Skoči na vsebino

Sudan - tokrat severni


S57CQ

Priporočene objave

Sem bil na egipčansko-sudanski meji pred kakimi tremi tedni, pa je bilo nevzdržno vroče. 50 stopinj čez dan, zvečer ob desetih še vedno 40... vroč vroč vroč veter piha iz Sudana gor proti severu...

Upam, da te ne odpihne, DaNe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Ja Noise ni kaj greje pa dobro... :afro1:

Tokrat na kratko iz dopusta. Situacija v zahodnem Sudanu je se vedno VROCA tako ali drugace. Zaenkrat nismo imeli se nobenih vecjih tezav zaradi vojske. Je pa res da se do nekaterih podrocij ne da (strici ne pustijo) :hmm: pa se clovek vprasa kaj se dogaja. Ocitno gre za cistilno akcijo tipa Oluja pri sosedih opred leti .... ampak o tem ko se vidimo... :ph34r:

Drugace pa z nama vse OK in dopustniska tema se odpira....

LP de Goranka & DaNe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

LP

Ponovno na kratko iz dezelice sanj...

Situacija tukaj se spreminja - vsak dan je vec tujcev in napetost narasca. Pricele so se dogajat tudi prve ugrabitve. Zaenkrat se brez zrtev. Nekaj dni nazaj sem bil ponovno v Darfurju - razlika ocitna / se vec vojske in vse je zeleno zaradi dezja. Imam grd ocutek, da se bo ponovil Iraq na sicer milejsi nacin ampak vseeno. Ljuje so nas zaceli gledati kot krivce za stanje in uni zgoraj se izgovarjajo ....

V glavnem zgleda, da bo se veselo. :devil: Midva sva OK in dela polno. Sedaj oba delava in casa za web je bolj malo. Nekaj novih slik je ze na poti ...

Toliko na kratko

LP G&D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Nekaj kar smo se dolzni...

Market place 1 / Khartoum July/2004

S obzirom da sam jos uvijek kod kuce, pozeljela sam raditi ono sto me nekada jako uveseljavalo – strikanje, no na mjestima na kojima sam bila nema vune pa sam upitala mamu Faisu gdje da idem. I tako je mama Faisa organizirala nas prvi izlet na koji nas je vozio posebno naruceni mali kombi – taksi koji se I inace daju naruciti ako zelis nekuda ici. Obicno su placeni na sat. Tako smo se mama Faisa, Huda I ja uputile na trznicu / sajam, udaljenu svega par kilometara od kuce.

Putovanje do tamo donijelo mi je ponovno puno smijeha I zabave. Promet, ma fenomenalni su ti vozaci. Nemaju bas nikakvog obzira jedni prema drugima.

Kako smo se priblizavali trznici po sve sporednijim ulicama, sav prostor uz cestu je bio pretrpan ljudima, malim “radionicama”, magarcima koji su bili upregnuti u zaprezna kola, kozama (ili ovcama). Mirisa (citaj smrada) je bilo svakakvih, smeca posvuda, prljavstine, uh, groza. No, osjecala sam se sigurno jer sam bila u autu, I mada je bilo jako, jako vruce I prasnjavo, prozor sam skoro zatvorila I disala na kratko.

Dakle, uz cestu male radionice, meni su vise slicile na male limene garaze u koje bi jedan auto jedva stao. Isprva su to bile samo radionice za popravak Tuk, Tukija I motora (prahistorijskih naravno). Nemam pojma koje marke su ti motori bili jer mi se cini da su svi sastavljeni iz mnostva dijelova motora razlicitih marki I tipova I doslovce pobacani pored ceste. Oko motora hrpa dijelova, bez ikakvog reda, sve vrlo prljavo - masno I prasnjavo, puno ljudi, neki kao popravljaju nesto, a meni je izgledalo da samo onako bez reda, cekicem nabijaju po motorima I dijelovima motora I Tuk Tukija kako bi izgledalo da nesto rade, da su jako zaposleni.

