Skoči na vsebino

RAAM 2004


dead_man

Priporočene objave

Odstop, ko si v vodstvu najtežje športne preizkušnje na svetu tik pred ciljem in te oropajo zmage, zaradi butaste nesmiselne birokracije ni luzerska poteza. Sploh ker očitno ni bil še na koncu z močmi, saj je pred tem nabral že 17 min prednosti, ki jih je potem zgubil zaradi dela na cesti. Tako, da očitno je bil še sposoben konkretno pedalirat.

Luzerska poteza je edino kritiziranje s strani nekoga, ki sedi doma pred računalnikom in nikoli v življenju niti približno ni problal česa podobnega.

Vsa čast mu, za njegov trud in dosežke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej no Dex ne matri se, vidiš da ko se knedl odloči neki težit, ne bo nehal ;)

Jst pravim svaka čast Juretu, dobr je oddirkal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No naj še pojasnim zakaj je dobil pol urno kazen zaradi nepravilnega prehitevanja...

Jure je vozil po hitri cesti pred njim je pa vozil kolesar, ki vozi neko drugo tekmo, ki poteka ob istem času. In ker se na hitri cesti dva kolesarja ne smeta prehitevat je Jure vozil za njim. Ampak ta kolesar je vozil strašansko počasi in s tem je Jure izgubljal dragoceno prednost. V tistem času se pa zraven pripelje avto s sodnikom in Juretu in njegovi ekipi blinka in nekaj maha z roko. Ker je bila hitra cesta popolnoma prazna so oni to razumeli kot sporočilo da lahko tega kolesarja prehitijo. Naslednji dan je ta isti sodnik dal Juretu 5 min kazni.

Tisto o scanju je pa bilo čisto nepotrebno. Par minut pred začetkom dirke je moral it Jure na WC. In ker ni našel nobenega stranišča je to opravil v nekem grmovju. Nekdo je to videl in prijavil vodstvu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej no Dex ne matri se, vidiš da ko se knedl odloči neki težit, ne bo nehal ;)

Jst pravim svaka čast Juretu, dobr je oddirkal!

V bistvu ni oddirkal, ker je pred ciljem odstopil ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločitev izžareva miselnost, da drugo mesto na tako zahtevni dirki ne pomeni nič ... Zaradi tega se mi zdi luzerska.

Če izgubiš prvo mesto zaradi očitnega protekcionizma, verjetno res ne pomeni nič.

Meni osebno dol visi, a če se že zganja PR glede tega, pač povem, da se mi zdi odločitev luzerska. To sem tudi argumentiral - v prejšnjih postih ;)

Argumetni? :unsure: Kje?

Jaz sem videl samo tvoja mnenja in občutke...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisto na avtocesti in prehitevanju jaz ne bi verjel...

najverjetne je onemu mozil v zaveterju.kot na kronometru je tudi tle verjetno prepovedano. :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne.

Uradna informacija iz RAAMa je, da je dobil kazen zaradi nepravilnega prehitevanja. Dobesedno je omenjeno prehitevanje.

Če bi vozil v zaveterju, potem bi dobil kazen zaradi tega in ne zato ker je prehiteval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist tko a ne..

Dirka, pa se :headbang: NE SME :headbang: prehitevat??????????

Pa so zmešani al kaj?

To moraš bit pa res Zvajštajn da prideš ven s takim pravilom..

Pa ni to slučajno nek kilometer nevarnega odseka..

30 milj je moral voziti za počasnejšim..

Svašta..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist tko a ne..

Dirka, pa se :headbang: NE SME :headbang: prehitevat??????????

Pa so zmešani al kaj?

To moraš bit pa res Zvajštajn da prideš ven s takim pravilom..

Pa ni to slučajno nek kilometer nevarnega odseka..

30 milj je moral voziti za počasnejšim..

Svašta..

Ta pravila so zaradi nesreč, ki so se dogajale na prejšnjih RAAM-ih. Dirka se dogaja na javnih cestah, kjer poteka običajen promet.

Problem je, če mu je sodnik res dal take znake, da bi vsak, ki je to gledal razumel kot navodilo, naj prehiti. V tem primeru so ga res oškodovali. Sicer pa to ni bilo prvič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta pravila so zaradi nesreč, ki so se dogajale na prejšnjih RAAM-ih. Dirka se dogaja na javnih cestah, kjer poteka običajen promet.

Problem je, če mu je sodnik res dal take znake, da bi vsak, ki je to gledal razumel kot navodilo, naj prehiti. V tem primeru so ga res oškodovali. Sicer pa to ni bilo prvič.

po javnih cestah kjer so spremljevalna vozila ves čas zraven..lučke pa štirje žmigovci nič ne pomenijo?

ne moreš se za nekom 30 milj počasneje vozit in čakat da ti neki sodniki dajo zeleno luč za prehitevanje..

tu se zdrava pamet konča in začne šmuglanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če izgubiš prvo mesto zaradi očitnega protekcionizma, verjetno res ne pomeni nič.

