Skoči na vsebino

Nasplošno o chip tuningih, šlauhih, GT-jih itd.


Priporočene objave

aja, pa kaj ste vi ja malo nori, kaj se pozabo, zamenjal sem stare Hutchinson NoGrip (te proizvaja samo hutchinson) gume za nove Buraggo ultraSlide, in morem rečt da kr precej bolj, držijo, saj mi je prej če sem kosilnico parkiral na majhni neravnini kar začela drset in je zalila cev ferklajdunge včasih, včasih pa je celo klobasa počla, če je bla večja vlažnost zunaj, sedaj se mi to več ne dogaja, pelje se skoro ko GTI, SKORO! :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

LP, jaz pa sem cez zimo nabavil nove nože Septer. So zelo ostri režejo nizko, visoko travo, regrat še majhni grmi jih ne zaustavijo :OK: Zdaj še rabim samo novi chip od robejove bakice pa bo moglo to delat. Cez zimo sem še malo razstavo kosilnico in pregledo bat pa te stvari, malo sem še spoliral lukne na batu in jih s tem povečal in uplinjač sem zamenjal s večjim in bolšim MIZDUNI 36,7 :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ste vi ja nori malo :D Zadnic ko smo bli na murski v dirki je na 1x toca zacela it.....Pa pri bakici je tud slo in ko je vidla nevarnost je vzela v roke novi zlauh super speed roland II sistem za boj proti toci :OK: To je odprla ventil in namerla to posast v zrak a si ja nor malo....To je toca kar sama stran zacela letet od sile pa straha :ninja: :kva2: :naughty: Ko pa se se je na 12k rpm vkluco cip (turbina se pride) pol pa je na 1x zasijalo sonce ker so se se oblaki skrili pa sli stran od straha :lol1: :lol1: V glavnem neverjetna je....Se vidi,da je mela prevec casa cez zimo :D

Drugace pa zdaj po novem pa je zacela tud delat Turbine(okorg 6,5 bara) ampak so se prototipi..bodo med vikendom montirale in bom porocal kako dela kaj .)

Drugace pa ce rabi kdo kaka nova podvozja za kosilnice jih ma na zalogi od eberbah,apu-x in KiWi :) Pa tud nekaj novih feln..pa tak..Se jo splaca poklicat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuuu ja, sezona se bo začela še malo pa bo spet to to, kaj pa kaj z žlauhom, je tui naredla kake izboljšave? ker včasih mi prav pride da lahko vsaj 5m vodoravno zalivam ne, če je kaka daljša greda al pa mi kdo krade repincl dol da ga malo spljuskam :afro1:

Popravljeno . Popravil Ciko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zakaj se je izbrisalo nekaj strani uporabnega materiala o kosilnicah in žlauhih? Pa kaj si nor... to pa samo še focn`z desne pa jogurt v levo uho :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo sem nov v tej temi in imam kosilnico!!

Pa me zanima, zaenkrat je še vse stock, kosilnica je pa 4t. Kaj bi bilo najprej dobro zamenjat, moj cilj je predvsem povečanje moči in elastičnost mašine. Mogoče kak ročni menjalnik tudi ne bi bil slab :hmm:

Ko najdem, čas bom pogledov od katerega proizvajalca je :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo sem nov v tej temi in imam kosilnico!!

Pa me zanima, zaenkrat je še vse stock, kosilnica je pa 4t. Kaj bi bilo najprej dobro zamenjat, moj cilj je predvsem povečanje moči in elastičnost mašine. Mogoče kak ročni menjalnik tudi ne bi bil slab :hmm:

Ko najdem, čas bom pogledov od katerega proizvajalca je :)

