Skoči na vsebino

Študij Motosvetovcev


Priporočene objave

In zakaj se ne preseli :hmm:

ti si se verjetno h komu preselila...da bi šla sama živet nekam je drago in vprašljivo...v ljubljano iti živet brez zaposlitve pa ni lahko...

in sej ne joka...sej se še oglasla ni pa že sklepaš kako joka....gre zgolj za informacijo da kljub temu da je končala šolanje pred letom dni in da so ji službo obljubljali ne dela nikjer ker je vsem problem potni strošek....in verjetno se vsi ne preseljavajo kr tako kot da bi šli v trgovino po štruco kruha...iz postojne se velik procent ljudi vozi v Ljublano in drugam.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....in verjetno se vsi ne preseljavajo kr tako kot da bi šli v trgovino po štruco kruha...

Tipično slovensko :rolleyes: :rolleyes:

BTW v Koper sem šla skoraj podobno kot po štruco kruha ... dobila sem službo, vzela sobo v najem in se nisem preselila k nikomur ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že študenti imajo probleme dobiti stanovanje - zakaj potem misliš, da bi moja sestra dobila stanovanje, ki bi bil seveda cenovno ugoden. Vsi vemo, da je življenje drago v Ljubljani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rakek pri cerknici

Vlak (letna karta) in odpoved potnim stroškom? Madonca, brez zaposlitve, zavarovanja ... :hmm: Vsaj pripravniško je fino narediti ... No, vsak se zase odloča.

Ja, mi pred leti vsaj s službami nismo imeli problemov. Vsak jo je dobil, če ga le ni preveč biksal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že študenti imajo probleme dobiti stanovanje - zakaj potem misliš, da bi moja sestra dobila stanovanje, ki bi bil seveda cenovno ugoden. Vsi vemo, da je življenje drago v Ljubljani.

Vsak si dela probleme sam in je odgovoren za njih sam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, moja sestra jim je rekla, da se odpove potnim stroškom, pa so ji odvrnili, da so po zakonu obvezni izplačati potne stroške in ne želijo tvegati. Poskušala se je dogovoriti za karkoli, pa je enostavno niso želeli.

Seveda je bil morda to tudi samo izgovor.....težko je reči.

V Postojni, ki je bližje je tudi vprašala.....direktorca ji je rekla, da jo bodo vzeli, če so bodo strinjali ostali delavci na radiologiji, kateri so menda rekli, da se s pripravniki ne bodo ubadali.... in tako je tudi tam niso vzeli.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz izkušnje ti povem, da je najslabše v službo vzeti človeka, ki stanuje doma, pri starših.

Je to potem po izkušnjah preveč razvajeno in nezanesljivo.

Najboljši so tisti, ki jim je uspelo že med šolanjem speči otroka, ti vedo, zakaj delajo.

Tisti, stanujoči pri mamicah, delajo zgolj za gostilne in preprodajalce z avtomobili.

Preseliti se.

Počasi se bo treba navaditi, da službe ne bodo več silile za ljudmi v Rovte in na Kozjansko in v Haloze in podobne koščke raja na Zemlji, ampak, da bodo morali ljudje naokoli za službami.

Tako, kot je Vale za službo odfrlela v KP, sva z Lady 23 let nazaj morala iz KP in LJ v CE. Pa kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....in tehle par zadnjih postov ma ful veze s študijem motosvetovcev.......

Ko doštudiraš se mora zaposlit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, kot je Vale za službo odfrlela v KP, sva z Lady 23 let nazaj morala iz KP in LJ v CE. Pa kaj?

In jaz se vsak dan vozim v LJ. Pa kaj? :hmm: :rolleyes: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temo smo itak zapeljali malo po svoje. Pa kaj??? :P

Dajmo tu notri zapisati, kaj je po našem mnenju ta trenutek v SLO (v oklepaju pa lahko tudi za v EU) od univerzitetnih in visokošolskih študijev najbolj zaposljivo:

jazst pravim: računalništvo (računalništvo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temo smo itak zapeljali malo po svoje. Pa kaj??? :P

Dajmo tu notri zapisati, kaj je po našem mnenju ta trenutek v SLO (v oklepaju pa lahko tudi za v EU) od univerzitetnih in visokošolskih študijev najbolj zaposljivo:

jazst pravim: računalništvo (računalništvo).