Argumetni? :unsure: Kje?

Jaz sem videl samo tvoja mnenja in občutke...

Jah, argumente imajo - očitno, vsaj tako kaže zaenkrat - sodniki. Potem je pa tu še množica ljudi, ki vpije "buuu", "ni feeeer" ni podobno ...

"Dati prav" nekomu, ki je "protestno odstopil" na nekem takoimenovanem "športnem dogodku" - pa, ali ni bilo pri športu vedno "važno je sodelovati" in podobno? Da ne govorimo o maksimi - vsak, ki zmore dokončati RAAM, pa magari v 14 dneh ... je totalni car (v športnem smislu). In tisti, ki odstopi iz navadne ipike ... o tem lahko ima vsak svoje mnenje. Moje je pač tako, kot je. In moj argument pri vsem skupaj je, da nihče od nas ni bil tam in da nihče od nas ne ve, kaj se je v resnici zgodilo. In sodniki imajo tam pač moč, kot jo imajo ...

Za Kolesarja bo pač ostalo zapisano, da je na zadnji etapi protestno odstopil, da dirke ni dokončal. Protest gor ali dol. Dirka ima zmagovalca - očitno tistega, ki ima boljše živce, boljše zveze ali karkoli že ...

Škoda, da nimamo tukaj pred sabo pravilnika, da bi še malo na to temo pametovali, glede scanja pa prehitevanja pa to ...

PS: malce me spominja na Humarja, ki je lezel tja gor ... in potem rabil podporo vse javnosti, da je upravičil svojo neumnost :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: malce me spominja na Humarja, ki je lezel tja gor ... in potem rabil podporo vse javnosti, da je upravičil svojo neumnost :)

Ni lih, ker je Robič to dirko že 4 krat zmagal. In to kljub vsem možnim nepravilnostim, ki so se dogajale in na katere so opozarjali (ne vem ali veš, vendar je del ekipe tam zato, da opazuje ali se konkurenca drži pravil). Gre za tekmovanje na okromno razdaljo, s kar nekaj tekmovalci in omejeno prisotnostjo sodnikov.

@ biker77

Se je že zgodilo, da se je tekmovalec smrtno ponesrečil, ker ga je, pri prehitevanju, zbil nasproti vozeči tovornjak. Kaj pa je 30 milj za dirko na takšni razdalji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni lih, ker je Robič to dirko že 4 krat zmagal. In to kljub vsem možnim nepravilnostim, ki so se dogajale in na katere so opozarjali (ne vem ali veš, vendar je del ekipe tam zato, da opazuje ali se konkurenca drži pravil). Gre za tekmovanje na okromno razdaljo, s kar nekaj tekmovalci in omejeno prisotnostjo sodnikov.

Očitno stvari poznaš malo bolje. Kar me pri zadevi zanima, je - ali je praksa na tej dirki, pa tudi na podobnih, da ekipe sodnikom špecajo ena drugo, in kako pogosto se pritožbe s posnetim video materialom upoštevajo? Ali pač velja zgolj sodniška avtonomija in kazni na podlagi gradiva, ki ga zberejo sodniki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno stvari poznaš malo bolje. Kar me pri zadevi zanima, je - ali je praksa na tej dirki, pa tudi na podobnih, da ekipe sodnikom špecajo ena drugo, in kako pogosto se pritožbe s posnetim video materialom upoštevajo? Ali pač velja zgolj sodniška avtonomija in kazni na podlagi gradiva, ki ga zberejo sodniki?

Lahko ti potrdim samo prvo..torej, da ekipe sodnikom javljajo prekrške drugih ekip oz. jih opozarjajo na nepravilnosti.

Ne poznam teh zadev bolj kot to, da sem leta 2004 prisostvoval nekajurni Robičevi predstavitvi RAAM-a. Sicer pa ne gre za nek ultraprestižbi dogodek v ZDA, okrog katerega bi se vrteli miljoni dolarjev. Gre bolj za dirko frikov, ekstremnežev, ki presegajo meje vzdržljivosti telesa. Tako kot npr. Iron Man tekmovanja, le da je pri slednjih več reklame, več sredstev, večja udeležba in je zaradi časovne in prostorske omejenosti dogodka možno lažje nadzirati vse skupaj.

Lahko pa se, seveda, tudi motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je ta Robič na RAAM-u en malček podobno, kot Strel v reki Jangcekiang?

