Skoči na vsebino

Zastava 750


slovenc46

Priporočene objave

Kaj si pa zdej povedal? :hmm:

Ja pa sej veš, eno je destilirana voda, drugo je pa tota kislina ko je zdaj noter v radiatorjih od avtomobilov. Taka zelena al pa oranžna :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa sej veš, eno je destilirana voda, drugo je pa tota kislina ko je zdaj noter v radiatorjih od avtomobilov. Taka zelena al pa oranžna :unsure:

Ta tvoja "kislina" je navadna voda z dodatkom antifreeza (dolocene barve). :) Kislina je v akumulatorjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naprodaj imam motor, menjalnik in izpuh za fiat 850 special, vse z manjšimi predelavami paše v fičeka. motor ima 47 ali 49 konjev (fičo original 25 konjev), dvojni vplinjač, prevoženih nekaj čez 100kkm, je zelo prožen, hkrati pa se z lahkoto vrti do 7000 obratov. cena je ugodna. interesenti se javite na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas je že malo iz mode in ga je čas pošteno povozil. Ne vem če bi ga znal sploh peljat.

Evo, evo, Hotschko že grem! :D

Moj kinder jajček je v prav lepem stanju (zdaj ima že čez 17000 km! :huh: ), pa bo v še lepšem, ko ga še malo porihtam. So res problemčki, ampak do zdaj sem vse odpravil v roku pol ure. Je pa fino imeti pomoč kakšnega mojstra stare šole, ki pozna "male kučne čarolije" za servisiranje te legende.

Na lastni koži večkrat občutim, kako popularen je. Mlajše generacije umirajo od smeha, ko pri semaforju čakam med audijem in mercedezom, kadar pa parkiram, se mi pa neverjetno pogosto dogaja, da me kakšen starejši stric povpraša, če bi ga prodal. In odgovor je vedno isti. :grrr

Ga je pa treba znat peljat. In šraufat :lol1:

Je bolj hobi kakor pa auto .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa sej veš, eno je destilirana voda, drugo je pa tota kislina ko je zdaj noter v radiatorjih od avtomobilov. Taka zelena al pa oranžna :unsure:

Uf Tomosuzuki, od tebe pa ni zdravo kej rabljenega kupit :yea2: :lol1: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kislina, a, take strupeno zelene barve :grrr To ima tudi moja yamaha :grim

Asociacija zeleno == kislina - a ni to iz Unreal TournamentA? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta tvoja "kislina" je navadna voda z dodatkom antifreeza (dolocene barve). :) Kislina je v akumulatorjih.

Ne, ne. V radiatorjih je tudi, ker vem, da je meni pri motorju ven tekla na plastiko pa mi je na tistem mestu zbledela :( Precej agresivna snov. Pa še temperatura ne more tako narast kot pri navadni destilirani vodi (oziroma težje se segreva).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne. V radiatorjih je tudi, ker vem, da je meni pri motorju ven tekla na plastiko pa mi je na tistem mestu zbledela :( Precej agresivna snov. Pa še temperatura ne more tako narast kot pri navadni destilirani vodi (oziroma težje se segreva).

Nic ne bom rekel, ampak ti si prvi, ki trdi, da je v killerju kislina. Pa tudi sam se nikoli nisem ne videl ne prakticiral vlivanje cesarkoli drugacnega od vode v hladilnik (seveda + antifreeze). Je pa res, da je antifreeze na alkoholni osnovi, ki je po moje dovolj koroziven, da razzre barvo na kaki plastiki....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nic ne bom rekel, ampak ti si prvi, ki trdi, da je v killerju kislina. Pa tudi sam se nikoli nisem ne videl ne prakticiral vlivanje cesarkoli drugacnega od vode v hladilnik (seveda + antifreeze).

O ja se najdejo tudi takšni "majstri", ki v hladilnik šnopc nalijejo namest antifriza(enkrat uletu en štajerc u delavnco).

tomozuki :lol1: :lol1: :lol1:

Ma jest sm pa še najbolj svetnike, boga in ostale dobrohotne besedne zveze omenjal, ko sm menjaval taglavno pumpo zavor!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nic ne bom rekel, ampak ti si prvi, ki trdi, da je v killerju kislina. Pa tudi sam se nikoli nisem ne videl ne prakticiral vlivanje cesarkoli drugacnega od vode v hladilnik (seveda + antifreeze). Je pa res, da je antifreeze na alkoholni osnovi, ki je po moje dovolj koroziven, da razzre barvo na kaki plastiki....

Pol je pa ta antifreeze kriv :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od jugota 45 bi tud morala pasat, glede na to, da je izpeljanka iz z850. Seveda z vodno pumpo od fičeka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od jugota 45 bi tud morala pasat, glede na to, da je izpeljanka iz z850. Seveda z vodno pumpo od fičeka.

:hmm: mislim, da ne bo šlo, ker je en (mislim da Yugo) "levohodni", drug (Fičo)pa "desnohodni" motor :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: mislim, da ne bo šlo, ker je en (mislim da Yugo) "levohodni", drug (Fičo)pa "desnohodni" motor :?

grem zvečer preverit, ampak mislim, da to ne drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grem zvečer preverit, ampak mislim, da to ne drži.

Yugo 45 je imel povrtan motor Zastave 850, na 903 kubike, torej gre praktično za isti motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
motor od fiata 850 special žal ni več naprodaj (brat ga namerava sam uporabit za vgradnjo v fičeka). hvala za razumevanje.

Motor od 850 special se vrti kontra kot od fičota. Torej ne paše. Od Yugota 45 paše, samo treba dat razdelilec vžiga od fičota, ker drugače moti pleh. Noter gre tudi od Yugota 55, samo treba malo porezat karoserijo v motornem prostoru. Če se potrudiš, gre noter tudi motor (brez haube) od Fiat Ritmo 130 TC :naughty:

Dobra kombinacija je motor in menjalnik od Fičota Kombi. Motor ima 900 ccm in menjalnik ima krajša prestavna razmerja. Manjša končna, zato pa dobri pospeški.

Kje so tisti cajti? O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje so tisti cajti? O:-)

nma Dragu v SG je bil en ficak z Y45 masino + turbino... ...poknu dol CRXa... O:-) ...pa seveda ne samo CRXa... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!