Sa druge strane ceste pak stoje magarci upregnuti u zaprezna kola. Onako kunjaju, zmirkajuci tu I tamo okicama. Izraz njihovog “lica” govorio je – joj kako sam umoran, dajte mi mira I spavati. Vecina magaraca izgleda vrlo staro I jadno, prljavo, neuhranjeno, tuzno, pospano I sivo. Dode mi zao, ali ja im doista ne mogu pomoci, a tako su slatki.

Nesto dalje stoji hrpica koza-ovaca. Trckaraju okolo slobodni, bez ikakvih vezica, drze se u grupi kao dobro uvjezbana skupina. Kazem koze-ovce jer nisam sasvim sigurna sto su. Ima kojekakvih varijacija. Mislim da ih cak I krizaju jer doista ne mogu raspoznati sto su zapravo. Sto god da su, jako su mi simpaticne I tako slatke I uvijek mi izmame osmijeh I sa suznim ocima. Skoro sve imaju duga uha I repove. Vecina ih je bijele boje, no nade se I onih sa raznoraznim flekovima svih nijansi smede boje, pa I crne. Inace, vidam ih posvuda uz cestu, ne samo ovdje na putu prema trznici/sajmu. Fascinira me kako su “dobro odgojene” I ne udaljavaju se od stada I svog gospodara. Niti jedna jedina nije svezana, a tik su uz cestu. Nije li to neobicno I fascinantno? Za razliku od magaraca, sve mi se ovce-koze cine vrlo ciste I uredne. Neznam kako to uspijevaju (hi,hi) kad znam u kakvim uvjetima zive I koliko cesto imaju nedostatak vode.

Skrenuli smo sa “glavne” ceste I usli u trznicu/sajam. I dalje je sve napravljeno od “malih limenih garaza” poredanih jedna do druge. Zapravo vidim to kao pravi mali grad “limenih garaza” sa svime sto normalan grad ima u sebi – ulice, sire I one uze (sirina od 2 – 3 m ), pjescane I one na drvenim paletama, “restorane”, krojacke radionice, postolare, “trgovine” za opremu za spavanje, … I to je sve zbijeno jedno na drugo – primjer – jedno raskrsce: na uglu “restoran” velicine 5x5 koji se sastoji od 4 plasticna stola sa po dvije ili tri stolice, pulta iza kojeg se kuha I pulta sa limenim koritom za pranje suda. Dok jedni jedu, na metar od njih drugi, nazovimo ga konobar, pere sude koristeci mozda!! tekucu I cistu vodu I bacajuci ostatke hrane na ulicu (naravno pjescanu). Tik uz “restoran” je prodavaonica kojekakvih potrepstina za sivanje I strikanje, pa onda radionica ispred koje sjedi poslolar za svojim radnim stolom, spavajuci. Probudi ga samo zvuk novog para cipela/natikaca koje treba dovrsiti a koje su doletjele na njegov stol od kolege koji radi radnju prije. Odmah tik do njih je krojacki stol I krojac vrijedno siva njihova standardna odijela – duge siroke “spavacice” dugih rukava, uglavnom bijele boje (koje ubrzo postaju krem do smede boje jer znoj+prasina+nedostatak vode=blato=krem ili smeda boja). S druge strane raskrsca dvojica klofaju velike bijele madrace, a pitam se kako ih klofaju od prasine, kada sami madraci leze u pijesku. Nije bas logicno, ali, oni nesto rade I cini se da su jako ponosni na to da rade – pa oni klofaju, ciste, ha, to je velika stvar. Na niti metar od njih stoji magarac I mislim da se upravo upiskio I ukakio, pa se taj prekrasni vonj siri po zraku do restorana, krojaca,… vrlo diskutabilno, uh. Pa tik do toga je prodavaonica mobitela, opreme za mobitele, radia – naravno sve vrlo vrlo starog datuma, prasnjavo, prljavo. Na svemu se vide tragovi kise pomijesane sa pijeskom. Onda “zabljesne” jedna trgovina natikacama koje vise svuda okolo po zidu. Moram priznati da natikace koje sam ja vidjela I rucno su izradene, vrlo lijepo izgledaju. Vrlo su precizno napravljene. Nisam mogla odoljeti – kupila sam dva para za ravno 1800 SD ( 7 USD=cca 42 kn) I to vrlo lijepa dva para natikaca. Malo smo pregovarali oko cijene, no prodavac se nije dao, ustrajao je na cijeni. Inace mi je receno da se na trznici/sajmu uvijek pregovara oko cijene, kao I sa taksistima, I da o tome koliko su prodavaci “glupi” toliko nisko mogu spustiti cijenu. Ruzno mi je reci za nekoga da je “glup”, no ta se rijec ovdje vrlo mnogo koristi pa recimo da sam je samo pretipkala da bi dala sto jasniju sliku. Trgovina potrepstinama za kucu bila je slijedeca. Plasticni stolnjaci (koje ovdje svi jako vole koristiti) u svim bojama. Mama Faisa je odmah pokupovala mislim 5 ili 6 razlicitih (naravno vrlo “teskih” sarenih boja koje moje oci tesko mogu podnijeti odjednom), pa razne plasticne zdjele, mikseri, ma sve sto si mozete zamisliti da vam treba u kuhinji.

