Skoči na vsebino

Študij Motosvetovcev


Priporočene objave

A je mogoče tle še kdo k je 1. letnik UNI FRI? No sej lahko tut kakšen drugi letnik.

LP Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Danes smo bodoči :whistle: študentje okupirali LJ, pa me zanima, če je bil kdo na informativnem dnevu na strojni fakulteti (poleg mene)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot bodoči :whistle: študent sem šel pogledat na Fakulteto za elektrotehniko in na filofaks, smer japonologija.

Na elektrotehniki so me prepričali :) na japanologijo sem šel pa itaq samo družbo delat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes smo bodoči :whistle: študentje okupirali LJ, pa me zanima, če je bil kdo na informativnem dnevu na strojni fakulteti (poleg mene)?

Jst sm biu učerej popoldne na strojni!

Drugač sm pa zaenkrat še 3.letnik gimnazije za naprej me pa najbol mika strojna VSŠ-letalstvo-prometni pilot letala :) ...a je mogoče kdo tle na tej smeri???Dobrodošu tud kakšen komentar kako pa kaj je na tej smeri če kdo kej ve!

Čeprov bomo še vidl kako bo ker imam mal probleme z očmi pa ne vem če ustrezam za pilota letala tko da moram najprej zvedet kje bi kakšn mene mal pregledu pa mi potrdil al sem sposoben al ne ker če se vpišem pa šolo,nardim pol pa ne morem bit pilot zarad oči je tema!

Drugač me pa zanima kakšno mate mnenje glede težavnosti FGG vs. strojna...dobr res je da je vsaka smer zase težka ampak tko na splošno.Jst osebno sem dobil občutek da bi bla strojna težja!Pa prosm vzdržite se komentarjev ala sej je povsod težko in se je povsod treba učit!

Ja na srečo mam eno leto še fore tko da je še časa za odločat se ker za izbirne predmete itak vem da bom vzel fizo pa gefo tko da se moram zdej samo še za fax odločt!

Varetn pa bo nekej med FGG pa strojno,mogoče geodezija samo dvomim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil na Fakulteti za policijsko varnostne vede. Izjava dekana dr. Pagona "večina danes tukaj prisotnih žal ne bo moglo študirati pri nas". In polovica prisotnih je povesila nosove. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm biu učerej popoldne na strojni!

Drugač sm pa zaenkrat še 3.letnik gimnazije za naprej me pa najbol mika strojna VSŠ-letalstvo-prometni pilot letala :) ...a je mogoče kdo tle na tej smeri???Dobrodošu tud kakšen komentar kako pa kaj je na tej smeri če kdo kej ve!

Čeprov bomo še vidl kako bo ker imam mal probleme z očmi pa ne vem če ustrezam za pilota letala tko da moram najprej zvedet kje bi kakšn mene mal pregledu pa mi potrdil al sem sposoben al ne ker če se vpišem pa šolo,nardim pol pa ne morem bit pilot zarad oči je tema!

Drugač me pa zanima kakšno mate mnenje glede težavnosti FGG vs. strojna...dobr res je da je vsaka smer zase težka ampak tko na splošno.Jst osebno sem dobil občutek da bi bla strojna težja!Pa prosm vzdržite se komentarjev ala sej je povsod težko in se je povsod treba učit!

Ja na srečo mam eno leto še fore tko da je še časa za odločat se ker za izbirne predmete itak vem da bom vzel fizo pa gefo tko da se moram zdej samo še za fax odločt!

Varetn pa bo nekej med FGG pa strojno,mogoče geodezija samo dvomim!

Glede letalstva. Ni ravno enostavna smer samo ne vem kaj vsi rinejo na to letalstvo ker potem dobit službo je cel fuk. Poznam par ljudi ki so hodili in sedaj delajo nekaj povsem tretjega. Vsi pa živijo v nekih oblakih kako bodo leteli bla bla bla, včasih se ti zdi ko da gledaš Top Gun ko jih poslušaš, sami sanjači ki potem padejo na realna tla.

Glede težavnosti.............. oba spadata med t.i. resne fakultete tak da kakšne razlike po moje ni, morda edino v tem katera smer ti je bližje.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja,službo zna bit zajeban za dobit .)

Ma pa sej ravn glede tega se morm še mal pozanimat ker praktično drugje kt pr adriji se ne splača piloterat!

No še zmeri ostane tujina :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot bodoči  :whistle:  študent sem šel pogledat na Fakulteto za elektrotehniko in na filofaks, smer japonologija.

Na elektrotehniki so me prepričali  :)  na japanologijo sem šel pa itaq samo družbo delat...

Prav si se odlocil. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede težavnosti.............. oba spadata med t.i. resne fakultete 

Leteči

a me lahko prosim razsvetliš katere so to "resne fakultete"...pa kdo jih sodi med to kategorijo...ali gre za tvoje osebno mnenje, izkušnje ali je splošno znano....

me res zanima...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a me lahko prosim razsvetliš katere so to "resne fakultete"...pa kdo jih sodi med to kategorijo...ali gre za tvoje osebno mnenje, izkušnje ali je splošno znano....

me res zanima...

Resne: Elektro,gradbena,strojna,fizika, matematika, potem sledi kakšna ekonomija in podobne reči, ostalo kot je pa upravna, filozofska, komunalna in podobno je pa bolj hec kot kaj resnega.

Če ne verjameš vprašaj koga iz upravne kako hitro je dobil službo in zakaj s končano fakulteto dela za 130 000 na mesec.

