Skoči na vsebino

Sudan - tokrat severni


S57CQ

Priporočene objave

LP

Na kratko ponovno iz Sudana. Za praznike sva bila doma malo odsmucala sedaj pa je spet cas za Afriko... a samo na kratko. Namrec v cetrtek odhajam v Pakistan - natancneje Islamabad in podrocje Kasmir. Verjetno veste za potres ki je prizadel to pokrajino oktobra lani...

Do takrat pa se malo sonca in voznje po Khartoumu...

lp

DaNe

post-1333-1137422726_thumb.jpg

post-1333-1137422916_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hellou Dane!

Torej je Nepal bil samo višinska priprava za tole. Predvidevam, da se boš za določen čas moral posloviti od mopija. Glej, da nam ne zmrzneš zdaj, ko si se navadil na to, da je 20+ že majčken hladno. Pa šraufe pri tovornjakih in letalih pusti tam kjer so jih v tovarni našraufal (verjetno že z nekim namenom). Oglasi se nam in nam pošlji še kakšno slikco, če boš le lahko :photo: ;)

In čuvaj se...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje (pa ne mislim nič slabega o cunamijih :? ):

Teli v Pakistanu so bolj najebali kot pa tisti v cunamijih, čeprav je dejansko manj mrtvih kot ob cunamijih, zato verjamem, da boš veliko dobrega za njih naredil :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

LP

Po dolgem casu spet kratek "update". Jaz sem ponovno v Sudanu - med tem ko je Goranka se v Islamabadu. Tukaj je se vedno "pomlad" Habubi "pescene nevihte" so se vedno vsakodnevni pojav - tako, da sva trenutno s sesalcem najboljsa prijatelja... :blink: Temperature se se vedno drzijo "nizko" - ponoci 22C cez dan 36C - kar je za ta cas kar presenetljivo... vendar ne bo dolgo ko bo spet normalnih 45C :eek: :eek: ali vec...

Opazi se, da so bile v vmesnem casu dve vecje politicne konference v mestu - pa so doloceni deli mesta "cisti" oz ocisceni... trava se zaliva, tistih par semaforjev dela... well skor kot doma... :devil:

Danes sem koncno nasel cajt da sem zamenjal oba "semeringa" ter olje na sprednjih vilicah - ostalo pa deluje BP. Po zadnjih podatkih naj bi bili sedaj ze trije " vecji " motorji v Khartoumu - in se en na carini...

Se malo pa bo za MD - MK - zadruga... skupnost, zdruzenje ali kakorkoli to lahko imenujemo ... -

"Dust Riders" Sudan :eek: :krneki: :worship: he he he Nekaj se menimo da bi skocil za vikend v puscavo ... - to be continued... .)

Toliko za tokrat

DaNe

Khartoum / Sudan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

LP

Ponovno jaz - nazaj v puscavski raj... he he Obljuba dela dolg pravijo - kar se vecjih mopedov tice v Khartoumu se stanje izboljsuje iz tedna v teden :OK: Prejsnic me je pred zgradbo vec kot uro cakal dec, da bi lahko pokazal na mobitelu njegovo Tenere... lokalec (Marshal ga klicejo kolegi) ves navdusen nad mopedi... pravi da komaj caka da se vrnem v KHT da gremo na furo.. .) Prejsni teden (na jugu Sudana) me klice na SAT phone -Hans :krneki: pravi, da je videl moj motor v KHT in da je komaj dobil stevilko ... namrec ima motor v KHT in bi se rad peljal po puscavi...

Zal sem do zacetka Julija na misiji - all over the place - tako, da bo motor spet aktualen v drugi polovici Julija.

Drugace pa vreme tu - neboste verjeli soncno (kot zadnjih xyz let/stoletij) in peklensko vroce.. :eek: . Na jugu dezevna doba - nevihte so dnevna pojava. Na severu cas Habubov - pescenih neviht - dezja malo skoraj nic.

V Khartoumu letos celih 3 x 1 uro dezja... :eek:. Goranka je se vedno v EU Julija koncno odbluziva na kratek oddih (porocno potovanje del I.) - se vedno dolzan...

Konec Avgusta sva ponovno v EU.

LP

DaNe

Kosti / Sudan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, matr se zbirate, še malo pa boste lahko motozbor priredili in objavili, da so se zbrali vsi štirje motoristi v radiju 2000km :P

To samo fovšija seka iz mene .) A ti je uspelo popravit vilice na motorinu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri takšni vročini, kot jo imate, upam, da je ostalo še kej pira od letošnje kvote :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja vilice sem ze zdavnaj postimal - sej bodo kmalu se enkrat spustile... he he

Kar se kvote tice smo rahlo ze v krizi - pa uvajamo bonove - pa par nepar - pa redukcije - pa .....

No nosvincenega pira je zadosti - ce je fajn mrzu pomizis mal pa je...