Pa onda prodavaonica jastuka I prekrivaca, posteljine, materijala za odjecu. Moram reci da su im jastuci cijenjeni kao I kod nas doma, samo sto ovi ovdje ne garantiraju da u kucu necete unijeti I nesto od kucnih ljubimaca kao npr. Grinje, buhe, bube raznih vrsta I porijekla, bakterije I viruse. Sve prodavaonice imaju jedan ili vise ventilatora koji vise od kojekuda I izgleda kao da ce pasti nekome na glavu vrlo uskoro. Ali rade I to je najvaznije. Svi zidovi imaju tragove silnih kisa, velike zute I smede flekove. Uh vrlo, vrlo ljaki, ljaki. Trudila sam se ne gledati previse detalje, mada je meni to vrlo tesko. I tako smo se u jednoj prodavaoni uspjeli dogovoriti za cijenu igala I vune, I kupila sam igle I vunu za ravno 1800 SD (7 USD) bas koliko sam platila I dva para natikaca. Proslo je neko vrijeme od trenutka kada sam odlucila sto cu kupiti do trenutka kada je trgovina bila obavljena jer ponovno kao I na shoping turneji sa mamom Faisom, bilo je potrebno vise od nekoliko, mislim puno vise nego nekoliko puta ponoviti sto trebam. Pa dok su pronasli dovoljno komada vune koju sam odlucila uzeti, a joj, sve to dugo, dugo traje. U meduvremenu je I mama Faisa obavljala svoju kupovinu, a ja sam snimala okolo situaciju. Svakih toliko trenutaka netko nam je prisao I nudio da kupimo – kaugume, dio miksera, sibice, plasticne kutijice I slicno I to su uglavnom bila djeca. Cudno sam se osjecala u tim trenucima. Stvarno su jadna ta djeca, no ipak se trude zaraditi novac prodajuci nesto – nisu prosila da im se da novac bez da nesto ne ponude. Ova su se djeca razlikovala od onih koje srecem na ulicama Khartouma I koja hodaju za tobom sa praznom limenom zdjelicom/tanjurem. Osjecaj je uzasan. Hodaju za mnom I nedaju se. No, upozoreni smo da se ne obaziremo na njih I ostale prosjake jer tada postajemo laka meta. Svi gledaju sto se dogada, prate te jer stranac si, a za njih to znaci da imas novaca. No, sretna sam jer ne hodam vise toliko daleko od kuce sama, pa Im ne dajem niti priliku da me prose. Radije se vozim, osjecam se sigurnije.

