Skoči na vsebino

Nasplošno o chip tuningih, šlauhih, GT-jih itd.


Priporočene objave

Torej prosim za pomoč. Samohodno kosilnico tipa VIKING mi v levem ali desnem ovinku dviga na sprednjo levo kolo :? Odkar je čip-tunirana (by Roba grandma) jo nese iz vsakega ovinka in ni mogoče kositi niti pšenice več :( Študiram, da bi dal nove gume gor, najbolj se mi dopadejo Dunlop 207. Drugače z njo dirkam tudi v "open klasi" na Grobniku in Ring A1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, menim da je ta tema kot nalašč za vse ki si želijo modificirat svoje kosilnice (ne skuterje lepo prosim) z babičinim čip tuningom, priporočljivo je menjati še nasatvek za žlauh in sicer na 9mm B)

kaj natančneje bi radi vedeli? se bomo pogovorili še o podrobnostih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je babica mi je zadnje case sumliva.....Prej je vse inovacije okrog cipov povedala zdaj pa vse prekriva pa se ponoci jih sestavlja&lota(voham lotkuln skozi okno).Zadnic se je OnIzOmArE pelo z GTIjom do linotove babice v desni ovinek po spredni levi koli pa je celi sibedah razbil :ph34r: Tak da zgleda da ma neke mocne cipe :ph34r: Edino strah me je oklepnika ker tisto bo trgalo potem verjetno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, še eno težavo imam na področju zalivanja vrta. Žlauh namreč nese manj od Robacopovega, in sicer 8,05m. Kaj naj nardim, da bom lahko zalival z 9m in več. Aja variomat sem že zamenjal na vodni pumpi (Multivar) in mi jermen cefra ali sezuva :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej, za vikinge je značilno da so precej neobvladljive, ter režejo pod kotom le do 80 stopinj, čeprav je to čip definitivno izboljšal

nesposobnost rezanja koruze nastane zaradi pomanjkanja naravnih vlaknin v jermenu, zato preklopi na karbon jermen brez zobcev ki se ne bo obrabil in bo kosilnica spet veselo brenčala čez polje (čeprav z čipom bolj muka)

torej glede gum.....huh, mislim da je boljše in bolj prktično menjati vozno površino, v tem primeru cesto kr se je za gume težko odločiti B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OnIzOmare je zadnjič Goloba napado pa je reko, da mu bo zadnjo kolo pregrizno, če nebo shujšal :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej, za vikinge je značilno da so precej neobvladljive, ter režejo pod kotom le do 80 stopinj, čeprav je to čip definitivno izboljšal

nesposobnost rezanja koruze nastane zaradi pomanjkanja naravnih vlaknin v jermenu, zato preklopi na karbon jermen brez zobcev ki se ne bo obrabil in bo kosilnica spet veselo brenčala čez polje (čeprav z čipom bolj muka)

torej glede gum.....huh, mislim da je boljše in bolj prktično menjati vozno površino, v tem primeru cesto kr se je za gume težko odločiti B)

Bom probal s Hutchingsonom ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če želiš doseči optimalne nastavitve najboljše da vsak dan sam podmažeš valčke in jermen zalepiš gor da bi preprečil zdrsavanje, priporočljiv je tudi delta clutch da bo voda

lažje odtekala preko federc ;)

ča pa si želiš le najboljše imam zate 1 besedo....OKLEPNIK!

drugače pa, če se ne moreš privoščiti buraggo pnevmatik, je hutchinson the way to go! B)

Popravljeno . Popravil Ciko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prišel do odločitve, da bom chip-tunal samo sprednji diferencial pri levi koli. Aja pa ASR bom montiral, tako da bi s tem mogo rešit težave :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če želiš doseči optimalne nastavitve najboljše da vsak dan sam podmažeš valčke in jermen zalepiš gor da bi preprečil zdrsavanje, priporočljiv je tudi delta clutch da bo voda

lažje odtekala preko federc ;)

ča pa si želiš le najboljše imam zate 1 besedo....OKLEPNIK!

drugače pa, če se ne moreš privoščiti buraggo pnevmatik, je hutchinson the way to go! B)

Ne morem si privoščit Buraggo pnevmatik, ker so avtki predragi. Sem pisal na Matchbox naj mi pošljejo njihove ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ASR ne bo pomagal (ja, možno je da ne bo) ti ostane samo še osb ali pa da alarm montiraš direkt na levi disk pred čeljustjo kr bo tako disk lepše utripal

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, še nekaj. Vodno pumpo sem že chip-tunal na 7kw, pa mi še vseeno vode ne nese preko 8,45 metra. To pomeni, da ne morem zalivati podrastja pri ograji in mi že lep čas gnije zaradi tega. Še posebno, če gledam fuzbal, potem ne gledam kam zalivam in sem se zadnjič zbudo pa sem mel pol metra vode v dnevni sobi. Televizijo je pa itak v kuhno odplavlo. Torej bi si mogo omislit tudi vodno črpalko tipa HERCULES :hmm: Tale ima celo vodno hlajenje ;)

CRPALKA_300020_r.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja bi bilo dobro ja, oziroma še boljše so POSEIDON, ki so res neverjetne :blink:

mogoče ne nese več ker maš na 8m postavljeno steno in ne more skozi? si že razmišljal da bi povečal pritisk?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ASR ne bo pomagal (ja, možno je da ne bo) ti ostane samo še osb ali pa da alarm montiraš direkt na levi disk pred čeljustjo kr bo tako disk lepše utripal

LP

No ja, to je tudi res. Odločil sem se za KGB namesto za ASR. Upam, da bo pomagal O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja bi bilo dobro ja, oziroma še boljše so POSEIDON, ki so res neverjetne :blink:

mogoče ne nese več ker maš na 8m postavljeno steno in ne more skozi? si že razmišljal da bi povečal pritisk?

