Skoči na vsebino

Zanimiva zadeva


Thundercat

Priporočene objave

Ne nisi kul....bi pa bil če bi ji pomagal cement nosit <_<  :doze:

takrat me še sploh ni blo ... in je pomagala, kot vsi ostali člani te revne kmečke družine ... :OK: aja, ona je zdj okol 90 stara ...

a nisem jaz kul, k mam tako žlahto?

aja, pa dede kse ga je sam 3-krat v življenju napil ... nam je mal povprečje pokvaru, men pa mojim stricem ...

a nisem jaz kul? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takrat me še sploh ni blo ... in je pomagala, kot vsi ostali člani te revne kmečke družine ... :OK: aja, ona je zdj okol 90 stara ...

a nisem jaz kul, k mam tako žlahto?

aja, pa dede kse ga je sam 3-krat v življenju napil ... nam je mal povprečje pokvaru, men pa mojim stricem ...

a nisem jaz kul? :D

ma zakon si res :OK: sploh si noben ne bi mislu kej tazga o tebi :huh:

zgleda d je naš TC na udaru parih oči k ga ne morjo nevem v kako lepi luči gledat pol se pa pride do tega...sej kšne teme sores brezveze-ne sam njegove..

Pa d nebom čisto :topic: js mam še oba pra-nonota in nono živa, pa prou fajn se držista :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sej kšne teme sores brezveze-ne sam njegove..

...

Ja ljube duše, saj smo vendar v "k'r neki".

Dejte se radi met, ste vsi prov fejst, pa me zlo moti, k'se med samo tkole kolete!

Al pa z drugmi besedami: "ORKA MATORKA; MULARIJA; DEJTE GMAH!!!! .)

O žlahti pa nimam kej povedat, m'rb't kd'j drugič.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nisem jaz kul, k mam tako žlahto?

si, prav gotovo ...

moja babica, pa ni tako dolgo živela, niti ni bila kaka posebna sexula - samo 3 otroke (pa dedek tudi ni bil kak sexualc)

ampek

kuhala je najbolj svetovne filane paprike - mmmmm - imam že polna usta sline..

Ko smo se, mularija iz Ljubljane (5 kom) med poletnim počitnicami namalali pri njej v Portorožu ...

takrat je bil to letni kino, hotel Palace, par hiš, soline v Luciji in Camp na drugi strani solin (zdaj je tam marina, camp pa še vedno "dela") ...

je babica skuhala tri ogromneeee kastrole, take črne, nizke - za menze, filanih paprik

in mlatili smo jih vsak dan za zajtrk, kosilo in večerjo ... res, no ... in brez diskov in ostale turistične ponudbe smo imeli najnajnajpočitnice, ki se ne morejo primerjati z nobenimi Sejšeli, Karibi, Istro, Dubrovnikom itd.

Dedek je bil pa pek - roke grčave kot gabrova korenina, majhne žilave postave - pri 70ih je še brez problema nesel žakelj cementa 100m daleč in to nekajkrat zaporedoma.

Pekel je pa najboljši kruh na svetu - in seveda mene, 7-letnega mulca vodil zjutraj ob 01:30 (ob 02:00 je začel šiht) v pekarno kjer sem mu "pomagal" delati žemlje, preste, kifeljčke ... če sem kaj narobe storil, mi je pomolil svojo grčavo roko pod nos in rekel:"Ali vidiš to roko? Če ti prisolim eno okoli ušes, bo pohojen gnil paradajz lepši od tebe!" in oba sva se zasmejala - jasno, da me nikoli ni, saj sem bil njegov najljubši vnuk .... nepozabno lepo.

No, seveda zaradi tega nisem niti ys niti my family nekaj posebnega.

Ampak, če bi še enkrat živel, bi hotel imeti točno to babico in tega dedka in ju ne bi zamenjal niti za Queen-mother na angleškem dvoru.

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah ja .. bo že res ... od svojih starih staršev se lahko morda kdaj naučimo celo več, kot od staršev ... to je dejstvo. . kajti osebno pri njih bolje vidim, kaj je v starih letih pomembno in čemu oni pripisujejo pomen ... starši pa so le en korak pred menoj in morda te introspekcije v smisel življenja še ne premorejo ...

Thundercat, kaj te smem vprašati, kako ti gledaš na svoje stare starše? Si opazil pač le to, da je bil dedek gajstn in je poročil 20 let mlajšo?

Jaz sem pri njih recimo videl, kaj je to velika kmečka družina z obilico odrekanja v življenju ... ne pravim ,da sem se to tudi naučil ... ampak, lahko rečem, da je bilo življenje moje žlahte pestro, kot dogajanje v kakšnem Fellinijevem filmu ... zgodbic, prigod in nezgod ne manjka ...