I tako se redaju male limene radionice, prodavaonice I ono sto mi je najnevjerojatnije je da ima toliko puno ljudi posvuda. Ispred svake te radionice/prodavaonice sjedi jos nekolicina ljudi, svi piju caj, rijetko koji kavu. Pricaju, gledaju okolo ili samo spavaju. Mnogi niti ne primjete da si usao u njihovu prodavaonicu. Susjedi ih doslovno izbace iz stolica, oni onda ustanu I kao slusaju te sto trebas I to sve sa napola otvorenim ocima,koje su okrenute prema podu, ljuljajuci se na nogama, izgovarajuci samo “yes,yes,yes,…” I ti onda cekas I nista se ne zbiva. S obzirom da imam vrlo osjetljiv nos, brzo sam odustala od nekolicine takvih prodavaonica sa spavajucim osobljem jer miris (smrad) je bio nepodnosljiv, a I muhe kojih je posvuda previse, neprestano napadaju. Vrlo se cesto zalijecu u oci I to bude jako neugodno.

Prodavaonice/radionice se uglavnom ponavljaju jedna za drugom. Jedina je razlika u kvaliteti ponude I prljavstini – neke su jako prljave, a neke su jako, jako, jako prljave. I koliko je samo ljudi posvuda. I sav taj promet po tim malenim uskim ulicicama, buka, trube. Zao mi je da ne mogu slikati da vam pokazem kako to sve izgleda – za njih bogato, a za nas tako jadno.

Na trznici/sajmu smo proveli cca 2-3 sata. Jako me umorilo puno sarenih boja, raznih smradova, ljudi I zapravo sam jedva cekala da krenemo prema kuci. Doista sam se umorila I osjecala sam se tako prljavo.

Put kuci protekao je uobicajeno – bez ikakvog reda na ulici I u voznji. No, nas spretni vrlo ugladeni vozac sigurno nas je doveo kuci. Prvo sto sam napravila bilo je da sam uskocila u kadu I dugo, dugo se sapunirala I udisala MIRIS.

No, kako god, zabavila sam se, vidjela I tu stranu ovog grada I zakljucila – ovo definitivno nije obecana zemlja I definitivno nije grad u kojem bih voljela zivjeti.

:afro1: :afro1: :afro1: :afro1: :afro1: :afro1: :afro1: :afro1: :afro1: :afro1:

LP Goranka & DaNe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, plavi šljemovi!

Prebral zanimivo pisanje :OK:

Žal se forumu (-om) zadnje čase posvečam bolj malo, ker imam kar precej zadev za porihtat... v kratkem grem za pol leta malo niže dole. Vama v kratkem napišem kakšen mail - do takrat pa:

GOOD LUCK & 73!

Grega et. familie

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

LP

Po krajsem zatisju ponovno v "bush"... Tokrat za start El Fasher in Kutum jutri pa ce bolgari zalaufajo Mi8 klipterkopter Kabkabiyah (vse to je negde u Darfurju..) :afro1: Vceraj tri ure bluza po puscavi (z odtenkom zelene).. noc V kutumu in danes nazaj v Fasher. Stanje tukaj je normalno in vecjih pretersov ni. Tu in tam se zgodi kaksna piz... ni pa sile O:-) Zaenkrat se humanitarcev se dobro izogibajo ni pa to garancija za easy life. Dezevje je poskrbelo za spremembo barve pokrajine in za dodatne tezave pri premikanju naokoli - to je pa tudi vse .. :cry:

Se nekje tri tedne deep field mission - potem pa mesec pocitka (konec pogodbe :yea2: ) Potem pa spet jovo na novo... verjetno se bo kar nadaljeval Sudan v vsej njegovi lepoti :naughty:

Goranka pridno dela in pravi, da so imeli neurje v Khartoumu vceraj. Pritozuje se nekaj nad prahom ... ampak to je ze defolt.... O:-)

Toliko za tokrat ...slikce od vceraj danes jutri ... kmalu - INSHALA... :notworthy:

LP DaNe

El Fasher / North Darfour

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

LP

Uradni konec se bliza.... se par dni in nazaj v Dubai. Malo Desert challenge pogledat - kaksen mrzu pir spit. Tokrat ne grem domov tako, da potopisa se ni konec....

