Skoči na vsebino

Kje začet pri predelavi skutrja?


D_A_D_O

Priporočene objave

Zdravo!

Rad bi mal predelo svojga skutrja, mam aprilio rally 50 AC :OK: , sam ne vem kje začet :cry: . Zdej mam sam blokade zuni. A je bolš najprej kit zamenjat, al avspuh....? Zdej mi gre ene 75, dad bi pa da bi šou okol 95-100 km/h. Vsak predlog je dobroošel! :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboš da tpru menjaš auspuh-js mam gianelli fajn leti-90.

kir mi lahka pove če se dobi ki variomatska posoda za aprilio katera se lahka maže,ker morem valčke non-stop mazat-usake 100km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Rad bi mal predelo svojga skutrja, mam aprilio rally 50 AC :OK: , sam ne vem kje začet :cry: . Zdej mam sam blokade zuni. A je bolš najprej kit zamenjat, al avspuh....? Zdej mi gre ene 75, dad bi pa da bi šou okol 95-100 km/h. Vsak predlog je dobroošel! :afro1:

Od pinjas-a rallya mej za vzor :) :notworthy: B) Samo ti mas AC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboš da tpru menjaš auspuh-js mam gianelli fajn leti-90.

kir mi lahka pove če se dobi ki variomatska posoda za aprilio katera se lahka maže,ker morem valčke non-stop mazat-usake 100km.

Zakaj pa jih mažeš vsakih 100km? Kaj ti ne pospešuje dobro, ali ti samo dol ne menja dobro?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa zanima me tut kolk prbližn bi to stal :hmm: ? Pa tut če bo nuco velik več bencina. Zdej nuca ene 3,5-4l.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboš da tpru menjaš auspuh-js mam gianelli fajn leti-90.

kir mi lahka pove če se dobi ki variomatska posoda za aprilio katera se lahka maže,ker morem valčke non-stop mazat-usake 100km.

Ma kakšno mazanje neki :kva2: Če hočeš, lahko dobiš samo posodo variatorja Evolution A od Polinija. Nima nobenih omejitev ne v pospeških ne v končni. Novo, jasno.

LP

Duke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? Ka pa če sam avspuh zamenjam, drugo pa pustim vse original, a bo kaj bolš šou. Pa ter avspuh bi bil pl najbolš za 50ccm :hmm: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce menjas sam auspuh, brez valjckov, ti bo sel slabse, ker bo ob enakih obratih mel manj navora, do obratov, kjer bi sel pa bolj, pa ne bo prisel, ker bo zaradi valjckov predcasno spremenil prestavno razmerje. na kratko - naredil nisi nic. no, v bistvu ti bo sou se slabse. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol morm še valčke zamenjat. Pa to kaj sfuka motor? Kake bi pa blo treba dat (lahte, težke???). Pa kak bo pol s pospeški pa s končno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Rad bi mal predelo svojga skutrja, mam aprilio rally 50 AC :OK: , sam ne vem kje začet :cry: . Zdej mam sam blokade zuni. A je bolš najprej kit zamenjat, al avspuh....? Zdej mi gre ene 75, dad bi pa da bi šou okol 95-100 km/h. Vsak predlog je dobroošel! :afro1:

Če imaš Minarelli, lahko začneš razmišljat o močnejši glavni gredi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? Ka pa če sam avspuh zamenjam, drugo pa pustim vse original, a bo kaj bolš šou. Pa ter avspuh bi bil pl najbolš za 50ccm :hmm: .

Če boš kupo auspuh te bo to prišlo okol 30.000sit, menjat boš mogo fedrce in kasneje še valjčke. Za skoraj isti dnar dobiš GUS kit, ki na OBSTOJEČEM fergazerju deluje super in brez težav. Torej tega ne rabiš novega, ker bo samo poraba večja, pospeški so sicer malo boljši, ampak si pripravljen trpet s 6-7l na 100km? Če ti bo finančno stanje dopuščalo kupi še primarne prenose, ki so okoli 20.000sit. To bo še najbolj pripomoglo k končni brzini. Če boš auspuh menjal, ni nujno, da ti bo skuter letel boljše v končni. Če maš kratke zobnike, bo isti sranje. Torej menjaj zobnike, še prej pa cilinder in to je to ;) Stroškov je za okoli 50.000sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš Minarelli, lahko začneš razmišljat o močnejši glavni gredi.

minarelli ma slabe gredi? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabe niso, vzdržjive pa tudi ne kaj precej če se resno lotiš zadeve. Problem je 10 mm sornik, 50 ccm s tako dimenzijo sornika bi se našel samo še kak stari APN ali pa kakšna kosilnica. Sicer obstaja tudi Minarelli z 12 mm sornikom (CPI licenčni motor), samo ne na tem skuterju. No, so imeli dobri 50 ccm mopedi tudi 14 mm pred časom, ko skuterji oz. vespe še niso bili potrošni material.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!