Skoči na vsebino

Srečanja z ....


lightning

Priporočene objave

Naj vam čisto na kratko opišem najino včerajšnje srečanje z ....no saj veste česa se je pri nas razpaslo.S punco hodiva okoli osmih zvečer iz Iškega vindgarja nazaj proti koči(parkirišču).Punca ob poti v goščavi(med potjo in potokom) opazi neko premikanje in čisto prebledi in mi reče medved!!Jst njej dej ne nabiji :wacko: zihr je kakšen pes(pred tem sva srečala kar nekaj sprehajalcev z psi)Stopiva dva koraka naprej in ven res skoči temno rjava gora(beri medved) :kva2: :kva2: :kva2: Od tam kjer je on očitno pil pa do gozda je bila samo pot,na njej pa midva :wub: Kosmatinec jo nato rahlo proti nama (po diagonali )ucvre v gozd kolikor so ga noge nesle.Kar nisva mogla verjet da sva tko na blizu vidla medota(4-5 m).Večerni sprehod bi se lahko končal tudi po vsem drugača a sva imela srečo.Se pa popolnoma zavedam da pač mi hodimo na živalsko dvorišče in smo v gozdovih pač gostje tako da medotu čisto nič ne zamerim in sva se nato celo pogovarjala ali je njega ali naju sedaj bolj strah.Namreč ucvru jo je v gozd primerno pospeškim mojga KTM-a :P :D :D

Zdej naj pa še kdo od vas kaj napiše v tej smeri ,če se je komu kaj podobnega pripetilo :?

Lp,Lightning and Lady

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uff,sej ne da sem kakšno posrane-ampak da pa medveda srečam tkole blizu,se pa userjem na polno :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Namreč ucvru jo je v gozd primerno pospeškim mojga KTM-a :P  :D  :D

Lp,Lightning and Lady

Ja strela salamenjska, :cry: kako sta pa zgledala, da se vaju je medo ustrasu :hmm: :lol1: .)

Popravljeno . Popravil Shargo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem ampak v našem koncu jih je ogromno tako da ni nič nenavadnega če ti pride na vrt.Primer je bil dober mesec nazaj ko je medvedka z dvemi ali tremi mladički hodila ob cerkniškem jezeru kamor so poti za sprehajalce tam je tudi en majhen čebelnjak in tja se je hodila sladkat,postala je prava atrakcija in ljudje so jim začeli prinašat hrano,da se se nebi na to preveč hitro navadila so lovci vse uspavali in odpeljali v snežniški gozd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja verjamem da na notranjskem medved ni nič posebnega ,ampak tule pa ni ravno pogosto da ga srečaš...drugač pa pred leti ko sem se še precej ukvarjal z ribolovom in sem lovil ščuke na cerkniškem ,sem v blatu pred mano opazil odtise medvedjih šap,malo naprej pa še njegov kup dre.. s katerega se je še kadilo :xx: :xx: :kva2: ..je kar malo spooky ker ne veš kdaj te bo kakšen potrepljal po rami in povprašal o kakšni ribici za prigrizek.. :devil: No sej vam je to res bolj domače ,meni pa še vedno ne preveč :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe lightning, ko sm prebral tisto o svežih odtisih šap sm se spomnu na enga znanca: je rekel da je hodil tako blizu za medvedom, da je še voda tekla v odtise :naughty: :lol1:

buča sevede, ampak s stilom :yea2:

sicer pa sam dost tečem po okoliških gozdovih, pa medveda še nisem srečal (al sm pa zmer tko "kratkoviden" od utrujenosti ;)). Pa smo sicer znani po nevarnih medvedih -> dobrepolje :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe lightning, ko sm prebral tisto o svežih odtisih šap sm se spomnu na enga znanca: je rekel da je hodil tako blizu za medvedom, da je še voda tekla v odtise :naughty: :lol1:

buča sevede, ampak s stilom :yea2:

Ti si sam ljubosumen k nisi bil še tok bliz medveda kot on :lol:

JAz sem ga videl na razdalji cca 20 metrov ko sem s svojim mopedom še krosiral po njivah, bilo je pri eni luži kamor živali hodijo pit. Medvedka in dva mladiča, itak so takoj začeli bežat men se je pa fajn zdelo in sem šel še z mopedom za njimi (osel kronani).

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred kočevjem je ena oštarija kjer imajo dva...tisto je bil najbližji kontakt...ker pa je oče lovec mi srečanje z medvedom ni tuje...na spoštljivih razdaljah seveda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se nebi na to preveč hitro navadila so lovci vse uspavali in odpeljali v snežniški gozd

Srečamo in vidimo jih vsakodnevno. Pol jih pa še iz Cerknice vozijo k nam. :angry: Medvedje niso problem, medvedke z mladiči :o :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....postala je prava atrakcija in ljudje so jim začeli prinašat hrano,da se se nebi na to preveč hitro navadila so lovci vse uspavali in odpeljali v snežniški gozd

Ne razumem,

lovci so vse, ki so jim prinašali hrano, uspavali in odpeljali v snežniški gozd...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, en Medved gor al dol! <_<

Mimo naše hiše se skoraj vsak dan, najmanj trikrat sprehodi, včasih pa tudi s traktorjem pripelje. ;) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Un naš Medved, se je včasih tud ustavu, pa kekšen per spiv. Zdej ga pa že dolg ni okol. Je tolk u biznis padu, da nima za neč več cajta.

Ja, z Medvedi je križ! :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred tremi leti smo šli iz Iškega Vintgara v partizansko bolnišnico Krvavice. In smo naleteli na orjaško divjo svinjo. Smo vsi plezal na drevesa.

Enako se nam je zgodilo, ko smo šli iz Stare Vrhnike na razgledni stolp.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bližnje srečanje z medvedom je imel tudi moj dragi.Tekel je skozi gozd po hribu navzdol (Mladika, hrib nad Postojno) in bil pozoren predvsem na kamniti del steze, zato je gledal v tla. Ko je dvignil pogled je kakih 4m pred njim medved že stal na zadnjih tacah!! :kva2: :kva2: :kva2:

Grozljivo dolge sekunde so se vlekle ob občudovanju en drugega. Medved je bil po smrčku raspraskan do krvi !! :o

Sledilo je podiranje rekordov v teku...........na srečo vsak v svojo smer :D

Pozdravček, Fračka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sm ga vido na pol metra pri Abramu na Nanosu, pa v Jasnici tut :fight2:

ha ha pa pr tušku maš tud dva en je velik cca 3metre na zadnih tacah,bi blo salam iz njega :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Medveda še res nisem srečala, čeprav se je let nazaj po Markovcu klatila medvedka z mladički. Zato pa ponavadi vsak dan srečam zajetno jato kokoši :rolleyes: , ki znajo biti še prav posebej strašljive.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!