Skoči na vsebino

aerox 50 kva še nardit


skero

Priporočene objave

jz mam pa aerox-a 50 blokade zuni variator,fedrčki-rumeni,valjčki, zx avspuh,za vergi pa ne vem če sploh je blokada...v glavnem me zanima kva se še da nardit da bi šla svar kj hitrej drgač gre pa 80-90 včas pa tud manj, odvisn od ceste, ravnine...a se s filtrom kj nardi mam originalnga sm pa že dau oz sm probov enga športnga ne vem kater model pa ni funkcioniral ker je preveč zraka dobival pomoje v glavnem ga je moril.

glede valčkov je tko: bratranc mi je dau svoje od aprillije sm so ful prelahki za moj skuter, pr nemu so delal tako da ni meu pospeškov sm k je dobil pa 80 je začel pa vlečt ke do 100-110 pa v hrib mu ni šlo nikamor...ko sm pa jz dau te njegove mi pa obrate nabije logično ker so prelahki sm pospeške ma slabše k originalni, končna je pa 75 če dam pa jz težje od originalnih mi pa do 60 ful vleče pol pa neha pa gre ke do 75km/h....če dam pa lažje so pa slabšji pospeški pa boljša končna,... glih obratno k pr nemu

sj pol sm neki zmiksov skup da so pospeški dobri in končna sm vseen se naveličaš

dobr ne bom kle ceu roman pisov bom še pol mau če bo kdo odgovoru

aja 70 kit pa ne bom dajov prvič zato ker ni dnarja drugič pa ker bo preveč kuru, torej iščem rešitev ki ne bo draga pa da ne bi žrru tok več...bla bla bla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom dal zaj v mojega Aerox-a 70ccm. Kolko vem ti kit ne dvigne bistveno porabe, ampak ti večji fergaser najbolj dvigne porabo. Danes dobim skuterja s servisa s 70ccm kitom, pa ti bom lahko čez par dni povedal kaka je kaj poraba, prej sem mel 3,8 l/100km. Jaz sem dal za kit 45k.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom dal zaj v mojega Aerox-a 70ccm. Kolko vem ti kit ne dvigne bistveno porabe, ampak ti večji fergaser najbolj dvigne porabo. Danes dobim skuterja s servisa s 70ccm kitom, pa ti bom lahko čez par dni povedal kaka je kaj poraba, prej sem mel 3,8 l/100km. Jaz sem dal za kit 45k.

ker kit si pa kupu? kaksno polini corso al pa malossi mhr replico, ce si dal 45.000 sit?! pa poročaj kako kej dela!

Popravljeno . Popravil JuReLuzA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker kit si pa kupu? kaksno polini corso al pa malossi mhr replico, ce si dal 45.000 sit?! pa poročaj kako kej dela!

Ze navadni Malossi gus te pride 40k

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nas bi te prišel čez 50

moj pride na SA 95€, tukaj pa od uradnega zastopnika 33.600 <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predlagam modu da prestavi v uradno temo o aeroxu.. Sicer pa.. 70 kit si ubodi pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Misliš da je lahko v tako kratkem času zračunal porabo? :lol1: Po enem letu ti sprašuješ.... nevem....pomoje bi c00ler že zdavnaj povedal porabo, če bi se spomnil ali hotel. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah mam tui podoben problem. Mam Aeroxa l. 2001, Z orginal izpuhom mi gre tam po števcu 80-85km/h z lahkimi valčki, drgač pa sm si glih naroču Leovinci-ja ZX, pa me zanima ali lahko pričakujem hitrost 90 pa do 95 km/h? Imam pa 50 kit noter....

torej se poveča kei konkretno poraba, pa je mogoče iti tam do 95 km/h s kitom 50?

hvala vnaprej za nasvete

+p.s. nov sm na tem področju in me zanima tudi, kje bi si lahko naroču detajle npr. ročke, ogledala, luči ipd... za Aerox rossi replico?

pce out O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

js mam tut zx pa še nimam fedrčku tanovih v sklopki pa ga od začetka mori pol pa ko potegne pa gre. tak de ko ti ga bojo gor dal nj ti zamena valčke in fedrčke pa bo šlo.

glede ročk pa tega pa pjt na www.scootercenter.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah mam tui podoben problem. Mam Aeroxa l. 2001, Z orginal izpuhom mi gre tam po števcu 80-85km/h z lahkimi valčki, drgač pa sm si glih naroču Leovinci-ja ZX, pa me zanima ali lahko pričakujem hitrost 90 pa do 95 km/h? Imam pa 50 kit noter.... 

torej se poveča kei konkretno poraba, pa je mogoče iti tam do 95 km/h s kitom 50?

hvala vnaprej za nasvete

+p.s. nov sm na tem področju in me zanima tudi, kje bi si lahko naroču detajle npr. ročke, ogledala, luči ipd... za Aerox rossi replico?

pce out  O:-)

S izpuhom ne boš rešil ničesar. Letniki od 1999 naprej so pošteno blokirani in ni variante, da boš s njim na ravnini dosegel 90-95km/h brez 70ccm kita. Predvsem je problem v prenosnih zobnikih, ki so na starih Aeroxih drugačni, zato so stari 50ccm s serijskim izpuhom "leteli" 95km/h. Najprej kupi kit, potem pa prenose pa bo ziher šel 100km/h. Če se boš malo poigral še s valjčki, federcami, povratno fedro itd., boš hitro dosegel še več kot 100 :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa govoriste, TOMOZUKI( sm mislu da se kaj bolj spoznaš joj)

aeroxi so enaki že 100 let, no ja od vsega začetka 1997 ali 1998 naprej, spremenjene so samo barve in kaki detajli, mašina je pa vedno enaka( in to tudi zobniki sm na lastno oko preštel zobe letnika 2003 in letnika 1998= popolnoma enaki). pri novejšij aeroxih euro 2 je ena blokada več ta pa ni več mehanska, je elektronska zato lahko daš kar hočeš gor pa skuter ne bo šel.

Ima limitator na elektorniki ki ne dopusti višjih obratov. zato je to prva zadeva za odpravit poleg blokade variatorja in izpuha

rešitvi sta 2:

zamenja se komplet užig( rabljen seveda ker nov je predrag) in centralina z kakim starejšim vžigom od katerekoli minarelli mašine samo od malagutija ne!!( ke rima ducati vžig in ne minarelli -yamaha užig)

zamenja se centralino z eno športno posebej prirejeno za euro 2 vžig.

poglejte malo na polini

po ceni bi bili tam tam, s tem da je prva varianta malenkost bolša v kombinaciji z športno elektroniko

kot veste so ekološki predpisi vedno strožjiin zato s eproizvajalci prilagajajo temu, zaradi tega so motorji vedno bolj blokirani in se proizvajalci vedno bolj obračajo na 4t motorje, sam je 50ccm premalo kubikov za 4t motor, zato so pa nastali purejeti in ditechi. yamaha s eni odločila it v tej smeri zato je elektronsko zablokirala in dala en lep katalizator gor kar res otežkoča delovanje motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aeroxi letnik 98 narejeni za Francoski trg so vsekakr sli bol od teh,ki so se prodajali pri nas...In Tomaz ravno to misli....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda so ši bolj sam to ne zarad prenosov kot je on rekel, ampak zarad malo bol odprtega izpuha in brez blokade na elektorniki kot so sedajle.

proizvajalci ciljajo n amanjšo porabo in čistejše okolje, ka rj eprav sma s tem omejijo performance, sploh pa na 50ccm skuterju se to ful pozna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!