Domov ce bo vse prav v Decembru... :kva2:

lp DaNe - El Obeid / Sudan

Popravljeno . Popravil S57CQ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tako R E K L A M O, bi pa lepotec Pero lahko primaknil npm. kako Shark RSR Replico, ali pa mogoce se bolje Schuberth-ko, glede na tip motorja?

Kaj pravite??? :OK:

r15.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halo Dane!

Lepo da pokaš v Dubai. Je zrak tam ziher bolj zdrav. Ko boš te dni tam pa poglej kako gre Miranu Stanovniku, če je tam še v bolnici. CPT to CPT like.

TC Mot reklama je fajn a lohka bi vsaj tangice gor dal :D

Uživajta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

LP

Po kratkem a "mokrem" obisku evrope sem spet v dezelici sanj. Z zeno nadaljujeva z najinimi afriskimi prigodami. Trenutno se v Khartoumu a jutri spet na pot v Darfur. Vse ostalo skoraj enako kot prej - razen temperature. Sedaj se da spati ponoci brez AC... Cez dan pa se vedno cez 30C...

se nadaljuje....

LP Goranka & DaNe

Khartoum / Sudan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

LP

Se malo dogodivscin...

Khartoum, 10 November 2004

Ramadan

Period Ramadana pravo je olaksanje, barem za mene. Svi su mirniji, stalozeniji, ljubazniji, promet je utisan, puno je manje ljudi na ulicama. Osim u vecernjim satima kada se priblizava vrijeme Fatura – dorucka. Svi se uznemire I bjeze svojim kucama, pripremaju se na obrok. Prije samog pocetka vecere, na ulici ispred kuce ili ispred ducana, ili gdje god je mjesto na kojem se sakupljaju ljudi, iznosi se tepih I na njega se slaze hrana I pice. Na taj nacin svatko tko prolazi dobrodosao je da se pridruzi objedu. Oni nesto imucniji odlaze na organizirane objede u neki od obliznjih restorana. Objed se uvijek priprema na otvorenom. Mnoge obitelji odlaze u parkove kojih je ovdje puno, nose hranu sa sobom, rasprostiru je I dijele sa ostalim obiteljima koje se u parku zateknu. Nakon obroka sale se, smiju pjevaju, pricaju viceve, druze se. Za one koji odlaze u hotelske restorane, pripremljen je poseban program – glazba, pjevanje, igranje kratkih igrokaza, pricanje viceva . Zabava je do dugo u noc kada se vecina sprema na svoj drugi objed, oko ponoci. Prvu noc kada sam osjetila miris hrane, sanjala sam da kuham I da cemo uskoro rucati, kada sam se naglo probudila I shvatila da taj fenomenalan miris dolazi iz kuhinje nase mame Faise. Ma bilo koji dan, siri se tako fenomenalan miris hrane koju ona sprema. I da nismo gladni, ogladnimo nakon takvih mirisa. Uglavnom, taj ritual se ponavlja cijelih mjesec dana, a nakon toga je “Eid El Fittr” ( mozemo ga usporediti sa nasim Bozicom). Toga dana svi oblace sasvim novo odijelo I prije odlaska na molitvu u Mosk, placaju danak koji zovu “Fitrra”. To je suma novca koja treba omoguciti kupovinu jednog dnevnog obroka za jednu osobu. Izbor kome placaju, prepusten je pojedincu. Nakon toga muskarci odlaze u Mosk na molitvu I time zavrsava period Ramadana I zivot se vraca u normalu.

