Skoči na vsebino

Benelli 491


ToniX

Priporočene objave

ja skuter ma original arrow izpuh, pa paioli plinsko vzetenje zadej... en moj kolega ga ma, pa mi ni tok všeč kt mi je bil prej... je pa tud dost majhn... če hočeš furat koga zadi, se bo ta pošteno namuču... sej drgač se ga lepo fura, sam leti pa okol 85 po gilerinmu števcu <_< dost bad!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Emm tale motor ma en moj sosed in zanj ti lahko povem naslednje: oblika= super, kvaliteta=bolj u qrcu, motor (če ni nč predelan)=ga prehiti avtomatik... Tko da nevem če se tole splača! Če hočeš imet motor z lepo obliko si pa kup eno Aprilio sr50 tko ene 2 let staro (ne ditech, navadn H2O hlajen motor) in boš imel motor z dobro obliko+dobro mašino+dobrimi voznimi lastnostimi! Kvaliteta je pa itak že znana:

APRILIA. KVALITETA, KI ZMAGUJE.

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je to eden najlepših skuterjev .) , ampak mašino pa nima ravno najbolšo :hmm:

a nima isto masino kot yamaha aerox in aprilia sr!? :lol: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebi reku da je ista mašina k ma čist drugačn zvok pa dost slabše zmogljivosti! Razn če so kej menjal mašine zdj zato k una od soseda je 2000 letnik pomoje! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej na zuni zgleda mašina čist ista... u kkšne detajle se pa glih nism spušov... itak pa da je zvok drugi, če ma arrowa gor, čeprov pomoje ni nevem kašn auspuh an... moj je zih boljši :devil: hehe!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj men je pa zarad zadku zelo lep ker nima tako kot ostali skuterji štrleč zadek ampak je lepo zaobljen, pa hrvati jih baje redno furajo ko sem bil v Umagu je en vse čuda delo z njim imel je lep zvok pa še hitrost!!!! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor: dvotaktni, prostornina 49,20 ccm3

Moč: 2kW

Hlajenje vodno

Start: elektro/Kick

Prenos: avtomatski z jermenom, suha sklopka

Kolesa spredaj: 120/70x12

Kolesa: zadaj 130/70x12

Alu platišča,

Zavore: spredaj/zadaj disk 190 mm,

Teža: 85 kg

Hitrost 45 km/h (tovarniško omejena)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men pa glih zadek pr njemu ni všeč...spredi je pa res petarda...ful lep! predvidevam da tip v umagu ni mev glih vsega original notr .) sej sm jst tud enkrat neki po tv-ju gledu, da te skuterji kao ful letijo, sam pol u praksi pa ni blo tko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pa mogoče gdo ve, se z tem skutom da delat take stunst-e kot jid delata Winder pa Beno :rolleyes: :rolleyes:

a mogoče gdo ve kje lahko dobim kak filmček od tega skuta sem neki iskal pa so samo slike!! :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da se to da delat skor z vsakim skutrjem če maš seveda znanje in pogum!! :kva2: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi, da je 'fuke' na motorju najlazje delat s Runnerco, najtezje pa z Aeroxom .. pac moj filing .. ampak itak ko se enega navadis, gre .. magari tudi s Solexom ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sam res! sam da se ga mal navadiš... pol gre to kr samo od sebe .) itak se to da počet z vsemi skuterji... sam runnerca rullz :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam runnerca rullz :D

1. runnerca je dolga, nizka in premasivna, tudi pretezka za kake ekstremne stunte

2. vsak svojo kravo hvali - ze res, ampak dajte malo argumentirat vse skup...

3. tema je o benelliju, ne o stuntuh z runnerjem. prosim, drzite se teme.

LP, Zok. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet lapas v prazno ZOK :)

Ze veckrat si pvoedal da nimas pojma o skuterjih, pa se raje drzi tega :)

Ce je en motor tezji od drugega za 10kil ni to nic, ce je pa voznik lazji za 20kg :)

Vazn je balans in tezisce motorja. Runnerca ga ima zaradi tanka (ce imas polnega) bolj spredaj in je tko veliko lazje regirat sprednji konec v zraku in je manj pizdarij da ti nazaj pobegne. Meni gre s runnerco 70 komot po zadnjem, mojega aeroxa pa po enem letu se vedno ne spravim, da bi se dolgo peljal. .. tak je pac. ceprov se da z vsemi ..

glede benellija je pa tko, da ne vem kako eni govorite da ma slabo masino, pa da ne gre ko ostali skuterji. masina je ISTA ko v aeroxu, cx (aerodinamika) je ubistvu zelo zelo podobna, kolesa so ista, teza podobna, tako da odblokiran aerox in 491 moreta it 'enako'. ce ga primerjas z kako runnerco recimo je pa drugeca, ker ima runnerca original 17,5 frgazer, drugacne prenose, itd. Ampak ni vecjih razlik.

Jest sem s tem skuterjem peljal na zadnjem zicu, mel je pa ze gor zx-a, pa je slo po stevcu ~80kmh, kar je kr realno ce sta dva gor - 10kmh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, sem bral enkrat opis v Motopulsu in so ga dokaj pohvalili. Malo so bli proti nenatnčnim spojem, ki so nam znani tudi iz Aeroxa (mi je plastika na belanci silila narazen že od samega začetka). Skuter je agilen, lepo vodljiv, primerljiv z ostalimi skuterji po zmogljivostih samega agregata, samo sumim pa, da so deli dokaj dragi. Drugače je pa zelo lep vsaj v mojih očeh. Je pa še nekaj res, da je bolj mali. Ampak, skuterji so vbistvu v prvotnem namenu samo za eno osebo. Da zaseda še kakšna rit poleg tvoje skupni sedež, se ji sicer oprosti samo, če je ženskega spola :D

Drugače ma pa MotoRossi prav glede vragolij... Najmanj je škoda Runnerco, ker je pač Fiat med skuterji. Dosti bolj kot Aeroxa, kjer te lahko moti ena sama napaka v ciklistiki (ko že zjebeš vilce zaradi vožnje po zadnjem ali čezmerne obremenitve - Golob verzija :lol1: ). In ga pač že zaradi tega, ker hočeš met malo R1, nočeš zjebat ;) Nočem seveda rečt, da je Runner slab skuter (če bi bil, se po zadnji nebi vozil nobeden), ampak deli se dobijo prej kot sveža zelenjava. Aerox sicer tudi skoči na zadnjo, ampak s 50ccm bolj težko :) Ni tako izkriv kot Franco Morini, čeprav je Minarelli konkurenčen motor in zelo primeren za tuning.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet lapas v prazno ZOK :)

Ze veckrat si pvoedal da nimas pojma o skuterjih, pa se raje drzi tega :)

Ce je en motor tezji od drugega za 10kil ni to nic, ce je pa voznik lazji za 20kg :)

cesa naj se drzim?? :doze:

vidim d mas pa ti ful pojma. 10 kil je namrec okrog 15% (mogoce malo manj), in ta masa se pri stuntih hudicevo fejst pozna. verjemi, v lajfu do zdej nism vozu sam enga motorja.

sicer pa je to totalno off topic, in ce bi bil moderator, bi ze zdavnaj pobrisal.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!