežejo s kletko (tako so rekli v šoli).

Ne spomnim se samo tega, kako pridejo do približnega premera kroglic - zdi se mi

da jih vlivajo v neko tekočino... Nato jih brusijo med dvema površinama, ki se gibljeta v nasprotnih smereh, sortirajo jih pa z odbojem - manjše se odbijejo dalj kot večje. .)

Popravljeno . Popravil airy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista varijanta z luknjo v obodu je kar možna. Če se pa komu da se zapelje sem pa vpraša. So jako prijazni, pa ni hudič, da nebi vedeli.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dobro to z lezaji se nekak gre ampak zadnjic je tip iz norveske prinesel kanistercek za bencin velikosti zipota, ali pa eno malenkost vecji. No najbolj zanimivo je, da ima kapaciteto 3 litre. Je kovinski, patentiran in japonske izdelave. Sem si mislil, da bi motoristi to kar razgrabli, ker je ful prirocen, ga spravis kr pod sedez recimo in nikoli ne ostanes brez benza...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dobro to z lezaji se nekak gre ampak zadnjic je tip iz norveske prinesel kanistercek za bencin velikosti zipota, ali pa eno malenkost vecji. No najbolj zanimivo je, da ima kapaciteto 3 litre. Je kovinski, patentiran in japonske izdelave. Sem si mislil, da bi motoristi to kar razgrabli, ker je ful prirocen, ga spravis kr pod sedez recimo in nikoli ne ostanes brez benza...

Dej ti komu drugemu buče prodaji :lol1: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej ti komu drugemu buče prodaji :lol1: ...

Ja zakva pa ne? Sej mlek tud u prah spravjo, zakva pa benza nebi?

Po mojem je to en poseben postopek, kjer benz posušijo, rajtam de na velki temperaturi v kekšnih pečeh, potlej pa prah lepo zberejo on ga spravjo v ta "zippo" kanister. Pred uporabo sam še vodo dodaš, pa v tank vliješ.

Madonca ste nejeverni, tehnka napreduje! Sej včasih je tud radio bil cela kišta, dons ga lahk pa za ušesom nosiš.

LP iz Butal, HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dobro to z lezaji se nekak gre ampak zadnjic je tip iz norveske prinesel kanistercek za bencin velikosti zipota, ali pa eno malenkost vecji. No najbolj zanimivo je, da ima kapaciteto 3 litre. Je kovinski, patentiran in japonske izdelave. Sem si mislil, da bi motoristi to kar razgrabli, ker je ful prirocen, ga spravis kr pod sedez recimo in nikoli ne ostanes brez benza...

..je mogoče na bazi sirupa :hmm:

pies : Ko te nezna skupo te bi platio a ko te zna ne bi dao ni banke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps: kroglice iz ležajev so odlične za streljanje s fračo, tako malo večjo seveda in z zelo močno gumo... no, za začetek vseeno priporočam navadne klamfe iz drota, po možnosti iz tistga ful tadebeuga ...

ah, kje so tisti cajti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno splošno vprašanje ... KAJ HUDIČA NAJ BI POMENIL TRAJNOSTNI RAZVOJ :? :hmm: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps: kroglice iz ležajev so odlične za streljanje s fračo, tako malo večjo seveda in z zelo močno gumo...

341.jpg

Zakon :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
Eno splošno vprašanje ... KAJ HUDIČA NAJ BI POMENIL TRAJNOSTNI RAZVOJ  :?  :hmm:  :?

Glih jest sem napisala: pa ne mi pisat: meni se zdi,, sam jest ,,trajnostni razvoj razumem takole.--

Razvoj celotne države, vasi,.... česarkoli.... dogoročno, brez, da se zaradi taistega razvoja uniči neka naravna zadeva--voda, živali al karkoli, da se podre nek ekosistem. Recimo kamnolom---izkopat toliko, da se vse podre in na koncu se še kamnolom zapre---to ni trajnostno ampak začasno; pobrat na hitrco vse in pol ostati brez peska, gozda, zemlje in tistih živali, ki tam živijo, ostane samo še neustavljiva erozija.

Naj me kak zaposlen na ištitutu za trajnostni razvoj popravi če se motim :unsure: .

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps: kroglice iz ležajev so odlične za streljanje s fračo, tako malo večjo seveda in z zelo močno gumo... no, za začetek

Verjetno se jih dobi tudi pri nas, če ne skočite v Borovlje (v eno od puškarn) ; tam dobite frače--take profi, z ,,rešpetlinom,, in oporo na zapestje,se mi zdi da se ji reče black widow in kugel lagerje vseh ,,kalibrov,,. Namenjene so streljanju in pobijanju podgan---kako pa prežiš in zadaneš podganco pa ne vem.

Če vam prepari ,,elastika,, pa v lekarno kupit silikonsko prevezo--enaka zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!