Jucer sam I ja prisustvovala jednom od tih prvih vecernjih obroka. Bio je to organizirani program u Hiltonu. Prije ulaska u prostor za objedovanje, vidjela sam brojne muskarce kako peru noge I odlaze na posebno oznacen prostor na molitvu. Nakon toga pridruzuju se objedu. Prekid uzdrzavanja od hrane zapocinju datulama I slanutkom, nakon cega slijedi molitva, I onda nastavljaju sa objedom – razne salate, riza, tjestenina, povrce I meso pripremljeni na razne nacine. Nakon toga slatkisi – razne torte, baklave, voce, zelei, pudinzi – sve vrlo, vrlo slatko. Uz hranu se nude razna pica (sve bezakoholna) I posebno pice koje sam vec spominjala da pripremaju samo u vrijeme Ramadana. Nakon objeda nude se kava I sisa. Cijeli prostor , mada je otvoren, postaje ispunjen raznim mirisima – bilo od sise I vocnih mirisa bilo od drvca (npr sandalovina,…) koja I inace koriste u kucama da bi se zadrzao zdrav I ugodan miris kuce I sasvim anulirao miris hrane, a nesto I od mirisa kave koja se priprema sa nekoliko razlicitih zacina od kojih sam uspjela prepoznati samo cimet. Nakon takvog objeda svi su vidno opusteni, uzivaju u kavi, sisi, miru – osjeca se zadovoljstvo I siri blagostanje.

LP Goranka & DaNe

Back to Khartoum holidays resort.... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

LP

Konec leta je tu in midva se vedno zmagujeva v Sudanu. Vmes sva sicer malo dopustovala v Dubaju :ph34r: in njegovi okolici vendar je vsega lepega hitro konec tako, da sva ponovno v dezelici peska in prahu. :afro1:

Bozicni vecer je minil dedek "vrocina" je odbremzal... Greva dalje. Novoletna zurka se polahko priblizuje in grla so zejna. Se dobro, da sva bila v Dubaju in se zalozila z tekocinami...

Drugace pa je tu sedaj neke vrste zatisje pred nevihto. Dela se vedno dosti vendar se tudi tu poznajo prazniki. Goranka zbira misli za nove tekste i jaz veselo gonim sesalec po bajti...

Toliko za letos... :xx:

Vsem, ki naju spremljate vse najboljse in naj se vam ispolnijo vse skrite zelje...

SRECNO :004

Goranka & DaNe

Khartoum spa resort

Sudan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

LP

Danes je prvi dan muslimanskega kurban bajram praznika in pot v sluzbo je bila dobesedno krvava. Vsaka hisa ima pred vrati obeseno zaklano ovco in krvi je polno vsepovsod. Pravilo je da so zaklan ovce moskega spola ovni - saj bog sprejema samo take v dar.... :eek:

Vec o tem:

http://www.siol.net/novice/default.asp?sit...205012001255270

Zena zatiska oci po poti in jamra...boge ovcke.. se dobro, da nimava najinih kuzkov s seboj (bi jih lahko za ovce zamanjal)... :SS

Danes je Khartoum kot mesto duhov - praznik in nikjer nikogar - vse zaprto ceste prazne. Skoraj neverjetno nic trobljenja, piskanja, vpitja - se prahu se mi zdi je manj. (bom preveril doma na omari)... :eek: Office prazen samo zdolgocasen varnostnik naju cudno gleda... :slap:

Pa kaj jaz tu pocenjam :slap: :slap: :slap: e j....

Se malo pa zasluzen dopust. Tokrat smucat in vandrat v Libanon.

Vec o tem:

http://www.skileb.com/

Seveda se oglasiva iz zasnezenih visav...

LP Goranka & DaNe :love1:

Danes iz mesta duhov - Khartoum / Sudan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Ribolov na Nilu...