:grrr Ne rošc sadit mladini. :grrr

Lobiranje! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem hotel zavajati mladeži. O:-)

Itak, najvažnejši faktor zaposljivosti je vsekakor poznanstvo. :friend2:

Sem pa pred kakšnim mesecem brskal po katalogu kadrovskih štipendij v SLO.

In našel notri, da neka birtija tu okoli nudi kadrovsko štipendijo za študij japonistike. Pa za kitajščino sem tudi nekaj našel, tudi nekakšna mala birtija ali štacunca.

Očitno davkarija ne prizna stroška štipendije, če ta popreje ni uradno razpisana, da lahko potem otroci študirajo raznorazno eksotiko, saj potem, ko doštudiraš, te bomo pa itak pametno poročili in seveda K+K+K. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak, najvažnejši faktor zaposljivosti je vsekakor poznanstvo. :friend2:

Pišek, lobiranje je že uradna panoga! :) :D :P

p.s.

Odnosi z javnostmi ( različnimi) + lobiranje = (trenutni) zakon! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, te javnosti v množini, mi hodijo rahlo po živcih. :chase:

Zakaj, množina? Javnost je vse, kar je zunaj in špega od zunaj not, ali pa, če si dovolj zvit, čaka na informacije, ki jih kapljaš od znotraj.

Če se ta javnost deli na posamezne skupine, je to še vedno javnost in ne posamezne javnosti.

Je bil eden zopet zelo močno pameten in že uveljavljeno javnost zamenjal z javnostmi. :angry:

Pa kaj???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, Brrrm, pojma nimaš! .)

Včasih, v naših letih, je bila javnost samo ena. Potlej, ko so komunikacije napredvale, jih je pa več ratal. Saj je tudi svetov več. Poleg tistega klasičnga, še en kup virtualnih. Motomars npr. je že en tak.

In za vse te je treba različna sporočila pisat, zato več meglomešačev in več javnosti.

:wacko: :wacko: Kwa sm pa tle naložu?? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, te javnosti v množini, mi hodijo rahlo po živcih. :chase:

Zakaj, množina? Javnost je vse, kar je zunaj in špega od zunaj not, ali pa, če si dovolj zvit, čaka na informacije, ki jih kapljaš od znotraj.

Če se ta javnost deli na posamezne skupine, je to še vedno javnost in ne posamezne javnosti.

Je bil eden zopet zelo močno pameten in že uveljavljeno javnost zamenjal z javnostmi. :angry:

Pa kaj???

Dragi (prjatu) :naughty: ,

z različnimi javnostmi morš različno delat.

Aja, drgač pa na splošno in v grobem poznamo dve glavni javnosti : interno in eksterno. :blink:

p.s.

Želim si, da bi bila jaz vedno tvoja interna javnost v okviru motosveta. :) :004 B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In jaz se vsak dan vozim v LJ. Pa kaj? :hmm: :rolleyes: O:-)

ja ....tako je recimo iz postojne se ni za selit v ljubljano zaradi službe....gre za 56 km po avtocesti približno pol ure....in malo je junakov ki bi se preselili v lj. zaradi službe...razumem pa primer valr ,ki ima oddaljeno službo od doma preveč za vožnjo....

zanima me pa sledeče...a dejansko se zaposlitve v okolici svojega domovanja ne dobi ali gre za druge predvsem finančne bonifikacije...

ker pri nas je tako da medicinska sestra(moja mama) dobi za isto delo v Postojni do 20 % manj plačila kot v KC v ljubljani...in se par ljudi vozi v omenjeno službo vsak dan...za tistih par procentov...moja mama je imela tudi priliko dobit zaposlitev v lj pa se je absolutno odločila za delo v domačem kraju...čeprav ni tako plačano...

torej zanima me ali je človek prisiljen iskati delo v 70 kilometrov oddaljenem mestu zato ker drugje ne dobi dela ali je denar ali kaj drugega vmes....ker pomoje bi vale ti dobila v ljubljani s tvojo stroko službo komot....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jazst pravim: računalništvo (računalništvo).

jst pravim pa informatika nasploh...tudi družboslovna informatika..... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa se vrnimo na začetek :D

Js sem maturant, v jeseni pa pridem na strojno fakulteto (uni) v LJ.

