Skoči na vsebino

Western Union


Priporočene objave

ok, zgodba gre takole: v Nemčiji imam ogledan motor, vendar je problem, ker je lastnik domnevno v USA.

Pravi da lahko prileti v nemčijo, vendar pod pogojem, da denar nakažem prek Western Uniona kamorkoli v nemčiji (lahko svojim sorodnikom, prijateljem, lahko pa komurkoli <- po njegovih besedah tud komu ki ga ne poznam). Takrat naj bi prekopiral potrdilo, da je denar poslan in ga poslal prek maila njemu. To naj bi bila za njega garancija, da imam denar, da ne bo zastonj hodil v nemčijo. Potem bi se dobila v nemčiji na testni furi in bi mu denar nakazal na njegov račun.

Zanima me, kje je tuki catch....

Kako naj bi jaz v nemčiji dvignu denar, če pa bo nakazan na nek drug račun...

Se kdo spozna na te zadeve tukaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kratko & sladko: pozabi. preko WU se da posiljati denar okoli, kakor tudi po normalnih bankah, samo prej sumim, da je ta lastnik kaksen nategovalski buhtelj. sorry, ce nima nikogar v nemciji, ki bi bil sposoben sprejeti denar..... in kaj ce ne bos kupil? potem je enako priletel zastonj; in ti gres pa na izlet gor ali kako? najdi drug motor. sigurno jih je se vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej, glede tega da nakažem....fora je v tem, da sm mu reku da mu ne mislim nakazovati nobenega denarja vnaprej. In je potem on predlagal da nakažem komu ki ga jaz poznam in mu zaupam, če pa nobenega ne poznam, pa naj nakažem komurkoli v nemčiji. In tuki se moja logika neha. Kako bom jaz lahko potem prenakazal denar, če bo pa na tujem računu (zanima me, ker ne poznam WU). Torej: on ma koga, da bi sprejel denar, jaz nimam namena karkoli nakazovat vnaprej. Sicer mi je poslal tud svojo IDD kartico skenirano, vendar mu zaradi tega nič bolj ne zaupam.

On je prepričan v to, da ko bom motor videl v živo, ga bom kupil, ker naj ne bi bilo nič narobe z njim (je R6, letnik 2004, 3000 km prevoženih)

Normalno, da nimam ogledanga samo enega motorja....pač ta je najugodnejši.

njegov mail:

Sir,

    For the moment I am in USA with some business but if you are really interested in the bike we could solve the transaction some way or another.Here is how we can close the deal :

  Payment:

    We accept Money Order,Western Union Service because it is very fast and efficient.Practicallly the money arrives in 17,3Sec.So to make sure that noone is trying to rob you I will send you the bike`s papers and also my ID so you may realise that I am a worthtrusting person.Another measure how you can be sure that your money is safe is that you make the transfer via Western Union on any name and address that you want and then send me the scanned paper so I can see that you too are very well intentionated.After that I see that the payment is made I will fly back to Germany the immediate next day and we will get together so you may test the bike and see that there is nothing wrong with it.The reason why I am asking you to make the payment is that I too want to be sure that I am not coming to Germany in vane.I hope you can understand my point of view and so we can close the transaction.

  Thank you for your time.

  Hope to hear from you very soon.

      Sincerely,

            Denis

hello

I can wait till you come back to Germany (when you finish business in USA). Of course if it doesn't last too long.

Please send me photos of bike and documents.

As I wrote before, i'm a serious buyer, I have ready money (I never use credit cards or simiral), but first I just wanna see bike in real (to be sure that is 100% ok).

I understand your point of view (obviously we've got similar hindrance), but I can't pay you in advance.

I hope you'll return to Germany soon.

Regards

  Stefan

Sir ,

  I'm a german person .

I'll send you my identity card scanned .

  I'm the owner of the bike .

  Sir , you won't pay me in advance any money .