Ja prav prebrano. Smo se zjutraj napokal u avto in odbremzal... ribe lovit. Ja ce je Nil to kar naj bi bil potem so tud ribe v njem... sem brihtno ugotovil. Najprej po specialno hrano za vabe (ostankinevemcegasmrdljivegapress) :SS potem po vodo ter led in na koncu se po crve ...je glasil nacrt.

Nekako nisem bil cisto preprican kako bomo to izvedli ampak - stari ribiski macki ...saj veste...(pojmanimamoribolovupress) :eek:

V glavnem po vseh logisticnih pripravah smo le prisli do obale cca 50 km oddaljenega umetnega jezera na modrem Nilu. Same podrtije in po potopljeni colni sem ugotavljal in se spraseval v cem bomo odrinil na vodo. Ustavimo se pred lesenim rocno iztesanim #colnom# in fantje zacnejo nalagati robo vanj. Bolj ko sem gledal bolj je puscal :eek: je... pa ja ni to to? nego kaj si ti mislil lepo ugotovi zena... Zavihamo hlacnice in veselo odrinemo... jao obcutek ko na drvotaniku...trdno, sigurno, neverjetno .... :kva2:

Zasidramo in akcija z crvi se zacne... zena lepo zalegne in uziva ko mi strokovnjaki budno hranimo ribe....i seveda nic ne prime. Spremenimo taktiko metanja (blizje) utihnemo in glej ga zlomka - riba...ujeta (po moje je samomor nardila). Sledi obvezno slikanje in seveda nadaljujemo. Sonce zge in cas bezi cele dve ribe v treh urah. :ninja: :kva2:

Ma dej kosilo kur...pa ribe...zena pripravi piknik kosilo on board of the drvotanic...

Popoldne nam nameni se malo srece in akcijo zakljucimo z sedmimi (samomorilci)

v vreci in ozgano kozo... :afro1:

Slike sledijo... :OK:

LP Goranka & DaNe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

LP

Mesec je naokoli in v Sloveniji snezi... :whistle: yukaj pa danes 44C

No slik z ribolova pa ni in ni... Razlog je tehnicne narave (prevec vroce) + (prevec snega) :afro1: + :oops: in teta Zarja se trudi spravit slikce na net.

Midva sva v vmesnem casu bila na kratkem (sladkem) oddihu v Lebanonu. O tem obsirnejse naslednjic.

Lp DaNe

P.S. z bombo v Beyruthu nimam nic :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ski expedicija Libanon 05

Sediva v cakalnici Khartoumskega letalisca na poti v Dubai/Beyruth , ko na TV objavijo novico o eksploziji avta bombe v Beyruthu. Goranka sprasuje - kaj sedaj? Meni pa v glavi ponovno "dee ja vouuuu" ja piz.. sej ne morem it nikamor ce ni sranje"... Ma zena moja draga - gremo na oddih pa tud ce vojno zacnejo - me sploh ne zanima. Drugo jutro pristaneva v soncnem Beyruthu in... - ni prtljage. :angry2: - Po zagotovilih agenta bo prisla z vecernim leto... OK fine with me...

No "jaz sem na dopustu" pa mi take malenkosti ne pridejo do zivega, medtem ko se krvni tlak Goranki nevarno dviga. :fight2: Zunaj prijetnih 18 C in soncno.

Po dobri uri prijetne panoramske voznje (0mASL - 1900m ASL) do smucarkega centra/hotela - naslednja terapija. Prezgodaj sva tam in morava pocakat se vsaj 3 ure do sobe. Ne bom sedaj o pritisku :fight2: - ko sem zagledal sneg mi je bilo tako ali tako vseeno - Jaz grem smucat :OK: "Ma kako? S cim nimas tega, nimas onega... :slap:" pravi Goranka -Ponovno "jaz sem na dopustu" - narocim kavo za njo in pir za "jaz sem na dopustu" ter skocim v sposojevalnico opreme. Cez dobrih deset minut se ze peljem na vrh smucisca. :kva2: Snega cez 3 metre in snezna slepota me slepi ob fantasticnem pogledu na smucisca. Nikjer nobenega - sedeznice prazne - piste urejene - aleluya vpijem na sedeznici "koncno dopust".

