Skoči na vsebino

moj zakaj, vaš zato


Priporočene objave

Objavljeno (popravljeno)
Bravo, je tako! In kot je jasno iz definicije, sama zloženka "trajnostni razvoj" nima nobene veze z naravo ali ekologijo.

A da ne????----Da ne ogrožamo naslednikov bla bla bla----no rabijo vodo in rabijo zrak----torej ima vezo z ekologijo

no pa še en povzetek o TRAJNOSTNEM razvoju v lesni ind.---valda si tok pri sebi, da mi ni treba podčrtavati ,,besede ki govorijo o ekologiji,,

Globalne okoljske spremembe so vzrok za pospešeno uveljavljanje okolju prijaznih procesov tudi v lesni dejavnosti. S posodobitvijo organiziranosti lesne dejavnosti, z inventivnim razvojem, s smotrno uporabo naravnih virov, optimalno izrabo surovin in energije ter zmanjšanjem odpadkov, bi lahko dosegli zmanjšanje stroškov poslovanja, torej boljši poslovni uspeh posamezne gospodarske družbe in dejavnosti kot celote. Uvajanje trajnostnega gospodarstva lahko pomeni nov izziv in nove možnosti tudi za lesno dejavnost.

ali pa....

Trajnostni razvoj in mednarodno gospodarsko sodelovanje

Govor ga. Mary Veronike Tovšak, predstavnice Republike Slovenije pri Združenih narodih (angleško besedilo)

New York, 15. november 2002

Mr. Chairman,

Slovenia fully associated itself with the statement of the European Union. Being a country with a substantial mountain surface area and having a specific interest in sustainable development in mountain regions, I would like to make a short statement on behalf of the Slovenian delegation.

In spite of its geographical size, Slovenia is a convergence point of a range of Alpine and Dinaric mountain landscapes. A total of 35 % of Slovenia' s surface area lies at over 600 m above sea level. Our inhabitants are traditionally strongly attached to the mountains that present an important ecosystem, landscape, biodiversity, and are of cultural, scientific and recreation value. Mountains also represent a "water tower" for drinking, domestic use, agriculture and industry. In Slovenian mountain area we can discern examples of perfectly integrated land-use, where typical ways of integrated traditional landscape patterns have been developed through centuries.

Being aware of the responsibility for future generations and the importance of sustainable development, we have worked towards achieving the objectives of the International Year of Mountains. For these reasons Slovenia was among the first countries to have established an interdepartmental working group and adopted and implemented the National Programme on the International Year of Mountains. Slovenia promotes solidarity, co-operation and tolerant resolution to achieve the sustainable development of mountains and the local communities. We believe that civil society can play an important role in this process.

Če se pa to tudi izvaja v praksi----no to pa lohk rečem samo: UPAM

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Being aware of the responsibility for future generations

Brezvezno nakladanje. :angry:

Se evropejci z nami vred trudijo nekako ohraniti naravo.

Za koga? :?

Za Kitajce, nas itak počasi zmanjkuje.

Ko bodo Kitajci in Indijci svoji deželi popolnoma zjebali, bodo prišli sem, kjer jih bo čakal cvetoči vrt, da uničijo še tega. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem Lina, vem.

Dobro veš, da sem za ekologijo ipd.

Hočem reči le to, da skovanka "trajnostni razvoj" s svojimi deli "trajnostni" in "razvoj" meni ne pove tega, kar ti v njej vidiš. Kot taka se mi zato zdi nejasna, neprimerna itd. Da bi pa moral za slovensko skovanko oz. nespreten prevod gledati v slovar tujk? Hvala, meni tole spet smrdi po nespretnosti nekoga.

Seveda pa dopuščam, da se v določeni stroki te besede uporabljajo za to, kar pod njimi ti razumeš. Ni pa jasno in logično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj je molk najboljsa obramba.

Ne bi vedla in tega nikakor nočem razumet :xx: , kar je včasih izjemno slabo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem Lina, vem.

Dobro veš, da sem za ekologijo ipd.

Hočem reči le to, da skovanka "trajnostni razvoj" s svojimi deli "trajnostni" in "razvoj" meni ne pove tega, kar ti v njej vidiš. Kot taka se mi zato zdi nejasna, neprimerna itd. Da bi pa moral za slovensko skovanko oz. nespreten prevod gledati v slovar tujk? Hvala, meni tole spet smrdi po nespretnosti nekoga.

Seveda pa dopuščam, da se v določeni stroki te besede uporabljajo za to, kar pod njimi ti razumeš. Ni pa jasno in logično.

To vprašanje sem podala iz preprostega razloga. Pred kratkim sem bila na enem sestanku, kjer so bili prisotni tudi ljudje iz enega od ministrstev, ki so nam razlagali take i onake zadeve. Med drugim so zelo pudarjali trajnostni razvoj. Sama ga razumem, kot ste ga že večinoma povzeli, ampak sem vseeno postavila preprosto vprašanje, če mi lahko razložijo na kratko kaj smatrajo pod trajnostni razvoj (to je namreč eden od ciljev Enotnega programskega dokumenta slovenske države). No njihov odgovor je bil sledeč, citiram:

"No gospa, pa saj veste kaj je to. Elektrika, ekologija in te zadeve."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ta trajnostni razvoj izhaja iz "trajnostne rabe naravnih virov".

