Skoči na vsebino

zidarska


softi

Priporočene objave

Zanima me ali imamo kaksnega clana, ki se ukvarja z zidarstvo, ali pa kaksnega, ki je v zadnjem letu kaj gradil.

Predvsem me zanimajo pasti pri dovoljenjih, potem vpliv terena, izkop, cene storitev, pa se vse ostalo povezano s tem.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašaj Udi-ja...! B)

Ta je najbolj sveži graditelj svojega domka

Popravljeno . Popravil ajgor the mad dog
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa ti samo zelim good luck - to je stvar, katere bi se pa res bal spravit nabirat... Pol bajte lahko samo z denarjem za papirje naredis...

Nikakor se ne spomnim, kdo od znancev se s tem prav ukvarja, da papirje rihta... Vse namesto tebe oblaufa... Goddamit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali imamo kaksnega clana, ki se ukvarja z zidarstvo, ali pa kaksnega, ki je v zadnjem letu kaj gradil.

Predvsem me zanimajo pasti pri dovoljenjih, potem vpliv terena, izkop, cene storitev, pa se vse ostalo povezano s tem.

lp

Pred letom in pol sem gradil veliko garažo, ki se jo da predelat v hišo. Postopke maš opisane v topicu o montažnih hišah.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi sredi gradnje, pa ti žal ne morem kaj dosti povedati o dovoljenjih. :devil: O:-) Bi pa znal kakšno natrositi o cenah zaključnih del.

lp G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jest sem lan začel gradit pa ti lahko povem če te kaj zanima!

KAR SE TIČE PAPIRJEV JE NAJBOLŠ DA PREPUSTI ARHITEKTU.VSE SKUP Z NAČRTOM cca.2.5mio,ZIDARJI 1.5mio+MATERIJAL ,STREHA 0.5mio(DELO)+CEGLI

ZAENKRAT MAŠ DOST ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem me zanimajo pasti pri dovoljenjih, potem vpliv terena, izkop, cene storitev, pa se vse ostalo povezano s tem.

lp

Na kratko je nemogoče odgovorit na to vprašanje, ker je sam postopek pridobivanja gradbenega dovoljenja kar zakompliciran in ti toplo odsvetujm da se začneš sam ubadat z upravno enoto...

Svetujem ti obisk pri kakemu projektanstskemu podjetju, kjer ti bodo točno razložili pravilen postopek.

Na hitro...

- geodetski posnetek parcele

- pridobitev mapnih kopij

- pridobitev lokacijske informacije

- idz (idejna zasnova)

- pridobitev projektnih pogojev

- pridobitev vseh ustreznih soglasij...

- pgd, pzi (projekti za gradbeno in za izvedbo)

itd...

Jaz pa se na tvojem mestu ne bi ubadal z temi postopki in bi to naročil nekomu ki se z tem ukvarja. Določenih stvari pa tako ali tako ne moreš sam narediti...

Za občutek stroškov...

Projktna dokumentacije... hiša 200m2 .... cca 1 mio

soglasja... 150k

komunalni prispevek.... odvisno od lokacije ... 0,7-1,5 mio

sama cena gradnje pa je itak odvisna od tvojih želja in se lahko razlikuje za 300%

Upam da si dobil vsaj približen občutek kako zadeve potekajo...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Rabim en nasvet od tistih,ki se spoznate na to.

Drugo leto imam namen prekriti streho na hiši...cca.200m/2.Streha je bolj položna trenutno prekrita s salonitkami.

Razmišljal sem o Trimoterm-u ali kakšni podobni varijanti.Ali kdo pozna kakšnega maistra,ki bi mi od oka povedal pribljižno ceno z delom.

Vnaprej hvala za odgovore.

Popravljeno . Popravil Black Knight
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokliči na Trimo, kjer imajo seznam pooblaščenih polagalcev, potem pa prosi za predračun. Moj tast je Trimo polagal letos maja in je naredil isto. Ponudbe so se kar precej razlikovale.

Aja, preden izbereš najcenejšega se mal pozanimaj o njem, se splača, moja sestra se ni, rezultat je, da je moral za prvim delat streho še drugi. :kva2: .

lp

Rudi

p.s.

Če si iz Ljubljane vprašaj pri Lamont-u, niso najcenejši so pa kao solidni.

Popravljeno . Popravil rudib
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim en nasvet od tistih,ki se spoznate na to.

Drugo leto imam namen prekriti streho na hiši...cca.200m/2.Streha je bolj položna trenutno prekrita s salonitkami.

Razmišljal sem o Trimoterm-u ali kakšni podobni varijanti.Ali kdo pozna kakšnega maistra,ki bi mi od oka povedal pribljižno ceno z delom.

Vnaprej hvala za odgovore.

najbolje da najameš kar RUDIB-ja on je univerzalec vse zna vse ve nos pa tud vtakne čisto v vsako špranjo :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim en nasvet od tistih,ki se spoznate na to.

Drugo leto imam namen prekriti streho na hiši...cca.200m/2.Streha je bolj položna trenutno prekrita s salonitkami.

Jaz sem prekrival z podobnim materjalom, (S-metal, Trimo...) cena na koncu...cca 5-6k/sit m2. Vkljucno z odstranitvijo stare strehe, odvozom, komplet pripravo za novo streho (nove late), obrobe..

Ps: za menjavo salonitk z drugo kritino drzavni sklad subvencionira brezobrestni kredit, do visine 4 MIO sit oz. do 80% vrednosti investicije...

Ps:...podrobneje na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogoji in razpis so na tej strani.

Poleg nadomeščanje gradbenih materialov, ki vsebujejo nevarne snovi, razpis ponuja kreditiranje:

- rabe obnovljivih virov energije (za ogrevanje prostorov, sanitarno vodo...)

- zmanjšanje toplotnih izgub pri obnovi stanovanjskih objektov (okna, fasada, streha)

- gradnja ali rekonstrukcija stanovanjskih objektov, pri katerih bodo skupne toplotne izgube vsaj za 15 % nižje od predpisanih

- nakup okolju prijaznih vozil (električni (akumulatorji, gorivne celice) ali hibridni pogon)

- odvajanje in čiščenje odpadnih voda

- učinkovita raba vodnih virov

- oskrba s pitno vodo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemti boga napisal sem že kake dve strani napotkov pa sem po pomoti stisnil za gumb nazaj in mi je vse zbrisalo!!!!!!!!!!!!! :kva2: :xx: :angry: :fight2: Na koncu koncev ni dovolj jeznega smajlija.

V glavnem delam v projektantskem podjetju ki se ukvarja ravno z takšnimi zadevami in ti lahko dam vse informacije ki jih potrebuješ. Če te zanima mi pošlji PM pa se slišiva po telefonu (če si kje blizu ti lahko te zadeve zrihtamo ali pa pomagamo tudi mi) ali pa greva na pivo pa ti razložim ker se mi sedaj ne da še enkrat pisat.

Se bom v kratkem (sam ne vem kdaj se mi bo dalo) spet spravil pa napisal navodila do takrat pa sem dosegljiv na PM za vse informacije (seveda zastonj :D ) ki jih potrebujete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna biti da bom danes popoldan na 3M tako da če ma kdo kakšno vprašanje me naj pocuka za rokav pa bomo kakšno rekli. Vozim črnega Z750. Jakna Wintex - cordura - črna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!