Tale :oops: v dolini dan prej je kar prav prisla... ce smo mal zleht.

Seskocim s sedeznice - zapnem pancerje i gasaaaaaaaaaa - kad ono :oops: :xx: se zvrnem kot se nikoli :slap: Z bigfoot smuckami se ni glih enostavno prebijati skozi tezek moker sneg. Lezim na snegu ter se rezim - tistih malo mimoidocih smucarjev pa me cudno gleda. (od kod se ja ta vzel - v kavbojkah in puloverju se valja po smuciscu)...Vecina "domacih" smucarjev je ala nasi J sosedje -tabols oprema -znamke...a o znanju smucanja :eek: ... lepo pise v lonley planet - smucajo priblizno tako kot vozijo po cestah... :wacko:

Prismucam do biflna in spijem pir medtem ko Goranka polahko pada v :zzz: na soncu... :004 - dopust je tu... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DaNe, prijetno in zabavno branje na turoben dan! Lepo se imejta še naprej pa malo več resnosti pri ribolovu, prosim! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Tokrat na kratko iz Kenije. Naslednja dva tedna se bom zgubljal po juznem Sudanu, zato sem pac moral okoli riti v zep... preko Kenije. Nairobi na kratko in nato Lokichoggio - severna Kenija. deejavoupress...

Danes bi moral naprej v Rumbek - J. Sudan vendar se je stricem avion pokvaril pa je bil let odpovedan... meni OK - sem se vsaj malo oddahnil in pospravil vse zaostale maile in ostale hece... pa se vcerajsno snidenje s starimi znanci je bilo precej mokro tako, da zjutraj nisem bil cisto svez... :wacko:

Loki pa je se vedno isti kot je bil ...vroce, prasno in mrzel pir...

LP DaNe

Operation Lifeline Sudan

Lokichoggio / Kenya

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Lp

Ponovno na kratko iz Khartouma. Ker se pac bliza pomlad ( doma seveda - ne tukaj :cry: ) smo zaceli z veselicami... Ce je kdo gledal CNN je lahko videl kako nas tukaj "obozavajo" hehe. Imeli smo kratke a sladke - demontracije. Toca kamenja, par avtov na strehi... v glavnem veselo...

Danes podobna zgodba v Genini... V glavnem ozracje se segreva. Danes 45C jutri pravijo 47C. :devil:

Srecal sem UNIMOG team, ki je bil z Desert Soulom v Jordaniji. Martin nadaljuje od tod sam. Zena in hcerka pa gresta nazaj v Nemcijo. Imeli smo prijeten "Evropski vecer" (pir+palacinkepress).

Se dva tedna pa Dubai...na kratek oddih.

LP DaNe

Khartoum

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Ponovno na kratko iz Khartouma. Ker se pac bliza pomlad ( doma seveda - ne tukaj :cry: ) smo zaceli z veselicami... Ce je kdo gledal CNN je lahko videl kako nas tukaj "obozavajo" hehe. Imeli smo kratke a sladke - demontracije. Toca kamenja, par avtov na strehi... v glavnem veselo...

Danes podobna zgodba v Genini... V glavnem ozracje se segreva. Danes 45C jutri pravijo 47C. :devil:

Srecal sem UNIMOG team, ki je bil z Desert Soulom v Jordaniji. Martin nadaljuje od tod sam. Zena in hcerka pa gresta nazaj v Nemcijo. Imeli smo prijeten "Evropski vecer" (pir+palacinkepress).

Se dva tedna pa Dubai...na kratek oddih.

LP DaNe

Khartoum

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!