Izraz trajnostna (razumna) raba naravnih virov pa že s svojimi besedami pove, da naj bi ostali naravni viri trajni, za vedno, torej jih po tem principu ni dovoljeno okrniti do te mere, da se sami ne bi mogli obnavljati.

Trajnostni razvoj, bi po tej logiki torej bil tisti, ki bi upošteval trajnostno rabo naravnih virov.

Kljub temu, da tukaj vidim stično točko, pa mi izraz še vedno ni všeč in kot samostojen, se mi še vedno zdi nejasen.

Sicer pa je vse skupaj le eno navadno sprenevedanje in čvekarija. Politika in industrije vseh vej morajo pred javnostjo pač nekako opravičiti svoje širjenje in požrešnost, pa je treba ljudem malo oči pomalati! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima, kaj pomeni trajnostna raba pri odvzemu divjadi iz naravnega okolja, naj se pa oglasi, bom poiskal literaturo. Zanimivo čtivo, primerno za razumevanje tega izraza pri eksploataciji narave nasploh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima, kaj pomeni trajnostna raba pri odvzemu divjadi iz naravnega okolja, naj se pa oglasi, bom poiskal literaturo. Zanimivo čtivo, primerno za razumevanje tega izraza pri eksploataciji narave nasploh.

Če je podobno, kot učinkovita trajnostna raba virov v industrijske namene potem gre nekako takole...

Pobijemo vse živo, kar leze po gozdovih, odpeljemo kar se splača, kar se ne pustimo, da tam zgnije. Če se ljudje kasneje pobunijo, da gozd smrdi, ga pač zažgemo in tako ostanke ekološko uničimo! Iz "koristnih surovin" izdelamo stvari, ki jih ljudje sicer ne rabijo, jih pa vseeno kupujejo, saj jim je dolgčas, ker ne morejo več v gozd ! :yea2:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je podobno, kot učinkovita trajnostna raba virov v industrijske namene potem gre nekako takole...

...

Ni! Zato ker je to, kar si napisal, v industriji v bistvu res, pa nasprotujem rabi (zlorabi) tega izraza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

POZOR !!

zainteresirani glejte

v ponedeljek

ob 19:30

TV PRO 7

oddajo "Galileo"

predstavili bodo izdelavo krogličnih ležajev

vključno z nerešeno (??) skrivnostjo avtomatskega

vstavljanja kroglic v ležaje

oddaja bo sicer v Nemščini

- kot običajno na PRO 7 :lol1: -

vendar so navadno

filmi sami dovolj nazorni, da so razumljivi tudi za

tiste, ki slabo govore ali pa celo ne govore D-jezika

veliko užitka

:D

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa sam zanima, če bomo nov tobogan dobl

hvala že v naprej

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa sam zanima, če bomo nov tobogan dobl

hvala že v naprej

Ne!

(letos bo preveč dežja za "toboganjanje")

Mogoče bi bilo bolje, da se odločiš za smučarsko skakalnico.

Kaj meniš?

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pozabite

pon 19:30 - PRO 7

:)

Prosim povejte kak to gre ker nimam možnosti gledat na PRO7

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim povejte kak to gre ker nimam možnosti gledat na PRO7

LP

bomo, če bomo imeli čas sami gledat

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim, da bo tisti, ki bo gledal, o tem poročal, ker imam možnost gledati, a ne bom gledal :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Porkamadona... :xx: toti kugllageri mi boj živce popili... :kva2: nikoli me ni zanimalo, nikoli nisem hotel vedet, temo sem sicer opazil, a je nisem prebral, danes pa iz dolgcajta temo preberem, pogledam na uro, 19.45, :blink: skočim do tv in sem lih zamudil oddajo... :angry: porkamadona, kaj ste mi morali tako temo podtaknit??? :cry:

hehe, LP

Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No...a je kdo gledal?

In......v čem je fora....?

Sori,

ys sm moral na sestanek staršev za bodoče prvošolčke, ker gre hčerkica jeseni v 1. razred devetletke. Sey razumeš, ali ne , da je to bolj pomembno od tega kako dajo kuglice v kroglične ležaje.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem obljubil, da ne bom gledal in sem obljubo izpolnil. :)

Naj se takoj javi tisti TV manijak, ki cele dneve preživi pred TVjem in tukaj podrobno poda kroglična dejstva. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jur, kaj bo otroku vse šolanje, če pa na koncu ne bo vedel, kako je s krogličnimi ležaji.

In za to boš kriv ti, ker nisi gledal TVja, pač pa si šel gledat mlado učiteljico in mlade mamice B)

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!