Skoči na vsebino

Študij Motosvetovcev


Priporočene objave

pa nekako nism mela motiva pr 20ih se zaposlit

:grim Ja to je problem današnje mladine. Delat se jim ne da. Kdaj boš pa delala? A mislš da je pr 30-ih, al pa 40-ih kej laži v službo hodt.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E90 saj ne vem ali se ti tudi hecaš ali pa ne razumeš, da se jaz že celi cajt zajebavam? :blink: :D

No pa, da povem nekaj o pojmu "delovne izkušnje", ker sem imel nekaj poduka o tem.

Sam sem član sveta javnega zavoda Mladinski center. Ko smo imeli razpis za direktorja so bili postavljeni 3. pogoji in sicer: 1: najmanj 7 stopnja izobrazbe družboslovne smeri 2: 3 leta delovnih izkušenj in 3: poznavanje dela s področja mladih.

Dobili smo nekaj takih prijav, ki so bile slišati čudovite. Mladi diplomanti raznih fakultet, ki so bili zelo aktivni med časom študija in so še vedno, obiskujejo razne dodatne tečaje, izobraževanja,... Med študijem so vodili razne mladinske organizacije, hodili z otroki v kolonije, sodelovali z organizacijami za pomoč mladim, delali v ustanovah s prilagojenimi programi,...

Tega je bilo za 3 leta. Ampak so nam kasneje povedali, da NE izpolnjujejo pogojev. Mogoče bi se to lahko šteli k 3 pogoju, ni pa dovolj za 2 pogoj! 3 leta delovnih izkušenj ni delo preko študentskega servisa,... 3 leta delovnih izkušenj pomeni, da moraš imeti v delovni knjižici 3 leta delovne dobe! In niso prišla v poštev razna priporočila ustanov iz študentsakih časov.

Je resnično in žalostno, da je zelo malo služb, ki ne dajejo tega pogoja. Tako, da vsi mladi zelo težko pridemo do prve zaposlitve in tistih nekaj let delovnih izkušenj, da bi nam kasneje bilo lažje pri drugi zaposlitvi.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega je bilo za 3 leta. Ampak so nam kasneje povedali, da NE izpolnjujejo pogojev. Mogoče bi se to lahko šteli k 3 pogoju, ni pa dovolj za 2 pogoj! 3 leta delovnih izkušenj ni delo preko študentskega servisa,... 3 leta delovnih izkušenj pomeni, da moraš imeti v delovni knjižici 3 leta delovne dobe! In niso prišla v poštev razna priporočila ustanov iz študentsakih časov.

lp

Vem kako je na področju arhitekture. V 4. letniku začneš delat za kak biro za jurja na uro. Delaš tam 3 leta prek študenta. Ko diplomiraš imaš veliko možnosti, da te vzamejo za redno. Pa še pol delaš kako leto ali dve kot pripravnik za mizerno plačo.

Ti pa si tukaj govoril o vodenju nekih mladinskih campov, pa vaovanju otrok.....pol pa kr za direktorja ene ustanove. Mal si ga je treba u izi vzet.

Valda da se študentsko delo ne smatra enako, kot delovna doba. Je pa možnost, da se dobro zapišeš v očeha kakega delodajalca.Se pravi kjer delaš prek študenta, se kasneje tudi redno zaposliš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobili smo nekaj takih prijav, ki so bile slišati čudovite. Mladi diplomanti raznih fakultet, ki so bili zelo aktivni med časom študija in so še vedno, obiskujejo razne dodatne tečaje, izobraževanja,... Med študijem so vodili razne mladinske organizacije, hodili z otroki v kolonije, sodelovali z organizacijami za pomoč mladim, delali v ustanovah s prilagojenimi programi,...

lp

:slap: Najprej babysiter pol pa kr direktor :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si že slšala za študentski servis in delo prek napotnic? Jst delam in štipendijo mam. Delam pa res na čisto drugem področju. Sam tle bom oktobra nehu, pol si moram pa najdt e biro. Sam fora je v tem k biroji majo rajši 4.,5. letnike pa absolvente.

:grim Ja to je problem današnje mladine. Delat se jim ne da. Kdaj boš pa delala? A mislš da je pr 30-ih, al pa 40-ih kej laži v službo hodt.

Am... Čaki povem še enkrat kar sm že povedala...