Ne ni, ker je tudi izven tega zelo dober športnik in ker je RAAM izredna preizkušnja za telo, vzdržljivost, psiho..kar pa za vlogo plovca v reki, čeprav v zelo umazani vodi, ne bi rekel... Poleg tega gre za tekmovanje...proti komu je Strel dokazoval svojo sposobnost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenski ultramaratonec je spregovoril po končanem Raamu. Zavedajoč se, da je najboljši kolesar v zgodovini dirke, je pojasnil svojo odločitev o odstopu.

"Na RAAM-u sem zmagal štirikrat in vedno sem sledil vsem pravilom in dolžnostim. Ponosem sem na to in vem, da sem najboljši kolesar v zgodovini RAAM-a," je dejal Robič po (ne)prespani noči. "Med samo dirko je do mene prišel tiskovni predstavnik dirke Perry Stone in mi dejal, kaj pa če bi bil letos drugi, saj sem že vse osvojil. Pozneje je spregovorila tudi njegova asistentka, ki me je nagovorila drugače, naj ne poslušam srca (in Perryja), temveč svoje noge. Takoj sem vedel, kam pes taco moli."

tokaj je še en del članka ki si ga lahko preberete na http://www.rtvslo.si/sport/kolesarstvo/rob...c-vredni/206246

Kar se zadeve tiče popolnoma podpiram Jureta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so se vsi tako zarotili proti njemu, je morda res brezveze, da je spet tja rinil ...

A maš vsaj en resen, pravi, argument proti tipu, ki je to dirko že štirikrat zmagal?

Dirka je odprta in se lahko vsak prijavi in celo neka pravila imajo. Ne razumem, kaj je problematičnega, če tip odvozi 99% dirke, skoraj vedno v vodstvu in reče, jaz se tega ne grem, ker zajebavate in se ne držite lastnih pravil. In če ob tem čestita konkurentu in pove, da je krivda v organizatorju pa še toliko bolj. Seveda bi lahko bil tudi drugi, vendar ne na tak način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A maš vsaj en resen, pravi, argument proti tipu, ki je to dirko že štirikrat zmagal?

Dirka je odprta in se lahko vsak prijavi in celo neka pravila imajo. Ne razumem, kaj je problematičnega, če tip odvozi 99% dirke, skoraj vedno v vodstvu in reče, jaz se tega ne grem, ker zajebavate in se ne držite lastnih pravil. In če ob tem čestita konkurentu in pove, da je krivda v organizatorju pa še toliko bolj. Seveda bi lahko bil tudi drugi, vendar ne na tak način.

Nič proti njemu, proti dirki, proti ničemur. Niti proti temu ne, da množice nenadoma čutijo potrebo po "izrekanju podpore" in da so popolnoma neobjektivno namerjene proti organizatorjem dirke predvsem na podlagi informacij, ki jih posreduje ena od tekmovalnih ekip (Robičeva, seveda), itd., itd.

Pač povem svoje mnenje in se po neumnem zapletem v 'debato' z nekom, ki ima nasprotno mnenje in seveda, podobno, kot jaz, meni, da je njegovo najbolj zveličavno :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič proti njemu, proti dirki, proti ničemur. Niti proti temu ne, da množice nenadoma čutijo potrebo po "izrekanju podpore" in da so popolnoma neobjektivno namerjene proti organizatorjem dirke predvsem na podlagi informacij, ki jih posreduje ena od tekmovalnih ekip (Robičeva, seveda), itd., itd.

Pač povem svoje mnenje in se po neumnem zapletem v 'debato' z nekom, ki ima nasprotno mnenje in seveda, podobno, kot jaz, meni, da je njegovo najbolj zveličavno :-)

No, potem lahko počakamo na to, kaj bo povedal organizator. Robič je odstopil, povedal zakaj in to je to. Ne mislim mu pet hvalnic pa tudi kritizirat ne..njegova odločitev, tako kot tudi to, da je šel na to dirko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Na gozdni poti nad Jesenicami umrl kolesar Jure Robič

Prometna nesreča osebnega avtomobila in kolesa

24. september 2010 ob 16:22,

zadnji poseg: 24. september 2010 ob 16:56

Jesenice - MMC RTV SLO/STA

Okoli 14. ure se je nad Jesenicami na kolovozni poti zgodila prometna nesreča. V njej je umrl ekstremni kolesar Jure Robič.

Po prvih podatkih naj bi bila v nesreči udeležena avtomobil in kolesar. Tragično novico je za MMC potrdil športni novinar Tomaž Kovšca.

Prometna nesreča se je zgodila na Plavškem rovtu nad Jesenicami na gozdni vlaki oziroma kolovozni poti v smeri Zakamnika oziroma Rožce.

Več podatkov za zdaj še ni, saj policisti še opravljajo ogled kraja dogodka.

R.I.P. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!