Joj pubec, pa kaj si šou kupovat 4T kosilnico? Ko je enostavneje in ceneje kupit 2T, če že misliš predelovat. Za 4T kosilnico rabiš jogurt, če sploh hočeš, da bojo imele klobase standardni vodni odtok. Zdaj pa jogurt kupovat na vsake 100,5km tudi ni poceni. Sploh te nove imajo en kup problemov, ker še s vsakim jogurtom zadovoljne niso. Delujejo samo na Ego ali pa Jogsi. Nekaj sem slišal, da če poleg vlivaš Actimel bolj gre, ampak to je larifari. Prodaja Actimela je upadla, zato pa je tolko reklam, kak se ljudje boljše počutijo, pa da ne zbolijo pa take jajce, da ga je pa treba dodajat k kosilnicam pa ni povedal noben. Torej naprej kupi vodni rezervoar, ker kosilnico na bencin met je brezveze (predrago). Vodni rezervoar dobiš na vsakem slabo založenem sejmišču (tipa Bolha ali odpad), samo pazi, da te ne napizdijo pa ti prodajo bojler. Najboljše da razstaviš domači bojler, ker tak vsaj veš kaj kupiš. Se pač nebote s toplo vodo tuširali (sej mrzla je bolj zdrava, ker pohitri krvni obtok). Potem rabiš semering od dihtunge za gas zajlo na kurbnveli. To nea vem kje bi dobo, ampak probaj na www.grasscutter-attack.com :hmm: Naslednja stvar je špric pumpa od Trabanta (lahko tudi Alfa 33 1.5) za pomivanje šip. Če nočeš zajebancije s elektroniko probaj od Fiata 750 (850 ne pride v poštev) ali Renault 4. To je pomemben element za pretok vode od klobas do rezervoarja. Potem pa rabiš še "Super Jet Gun" ali "Roba`s grandma long pisser". To je za fazo 1 vse. S to predelavo boš dobil na navoru, ne pa tudi na pospeških. Ja, vem da se sliši malo čudno, ampak koslinice podirajo zakone fizike. Končna bo narastla iz hoje na tek (cca 10km/h). Gume že maš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, bom probov jst vse te dele nabavt, k zdej res ne gre nikamor ta naša kosilenca.

Ja zdej glede gum, slišov sem da 208rr niso tko slabe, sam mal me skrbi, ker je nekje življenska doba 5k km. Zdej pa jst se kr dost furam okol po travnikih, pa se mi zdi da bo treba vsak mesec nove gume. Bom se o tem še posvetoval z vulkanizerjem.

Še to, premišlujem da bi monteru akrapoviča, kokr vem on dela za 4t mašine, sam nevem pa če se mi splača. Sej eni pravjo da dobiš neki na moči, pa da ma bol tak "mukajoč" zvok. Ko sem poklicov na fermo mi prijazna gospa ni znala svetovati :hmm:

PS Jogurt je lahko navadni al mora bit obvezno sadni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noja, sej tuning je potreben za vsako kosilnico, ker serijske so res samo za košenje trave. Nevem zakaj se izdelovalci kosilnic ne zgledujejo po mobitelih ali švicarskih nožkih, ki imajo po 500 funkcij :hmm: Tak da moramo vse pomembne funkcije potem sami rihtat. Samo moraš pazit, da se ne bo zgodlo tako kot pri naši, ko sem ji dal čip noter, da vodo nese vodoravno za 9,05m pa se ji je zmešalo tako, da danes pože išče iz solate pa jih v pločevinko (3,33 dl) od Uniona meče. Zadnjič je hotla kr v Bandidosa pa Zlatorog flaše polže noter zmetat pa sem ji komaj preprečil. Skratka, pazi da se ji ne vtrga.

Hja, gume za po pašniku definitivno niso 208rr, ampak bo potrebo poseči po nečem bolj blagem. Probaj z Michelin Maccadam ali pa Sava Drekinblato .) Precej držijo, malo se obrabijo pa centrirat jih ni treba z posebnimi utežmi, ampak v zračnico 1/3 opeke vržeš, ki jo je zadela strela in potem bi moralo štimat.