LP DaNe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

LP

Ponovno v akciji - tokrat vzhodna meja - Damazine in finalna destinacija Kurmok cca 300m od Etiopijske meje. Dezevna doba je tu - ceste - well ce temu lahko recemo cesta so obup - 4 ure za 100 km - vitel je zakon... pozna se razlika od ostalih delov Sudana... imajo Etiopijsko pivo in dekleta so normalno oblecena - nekatere se celo pomanjkljivo :OK: vladajo lokalni vojaski veljkaki in dobro je ce si prijatelj z njimi... no to smo resili z popravilom lokalnega generatorja in nastavitvijo antenne v glavnem baru...

Sem bil raje tiho od kod sem ko so Yugosi 6:0 zgubil ... mister where are you from ??? Slovenija ex...Y... well there in Europe... :cry:

he he

Slike - Zarja please... please....

lp DaNe - Kurmok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla,

zelo lepe slike, tako kot vedno. Seveda hočemo še, še... kolikor se ti da in imaš možnost slikati.

Heh, jugosi oz. "bivši zadnji štrcelj bivše SFRJ" pa ja niso prvič pokasirali šest šusov na svetovnem. Tole že postaja tradicija. Se bo bolj splačalo eno od lokalnih reprezentanc vzet za svojo. Koliko so pa kaj navdušeni nad afriškimi ekipami? Kako anteno ste štelali? A za TV?

P.S.

Fajn powerpack

P.P.S.

Če ti še nobeden ni rekel - brada ti ne pristoji.

P.P.P.S.

A maš kaj časa za motoriranje oz. ritje po blatu? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla,

zelo lepe slike, tako kot vedno. Seveda hočemo še, še... kolikor se ti da in imaš možnost slikati.

Heh, jugosi oz. "bivši zadnji štrcelj bivše SFRJ" pa ja niso prvič pokasirali šest šusov na svetovnem. Tole že postaja tradicija. Se bo bolj splačalo eno od lokalnih reprezentanc vzet za svojo. Koliko so pa kaj navdušeni nad afriškimi ekipami? Kako anteno ste štelali? A za TV?

P.S.

Fajn powerpack

P.P.S.

Če ti še nobeden ni rekel - brada ti ne pristoji.

P.P.P.S.

A maš kaj časa za motoriranje oz. ritje po blatu? .)

Ja naslednja tekma je bila KOST OD SLONA proti TULIPANOM ... sem bil edini beli tam pa so na sreco ORANGE hitr zabil dva da je bil mir ... sam so tud Sloncki dal enega pa so vsi u luft skakal... definitivno so za reprezentance iz iztega kontinenta... no na koncu je "HAVADZA" spet odsel z nasmehom - 2:1 za Tulpancke

Postimana antena za TV at local beer shop

P.S. Ja dobre zadevce - pa tihe ...

PPS - sem bil dan nazaj v KHT pa smo pobril - vse glavo in brado ... reseno

PPPS - Vcer sem se malo vozikal po KHT - ritje tam dol ni priporocljivo - to je podrocje bivse vojne linije - pa je vse polno min.. :devil: tako, da nema bas ritja razen po poti ki - "NAJ" bi bila cleared ... well.. :xx:

Ajd - danes ze v Darfurju po dolgem cajtu...

LP DaNe - NYALA / Dafur / Sudan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober vecer iz Sudansko / Cadske meje... kaj novega - ne dosti razen vse polno razno raznih stricev z orozjem... no ja pa vsake toliko ropota... moram reci, da sem skoraj pozabil kako se slisi AK47... :( No vsekakor pa mi je popestilo popoldne, ko je lokalni pevski zbor (z pomocjo godbe milice) ... opravil vecglasovno vajo nedalec od meje... povrh pa je se lokalni aeroklub nastopil z tezkimi zracnimi MI24 :eek: basi...

Well konec dober vse dobro - no vsaj za nas - nimam pojma kako pa je s druge strane jastuka...

Po dolgem casu je spet malo adrenalin skakal...

toliko na kratko...

na istoku stare price a na zapadu nista novo .... la la laaa

lp DaNe - zahodni Darfur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

ALoha vsem

Long time.... vmes sva bluzila po Sloveniji + poroka Junior&Sister pa Finska (dopust) pa Pisa Italija...

Ponovno nazaj v KHT in delovno. Kaj je novega? Well - preselila sva se - pse sva sem privlekla, vilce so spet spustile, Zvone se je obljubil oglasit... e to je na kratko.

Nekaj vikendov nazaj smo se sli malo po okolici Khartouma preganjat z lokalci...

LP DaNe

post-1333-1164181821_thumb.jpg

post-1333-1164181886_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madona ti je fajn, k mate dol skoz fajn sezono za motor :blush: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madona ti je fajn, k mate dol skoz fajn sezono za motor :blush: :OK:

Ce sem cist posten je sele sedaj sezona ... prej je vse prevroce za resne voznje... :OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Cenjeno obcinstvo

Po 1000+ dnevih Sudana ' sva se z Goranko ' koncno premaknila nazaj v Dubai. Sudanske zgodbe je za enkrat konec in prav je tako. Na kratko - bilo je ludo i nezaboravno.... :OK: Moped smo prodal... in gremo dalje.

Hvala vsem za komentarje

se slisimo - vidimo - tipkamo - kaksnega dahnemo....

G & D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!