Govorila sm o delu med študijem in delam prek študentskega servisa... to sm že vse napisala jst, zdej če se ti brat ne da oz. ne razumeš, ni moj problem... Tko da niti ne padem v to tvojo skupino mladine ki se jim ne da delat, čeprav iskreno, jih poznam zelooo malo ki ne delajo - vsaj priložnostna dela al karkoli...

Očitno nismo na isti valovni, tko da kar sm jst rekla je samo to, da je delo - študentsko, prek študentskega servisa, na napotnico, ki ga ŽE opravljam - upam da tokrat bo zadosti razumljivo za vse, težko (ne nemogoče!) dobiti na tistem področju, na katerem ga potrebujem jst... (torej če nimaš ne vez ne izkušenj maš na leto samo par priložnosti ko moraš bit na pravem mestu ob pravem času) ne govorim o barih, natakarjih, hostesah, itd itd... tudi to sm povedala, da govorim izrecno za svoje področje... (že delam, vendar na drugem) Torej težko je dobiti delo zato, ker tudi prek študentskega servisa iščejo ljudi z izkušnjami (ne iščejo samo tistih za redno zaposlitev z izkušnjami), ampak, ponovim, torej, tudi na napotnico iščejo študente z izkušnjami in dela v mojem kadru je že tako zeloooo malo in še tisto malo kar ga je moraš met izkušnje ali pa veze in poznanstva... če nimaš vez in izkušenj, jih tudi ne moreš nikjer nabrat, ker je začaran krog... v nadaljnje upam da se bom kdaj pa kdaj kje znajdla na pravem mestu ob pravem času, ker vseeno kdaj pa pride kaka ponudba, ampak jo mogoče kdo prej vidi ali bla bla bla bla... ok zdej?

In NISM rekla da mi ni blo pr 20ih za delat ker delala SEM, ampak da mi ni blo za se zaposlit, zato ker mi je blo omenjeno če sm pomisnla na delo med študijem - torej s tem sm rekla samo, da sm ravno o delu med študijem govorila in ne o drugačni vrsti dela (redni zaposlitvi), ker tako kot večina ostalih tolko starih, tudi jst nism pomisnla se zaposlit, torej ne vem zakaj bi sploh govorila o redni zaposlitvi, ok?

Tko da lepo prosim, drugič si maaalo več časa vzemi za branje, pa ti bo vse jasno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry ker sem te narobe razumel. Se v večini napisanega strinjam s tabo. Pomaga če maš veze in težko je najdt službo. Sam nekaterim se ne da niti potrudt in sam čakajo, da jim bo padla v naročje, al pa pričakujejo, da bodo po diplomi dobili sanjsko službo, dobili ženo, psa in naštepali 1,6 otroka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim Ja to je problem današnje mladine. Delat se jim ne da. Kdaj boš pa delala? A mislš da je pr 30-ih, al pa 40-ih kej laži v službo hodt.

Mladine.... a ja, ti si pa že star izkušenj moški :lol1:

Sorry ker sem te narobe razumel. Se v večini napisanega strinjam s tabo. Pomaga če maš veze in težko je najdt službo. Sam nekaterim se ne da niti potrudt in sam čakajo, da jim bo padla v naročje, al pa pričakujejo, da bodo po diplomi dobili sanjsko službo, dobili ženo, psa in naštepali 1,6 otroka.

Ok.... eni se ne potrudijo zadosti... kaj pa bi mogli narediti - koga ubit? Če kdo javno ne razpravlja o svojih težavah pri iskanju službe oziroma dela preko študentskega dela, še ne pomeni, da se ne trudi.

In še nekaj..... niso vsi študentje v Ljubljani čez leto, ampak se vozijo vsak dan domov. Torej tisti, katerim starši ne plačujejo sobe v študentskih domovih ali privat sobe, tudi nimajo možnost dela v Ljubljani, razen če so cele dneve tam in se izmozgajo do konca. V domačih krajih pa je izredno težko dobiti delo. Vsaj v našem koncu.

In potem je še to, da nekateri faksi imajo predavanja in vaje čez cele dneve. Vmes imajo kaj prostega.... in kaj naj bi po vaše..... med pavzami tekli delat? Kdo te bo pa vzel, da se boš še izmišljeval kdaj bi delal in kdaj ne!

Ne rečem, da ne obstajajo tudi študentje, katerim se ne da delat oziroma jim starši dajo zadosti denarja, da jim ni treba.