Pusti Akrapoviča na miru, ker ga pri 4T mašini neboš rabo, če boš na vodni pogon vse skupaj naredo. Razen, če ga boš uspel prepričat, da ti naredi deionizator vode in neboš mel vodnega kamna. Ker drugače moraš nujno Calgonove tablete v kesl metat! To je pa jeba, ker so drage, kosilnica jih ma pa rada.

Opozorilo! Nikar ne vlivaj v rezervoar sadnega jogurta, da se semering od dihtunge za gas zajlo na kurbnveli ne zafila s koščicami od maline/pomaranče/goznih sadežev. Ker potem se ti lahko zgodi, da bo enkrat vse skupaj razpadlo pa se ti bo še samo marmelada pocedila po prednji levi koli. Po zadnjih podatkih lahko uporabljaš tudi precejan kefir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se en pozdrav z moje strani :yea1:

Tako zima je za nami cas rasti trave je pred vrati :D V bistvu ze raste,ko nora :naughty: In spet bo potrebno zacet kosit in zalivat :D Ker je zima bila dolga OnIzOmArE je bil non stop nazgan tak,da so mu vinske musice ze okrog glave krozle :blink: Bakica je dobla novo lot postajo :kva2: In delo se je zacelo :afro1:

OnIzOmArE se je specializiral zdaj se na turbine,blow off ventile,odmicne ter na karbonske ferklajdunge,ki so extremno lahke :ninja: :D In skupaj z bakico sta ustvarla nov projekt imenovan Turbo rasir masin Lenart16-ti :D Ta nova kosilnica je neverjetna :eek: Na drzalu ma 7 prestav,gumb za spust kosilnice cist do zemlje,gumb za usmerjanje zlauha ko po novem nese rekordnih 42,25m :blink: :blink: :hmm: in se kaj bi se najdlo :) Ima tudi tri razlice ferkaljdune seveda iz karbona made by pijanec omara s.p :P Ena je super turbo grobnik sprint,druga je drag race travnik002,in tretja nakupovalna sredisca z dodatnima kovckoma na straneh za nakup :) Skratka stvari se premikajo naprej .) Kaj vec o projektu kako kosi/zaliva pa ju3 :D

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tajni projekt: kosilnica imenovana Nakupovalno Središče 007 oziroma, če se bo prodajala za Evropski trg, Shopping Spree 007! Zelo malo se ve o tem monstrumu, iz slike pa je razvidno, da ji je potrebno dodajati Jogurt aditiv. To privede do še bolj eksplozivne mešanice :kva2: Iz tega se da tudi sklepati, da je 4T .) Nič bat, se jo da predelat na vodni pogon :OK:

post-1649-1119743966_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vodni pogon?Pa to je 1a :D Se jo da tud kaj nacipat,stunat? :hmm:

Nevem, jaz sem samo slikal model iz ključavnice od vrat... Pa ona dva buhana sem noter vido (Bolfenka pa OnIzOmArE), o babici pa ne duha ne sluha. Pomoje je šla na wc, kjer že tuhta, kako bi se še bolj dalo naviti vodni fergazer (ja, to tudi obstoja). Mimogrede, predvčerajšnjim sem jo vido, pa je rekla, da tisti, ki imate na kosilnicah Tuš klobase pazite, da se vam fergazer s ocvirki ne zafila! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolfenk+OnIzOmArE skupaj? :slap: Ni cudno da deluje na jogurt ce sta ta dva ustvarjala :slap: Me zanima kaj se se bo z tega razvilo :D A Tus klobase torej niso dobre vec?Bo treba v Hardija it :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolfenk+OnIzOmArE skupaj? :slap:  Ni cudno da deluje na jogurt ce sta ta dva ustvarjala  :slap:  Me zanima kaj se se bo z tega razvilo  :D  A Tus klobase torej niso dobre vec?Bo treba v Hardija it  :lol1:

Se spomniš one leteče kosilnice, ko sem jo enkrat prilepo sem (ampak je stran magično zginla)? Tisti kosilnici se je zmešalo zaradi premastne kompresije. Vsaj tak so rekli pri forenzičnih detektivih na Discovery Channelu. Baje je pol še lastnika povozla pa sosedi muco postrigla (sicer nevem kero :hmm: ). Torej, če montirate Tuš klobase pred fergazer, nikar brez kakega filtra! Poleg tega je škoda ocvirke v fergija metat, ko jih pa lahko s kruhom ješ. Druga stvar, ki me pa redno razpizdi, da imajo pri 24ur vse možne pizdarije pri športu, kak je potekal tenis pokal Grand Cirkovce, pa kak so se s kajaki vozli po Pekerskem potoku, da bi pa prenašali ali pa vsaj kaj povedali o včerjašnji dirki Kosilnica cup, to pa ne :BUA: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si nor ne :D OnIzOmArE je bil na srecanju natunaj najbolsko kosilnico neki pri jodlarih :) In pijanec,pijani je bil prvi v treh kategorijah.Najbolse ferklajdunge na kosilnici,najbolse tunan motor (zahvala gre tudi bakici za cip) in seveda totalna zmaga pri zretju alkohola :lol1: Jaz nevem kaki so to sodniki,da dajo takemu pijancu nagrade :hmm: Ker jih je tak vse zapil na poti domov samo on je reko da so jih :alien1: vzeli :hmm: Pa dobro :lol1:

P.S.bakica ma novega gtija ko gre po sredni zadni levi koli gor naravnost v ovinek tak,da se sosedov pes zbudi ko je 90% gluhi :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je slika iz finalnega izbora. Kosilnica je seveda last OnIzOmArE, čigar imena se ne da sklanjat :closedeyes: Samo poglejte dodatno opremo: Tuš klobasa, Vodka in ultra Cockoo Clock, ki doda na pospeških in zvočnih efektih. Pri napisu FrOmThEcLoSeT pa odlični airbrush Jezusa :whistle: :lol1:

post-1649-1120432374_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ijooooooo jaz se je nisem videl vidim zdaj prvic :grim Pa lahko samo recem :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba bo reklamo naredit, da nebova samo midva občudovala stvaritev našega omararja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba bo reklamo naredit, da nebova samo midva občudovala stvaritev našega omararja  :OK:

Cikota sem vceraj vido pa sem mu pozabo rect :slap: Ma tud neke nove zadeve ce se ne motim :hmm: Ga bom kontaktiral malo :D

Popravljeno . Popravil _Roba_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Ja, fantje smo se zmenili in najeli Jožeta, ki je drugače zaposlen kot ribar (sej se tak reče onemu, ko dela v ribarnici, ne?), včasih pa se preobrazi v gumijasto veverico in se skriva po ključavnicah. Trik je itak pobral od OnIzOmArE, ki je isto zadevo obvladal že 4 leta nazaj in je potem napadal pudle in njihove lastnike, če so se preveč približali vratom. Skratka, ker jogurta pa tazikija že dolgo ne je več, je malo shujšal in zdaj se lahko skrije tudi v Titanovo ključavnico od Robejeve bakice. 2 krat so ga na urgenco pripeljali, ker je nekdo iz zunanje strani probal ključe noter potisnit pa je ded na drugi strani ven pado (sumijo Bolfenka, ampak noče priznat, da ima ključe od "laboratorija"). Ampak oma je itak gluha pa pol stvari več ne čuje, tak da ga niti ni opazla. Tak, da smo potem posegli po novi metodi imenovana: "little big brother from tooth perspective". Zadevo se da dobiti za poceni denar pri Konradu, gre pa za tako malo kamero, ki jo je Roba potem pritrdil na omino protezo. Te pa ma ženska itak skoz usta odprta, ker se slini ko kaki polž, pa ji še vsaki 3-ji čip skuri, ker ji slina dol canka pa pride do kurc šlusa. Ampak na posnetku se razločno vidi novi čip za tunanje koslinic. Ne ve se pa, kaj je njegova funkcija.

800px-Chip.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!