Od tiste, ko so mojo najmlajšo teto, ki je bila pač razvajena in je edina dobivala igrače, ker je dedek kot mizar delal v Nemčiji - no, pač so jo starejši bratje iz nevoščljivosti prijeli za peté in jo naglavički namakali v vodnjak ... če bi jim takrat padla notri ... tragedija bi bla hitr ... ali pa, ko so moji strici bili glavni frajerji in so pesti pele daleč naokoli .. no včasih je kateri od njih tudi kaj pokasiral ... se je znašel v vreči čez glavo pa bum-bum ... no, potem je bil pay-back time ... ali zgodbe o tem, kako so delno bosi sredi zime hodili tudi do 10 kilometrov peš v osnovno šolo ... in kako je ena od sester sedela v razredu z nekaj let starejšimi in se pridno naučila pisati in navadila brati knjige in je bila potem tudi edina, ki je doštudirala ... in potem rodila mene ... ali, ko so v poznejših letih moji strici postali : eden župan na vasi oz. predsednik krajevne skupnosti, drugi je bil predsednik gasilskega društva, tretji pa je odlutal v vojaško službo daleč dol na jug ... četrti je pa tak, da ima kar dve imeni in o njem morda raje ne bi izgubljal besed ... in če se samo spomnim, kakšne šege sem doživljal s temi strici ... od pijančevanja do prvega strela s puško ... o ja, učenje "možatosti" ... :hmm:

no, ampak v bolj detajlne scene pa res ne bi šel, ker so to vendarle dost osebne stvari.

PS: tisto pijančevanje ... tolk hudo ... da sm se na koncu ves blentav valjal v robidovem trnju na škarpi, čist ovi moji mlajši bratranci in sestrične (cirka 20 kosov) pa so se mi huronsko smejali ... no, saj je blo smešno, njim :) Meni malo manj ... sem bil še dva tedna podoben Jezusu, ki bi nosil ne trnovo krono ampak trnovo obleko :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Thundercat, kaj te smem vprašati, kako ti gledaš na svoje stare starše? Si opazil pač le to, da je bil dedek gajstn in je poročil 20 let mlajšo?

na njih gledam z vsem spoštovanjem.....oče od mojega očeta je umrl ko sem bil star 1 leto....zato je vse kar imam od njega to kar mi je oče povedal.....in na vseh rojstnih dnevih se govorijo zgodbe o njem, da se spomin ohranja in prenaša naprej.....o njem vem da je bil v Afriki na italijanski strani in nato sodeloval pri bitki pri Monte cassinu...bil ujet s strani zaveznikov in se jim pridružil in prišel z njimi v slovenijo....imel je par suvenirjev od ameriške vojske......

stari oče z mamine strani pa je bil v Dachavu in je eden izmed redkih ljudi ki so še živi in lahko pripovedujejo zgobe o tem taborišču....zanimivo je to ker je bil v taborišču s svojim sosedom....ležala sta 1,5 metra stran drug od drugega pa sta se šele po 3 mesecih prepoznala...ker so jih gnali kot živino....pa to da so jim rekli da špinačo jedo ko pa je bilo očitno da gre za travo katero so dan prej pokosili...

sicer pa sem hotel o svojih prastarših govorit...ker se mi zdi zanimivo da spomin nanje se ohranja in zgodbe katere nam starši prenašajo v naš spomin so izredno zanimive.....

ne vem zakaj ne bi smel deliti te spomine z vami.....

moj pra nono se je poročil z 20 let mlajšo...to je dejstvo, kar je pa zanimivo pri tem je, da se je zaradi ženske(ljubezni) odrekel takrat zelo spoštovanemu in v družbi skrajno zaželjenemu delu...delal je za gospoda in to je takrat bilo oh in sploh....in vendar je on izbral žensko...kar je v takratnih razmerah zelo zanimiv podatek....

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... delal je za gospoda in to je takrat bilo oh in sploh....in vendar je on izbral žensko...kar je v takratnih razmerah zelo zanimiv podatek....

Yesss,

takrat so še vedeli kaj je romantika, kaj ljubezen ...

:wub: :wub:

Danes je pa denar edino merilo ter pravilo in pokopane so vse druge vrednote, ki so nekoč delale življenje lepo (prijateljstvo, zvestoba, poštenje, čista ljubezen, kavalirstvo .... ) :devil:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ja, TC, smo te le malo pregnetli.

Preberi si svoj prvi prispevek v tem poglavju: pranono, 20 let razlike, jebač.

Preberi si še svojega zadnjega (nad tem mojim): pranono, ljubezen, romantično žrtvovana služba

Če bi tako štartal, kot si končal, bi padlo manj polen nate, kot jih po nepotrebnem pač je.

Uživaj še naprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tem mestu lahk sam še napišem kaj o moji drugi babici... ta je živela v mestu in bila poročena z dedkom ... oba sta delala v eni veliki firmi... in babica je igrala harmoniko... ob vikendih, ko je dedek še mal spal ... mu je dopoldan zaigrala ene par komadov ... trenirala je ful ogromno ... in enkrat, tako mi je sama pripovedovala, je na sindikalni žurki na avtobusu tako igrala... da je raztrgala tisti meh ... :)

skratka... to je tudi tista babica, ki me je učila igrat šnops ... pa dala mi je šnops tut za pit ... pa rekla je, da sem čeden ... ko sem pustil dolge lase, me je označila za narkomana ... pa tko naprej ... parkrat mi je rekla, da znam z ženskami res boljše od bratranca ... :) čeprav je zmer njemu par jurjev v žep stisnala. .. jaz jih očitno nisem rabil :yea2:

aja, ko sem imel dolge lase, me je ta iz mesta obsojala za narkomana, tista na kmetih pa je bila vsa vesela, da mi je lahko dajala nasvete, kako je fajn pripraviti domač šampon na bazi koprive in si s tem oprati lase,da ostanejo zdravi in lesketajoči ... nič je ni motil moj pankersko/metalski imidž ... tista urbana, v mestu, pa je bila glede tega polna predsodkov ...

hja ,zanimivo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

in kaj zdaj ,a bo motozbor organizirala in nas vse vabi na obiske, al kako? :)

opozoril bi samo na ta vrhunski štos ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!