Ja to je splošno znano.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da so po tvojem resne samo tiste fakultete ,ki si jih nastel resne ostale pa ne, je zaljitev. Vsem pac ne ustreza studij naravoslovja in jih zanima kaj drugega, to pa ne pomeni, da je njihov studij manj vreden. Pac so sedaj casi, ko je moznost zaposlitve za elektrotehnika, strojnika, gradbenika, racunalnicarja,... vecja.

Drugace je pa elektro zakon. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem točno kej glede resnosti oz neresnosti sam Leteči te k si naštel so dosti manj obširne kot ostale pa folk k jih poznam k je na teh faksih uspešno prodira skozi njih, dosti jih poznam k so šli iz računalniške uni. smeri na FDV in nekateri iz strojne na filozofsko, pa mi vsi pravjo, da se v primerjavi s prejšnim fax-om nič ne učijo, pač je dosti manj zakompleksan študij!!!

vsak študij je po svoje težak, odvisno od osebe!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resne: Elektro,gradbena,strojna,fizika, matematika, potem sledi kakšna ekonomija in podobne reči, ostalo kot je pa upravna, filozofska, komunalna in podobno je pa bolj hec kot kaj resnega.

Če ne verjameš vprašaj koga iz upravne kako hitro je dobil službo in zakaj s končano fakulteto dela za 130 000 na mesec.

Ja to je splošno znano.

LP

Leteči

joj leteči...ne samo, da je tvoja trditev žaljiva za ostale, ki ne obiskujemo tvojih "resnih fakultet".....je tudi edini izraz stopnje razmišljanja takih, ki te fakultete obiskujejo(očitno)....in to razmišljanje je na stopnji kamene dobe in pračloveka.....sej razumem, da vas na teh "resnih fakulteta"h ne znajo učit razmišljanja, vendar menim, da bi vam lahko vsaj povedali, da svoje ozko gledanje na svet in samovero v sebe zadržite zase, ker ko svoje mišljenje delite z drugimi izpadete kot pripadniki nižjih nerazvitih ras.....

in ravno zadnjič sem se s kolegi(elektro, gradbena in jaz) pogovarjal zakaj očitki o resnosti in samohvali naravoslovnih smeri vedno prihajajo iz ust naravoslovcev....pa ne bom nadaljeval kaj vse smo ugotovili, poanta je da so naravoslovci iz omenjenih smeri nekaj več, kljub temu, da gre pri nekaterih znanostih, ki jih omenjaš kot "resni študiji" za znanosti, ki so stare par 10 let, so produkt današnje moderne družbe in bi že zaradi tega dejstva lahko pripisali nekaj več spoštovanja ostalim znanostim, ki so znane že par 100 let(to je le eden izmed razlogov)...

in Leteči, ni splošno znano katere fakultete so resne...to je znano splošno v naravoslovnih vedah, med tem ko ostali poskušajo na svet gledati malo bolj intelektualno.....

če primerjaš "resnost fakultet" s tem kako hitro dobiš zaposlitev pa ti itak ni pomoči....

če sem katerega naravoslovca užalil se opravičujem...vendar menim, da bi sami morali poskrbeti za to, da pripadniki vaše stroke malo bolj smiselno interpretirajo svet....ko pa pride debata o resnostih in težavnostih študijev na plano žal izpadete kot bedaki, oprostite izrazu...mogoče nekateri tudi pozabljajo, da so se vsaj v srednji šoli če že ne na svojih naravoslovnih faksih srečali s predmeti, ki so družboslovne narave in obratno....

noben študij ni lahek, če imaš delavne navade in se učiš...brez učenja ni pa nič...to bi vsem, ki ste končali srednjo šolo lahko bilo jasno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pač je dosti manj zakompleksan študij!!!

vsak študij je po svoje težak, odvisno od osebe!

lp

ser boš moral odločit kaj je zdaj univerzalna resnica...ali to, da so eni študiji dosti bolj zakompleksani ali to, da je pač od osebe odvisno kaj je za nekoga zakompleksano....ker kar si povedal je kontradiktorno....

če ti leži razmišljanje zakaj je 1+1=2 še ne pomeni da si naravoslovec, ker gre lahko tudi za filozofsko vprašanje...

če ti leži reševat tri strani dolgo matematično enačbo si verjetno naravoslovec....vendar se lahko filozofsko vprašaš marsikaj na račun tega tvojega početja...vprašanje je le če ti tebi kot individualni osebi z edinstvenim smislom in razmišljanjem bolj ugaja, da boš reševal to enačno in prepustil ostalim, da razmišljajo o filozofskem aspektu le tega ali obratno....

učitelj matematike v srednji šoli nam je prvo uro na tablo napisal naslednjo zadevo 2+x=5...in je vprašal kaj je to....pa so začeli vsi dvigovat roke in govorit kaj je vse to v matematičnem svetu...on pa je odgovoril..."učenci, mar ste slepi, to je vendar le kup krede"

kapiš??

ne se izgovarjat in samotolažit kakšni heroji ste, da obvladate rešit enačbo na treh straneh, ker lahko verjamete, da so na svetu še druge stvari ravno tako zanimive in težke, ki pa nimajo nobene veze z že napisanimi aksiomi, pravili in postopki za rešitev le teh....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če prav razumem, družboslovni študent ima razvit poogled na svet in gleda nanj bolj intelektualno, skratka znajo razmišljat, študenti naravoslovnih ved pa razvijajo in gradijo stvari, izboljšujejo življenje in raziskujejo človeku še neznane teorije tehnike...

To dvoje imam sedaj v glavi pri izbiri študija...

Popravljeno . Popravil jax
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!