Ampak ni treba vse metat v isti koš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mladine.... a ja, ti si pa že star izkušenj moški :lol1:

Ampak ni treba vse metat v isti koš!

Aha in ker nisem izkušen moški, se ne smem ozirati na problem družbe. Sem del mladine in imam iste probleme napake, sam to še ne pomeni, da ne smem kritično gledat na stvar.

In še nekaj..... niso vsi študentje v Ljubljani čez leto, ampak se vozijo vsak dan domov. Torej tisti, katerim starši ne plačujejo sobe v študentskih domovih ali privat sobe, tudi nimajo možnost dela v Ljubljani, razen če so cele dneve tam in se izmozgajo do konca. V domačih krajih pa je izredno težko dobiti delo. Vsaj v našem koncu.

No če živi v okolici 35 km ni take panike, če živi dalj in se vsak dan vozi, se pa itaq ne splača, sej da za prevoz tok k za sobo. Poleg tega bi lahko še delal, zaslužil vsaj 50 k na mesec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm govorila o delu med študijem seveda :yes: Ne vem na kaj si ti pomislila ampak kar jst vem se ob rednem študiju ne moreš lih zaposlit... pa tud štipendijo ti vzamejo ob zaposlitvi... pa nekako nism mela motiva pr 20ih se zaposlit pa it na izredni študij pa še brez štipendije bit... :doze: Ampak tudi na delo OB študiju ne jemljejo brez izkušenj, izkušenj pa ne moreš dobit ker brez izkušenj ne vzamejo itd... pa spet da ne bo nesporazumov ne govorim od VSEH del, temveč od tistega kar bi meni prineslo izkušnje za nadaljnjo zaposlitev...

Drgač pa... delala sm ob študiju še kar... sam kot je reku TC... mi sigurno čisto nč ne bo koristlo za kasneje.. ker je pač težko dobit to kar bi mi ;)

tole je mal nejasno spisano....

delo med študijem je zaposlitev :hmm:

delo ob študiju pa delo preko ŠS :hmm:

al kako? :blink:

ker men ni jasno :)

tko da mislim da se ti ni treba razburjat da ljudje ne znajo brat.... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če teb ni jasno ne pomeni, da je čudno spisano.

del ob/med študiju/em je ista stvar ... običajno preko ŠS, ker je to ful davčno ugodno ... med študijem pa itak ne morš bit zaposlen - lahko samo študiraš ob delu... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če teb ni jasno ne pomeni, da je čudno spisano.

del ob/med študiju/em je ista stvar ... običajno preko ŠS, ker je to ful davčno ugodno ... med študijem pa itak ne morš bit zaposlen - lahko samo študiraš ob delu... ;)

in kaj je zdej pol zaposlitev če je delo med/ob študijo delo preko SŠ?

in zgleda da sva oba z Brihto enako tumbasta :)

pa tud priblizno se ne mislim kregat...amapk ce nekdo napise nekaj kar je mal nerazumljivo in potem okoli seje očitke da so drugi nepismeni... :blink:

no kar zmenta se med sabo kako in kaj zdej :K

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kak fax, ki nima matematike ali fizike?

Jest bi se odloču za fiziko, se mi zdi bolj zanimiva :closedeyes:

Pedagoška fakulteta, študij zgodovine - nepedagoška smer. 720 - 780 ur zgodovine, 80 ur NE, 80 ur lat., par drugih jajc, nič MAT., nič FI. 100% preverjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če poveš na katerih faksih JE matematika, boš hitreje konc...

Pa to v zvezi z matematiko je itak šala že od samega začetka!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E90 saj ne vem ali se ti tudi hecaš ali pa ne razumeš, da se jaz že celi cajt zajebavam? :blink: :D

Sorry nisem prebrov prejšnjih postov sm se šele pred neki časa vključu v debato :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj je zdej pol zaposlitev če je delo med/ob študijo delo preko SŠ?

Ne morem da ne bi... no, vsako leto izpolnem vsaj dva obrazca če ne več, kjer moram podpisat da nisem zaposlena. Ker če ne bi tega podpisala, potem mi npr. ne bi dali štipendije in se ne bi mogla vpisat na redni študij. Čudno da ne podpisujem da ne delam? :glare: Torej če tam podpišem da nisem zaposlena, še ne pomeni da ne smem delat prek študentskega servisa. Če namesto tebe potegnem zaključek, ne bom ti razlagala kaj pomeni delat ker mi boš lovila vsako vejico, lahko pa povem oskrunjeno, da biti zaposlen, pomeni delat pogodbeno v neki firmi, torej podpisat list, da si zaposlen pri njih na tak ali drugačen čas za toliko ali kaj več ali kaj manj časa... Sej vem da se boš zdej zakačila za neko besedico tle not, ampak mislim da si že takoj na začetku točno vedla kaj mislim, tko da mislim da je brezveze da se sploh prerekamo in da iščeš besede, ki bi jih ti na tistem mestu napisala drugače.

