Skoči na vsebino

Ronald Regan umrl za posledicami pneumonie


Max

Priporočene objave

Ronald Regan umrl v 93 letu starosti po desetletje dolgem boju z Alzheimerjevo boleznijo, uradno zaradi posledic pneumonie.

R.I.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ronald Regan 1911-2004.

Nekdanji predsednik US je umrl v svojem domu na Bel-Airu California.

Za njim so ostali: njegova druga zena Nancy in otroci Michael, Patti Davis ter Ron.

post-16-1086481382.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se en citat:

RONALD REAGAN DIES

Former US President Ronald Reagan has died, aged 93, after a long battle with Alzheimer's disease.

He died at his house in the Bel Air district of Los Angeles in California.

Reagan's wife, Nancy, and various family members were gathered at his bedside.

"My family and I would like the world to know that president Ronald Reagan has passed away after 10 years of Alzheimer's at 93 years of age," she said in a brief statement.

"We appreciate everone's prayers over the years."

On hearing the news, President Bush said it was "a sad day for America".

Former British PM Margaret Thatcher hailed Reagan as "a truly great American hero".

"President Reagan was one of my closest political and dearest personal friends," she said.

"He will be missed not only by those who knew him and not only by the nation that he served so proudly and loved so deeply, but also by millions of men and women who live in freedom today because of the policies he pursued."

A Buckingham Palace spokeswoman said: "The Queen is saddened by the news."

The film star turned politician was US President from 1981 to 1989.

He was voted into office in a conservative revival that changed America's political and economic landscape for years.

He had two children with wife Nancy, whom he married in 1952, as well as an adopted son, Michael, and a daughter, Maureen, with first wife Jane Wyman, now deceased.

After announcing to the world in 1994 that he had been diagnosed with Alzheimer's disease, the 40th US president said he had begun "the journey that will lead me into the sunset of my life".

His body is expected to be taken to his presidential library and museum in Simi Valley, California, and then flown to Washington to lie in state in the Capitol Rotunda.

His funeral is expected to take place at the National Cathedral, an event likely to be attended by leaders from across the world.

Mr Reagan's body will then be returned to California for a sunset burial at his library.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa glih dons sm v nedelu bral da se mu je stanje poslabšalo :hmm: kdaj točno je umrl?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal na Discoveryu nekaj časa nazaj dokumentarec o Reganu, pa mi ni ostal v najlepšem spominu. Posebej v drugem mandatu, so posledice Alzahajmerjeve b. že kar opazno vplivale na njegovo predsedniško delo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, a ne bi blo fino, ce bi se lepo uradno reklo da je umrl zaradi pljucnice (pneumonia)

:fight2: E f k o r s.... B) O:-)

Novica je prisla na dan... :huh: ne bos verjel v angleskem jeziku... :rolleyes:

Pa sem pri tipkanju v glavi ohranil original informacijo, ceprav bi lahko napisal tudi tako kot si predlagal. :notworthy:

Sicer pa se steje v olajsevalne okoloscine tudi dejstvo :naughty: , da je pred tem napisano: "uradno zaradi p......" :afro1:

No hard feelin... :unsure: ops... No zamere :hmm: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:fight2: E f k o r s.... B) O:-)

Novica je prisla na dan... :huh: ne bos verjel v angleskem jeziku... :rolleyes:

Pa sem pri tipkanju v glavi ohranil original informacijo, ceprav bi lahko napisal tudi tako kot si predlagal. :notworthy:

Sicer pa se steje v olajsevalne okoloscine tudi dejstvo :naughty: , da je pred tem napisano: "uradno zaradi p......" :afro1:

No hard feelin... :unsure: ops... No zamere :hmm: :D

Ma ja, sej ni panike... mi anglescina ni tuja, ampak zaradi morebitnih tezav nepoznavalcev anglescine (ipaq so se eni ucili nemscine) sem dodal slovenski izraz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svaka mu čast. Zame eden najboljših predsednikov ZDA, Ruse spravil na kolena, rekel bobu bob, nič cincal, se mi je zdel :,,prijazen vendar ne bi z njim češenj zobala,,....seveda nepozaben duo z M. Thatcher.

RIP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svaka mu čast. Zame eden najboljših predsednikov ZDA, Ruse spravil na kolena, rekel bobu bob, nič cincal, se mi je zdel :,,prijazen vendar ne bi z njim češenj zobala,,....seveda nepozaben duo z M. Thatcher.

RIP

V principu boljsi predsednik, kot igralec :) Me zanima, kak bo Schwarzenneger :> :>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Švarcl ne more biti precednik, ker ni rojen v USAju.

Kot nepoznavalec sem imel občutek, da je bil kavbojc prav tako voden precednik, kot je sedaj grm, le da je bil boljši igralec in je tisto, kar so mu rekli, da naj naredi, zaradi igralskih izkušenj, bolje izvedel.

Sicer pa ne eden in ne drugi ni bil moj precednik, zato mi dol visita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa ne eden in ne drugi ni bil moj precednik, zato mi dol visita.

Če bo šlo tako naprej, boš tam imel cel šopek.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa misliš, da smo kemiki izumili viagro? :yea2:

Zakaj neki že :hmm:

Sicer pa je bil Reagan faca(zmagovalec hladne vojne),med drugim je tudi brez ovinkarjenja(na enem srečanju z Gorbačovom)rekel "PODRI ZID"(med Nemčijami)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bla bla bla....mali bush je zrihtal da je zdej umrl, da ima lahko mal cajta in kakšn dobr govorček.....bla bla bla... :D bližajo se volitve....kmal bo riknu tud Husein...in Bush bo car.....bla bla....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal v noči iz srede na četrtek na CNNju prenos prevoza krste Reganove izpred Bele hiše v rotundo na Capitolu. Že iz tega so naredili velik cirkus.

Glavni del državnega pogreba bo pa menda danes, ko ga bodo iz Capitola odfurali menda v Kalifornijo.

Komentatorja za danes napovedala prisotnost 179 predsednikov držav ali pa vlad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, kaj pa veš.

Tudi Reagan je bil nekoč mlad in kot povprečen igralec tudi dovolj situiran, da si je morda kdaj kupil motor in se vozil gor in dol po Kaliforniji.

Motorist ali ne, pred pogrebno povorko je po celi širini Ustavne avenije vozil klin policijskih Harlejev, vsega skupaj vsaj 20 motociklov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!