Skoči na vsebino

Elektro skuter


ToniTic

Priporočene objave

Pozna kdo to?

http://www.evteurope.com/slo/index.html

V soboto sem na sejmu v Kopru videl prvič električni skuter. Malo sem podebatiral s prodajalcem in povedal mi je, da so sedaj na novo začeli s temi skuterji v Sloveniji in iščejo zastopnike. Malo sem se probal peljat in sem bil zelo presenečen. Najbolj nad tem, da ni nobenega zvoka motorja. Gre tiho kot bicikl. Glede pospeškov ne bi mogu nič povedat, ker se drugače ne vozim s skuterji, da bi primerjal. Meni se je zdelo, da se še kar premakne z mesta. Zmore zakonskih 50 km na uro. Najbolj pa je presunljivo to, da nima glede elektromotorja predvidenega nobenega vzdrževanja. :OK: Torej samo gume, bremze in vzmetenje. Pa čez nekaj let je verjetno treba zamenjat akumulator (strošek okoli 15.000 SIT). Polni se enako kot mobitel. Predviden čas polnjenja je 4 ure, zadostuje pa za 60 kilometrov (se mi zdi kar malo). Res pa je, da kamor prideš samo kabl ven rukneš pa se malo priklopiš. Poraba je preračunana na manj kot en tolar elektrike na kilometer. Torej vožnja je skoraj brezplačna. :OK: Cena pa je med 400 in 500 tisoč. Približno enako kot ostali skuterji. Je pa še nekaj. Mislim, da v tem primeru odpade vsakršno friziranje v smislu boljših pospeškov in višje hitrosti. :BUA: Vsaj zaenkrat.

Jaz bi ga kr ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tema o elektro zadevah ze obstaja. .)

sicer pa namen tega vozila ni friziranje, ampak cimbolj ekonomicna in neoporecna voznja. za po mestu idealno. :OK: po MB se vozi Skoda Forman, predelana by FERI - na elektro pogon z 18 kW elektromotorjem - zanimiva zadeva!! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!