In mislim da nista z Brihto enako tumbasta, ker sem dobila občutek po njegovem odgovoru, da sva se na koncu le sporazumela kaj kdo misli. Če se ne strinjava, je najina stvar, sprejela sva mnenja drugače mislečih in vsak podala svojega, tko da niti ni treba mešat drugih v tvoje lovljenje napak po forumu, ko točno vsi vemo kaj kdo misli, le izražamo se na različne načine.

Pa lep večer ti želim!

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa malo manj kregarije in malo več dolidarnosti :P in rajši jutri od 10:00 - 12:00ih držite pesti, kajti zdaj gre zares! :ninja: :ninja: :ninja: :rolleyes:

Popravljeno . Popravil lightning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej iskal sem sorodno temo a nisem bil zadovoljen z rezultati zato odpiram novo temo  :rolleyes:  Ker vem da je na motosvetu tudi kar nekaj študentov me zanima kje študirajo in kakšno smer so izbrali, tko da bomo lahko se kako debato vrgli, če ne prej, pa že konec tega leta v LJ  :P ! Sam sem letos maturant, vpisal pa sem strojništvo UNI v LJ!

LP Simon

Da se vrnem k temi, ki ni nabiranje delovnih izkušenj.

Letos sem vpisal Mehatroniko, ob delu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in rajši jutri od 10:00 - 12:00ih držite pesti, kajti zdaj gre zares! :ninja:  :ninja:  :ninja:  :rolleyes:

Sej znaš :OK:

Jaz pa letos prvič po 16 letih ne grem v šolo :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem da ne bi... no, vsako leto izpolnem vsaj dva obrazca če ne več, kjer moram podpisat da nisem zaposlena. Ker če ne bi tega podpisala, potem mi npr. ne bi dali štipendije in se ne bi mogla vpisat na redni študij. Čudno da ne podpisujem da ne delam? :glare: Torej če tam podpišem da nisem zaposlena, še ne pomeni da ne smem delat prek študentskega servisa. Če namesto tebe potegnem zaključek, ne bom ti razlagala kaj pomeni delat ker mi boš lovila vsako vejico, lahko pa povem oskrunjeno, da biti zaposlen, pomeni delat pogodbeno v neki firmi, torej podpisat list, da si zaposlen pri njih na tak ali drugačen čas za toliko ali kaj več ali kaj manj časa... Sej vem da se boš zdej zakačila za neko besedico tle not, ampak mislim da si že takoj na začetku točno vedla kaj mislim, tko da mislim da je brezveze da se sploh prerekamo in da iščeš besede, ki bi jih ti na tistem mestu napisala drugače.

In mislim da nista z Brihto enako tumbasta, ker sem dobila občutek po njegovem odgovoru, da sva se na koncu le sporazumela kaj kdo misli. Če se ne strinjava, je najina stvar, sprejela sva mnenja drugače mislečih in vsak podala svojega, tko da niti ni treba mešat drugih v tvoje lovljenje napak po forumu, ko točno vsi vemo kaj kdo misli, le izražamo se na različne načine.

Pa lep večer ti želim!

;)

a sem bla mogoce nejasna v tem da sem ti očitala da sva si z brihto ocitno enako razlagala tvoj post o tem kaj je delo med in ob študiju...in da se mogoce samo meni zdi grdo da mu potem očitaš naj se nauči brat...

poleg tega te ne lovim ...povem ti samo da si nejasno spisala in da je tako tvoja trditev naj se dečko nauči brat nesramna... :angry2:

in ne zganjaj paranoje <_<

ker ti v bistvu ne ocitam tega, da si spisala nejasno (ker se to dogaja prav vsem), amapk to, da si na vprašanje, če lahko malce bolj podrobno razložiš svoj post, ker je nejasen, odgovorila z zajedljivo izjavo, ki ni bila na mestu..... :angry2:

a je zdej jasno :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!