Racing in batzajla - se vidimo! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Js sem mel v četrtek vpis na strojno fakulteto pa sem bil tam štiri (4) ure! :BUA:

v 15 minutah sem une obrazce izpolno pa indeks, ostali cajt sem pa sam čakal! Sem skor znoro - pa še tak zrak je bil v unem petem al ne vem katerem štuku, da sem skor skup pado :wacko:

A se je vam zgodlo enako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahhh. še začelo se ni.. počakaj, da boš pet ur zvezan v temni omari čakal na brutalno brucovanje :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne omenjaj brucovanja :(

Da še jaz malo pomešam meglo :)

Tekom izobraževanja sem študiral tako naravoslovje kot družboslovje. Nikjer nisem imel težav, zato ni v tem iskati razloga za moje skakanje iz enega področja na drugega. Ugotovil sem, da me humanistika&družboslovje bolj zanimata, da imam zanju afiniteto in, da sem na teh področjih zelo dober. V naravoslovju sem rezultate dosegal samo z delovnostjo, talenta nisem imel, niti všeč mi ni bilo.

Upam si reči, da je z družboslovno ali humanistično izobrazbo danes res težje dobiti službo. In tudi sam priznam, da gre bolj kot ne za mešanje megle. Toda! Saj to je pač bistvo postindustrijske družbe, ki temelji na storitvah in terciarno kvartarnem gospodarskem sektorju. Sploh če nima lastnih surovin. Hja, ljudi je veliko, vsak bi rad dobro živel, se ne preveč naprezal pri delu. Smo pač priča ogromnemu sektorju, aparatu, ki nič ne proizvaja, le predrkava obstoječe (ali še to ne) in dobiva finančna sredstva(tako ali drugače). In kaj bi bilo, če bi vsi samo proizvajali? Že tako je izdelkov preveč. Potem morajo stopiti v ospredje mešalci megle, da produkte, ki sploh niso nikomur več potrebni, prodajo.

Po mojih iskušnjah pa je itaq polovica faksov(zlasti raznih MBA style zadev) narejena zato, da se peščica ljudi prigrebe do profesorskih stolčkov in dobro molzejo novce. Okej, rečem samo, čimveč faksov. Morda bomo še mi prišli na vrsto za molžo :lol:

Ali pa razni inštituti, centri in ostala navlaka. Jah tu se bo velik del "mešalcev megle" zaposlil. Spet nekaj jih pa mora biti brezposlenih. Kako pa naj drugače kapitalisti grozijo svojim delavcem. Toliko o svobodi do izbire dela? Saj je vsak dijak paničen, kam se bo opisal, da bo potem dobil tisti sveti "šiht".

In za konec: večina velikih filozofov ni bila naravoslovcev. Pravzaprav je v srednjem veku študirala klasično filozofijo, teologijo ali pravo(kar je pač bilo tedaj). Politehnike(aka naravoslovja) se povečini niso radi lotevali. Priznajte, da bi bilo človeštvo marsičesa prikrajšano, če jih ne bi imeli(takšnih ljudi namreč). Ko se je omenjal ravno FDV. Večina študentov je res balasta(in to po vseh faksih), a tu in tam bo gotovo vzniknil kakšen biser.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se je vam zgodlo enako?

ne...mi imamo od lani uvedeno elektronsko vpisovanje....kjer na internetu izpišeš svoj obrazec ...torej vpis opraviš lahko doma ali pa kjer koli kjer je dostop do interneta....

naš spletni referat pa zgleda tako..... :)

post-11-1093458807.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap,jst sm se tud v četrtek kuhal na strojnmu faksu,je kar trajalo.čist po naklučju sem spoznal racinga :OK: sva kuj eno čez babe rekla in to je blo to :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!