  You will deposit the money at Western union or Money Gram Service on what name and address from Germany you want(you can use a friend name and address from Germany, not my name !!) , and you will send me the scanned paper so i  can see that you have the money prepared  , and i'll come from USA for sure . As i told you i don;t want to waste my time and my money .Iwant to be sure that you really are a serious person and you have the money , all the money ready . Your money will be there at Western union . You will give me the money when we will make the transaction ,after we will be face to face , nothing in advance . I  don't need any money in advance!!!!!

    Sir , now please think about and email me as soon as you can .

          Thank you in advance.

                Regards

no...to je to.

V bistvu edina stvar ki mi je sumljiva je tist papir -> a je na njemu kakšno geslo ali kaj takega, da bi on lahko dvignil denar brez mene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu kar rabis je L/C (letter of credit) ali podobno. neka banka jamci, da imas denar na kontu in ga lahko s tvojo privolitvijo sprosti osebi/druzbi, katero ti specificiras. L/C ima dolocen rok trajanja, po poteku se denar prenakaze nazaj na tvoj konto oz. se L/C ne more vec sprovesti, pa ti v to privolil ali ne.

malo smesno se mi zdi njegovo insistiranje, da ne misli priti "brezveze" v nemcijo. kaj pa ko se vse zmenita in ti vseeno ne kupis motorja, ker si premislis (iz katerih razlogov ni vazno). mu moras potem vrniti potne stroske ali kako? potem _je_ on prisel brezveze v D. se mi zdi, da malo prevec "turira" to prodajo. jaz ne bi sel v take igre, ker meni nekako vse skupaj smrdi.

samo denar je tvoj, naredi kakor mislis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu kar rabis je L/C (letter of credit) ali podobno.

- to ti v petih minutah napiše tudi tvoja banka, skeniraš in mu pošlješ po mailu.

- pripiši še kontaktno osebo v banki, da bo lahko preveril avtentičnost LCja - najbolje ime vodje podružnice

če to ne bo dovolj - pozabi

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- to ti v petih minutah napiše tudi tvoja banka, skeniraš in mu pošlješ po mailu.

- pripiši še kontaktno osebo v banki, da bo lahko preveril avtentičnost LCja - najbolje ime vodje podružnice

če to ne bo dovolj - pozabi

:unsure:

se podpišem pod to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je motor res toliko ugodnejši od drugih, da te tudi glede na "sumljive okoliščine" še vedno zanima?

ja, je

R6, 2004, 3000 km prevoženih, cena...5200 €

Sej imate prav...me je že nehal zanimat...

Mam raje motor "malo manj ugodno" kot pa tisto najslabšo možnost...brez obojega (€€€ in motorja)

iščem naprej B)

hvala vsem za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, ...Sej imate prav...me je že nehal zanimat...

Zelo verjetno si se izognil težavam.

Nategovalcev in finterjev je povsod dovolj, ne samo pri nas in je še kako dobro biti preveč kot premalo previden.

Motorje bodo delali še doolgo časa in glede na ekonomske trende bodo vsako leto cenejši, vsako leto bo več "ugodnih priložnosti" .... samo 3% verjetnosti pa je (trenutni pokazatelji), da bo katerikoli od nas imel drugo leto bistveno več denarja kot danes in tak udarec po žepu se lahko zeloo dolgo pozna v hišnem proračunu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam za info: na 1.200.000 SIT je provizija WU cca 50.000 SIT

Morda pa je gospod agent WUja :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak ko si že ugotovil.. so provizije in vse stane... lahko pa si narediš nov tekoči račun pač na kateri internacionalni banki.. ipd... pa nakažež iz svojega na svojega.. pa je.. samo pač.. vse to stane.. preračunaj si, če se splača... al bi pa za tak dnar dobo že motor od kakega nemca :) ...

pa pol je še varjanta. slikaj se z dnarom, pa pošli sliko onemu :) hehe

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!