Hja, samo mi žlauh lukne dobiva. To pa tudi ni dobro :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si že pomislil na poli-ojačitec z najnovejšim ppscmt ki je zelo odporen na vsakršno vodno razdejanje, še bol lahko povečaš pa še preklopiš iz 9mm na .375 nastavek, te pa trga samo morš bat vsake 3m menjat .) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si že pomislil na poli-ojačitec z najnovejšim ppscmt ki je zelo odporen na vsakršno vodno razdejanje, še bol lahko povečaš pa še preklopiš iz 9mm na .375 nastavek, te pa trga samo morš bat vsake 3m menjat .) B)

Nene, nočem cele dneve popravljat tega, pol si raje kupim TAM gasilni avto z poslikavo od Fiat & Furious ;) Samo me moti, ker jih prodajajo z kolesi od GT-ja, to pa tudi ni vredu, ker če pride do Robeja, mi lahko od Jrk0 bakica kolesa sezuje pa mi ga na kolcne postavi :( Pa še piga ga v rondoju, se nese pod kotom 70° pol pa lahko kam vdari pa mu toporišče ven pade ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaj je ob jrk0ta bakica vidla tisti sistem od gardene ko sam zaliva travo pa je prisla moji to pokazat moja pa tak takoj valda cip noter....in tote koce zdaj tak vun skacejo koda smo na polju z minami.Kak gres z kosilnico preko prvo cim raznese zaradi magnetnega polja potem kosilnico na koncu pa se sam letis po luftu ko piskac za novo leto :)

Popravljeno . Popravil _Roba_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morm na mojo kosilnico še ferklajdunge dat, ker mi je škoda, da bi zleto iz ovinka, pa bi mi akrapovič dol pado :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morm na mojo kosilnico še ferklajdunge dat, ker mi je škoda, da bi zleto iz ovinka, pa bi mi akrapovič dol pado :)

OnIzOmArE je zdaj zacel malo majn pit(ce verjames :) ) in se je specializiral na poljesterske ferklajdunge za open klaso,klaso mulcar,klaso fino kosenje pa na klaso super sport nizko kosneje powerd by cip babi :naughty: tak da njega kontaktiraj samo pazi da ga nebos zbudo :ph34r: :o ker je tak hudi postal ko skart bolfenk ko so mu oni svabi gor po glavi skakali pa se drli kom hir kinder grose maroni :) :D :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to pa je vse res ja kaj je roba napiso tote open klasa ferklajdunge so res :blink: mislim ne morš verjet

samo pol rajše celega akrapoviča premakni na sredino da ti se be vzpenjal čez glavo pa nazaj dol po hrbtu, zagotavljam ti da boš navdušen nad gretjem ter idealnim težiščem, za free pa obiš še handling (če kupiš set 6ih gum+2 rezerve če te bakica sezuje) tak da te nobena v open klasi nebo v šikani šikanirala B)

čene pa reči naj OnIzOmArE to malo pogleda pa ti bo naredo, samo pazi kdaj ga kličeš ja kr ga trga, najbolše da on tebe najde ;) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to pa je vse res ja kaj je roba napiso tote open klasa ferklajdunge so res :blink: mislim ne morš verjet

samo pol rajše celega akrapoviča premakni na sredino da ti se be vzpenjal čez glavo pa nazaj dol po hrbtu, zagotavljam ti da boš navdušen nad gretjem ter idealnim težiščem, za free pa obiš še handling (če kupiš set 6ih gum+2 rezerve če te bakica sezuje) tak da te nobena v open klasi nebo v šikani šikanirala B)

čene pa reči naj OnIzOmArE to malo pogleda pa ti bo naredo, samo pazi kdaj ga kličeš ja kr ga trga, najbolše da on tebe najde ;) :)

Z njim pa nočem met opravkov, ker se je zadnjič ko Batman vrgo iz veje od bukve sredi Stražuna direkt meni pred motor pa mi je hoto sprednjo štoštango bek vgriznit :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce skace po drevah ko opica....Toti kaj so se prej v strazunu tu nekaj nabirali borovnice pa to toti se ga bojijo ker prileti na kosaro pa rocaj bek vgrizne....strasno je strasno :o :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glavno, da je mir ponoči ko je v omaro zaprt pa spi ko klada. Ker, če pa še ponoči nebi dal mira, te bi se pa mogo ti bat, da bakici čipov ne poje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!